Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304436 пъти)

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #210 -: Юли 15, 2014, 11:00:45 am »
Причината Плутон да отпадне не е само, че е много малък и има хиляди като него. Той не е планета, защото не отговаря на определението за планета - не се върти около оста си. Планетите ако са ги възприемали като богове, т.е. живи същества, то Плутон е едно мъртво тяло, изцъклено в една точка, (заедно със "спътника си"), не случайно е свързан със смъртта, и друго, освен врата към подземното царство, не може да бъде Плутон. И това, че спътникът му, с който се гледат втренчено, не участва, макар да е същият по размер приблизително, също не е добре, понеже се прикрива факта, че смъртта е двойнствено явление. Въпреки това го гледам в транзитите, за да следя пръстта на смъртта на къде сочи. При това не го считам за нещо лошо, понеже играе подкастряща функция - изрязва в хората неща, на които им е дошло времето да си отидат. Иначе всичко, което се разраства прекомерно се превръща в ракова клетка. Но и не мога да му се радвам толкова и да го тача, и оставям под въпрос управлението му на знак, защото действа противоположно на живота, на светлината на Слънцето. Има определен култ към смъртта, който дори не осъзнаваме, че следваме, който ни е натрапен, но това е съвсем друга тема и нямам никакво желание да влизам в нея.
« Последна редакция: Юли 15, 2014, 11:03:01 am от Smarta »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #211 -: Юли 15, 2014, 12:10:08 pm »
Тук нали трябва да се пише за Юпитер, що обсъждате Плутон?  :017:
Не знам дали е умряла планета, но малкия дзвер като настъпи ИЦ преди години ми разтури къщурката и понеже е още в 4д с ретро движението си сега, още стои разбит до тухла и с изкъртени прозорци приземния етаж в къщата на родителите ми, който населявахме с моя мъж и децата, а ние сме по квартири в разни посоки по света и у нас  :-X

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #212 -: Юли 15, 2014, 12:41:14 pm »
Тук нали трябва да се пише за Юпитер, що обсъждате Плутон?  :017:
Не знам дали е умряла планета, но малкия дзвер като настъпи ИЦ преди години ми разтури къщурката и понеже е още в 4д с ретро движението си сега, още стои разбит до тухла и с изкъртени прозорци приземния етаж в къщата на родителите ми, който населявахме с моя мъж и децата, а ние сме по квартири в разни посоки по света и у нас  :-X
Да, верно не трябва да го обсъждаме тук. Но и при мен на ИЦ ме захвърли в гадна квартира с хлебарки в гаден град и за капак ми докара рак. Разрушението му е специалитетът.

Да се върнем на Юпитерчо. Когато Сатурн У5 ми стигне ИЦ, Юпитер като управител на ИЦ ще отиде на АЦ. Какво може да ми се случи? Преместване? Дете?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #213 -: Юли 15, 2014, 12:49:48 pm »
Да се върнем на Юпитерчо. Когато Сатурн У5 ми стигне ИЦ, Юпитер като управител на ИЦ ще отиде на АЦ. Какво може да ми се случи? Преместване? Дете?
Ние с теб се движим по едно разписание  :012:
Нямам си на идея какво ще ти донесе на теб, не знам Сатурн У5 къде ти е, нито Юпитер У4, нито какви аспекти правят натала и ще направят с транзитните
При всички случаи тр Юпитер над АСЦ и през 1д е благоприятно положение за родения, а ако има в този период негативни тенденции, то той ги тушира и прави живота по-лек

