Автор Тема: Конфигурация Йод или Пръста на бога  (Прочетена 30994 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #90 -: Септември 22, 2021, 11:55:57 pm »
akruks, да така е. И луната е там точно в центъра, от своя страна в опозиция на Венера и Юпитер. Просто се чудя какъв момент съм улучила да се появя понякога, че имам такава карта, тя самата дори визуално изглежда като "разпъната" и поляризирана. Как да имам мира...Тоест всеки път когато луната транзитира, което си е почти ежеседмично, или над върха, или над средната точка, всичко се задейства и затова няма изплуване от блатото ми. С тази конфигурация на Сатурн, Уран и Нептун, какво би могъл да сочи моят пръст - че ще облажа от венерино-юпитеровите благинки,  ако бъда по-последователна и сериозна, да не си създавам илюзии, или да се опитам да открия сфера на изява по Сатурн/Нептун? Или по тоя Марс, който ги опозира пък тях? Но какъвто е 12-домен, началният ми тласък за каквото и да е никакъв го няма, а една амеба има  повече желание за израстване и конкуриране в корпоративния свят от мен.
първо асимилирай какво точно представлява конфигурацията Йод, за тази цел има добре поднесен материал в следната статия, която е споделяна и друг път тук https://www.mira-kuneva.com/statii/iod-v-lichniya-horoskop-i-v-sinastriyata-44/
И аз имам 4 Йода, като един от тях е същия като споменатия на Юнг- между Юпитер, Марс и Плутон. При мен Юпитер е връх на 4те конфигурации, като в картата ми управлява 4-ти дом, логично колелото, в което се въртя като хамстер, е свързано с родния дом и семейство, и дано сега като приключвам окончателно с него по стечение на обстоятелствата, нещата да потръгнат в нова и по-щастлива посока.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12542
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #91 -: Септември 23, 2021, 10:21:56 am »

Лисана, почти си напипала проблема с Юпитер и Венера, защото Юпитер има карт бланш да управлява Асцендента ти. По-добре стои от Луната. Всяка планета на върха на конфигурацията йод , бива жертвана, за да тече свободно енергията по същата. Всеки път, когато има планета- транзитна, прогресивна, на 12-14 * Стрелец, ще усещаш, защо се случва от теб изброеното. Понеже 18 месеца затъмненията бяха по тази ос, е нормално да търсиш алтернативна житейска посока. Тази конфигурация, може да си я тълкуваш чисто практически, свързана е винаги със здраве и финанси или езотеричния й и духовен замисъл, който изисква повече време, повече защо-та. Успех! :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #92 -: Октомври 04, 2021, 06:43:03 pm »
Благодаря, Рени. Четох доста неща за конфигурацията, но не ги усещам достатъчно , ще продължавам. Това за Юпитера не го разбирам защо, обикновено не му обръщам внимание на фона на тежкарите в 6ти и марса в 12, който на емоционално ниво го усещам постоянно. Иначе си проследих като най-чести транзитите на луната през тези градуси в стрелец и открих странната закономерност, че точно тогава винаги се чувствам много самоуверено, вдъхновена и готова да изразявам без задръжки себе си. Особено като външен вид. Точно такава връзка-не очаквах.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12542
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #93 -: Октомври 04, 2021, 09:26:37 pm »
Лисана, според теб, защото точно тази конфигурация е Пръста на Бога ? Примерно, оттук можеш да започнеш.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #94 -: Ноември 20, 2021, 11:53:51 am »
Рени, оставих коментара без отговор, защото предпочитам да прочета и изясня до колкото мога за себе си и тогава ако има нужда да коментирам. За сега, поне за мен и от литературата, която намирам, това е най-сложно разбираемия аспект. Отделно минах да се "похваля" - транзитен Марс ми е стъпил на едното "краче"   на йода - Плутон, транзитна Венера на другото - съвпада Сатурн/Нептун, а транзитна луна днес е на върха- Венера/Юпитер. Положението е апокалиптично и вътре в мен и отвън. Добре ще е ако не полудея, тотално отчаяние ме е обзело за настоящето и бъдещето. Скандали вкъщи, мисля че мъжо не може да ме гледа и нещата са на ръба. Професионално работа за трима и постоянно недоволство, а аз едвам смогвам. Да споделя...дано ми олекне  :'(