Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304761 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1485 -: Януари 22, 2018, 09:57:55 pm »
Единствената стихия при която няма динамика е Земята и същата е свързана с усета на практика, с реалността. Юпитер е вдъхновител оптимист и мечтател ентусиаст, защото е силен в огнените и водни знаци. Но се радва най-вече в материалният 2 дом, където оптимизира всичко, което пипне, защото паролата на Телеца в частност и въобще на земния елемент е докосване.
И Юпитер, и Нептун са трудни за интерпретиране при липса на тяхното ползване на ниво социум.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1486 -: Януари 22, 2018, 10:00:08 pm »
Весо, Юпитер не е само материални благинки. Но ако е силен есенциално и ъглов при това, често дава социален статус. Работи повече в материален/светски план. За духовни стремежи, според някои направления в Джйотиш, по-скоро трябва да е с леко развален статус. Да те лиши от възможности и перспективи за реализация в материалното, в светския живот, та да обърнеш поглед към духовния свят. В много карти съм го наблюдавала. Със силен Юпитер са толкова устремени към светския успех и заслепени от стандарта, който имат, не ги търси да водят философски разговори по екзестенциални теми или за нещо трансцендентално.

Знаеш ли какви тежки съдби има, как се борят някои хора, как не спират да действат, да мислят различни варианти? Как пробват това и онова, не се отказват след всеки пореден шамар от съдбата, продължават напред, намират изход, търсят други опции, измислят комбинации? А не фактически да не правиш нищо съществено и да очакваш рогът на изобилието да се изсипе, особено ако Юпитер в натала е с посредствен статус.

Имам приятелка с Луна и Юпитер в Риби /по сидерал/, при това в 9 дом. А Луната е Лагнеш. Но те не са в дом, свързан с артха /материята/ или кама /желанията/, а с дхарма /духовни стремежи/. И при нея има силно изявена брачна карма, там са ѝ най-големите житейски уроци явно, да служи на семейството. Богатство и висок стандарт – не, но почти никога не е работила, през целия си живот. Наистина не знае какво е да се изгърбва, да губи сън и покой от работа. Осигурявана е от мъжете – от първия и после от втория съпруг. И смятам, че мисията си на майка и съпруга тя е изпълнила успешно. Във ведическата астрология 9 дом в женска карта има и такива значения.



« Последна редакция: Януари 22, 2018, 10:09:21 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1487 -: Януари 22, 2018, 10:05:04 pm »
При мен Юпитер е поставен много благоприятно, но нещата се получават при мен не лесно, а трудно, само защото е в съвпад с Уран и с ЮЛВ ли?
Не, и при мен е съвпад с Уран и ЮЛВ. Кой е казал и къде , че нещата ще ти се получават лесно, защото Юпитер ти е поставен благоприятно- никъде не пише това, пише, че там, където е Юпитер има шанс по-леко да случваш делата в съответния дом. Но ако не си поместиш д*..то и нямаш воля, посока- жалко за дадения ти шанс или за дадения ти Юпитер ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1488 -: Януари 23, 2018, 08:11:30 am »
Аз не мога да разбера на теб какъв ти е проблемът?!?
По- добре след три месеца да разбереш, че не е за теб и да продължите като приятели, отколкото с развод след години и озлобление.
Изключително трудно се влюбвам и харесвам някого , така че всеки такъв момент е добре дошъл и не сканирам и инспектирам за срокове и дати, нито пък плащам данък обществено мнение за връзките си.
Момчето изгуби, защото имаше достоен противник в лицето на бившия, който не изчезна от живота ми и е с изявени Марсови качества, които не предполагат отказване.
Ако бях сама  в момента , в който го срещнах, вероятно нямаше да се развият така нещата.
Важното е, че пътищата  ни се разделиха без обиди и огорчения- никой на никого не е бесен.