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #214 -: Юли 15, 2014, 12:52:53 pm »
Ние с теб се движим по едно разписание  :012:
Нямам си на идея какво ще ти донесе на теб, не знам Сатурн У5 къде ти е, нито Юпитер У4, нито какви аспекти правят натала и ще направят с транзитните
При всички случаи тр Юпитер над АСЦ и през 1д е благоприятно положение за родения, а ако има в този период негативни тенденции, то той ги тушира и прави живота по-лек
Добър ориентир ми даде. Ти какво очакваш, очакваш ли нещо изобщо? Аз се радвам, че ще омекоти раздрусването на ИЦ.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #215 -: Юли 15, 2014, 01:11:54 pm »
Добър ориентир ми даде. Ти какво очакваш, очакваш ли нещо изобщо? Аз се радвам, че ще омекоти раздрусването на ИЦ.
Ами не знам, нищо не очаквам, ще поживеем- ще видим  :)
При последното преминаване на тр Юпитер над АСц и през 1д имах сравнително успешен период, материални придобивки в дома, но тогава тр Сатурн беше в 10д в знак рак и по някое време е минал над СЛВ в началото на 11д- действително тогава работех на голяма заплата в чужбина по рестрорант, който моя мъж правеше, а после и в ресторант кратко време работих за 50 евро на ден, но ходих като зомби от недоспиване  :o
При по-предишен транзит на Юпитер У4, съУ7 над АСЦ родих второто дете, което има Мц/Иц съвпад с моя Асц/Дсц, т.е. има в натала си Юпитер в 9д съвпад с Мц, а тогава тр Сатурн е бил в моя 5д на 10гр от наталния Сатурн у5.
Като се върна още по-назад, когато тр Юпитер е минавал над Асц, тогава тр Сатурн е бил в 1д и съм била в 10-ти клас, помня че точно в този период се отприщих, след като в 9кл бях изолирана от колектива и ми беше трудно да се адаптирам в новото училище, и точно транзита на Юпитер през 1д ми донесе много хубави моменти- успехи в спорта и постоянни пътувания във връзка с това, приятелства в училището и извън него, помня тогава като бяхме на военно обучение, че вкъщи бях получила над 200 писма от източна Германия, понеже си бях пратила адреса в един техен средношколски вестник, че си търся приятели за кореспонденция- отговорих на две писма и си писах известно време с двама пича, единия от които е бил идвал на лагер на морето, харесвал мастика и искаше да се жени за мен хахаха

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #216 -: Юли 16, 2014, 01:40:20 pm »
Честит ни Юпитер в Лъв!  :) Ингресната карта дали има някакво значение за определяне характера на периода?  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #217 -: Юли 16, 2014, 01:53:42 pm »
Честит ни Юпитер в Лъв!  :) Ингресната карта дали има някакво значение за определяне характера на периода?  :)
Би трябвало да има, все пак е 12-годишен цикъл

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #218 -: Юли 16, 2014, 03:43:29 pm »
В колко часа е станал ингреса, да направя карта?

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #219 -: Юли 16, 2014, 04:07:03 pm »
Около 14 часа бг време, не знам точно.

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #220 -: Юли 16, 2014, 04:14:36 pm »
Ето картата!
При мен ингреса  на юпитер в лъв се случва в 12 дом,на 5 гр от АС и прави секстили с луна,марс и плутон. Тригон със слънцето и нептун. Когато стигне на 3 гр в лъв ще съвпадне с южния ми възел.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #221 -: Юли 16, 2014, 04:19:00 pm »
Проверих. Точно в 13:31. Извинявай за предния час - беше предположение.

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #222 -: Юли 16, 2014, 04:21:53 pm »
Добре де :012: и 14.20ч става.. пак дава 0.00гр

Коя е истината? :012: :012:

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #223 -: Юли 16, 2014, 04:28:33 pm »
Зависи с каква точност ще работиш - до градуси, до минути, до секунди. За 14:20 в табличката под картата ще видиш, че градусите и минутите са 0, но секундите са 27.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #224 -: Юли 16, 2014, 05:05:40 pm »
Хайде, да ни е честито! Дано е за добро!

При мен ще е в 10д, У3 и съУ5... може да наблегна на пътуванията, но тайничко се надявам с пр. Луна да донесат нещо по 5, 7, 11д   :38: Преди години съм завършила висшето си образование и съм имала действително промяна по 10д. Тогава имах и една връзка с човек от бизкото обкръжение - колега, който въздишаше по мен първите 4г от университета, докато на 5тата за малко не ме взе (ама аз успях да избягам!)  :P
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински