Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304382 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #705 -: Август 21, 2015, 08:59:09 pm »
През 2003 докато Юпитер е бил в Лъв през 12 д беше добре. Но с навлизането в Дева стана ужас. През АС за първи и последен път в живота сериозно се замислих за самоубийство. Опитах се да ходя и на терапия, но и с двамата терапевти беше провал от първия път. Сега разгледах защо съм била в толкова тежка депресия и открих - Сатурн е правел опозиция на Луната и Мерскурий от 11 дом (бях загубила смисъл и надежда за бъдещето, при това безпричинно), Уран е захождал към съвпад (1-2*) със Слънцето ми, СВ е бил в съвпад с Хирон в 9 д, а Хирон в съвпад с ЮВ в 5. Само Плутон е правел секстил със Сатурн и това е. Как се радвам, че е минало! Транзитът на Юпитер през 1 не съм го усетила, ако е помогнал, хич не знам как.

Сега в момента, в който ми дойде на АС, Сатурн ще ми иде на ИЦ. Но този период аз си го планирах подходящо. От известно време почнах да предизвиквам сама събитията по важните транзити.

Накара ме да погледна какво именно се е случвало преди N години. Живеех с усещането, че Сатурн през XII дом ме е правел на сос Морне — грънци. Бил е в десети, ретро, и е ходел напред-назад по точката Слънце/Луна. Прогресивното Слънце е било над наталния Сатурн, прогресивната Луна — в Риби, между транзитиращи възли и Урани. Аналогично, заради Юпитер в първи дом и секстила към асцендента съм сварил да не полудея видимо.
« Последна редакция: Август 22, 2015, 01:49:46 pm от Reptil »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #706 -: Август 21, 2015, 10:54:19 pm »
И аз мисля, че юпитер действа подкрепящо в трудни моменти. Но и също така би трябвало да дава събития, когато сатурн не о***ра тотално астрологичния пейзаж
Frankly, my dear, I don't give a damn.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #707 -: Август 22, 2015, 10:56:59 am »
Юпитер е най-мощният протектор и освободител от всякакви тегоби, като ни вкарат злосторниците във филм на ужасите на Юпитер да благодарим за хепи енд
" жив съм- здрав съм -спокоен съм " казваме "благо-дарение" на Юпитер

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #708 -: Август 23, 2015, 07:35:16 pm »
Хм, погледнах сега - имам планирана една операция на гърдите - Юпитер ще е в 6 дом, там е наталната ми луна, а транзитна Венера ще е в съвпад с нея. Транзитният аасцендент - върху натален Плутон  ::) Транзитен IC в тригон с натална Венера.

После имам една челюстна операция. Предполагам, че Юпитер ще е все още в 6 дом.
Над силата е само умението да я владеем!

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #709 -: Септември 16, 2015, 05:23:08 pm »
Юпитер ми влезе в 3Д и започнах да срещам най-неочаквано,на най-невероятни места  големи,хубави мъже,които познавам и които не би трябвало да са точно там.  :012: :012:

Минавам покрай църква и се сещам да се подмажа на Господ с една свещичка за едно повишение,че не съм го дрънчила за почти нищо.Влизам вътре и виждам моя познат вътре.Да се ненадява човек такива като нас да се видят на това място. :012: :012:
  Пък другият щеше да ме удари пред вратата на дома ми както се казва.  :012:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #710 -: Септември 16, 2015, 06:10:50 pm »
Минавам покрай църква и се сещам да се подмажа на Господ с една свещичка за едно повишение,че не съм го дрънчила за почти нищо.Влизам вътре и виждам моя познат вътре.Да се ненадява човек такива като нас да се видят на това място. :012:
Неведоми са пътищата Господни!
Хващай този от църквата, Господ ви е събрал не случайно  :engel016:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #711 -: Септември 16, 2015, 09:17:22 pm »
Неведоми са пътищата Господни!
Хващай този от църквата, Господ ви е събрал не случайно  :engel016:
Участваше в погребение и това беше причината да се намира в църквата  :D :043:
Странна е ситуацията.Не че хората не умират и не правят опела.В първия момент той си помисли,че съм от опечалените и се зачуди защо не знае да имаме роднинство,докато не го информирах,че съм случайна посетителка на храма.  :012:
« Последна редакция: Септември 16, 2015, 09:20:57 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #712 -: Септември 17, 2015, 08:35:44 am »
Юпитер ми влезе в 3Д и започнах да срещам най-неочаквано,на най-невероятни места  големи,хубави мъже,които познавам и които не би трябвало да са точно там.  :012: :012:

Минавам покрай църква и се сещам да се подмажа на Господ с една свещичка за едно повишение,че не съм го дрънчила за почти нищо.Влизам вътре и виждам моя познат вътре.Да се ненадява човек такива като нас да се видят на това място. :012: :012:
  Пък другият щеше да ме удари пред вратата на дома ми както се казва.  :012:

И при мен е в 3 дом, но явно се проявява повече девата :) - местя офиса и всичко е толкова стресиращо .... имам само още 2 дни и не знам как ще се справя. Юпитер ми е У6 :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #713 -: Септември 17, 2015, 09:44:08 am »
При мен сега Юпитер е в 6 дом. Предстоят ми две тежки операции и се надявам да ми донесе добро. Управлява 1, 9 и 10 дом. През октомври ще премине през ДС и очаквам да облагороди партньорствата. Не само в бизнес отношение :) но и в това, разбира се :)

Имате ли спомени от транзита на Юпитер при вас в 6 и 7 дом и имаше ли събития при преминаването през ДС?

Карта не качвам - не от мързел - ами не мога да се оправя с правилата - кога може, кога не може .... Лично за мен, може би защото съм начинаеща - винаги е по-удобно да гледам карта, вместо само да чета разказ за аспектите :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #714 -: Септември 17, 2015, 02:49:55 pm »
При мен сега Юпитер е в 6 дом. Предстоят ми две тежки операции и се надявам да ми донесе добро. Управлява 1, 9 и 10 дом. През октомври ще премине през ДС и очаквам да облагороди партньорствата. Не само в бизнес отношение :) но и в това, разбира се :)

Имате ли спомени от транзита на Юпитер при вас в 6 и 7 дом и имаше ли събития при преминаването през ДС?

Карта не качвам - не от мързел - ами не мога да се оправя с правилата - кога може, кога не може .... Лично за мен, може би защото съм начинаеща - винаги е по-удобно да гледам карта, вместо само да чета разказ за аспектите :)
Когато при мен преминаваше през 6-ти дом, в компанията на Нептун, имах много добре платена работа за времето си- 7 минимални заплати – два пъти в годината премии. През 7-ми и 8-ми дом когато минаваше пък моя мъж беше много добре-  с работа, заплащането, самочувствие, а той като е добре и моя Юпитер в 8д е добре  :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #715 -: Септември 17, 2015, 03:09:40 pm »
Благодаря :)

При мен натално е в 1 дом, затова май няма отношение към ММ  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #716 -: Септември 21, 2015, 05:31:50 pm »
Здравейте,скоро при мен транзитният  юпитер(през 5 дом  ) ще направи секстил с наталния юпитер(в 7 дом ),както и тригон с асцендента ми ,какво да очаквам по време на транзита,предполагам ,че акцента ще е на връзките,но все пак ще се радвам да чуя и вашите мнения,благодаря предварително  :)

Тони, направи картата в астро.сом, моля.

Той Юпитер хубаво прави тригон, но в самия 7 дом е Сатурн. Ако вече си си изяснила, какво за теб са патрньорствата, двамата може и да ти донесат една хубава любов и партньорство. Това на първо четене само, че ми е трудно с тази карта.

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #717 -: Септември 21, 2015, 06:13:27 pm »
За съжаление обаче аз изобщо не мога да се оправя в този сайт astro.com   :17: довечера ще се опитам пак,изобщо не загрявам къде да я пусна там картата...  Благодаря много за бързия отговор!  :)
Напиши си датата и мястото на раждане и ще ти кача картата с транзитите

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #718 -: Септември 21, 2015, 06:32:09 pm »
Здравейте,скоро при мен транзитният  юпитер(през 5 дом  ) ще направи секстил с наталния юпитер(в 7 дом ),както и тригон с асцендента ми ,какво да очаквам по време на транзита,предполагам ,че акцента ще е на връзките,но все пак ще се радвам да чуя и вашите мнения,благодаря предварително  :)

ето картата

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #719 -: Септември 21, 2015, 06:51:28 pm »
Ето и прогресии и дирекции :)