Що да имам проблем - ти пишеш, аз коментирам. Нали за това е форум.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1489 -: Януари 23, 2018, 09:15:23 am »
Не си въобразявай, че си толкова интересна.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1490 -: Януари 23, 2018, 11:01:23 am »
Дистанцирайте се от чисто женските привички и няма да се стига до такива безсмислени коментари, просто тълкувайте звездите, по-интересно и лесно е.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1491 -: Януари 23, 2018, 11:07:18 am »
Резултатът от Юпитер в 1д е +4 кг. Пръскам се по шевовете и с нетърпение чакам да тръгне ретро, че да се поспре малко :) не съм променила хранителните навици. В 1д е откакто влезе в Скорпион
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1492 -: Януари 23, 2018, 11:34:52 am »
Yaya,не е от това, аз съм с Юпитер в 12-ти качих 8 кг и това защото апетита ми е на макс, заради студа, а Марс в 12-ти също, забавя и без това вече забавеният ми метаболизъм( ЕГН-то + Рибния акцент). Сатурн е в Козирог, имаме планета силна в знак, а земните знаци са свързани с анаболизма, там отива много енергия.
Юпитер през 1-ви сме коментираме защо се свързва с качване на кг, защото натива е уверен, че  ежедневните му навици около физиката ще му помагат да я поддържа-да, ама не-правим неща, които не коренсподират с правилното, дисциплината, отговорността. Виж какво се случва от/към САтурн, върха с Козирог, Телец, Дева.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1493 -: Януари 23, 2018, 01:40:36 pm »
Може, Рени. Можи и от времето да е, но така надута се чувствах, когатотр. Юпитер и пр. Луна минаваха едновременно през Рак, 9д.
За върховете на земните знаци не те разбрах :) Сатурн го усещам като оковаващ мисленето ми в 3д. В Козирог още не съм го забелязала да ми действа :)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1494 -: Януари 23, 2018, 01:43:51 pm »
За баланс на Юпитер се ползва Сатурн, за баланс на Огъня- Земята. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1495 -: Януари 23, 2018, 05:03:00 pm »
Рени, а кое свързваш с бързия метаболизъм, на мен определено ми е проблем вечният глад  и търсене на храна по всяко време на денонощието?
Зимата ми трябва страшно много храна за енергия, качвам леко килограми обикновено лятото, когато не работя , движа се по- малко и ежедневието ми е по- спокойно.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1496 -: Януари 23, 2018, 05:14:20 pm »
Корея, с Марс, Юпитер, Огън,стига Сатурн да не ги мачка(да не е в 1,5.9 ) , същите във водни домове, 3,6,12-ти и по транзит забавят метаболизма. Иска се повече движение за да се задвижи, "събудят" процесите в организма при ленивите темпераменти.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1497 -: Януари 23, 2018, 05:45:01 pm »
Бърз метаболизъм имат нерваците, холеричен темперамент, сангвиник също може

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1498 -: Януари 24, 2018, 12:12:15 pm »
При мен Юпитер премина през нат. Венера и е в съвпад със СЛВ - нищо конкретно не мога да припиша на този транзит. Влязоха в живота ми нови хора, но това не е нещо, което се случва веднъж на 12 години  :29:

Все още се опитвам да оценя този транзит, но ще си дам сметка, може би - с ретро фазата :)
« Последна редакция: Януари 24, 2018, 12:14:15 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1499 -: Януари 24, 2018, 01:58:26 pm »
Алена, за теб всеки транзит на/към Юпитер е важен защото си с АСЦ и Светила под негова опека, просто са ти по-големи очакванията от същия, поради причини отразени в картата ти : голям огнен тригон с негово участие, Юпитер ъглов , в собствен триплицитет, към Светилата, у АСЦ. Ти нямаш връзка по натал между Венера и Юпитер, така е вероятността да се възползваш на макс от неговия транзит върху нея, зависи от останалото по прогностика в периода. Марс като влезе в Козирог може да имаш събитие по Венера/Юпитер или пък Венера като влезе в Риби. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“