Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304367 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #450 -: Септември 19, 2014, 07:16:22 am »
Юпитер ми натригони Венерата. Резултатът - нова пералня.  :smiley_confused1:

А аз трепети чакам. Няма, нямааа. Само битовизми. На тригона с Луната - тиган.

Това си си пожелала и Юпитер ти го е материализирал .Съсредоточи се върху аватара си и ...тогава имай очаквания в тази сфера  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #451 -: Септември 24, 2014, 03:48:51 pm »
Помните ли като ви се оплаквах от кръст и акрукс и др момичета тогава ми предлагаха разни варианти да си облекча тренировките? е, като се разпадна опозицията към слънцето и се оправих почти с магическа пръчка.
Ама що му викат бенефик на това нещо не мога да разбера
На тригона никаква далавера не видях

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #452 -: Септември 24, 2014, 05:34:45 pm »
Ама като ви казвам, че тоя е пълен шарлатанин, усмихва ти се, а зад гърба мизерии  :)

От както излезе от Рак не ми е ставало лошо, имах един два пъти дето не ми беше добре за по половин час, но си беше с причина (точно в слабото ми място, близка болна от рак ми споделяше как не я е страх да умре и целият ни разговор беше за това, даже си бях герой защото не разбра че не ми е добре, а бяхме и навън, извън комфортната ми зона). Да вметна че се сринах с влизането му в Рак миналото лято. Ама още съм на тръни де, да не е затишие пред буря  :)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #453 -: Септември 24, 2014, 06:57:15 pm »
Юпитер не го любя. Обещава, а след него няма нищо.
Впечатленията ми от транзитите му не са добри.
Точеше се в 6 дом почти безкрайно. Колкото повече наближаваше Дсц, толкова повече се надувах. Аз такова надуване не помня да съм имала. При все, че спазвах доста приличен хранителен режим, накрая хапвах колкото да не е без никак, а продължавах да се надувам.
И изненадата - мина Дсц и все едно някой спука този балон в мен. Буквално това надуване изчезна още с минаването му през Дсц, някак неусетно свалих и килограми.
Съвпадна с Луната ми, у6. Изкарах половин месец на морето в болежки - отит, гнойна ангина, вирус. Голямо боледуване, глямо зобане с лекарства.
Положителното е, че имах много, прекалено много предложения за партньорства - всякакви. Скандална история.
При съвпад на тр Венера и Юпитер с рождената ми Луна, имах интересни събития, сближаване с човек, който ще ми е полезен относно работата. Но запознанството започна като флирт.  :85:
Изкарах едно скандално лято, истински скандално.
Така беше и транзита му през 5 дом - много предложения и обещания за връзки и любов, а нито едно не беше читаво.

Не съм очаквала нищо, защото се бях откъснала от астрологията, транзити, планети. Сега връщам лентата и правя равносметка, анализирам кое е повлияло. Да, изненада ме, че на Венера/Юпитер върху Луната ми съм започнала партньорство. Точно тогава транзитен Марс е бил в точен съвпад в рождения Юпитер.  ;D А прогресивната ми Луна в точен съвпад с рождената Венера.
Много транзити, друго очаквах, друго предполагах в началото на лятото, когато разглеждах какво предстои.

Едит: Забравих да напиша, че в момента прави квадрат към себе си. Юпитер ми е съуправител на 10 и управител на 11 дом, в 9 рожден. Ами много нерви хвърлям в разни работни процеси, голяма каръщина. И нямам много време за приятелите си.
« Последна редакция: Септември 24, 2014, 06:59:52 pm от Emma »
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #454 -: Септември 26, 2014, 12:35:30 pm »
Мръсникът Юпитер проработи при транзит,но в картата на приятелка.Сгодява се (омъжва се) за много щедър мъж на Юпитер трз ДСЦ.Натална позиция Юпитер(УМЦ)/Луна съвпад в Риби в 1Д,в квинконция на 5 * с ДСЦ и  без аспект към У7.   :)
Слънцето на годеника и е в неин 1Д,знам само,че е слънчева Риба. ;)

Друг аспект натален Уран У1 тригон ДСЦ от 10Д.Транзитен ретро Уран в момента и прави тригон към ДСЦ от 2Д.
« Последна редакция: Септември 26, 2014, 01:48:57 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #455 -: Септември 26, 2014, 02:43:40 pm »
Ще излезе,че Хамса Йога,ако правилно съм разбрала е това,че просто Юпитер е Тронов или екзалтиран в кардинален дом?   ;)   :043:  :043:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #456 -: Септември 26, 2014, 02:47:52 pm »
Много се радвам за твоята приятелка, Гаури.

Значи все пак, ако звездите решат да са благосклонни, има шанс и за хора, които цял живот сами се борят и оцеляват.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #457 -: Септември 26, 2014, 02:53:17 pm »
Gauri, а при теб Юпитер как е "зарадвал" лични планети ,к5/11 , за да се случи тази хубава за теб вест ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #458 -: Септември 26, 2014, 02:59:56 pm »
И аз имам с какво да се похваля. Моята най-добра приятелка от ученическите години се омъжва най-сетне. За първи път..Тя има Хамса Йога в рак. Сега има юпитеов възврат в 1-ви дом. Юпитер аспектира 7-ми - натално и транзитно в момента. Датата на сватбата още не е определена, но предполагам, че това ще се случи, когато Сатурн влезе в скорпион, на 2.11. и тогава ще има двоен  Сатурново-Юпитеров аспект към  7-ми дом.  Транзитите на двете планети ще аспектират съвсем скоро двойно и 10-ти дом, т.е. чакаме промянаи в обществения и социалния статус. Бъдещият  съпруг е адвокат с успешна дългогодишна практика и доколкото разбах тя ще работи за него в кантората му. Много се радвам за нея, защото тя от дълги години беше никъде и нищо... Безработна, безпарична отачаяна и самотна..Беше започнала да се пропива. Сега Юпитер най-сетне я възнаграждава след всичките ходения по-мъките. От миналата година е в Юпитерова даша. Предстои и сравнително успешен и хубав житейски период. Миналото лято и предсказах,  че или ще се появи сериозен любовник или направо съпруг, но тя хич не щеше да повярва...На  ви сега.. Покани ме на сватба..
 :58:

И на мен ми казаха, че по ведическа карта до 2.11 е най-подходящото време да сключа брак, защото Юпитер и Сатурн правели нещо си там, но .... не виждам аз такива изгледи и явно ще пропусна тази възможност :)

Е, аз си нямам въпросната Хамса йога :)
« Последна редакция: Септември 26, 2014, 03:03:11 pm от Happy58 »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #459 -: Септември 26, 2014, 03:10:47 pm »
При мене ...в смисъл?.. Прощавай Рени, но нещо не ти вдявам въпроса..:)

В твоята карта, в периода как е отразено това радостно за теб събитие-Юпитер аспектира ли Слънце,Луна,Венера ,уАСЦ ,оста 5/11 ?
А извън тази тема -Меркурий,3 -ти дом ,има ли раздвижване в прогресивната карта в тази област ?!?
Интересува ме при теб какво е раздвижило картата,защото новината за теб е важна . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #460 -: Септември 26, 2014, 03:26:54 pm »
Ами не бих казала, че тази новина ми е била нещо важна.. Зарадвах се, разбира се. И то много. Все пак мисля, че рядко се случва някой да се омъжи за първи път на 47 г.  Въпреки, че съм срещала и други подобни съдби.
А бракосъчетаването на моята приятелка с нищо няма да повлияе или промени живота ми. Не мисля, че с нещо е отразено в картата ми, не...Просто това бе една светла и красива искрица в инфомационното поле, което витае около мен всеки ден...

Благодаря, останах с впечатление за значим момент,затова и попитах. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #461 -: Септември 26, 2014, 03:42:13 pm »
До 2.11. не правят още нищо...Някой се е объркал. Твоята карта ми е на другия комп, Хеппи. Но определено има си голямо значение как е разположен Юпитер натално, за да направим интерпретация за транзита му и за двойния аспект със Сатурн. От един  натално слаб и зле разположен Юпитер не  можем да чакаме  чудеса.. Той обикновено се държи все едно го няма.. Утехата е, че поне не вредителства, както правят някои други планети,  когато са зле разположени или отслабени.....

и моят е пич :), ама е във втори и си прави компания с Марс :)

не че напирам за сватба ... просто направих връзка с въпросния транзит :)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #462 -: Ноември 15, 2014, 12:08:50 pm »
Тр.Юпитер съвпад АЦ-вече и въздуха ми се отразява на  килограмите.  :'(
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #463 -: Ноември 15, 2014, 12:14:25 pm »
Качила ли си нещо или просто се чувстваш подута? На мен преди година Юпитер като ми се метна върху Луната и ми направи и секстил с АСЦ, корема ми ужасно се подуваше. Иска се много воля при такива транзити...

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #464 -: Ноември 15, 2014, 12:19:39 pm »
Качвам килца,колкото и да се ограничавам.И околните само ми го повтарят,сякаш не забелязвам(
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."