Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 297911 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #30 -: Октомври 12, 2013, 08:10:55 pm »
Рени, не знам  за коя планета  говориш в Западната карта,  но във Ведическата  имаш един ретрограден Юпитер в 11-ти дом, но той не е нито в падение, нито  в екзалтация...(дева). Сатурн обаче (6-ти дом) е в падение в Овен и в съединение с ретроградна Венера. Изобщо аз много го подцених този твой 6-ти дом и състоянието на планетата Венера, когато правех оценка за любовната и партньорската сфера. Ще ми е за обица на ухото......

Gauri,не  е в теб причината ,а в мен  ;)
По Западната -Нептун на АСЦ,по Ведическата не знам какво "замъглява".
Говоря за Венера -Овен,ретро -стационарна и в критичен градус .

Аз не знам какво е  състоянието на "моята" Венера по Ведическата поставена в 6-ти дом в Овен ,но по Западната не е цветущо.;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #31 -: Октомври 12, 2013, 10:59:01 pm »
Само да вметна, че според Румен Колев екзалтациите не са там, където си мислим :)
« Последна редакция: Октомври 13, 2013, 10:36:50 am от Papy »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #32 -: Октомври 12, 2013, 11:23:44 pm »
Това какво променя в личен план ,но благодаря Papyи на теб ,и на Румен Колев. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #33 -: Октомври 12, 2013, 11:30:09 pm »
Честито, Гаури! По какво ще е аспирантурата? :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #34 -: Октомври 13, 2013, 06:34:02 pm »
Гаури, честито и успехи! :88:
Аспирантка? Няма вече аспирантури (едногодишно обучение за университетски асистент), всичко са вече докторантури (3 или 4-годишно обучение). Имах си аз с този ъглов и екзалтиран У9 (нали е Юпитер във ведическата ти карта?) да не запишеш докторантура.
Сега Юпитер ти транзитира през 3-ти, а Сатурн - през 7-ми, откъдето и двамата аспектират 9-тия дом. Дашата не знам коя ти е.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #35 -: Октомври 13, 2013, 07:51:20 pm »
Нямам наблюдения, Гаури. Малка ми е практиката, а досега не съм и обръщала внимание на това. Ако достигна до нещо, ще споделя.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #36 -: Октомври 13, 2013, 08:48:07 pm »
Gauri,какво е взаимодействието при теб Слънце/Луна и Уран къде транзитира и към кого ? Транзитен Сатурн има ли аспект с Меркурий ,3/6-ти домове или с планети в Близнаци/Дева ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #37 -: Октомври 13, 2013, 10:36:32 pm »
Рени, ако те интересува как е в западната ми карта не мога да отговоря почти нищо. Не работя със западни карти за съжаление. Преди  време бях си пускала тук хороскопа, но не помня в коя тема.. Ако искаш да я разгледаш ще ти я кратя на бележка.

Във ведическата карта Маркурий транзитираше в Близнаци, когато получих потвърждение, че съм приета. Иначе  наталният ми Мерк е в 11 дом, във Водолей, ретрограден, в съединение със Слънце. В западната ми карта се пада да е в  12-ти дом в риби. Транзитният ми Сатурн (наталният е в 12-ти  в риби) се намира в момента в 7-ми дом заедно с натален Марс и Кету, Раху също транзитира тук...
Транзитният Сатурн аспектира сега 9-ти дом, но след като мине в Скорпион се надявам да  бъде една чудесна подкрепа с аспекта си за 10-ти дом и дано  даде издържливост  и дисциплина, за да мога да доведа нещата  до край.
Наталното ми Слънце е във Водолей (по западната с-ма в Риби), а  Луната е заедно с Юпитер в рак. Наталният  Юпитер  аспектира 10-ти дом. Във Ведическата карта транзитът му все още не е  в 3-ти дом, в близнаци. Аз се съобразявам обаче  И с транзитите по западната система, защото това е така или иначе гледната точка от Земята и няма как да  не оказва  влияние на земните дела.

Ще ти бъда благодарна,ако ми я пратиш ,защото не обичам да гадая .

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #38 -: Октомври 14, 2013, 10:17:52 am »
Това какво променя в личен план ,но благодаря Papyи на теб ,и на Румен Колев. ;)

И аз не знам какво променя, но идеята ми беше, че ако в някоя карта юпитер не е добре поставен, активиращите му транзити не е сигурно, че ще са в положителна посока.
Някъде например четох, че ако юпитер управлява осмия дом, не е добър, но едва ли това ще е достатъчно.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #39 -: Октомври 14, 2013, 10:42:39 am »
Юпитер е като онези шефове дето дават повишения и разни хубави неща, не според заслуги, а според лични симпатии. Много голям мазник e, нито аз го харесвам, нито той мене :) И не чакам нищо хубаво от него  :) При мен само раздува негативното, ама да си гледа работата  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #40 -: Октомври 14, 2013, 03:45:33 pm »
Юпитер е като онези шефове дето дават повишения и разни хубави неща, не според заслуги, а според лични симпатии.

Много точно определение.  ;D

Ако Сатурн дава според заслугите и след упорит труд, при Юпитер наистина наблюдавам тенденция да изсипва рога на изобилието там, където особени заслуги няма.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #41 -: Октомври 14, 2013, 05:18:47 pm »
Юпитер /Шефа дава на онези,които са достатъчно уверени и могат да се справят с онова,което им "изсипва" ,в противен случай ги "наказва" ,чрез излишества в съответната активирана сфера ,надценяване,арогантност,презадоволяване.Затова  винаги се ползва жокер от Сатурн и по натал ,и при транзит.

Аз не се оплаквам от Юпитер ,при все че няма никакви достойнства в натала ми,с твърди аспекти е и въпреки това ,при транзит ми дава онова в което ...вярвам ,били те ситуации,хора.Не знам може пък ,както казвате вие да съм му симпатична ,ще го питам  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #42 -: Октомври 15, 2013, 10:23:36 am »
Към Лили:
А кой дава оценката дали има или няма заслуги? Астрологът? По какви критерии...Хороскопът по принцип е вече една оценка за заслугите  на душата и за постъпките и съврани  по време на самсарата и. Това, че някой в този живот живее и постъпва неправилно, не означава, че няма заслуги от предишни животи. В този смисъл бенефиците  го възнаграждават за нещо, което ние с нашите  обикновени сетива не можем да  съзрем. Разбира се, ако сме материалистично настроени и  не приемаме, че има реинкарнация, тогава нещата си остават необясними, както за астролога, така и за клиента му.

Да, понякога нелогични на пръв поглед неща могат да се обяснят с кармата, със заслуги от минали животи.  В този смисъл нищо в хороскопа не се дава случайно, включително силно поставени и работещи бенефици в картата на аморален човек, който злоупотребява с благата, които му се предоставят. Какъв да бъдеш - това също е избор.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #43 -: Октомври 15, 2013, 10:32:49 am »
А не мислите ли, че за злоупотребяващия човек с добра карма трябва да има подксазки в натала, например юпитер в пети знак?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #44 -: Октомври 15, 2013, 10:44:42 am »
А ,не е ли злоупотребяването ,както и всичко ,въпрос на гледна точка ?!?
Разглеждай категорията или същото като "етикет" ,видно от твоя натал .Стъпи на АСЦ си и погледни ,продължи към 2-ри дом и прецени,хващай метрото за 3-ти дом и помисли и като пристигнеш в 4-ти ,вече ще имаш усещане за същото,но дали е така ...в следващите епизоди ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“