Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304492 пъти)

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1200 -: Октомври 25, 2016, 05:22:30 pm »
страх ме лови от такива постове:) не че няма  духовна храна, но проработка, наработка, изработка - няма, та  как духовно юпитер се е плъзнал през 2  :012: аз съм като черната златка "так- так"  :012: :012: искам събитие  не нюанс:)

имам тлъст екзалтирал юпитер и  през 10 - нищо само мераци, но често  юпитер дава  резултат,  след като напусне някой дом, тааа в 11  имаше реализация на 10

В края на 5-ти пострада кракът ми след битов инцидент. Юпи управлява 8-ми. В началото на 6-ти натрупах яко килограми, около 10. Свалих ги с много труд, още свалям.  :012: Етапите са опозиция към натални Юпитер, Луна, Раху и сега Марс. За духовна храна писах единствено, защото колкото повече човек търси и се стреми към осъзнаване, той все повече открива нови светове за него. Ако мислиш само за материални ценности, никога няма да ти стигат и пак зависи от други аспекти. Защо не стигат, а искаш още? Незнам така си мисля сега, след време друга песен ще пея. Духовна висота е да съхраниш това което си осъзнал и да нямаш съмнения. Рядко се случва, поне при мен.
« Последна редакция: Октомври 25, 2016, 05:29:18 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1201 -: Октомври 26, 2016, 12:25:35 pm »
Аз пък имам точен съвпад в момента в 4ти дом на тр. Юпитер в-ху нат. Плутон.
Както казах, Юпитер ми управлява 6ти, а Плутон 5ти дом.
Ангажименти покрай дом, здраве, деца колкото щеш, но няма нищо ново и различно от обичайната картина... ?!?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1202 -: Октомври 26, 2016, 12:31:43 pm »
При мен сега е влязъл в 11 дом в западната карта. Нямам никакво желание за публичност и нови приятелства. Но правя пореден опит за разширяване на социалните контакти, търся нови възможности и алтернативи на професионално поприще. Напоследък се активизира комуникацията, доста хора ме търсят за съдействие по някакъв проблем. Но това не е нещо ново, аз все съм в тази роля - търсена, но непризната, призвана да обслужва чужди интереси.  :57:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1203 -: Октомври 26, 2016, 01:19:02 pm »
А, недей тъй песимистично, съвсем ще ни откажеш от приятелството.  ;D

Не съм видяла човек, който да поставя в приятелството чужди интереси пред собствените. И така трябва, защото в противен случай започваш да живееш живота на другите, а при теб всичко се стопира, източват ти енергията. Дори не е нужно да ти я източват, щом доброволно я отдаваш за чужди каузи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1204 -: Октомври 26, 2016, 01:23:49 pm »
Мирабела, за теб приятелството има по-инакво значение - сега когато Юпитер е във Везни и (ще) има отношение към Слънце, Сатурн АСЦ при теб, би ли си позволила да разшириш малко това понятие и гледната ти точка за него ? Какви са твоите интереси и предпочитания в тази област ? Наблюдавай какво ще активира транзитен  Марс във Водолей в тази посока, който ще съвпадне с възврата ти на Венера. Мислиш ли, че  е случайно архетипа на Водолей да  е свързан(да отразява) с  общите интереси, а не  толкова с личните като опозиция на Лъва ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1205 -: Октомври 26, 2016, 03:00:05 pm »
Благодаря ти, Рени, за интерпретацията. Не знам дали бих си позволила да разширя значението на понятието. Към момента съм страшно разочарована и то не само от един човек. Ще видим по-нататък как ще се развият нещата.

Лили и Рени - благодаря ви за коментарите. Извинявайте, че си изтрих мненията. Не искам да пълня темата със спам.

По темата мога да споделя, че при транзит на Юпитер в тригон към АС-то ми в момента (и секстил на Венера с АС) го ударих на шопинг. С шопинг-терапия боря разочарованията от хората. Интересно, че предния път, когато Юпи беше в тригон с АС-то ми (при транзита му в Близнаци), нямам спомени от разочарования, а напротив - подкрепа от различни хора, включително висшестоящи.
« Последна редакция: Октомври 26, 2016, 06:58:45 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1206 -: Октомври 26, 2016, 03:26:07 pm »
При мен опозицията на Юпитер със Слънцето отпуши професионалните амбиции, тия дни активно кандидатствам за допълнителна работа, тук-там се отварят вратички. Вчера по спешност бях извикана да преподписвам едни документи от петък и вероятно съм успяла да направя положително впечатление в кантората, поискаха ми телефонния номер и ми предложиха директно сътрудничество.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1207 -: Октомври 26, 2016, 03:27:31 pm »
Мирабела, като приятна закачка, когато имаш настроение- в чий "уста"/ предпочитания би поставила :"Най-обичам да мислим всички заедно " ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1208 -: Октомври 26, 2016, 06:56:44 pm »
Мирабела, като приятна закачка, когато имаш настроение- в чий "уста"/ предпочитания би поставила :"Най-обичам да мислим всички заедно " ?  :)

В устата на Водолея с привкус на Везни, т.е. в моята.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1209 -: Октомври 26, 2016, 08:36:20 pm »
В устата на Водолея с привкус на Везни, т.е. в моята.

 :08:

Цитирах Слънчев Водолей с Луна Стрелец и АСЦ Везни, тук от форума.
Относно споделеното  за проявите на тр. Юпитер във въздушен знак при теб - Юпитер Близнаци е в ляв тригон към АСЦ, а във Везни-десен. Юпитер Везни е съвпад със Сатурн, който за теб е важна планета защото ти  държи почти цялата карта, докато в Близнаци е тригон към съшия. Съвпадът носи много от природата на Марс, затова и в предишния коментар те подсетих да го наблюдаваш. Луната ти е под управлението на Юпитер, а Венера/ Слънце/АСЦ под Сатурн, така че всеки път, когато двамата се срещнат, както е в периода( Юпитер рецепция Сатурн и сходящ секстил), за теб темите , които отразяват техния принцип и природа се включват. Марс/ Плутон в Козирог в периода искат малко да се отдръпнем, да не бързаме да демонстрираме колко много сме компетентни и колко сме прави -знаеш че, там, където "тежи" Плутон/Скорпион/8-ми дом,винаги тази сфера е свързана с кризи и показва как се справяме в критични ситуации и заедно с Марс в земен знак да не сме крайни в решенията си. Нали, Марс докато е в Козирог възбужда интересите на Венера, така че да се класира, класифицира. Принципите са карамелизирани навици- предполагам, че е трудно да се освободиш така лесно от същите, но виж, къде споделяш  казуса, в темата за Юпитер, тогава ...?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1210 -: Октомври 26, 2016, 11:03:03 pm »
Аз пък имам точен съвпад в момента в 4ти дом на тр. Юпитер в-ху нат. Плутон.
Както казах, Юпитер ми управлява 6ти, а Плутон 5ти дом.
Ангажименти покрай дом, здраве, деца колкото щеш, но няма нищо ново и различно от обичайната картина... ?!?
При мен картинката е същата, но прави и точен квадрат с нат. Луна У1,2 и вече разходящ с АЦ.
Освен зверски апетит,  още по-зверска кашлица и закъсняващ МЦ , друго не отчитам. Нещо ми е поразклатено здравето напоследък. Финансово също съм в извънреден голям  харч, поне е разделен на вноски.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1211 -: Октомври 26, 2016, 11:43:50 pm »
При мен картинката е същата, но прави и точен квадрат с нат. Луна У1,2 и вече разходящ с АЦ.
Освен зверски апетит,  още по-зверска кашлица и закъсняващ МЦ , друго не отчитам. Нещо ми е поразклатено здравето напоследък. Финансово също съм в извънреден голям  харч, поне е разделен на вноски.

Корея, с теб май имаме идентични аспекти. Но Юпитер ще ми направи квадрати с Asc, нат. Марс и Сатурн - в този порядък от Нова Година, та през целия януари, февруари и после е ретро и т.н.
И к'во, хладилника ли ще изям накрая?!   :(
Добре, че успявам и да тренирам - това носи някакъв баланс.
Харчовете са един през друг и все си казвам, че не мога да спестя от това и онова и че всяко е достатъчно важно  ::)
Наред с това болежките и прегледите се сменят един след друг - край нямат. Но пък и аз педантично ги отмятам.
Като казваш за закъсняващия МЦ, на мен пък ми тръснаха, че фабриката за бебета вече окончателно е затворила (малко рано за възрастта ми, но пък според някои астролози и нумеролози, деца не са ми били "писани" да имам вобще) ???

А Марс и Сатурн ще са друга бира. Там ще нагазим в партньорствата и тогава ще е истинският рев  :57:
Юпитер може и да не се усеща особено по съвпади и по тригони, но по квадрати и опозиции със сигурност! ::)
« Последна редакция: Октомври 27, 2016, 12:35:24 am от lina »

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1212 -: Октомври 27, 2016, 12:42:56 pm »
Привет от мен :)

На 15 ноември имам аспекти Луна-Юпитер в следния порядък:
натал: Луна тригон Юпитер - Луна в 7д Овен - Юпитер в 10д Дева
прогресии: съвпад на двете в 10д
дир. Луна в 8д квадрат нат Юпитер в 10д
тр Луна тригон дир Юпитер, като преди това е съвпаднала с дир Луна

Юпитер е съуправител на 3 и 5д и е в 12 - какво според вас може да акцентира тази повтаряемост? Не всеки ден се повтарят тези аспекти, а точно тогава прогресивните градуси съвпадат и с транзита на Луната, която може да се яви като катализатор.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1213 -: Октомври 27, 2016, 08:51:26 pm »
Yaya, акцент върху делата по 9-ти. Рак интерсептиран в 9-ти, Юпитер рецепция Меркурий у9-ти. Няма транзитна планета , възел към ъгъл, нито споменатите от теб участници управляват ъгъл, изключая пр. Луна в 10-ти дом -ще искаш с нещо постигнато да те забележат, да те оценят, стига да не се/те огънат обстоятелствата  . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1214 -: Октомври 28, 2016, 09:37:49 am »
Yaya, акцент върху делата по 9-ти. Рак интерсептиран в 9-ти, Юпитер рецепция Меркурий у9-ти. Няма транзитна планета , възел към ъгъл, нито споменатите от теб участници управляват ъгъл, изключая пр. Луна в 10-ти дом -ще искаш с нещо постигнато да те забележат, да те оценят, стига да не се/те огънат обстоятелствата  . :)

Мерси, Рени. Мислех си го, защото на 16 ноем. изтича срока за пердаване на дипломните работи. Но не ми се виждаше чак толкова съществен момент, защоо за не съм обвързана със сроковете в университета, защитата ще е на друг ден около 2-3 седмици по-късно, а самото дипломиране още по-късно. Затова се чудих какъв ще е този акцент точно около предаването....
Просто твърде много аспекти с участието на Юпитер и Луна в един и същ момент и подчертаващи натална конфигурация, с участието на различни техники, та да е само една дата за предаване на дипломната, че и необвързваща :)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински