Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304438 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1380 -: Декември 01, 2017, 10:53:53 pm »
Имаше 44 г. трудов стаж и невзети отпуски за 15-16 години. А с тези водни светила щеше добре да и се отрази, да е поспирала, отдавала на дом, спокойствие и среща със себе си. Ама с тия квадрати тя не е имала вътрешен покой и затова все е препускала да надбяга безпокойството, ама телата дават фира .

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1381 -: Декември 02, 2017, 07:59:20 am »
Благодаря ви много.
Чувствам се срутена - не бях най-добрата дъщеря.
Ще си кача по-късно картата и тази - на майка ми.
И аз, и съпругът ми имахме кошмари преди това да се случи.
СД Слънце на к2,СД Луна у12,елемент на 8д в 27гр.телец квадратирана от СЗ,СД Юпитер у8 в 29гр.водолей на оста на СЗ,прогресивен Сатурн в 28гр.лъв на СЗ.Транзитен Сатурн спря и се обърна ретро.в 21гр.стрелец в квадрат с натална Луна в д8 у12,.Прогресивен АС в 14гр.везни,там е и прогресивна Луна.Прогресивна к8 в 11гр.телец,където беше пълнолунието,транзитен юпитер у8 в 11гр.скорпион.Прогресивна к4 на 17гр козирог,там е транзитен плутон.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1382 -: Декември 02, 2017, 12:30:43 pm »
Плутон в опозиция с трите лични планети, едната слънцето което управлява и асцедента...нищо, че е отминал точния орбис. Това е много тежък транзит, а после и сатурн през натален четвърти.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1383 -: Декември 02, 2017, 12:53:23 pm »
Уран, съболезнования и от мен .... каквото и да се каже в момента, няма да е достатъчно. Тъй като си на дата 2, бих посъветвала да отделиш достатъчно време и място в ежедневието си, за да изживееш болката си и да я оставиш да отмине ... да не остава в теб, защото може да ти причини много неприятности за вбъдеще. Колкото и да си мислиш, че си силна, този емоционален шок не е за пренебрегване - аз направих така и 2 седмици по-късно се срутих ... още сега започни да си позволяваш да плачеш, да страдаш, да "излееш" .... за да отмине. Все пак, ти трябва да продължиш да живееш и да се справяш тук, на Земята, в реалността.

И от коментарите ти в началото - абсолютно няма да ти помогне да се самообвиняваш - напъни се и игнорирай тези мисли и усещания. Те са убийствени в такива моменти. Най-точният ти аспект е тр Уран, У8, куинконс Плутон в Дева ....

Има ли някакви шансове асцендентът ти да е в последните минутки на Рак?

Така и не разбрах, защо картата беше пусната в тази тема ... нищо не видях по Юпитер ....

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1384 -: Декември 02, 2017, 01:21:46 pm »



Така и не разбрах, защо картата беше пусната в тази тема ... нищо не видях по Юпитер ....

Има отношение и към тримата упр. на домове на края, тази  година е транзитирал през дом 4-ти и е направил аспект със Светилата, АСЦ, МЦ и Сатурн, с пр. Слънце би трябвало също.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1385 -: Декември 02, 2017, 01:51:18 pm »
Зависи през какви "очила" се гледа транзитът.

Юпитер е в 4ти знак от изгряващия, минава през знака на наталния Марс. В радикса има квадратура Луна/Марс, която попада в ъглови домове по система "дом-знак". Луната е естествен сигнификатор на майката, майчинството и темите на 4 дом. Марс по същата система се намира в 4ти знак/дом от изгряващия. По дирекции на пръв поглед не видях нищо към ъглите, обаче в момента върви напрегната дирекция на Плутон към двете светила. Транзитните възли в момента минават едновременно през двете светила, Uran е родена по време на пълнолуние.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1386 -: Декември 02, 2017, 02:01:46 pm »
Има отношение и към тримата упр. на домове на края, тази  година е транзитирал през дом 4-ти и е направил аспект със Светилата, АСЦ, МЦ и Сатурн, с пр. Слънце би трябвало също.

Интересно, ако погледнете картата ѝ през месец юли 2017, дали на някой ще му дойде наум да прогнозира смърт в семейството/родител?

И при мен транзитира през 4 дом, и има връзка със светилата, и има аспект с тях, и всички други изброени .... ама мама си отиде, когато беше в 3 дом.
По-скоро бих приела транзит на Юпитер в картата на майката, отколкото в тази на Уран.

Само споделям виждане - хич даже не ми идва и наум да споря ..............

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1387 -: Декември 02, 2017, 02:06:22 pm »
А защо трябва да има напрегнат аспект за събития от този род- типа аспект показва как ще реагира натива на случилото се, а не дали нещото ще се случи. Марс, Луна, Юпитер са естествени  сигнификатори на "края", както Сатурн, Нептун и Плутон, когато последните имат аспект към Светила, главини оси и 4,8, 12-ти домове.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1388 -: Декември 02, 2017, 02:17:29 pm »
Интересно, ако погледнете картата ѝ през месец юли 2017, дали на някой ще му дойде наум да прогнозира смърт в семейството/родител?

И при мен транзитира през 4 дом, и има връзка със светилата, и има аспект с тях, и всички други изброени .... ама мама си отиде, когато беше в 3 дом.
По-скоро бих приела транзит на Юпитер в картата на майката, отколкото в тази на Уран.



Информацията се прогнозира с "един Сатурнов транзит назад" или 2,5-3 г назад и аналогично "3 такива Юпитерови", това е и един знак Пр.Луна и един квадрат време по дирекция от съвпад, опозиция. Делиш на 4 ии малко преди това има събитие- Марсовия възврат, а Марс носи събитията. Останалото е сметки по Дева и интерпретации по любим избран зодиак. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Selena

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1389 -: Декември 02, 2017, 05:55:10 pm »
Цитат
Едва ли само едно затъмнение и едно МЦ на ЮЛВ са "причина" за събитието. Но си трябва карта, за да разберем.

Happy, не съм казала че само едно затъмнение и една дирекция може да е достатъчно за смърт в семейството. В случая коментирах единствената точна дирекция в моята карта. Ако представлява интерес, мога да пусна карта за деня на събитието, но не ми е ясно в коя тема

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1390 -: Декември 02, 2017, 06:17:10 pm »
Постнах в тази тема, защото Юпитер, с ингреса си в скорпион, започна последователно да "закача" лични планети. Ако приемем, че няма добро и зло, които са субективни категории и репери, отчитала съм, чрез наблюдение, доста  нагативни събития при негови транзити.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1391 -: Декември 02, 2017, 07:41:45 pm »
Happy, не съм казала че само едно затъмнение и една дирекция може да е достатъчно за смърт в семейството. В случая коментирах единствената точна дирекция в моята карта. Ако представлява интерес, мога да пусна карта за деня на събитието, но не ми е ясно в коя тема

Да, за мен представлява професионално интерес - събитие "смърт на родител". Ако наистина нямаш против, ще съм благодарна, ако ми дадеш данни или ми пуснеш карта на лично съобщение - с дирекции към датата на събитието.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1392 -: Декември 02, 2017, 07:44:45 pm »
Постнах в тази тема, защото Юпитер, с ингреса си в скорпион, започна последователно да "закача" лични планети. Ако приемем, че няма добро и зло, които са субективни категории и репери, отчитала съм, чрез наблюдение, доста  нагативни събития при негови транзити.

Уран, ти прочете само последното ми изречение ли? То е най-маловажното в случая, защото Юпитер ти минава за четвърти път сигурно оттам - не вярвам и четирите пъти да е имало точно такова събитие - а все пак, първия постинг беше "какво е събитието" - затова се учудих.
А че Юпитер може да донесе и така наречените негативни събития/проявления - защо не - въпрос на гледна точка.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1393 -: Декември 02, 2017, 08:54:35 pm »
През последната година здравето и се влоши. Имаше диабет и в началото на ноември получи кетоацитоза и сърцето й излезе извън ритъм.
в началото на ноември пълнолунието е квадратирало Сатурн У6 и Плутон У4 и в опозиция на иц, а на 18 ноемри Новолунието от 4д.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1394 -: Декември 02, 2017, 08:55:17 pm »
Юпитер и Сатурн маркират социални събития, а кончината е тип такова. Когато последната се е случила при транзит на Юпитер и Сатурн във връзка с ъглови домове, тогава същата е обществено "значима". Не всеки е силно свързан с родителите си, не всеки преживява физическия край силно и често, както коментирахме в по-предни постове, Юпитер, нали освобождава .


Uran, защо да няма категории като добро и зло ? Но всеки гледа на същите през своята преценка. По казуса- една кончина е освобождаване от физически мъки за натива и от психически и физически за близките при налични такива обстоятелства, това зло ли е и внезапен физически край е шок за близките, кое пак не знаем във времето дали е било за зло, или за добро ?
Хепи, транзити в падащите домове, особено в 3,6, 12-ти не така ок. Разглежда се статуса на транзитиращата планета и мунданно, и натално. Юпитер в Дева в 3-ти не е ок с опозиция Сатурн Риби, но натален есенциално, аксидиално добре поставен, в нощна карта под хоризонта е добре дотук, секстил Слънце, тригон Сатурн,  но анаретен, опозиция Луна, променя нещата. Първо натала и после дирекции и други такива .:)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“