Автор Тема: Конфигурация Йод или Пръста на бога  (Прочетена 31323 пъти)

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #60 -: Юни 16, 2016, 08:58:06 pm »
Добре че отворихте темата-не ми е точен пръста -връх Сатурн на 22* овен ,Плутон на 24 *дева,Нептун на 25 *,поне отговаря на условието върха да е най-бързата планетан,забелязвам сега когато тр.Уран се мота около върха на пръста  много напрежение-нормално за транзит на Уран,но и пръстът е подсъзнателно напрежение .Засега мнението ми е че пръстът или разболява -от енергията на аспект от планети 6 и 8д .Енергията на два несъвпада мисля е посъзнателна-у8д е Плутон,а за 6д някои даже смятат Прозерпина-жената на Хадес-Плутон-подобни са .При аспект квинконс взаимодействат много различни енергии,не случайно са казвали че там планетите ,,не се виждат,,-означава подсъзнателно взаимодействие .аспект 6д-означава замесено е здравето,всекидневието,работата ,8д означава трансформация.Това го разбирам когато се задейства пръста да се засегне здравето,професионалната изява поне .Карел Ръшман казва че хора с такава конфигурация имат здравословни неразположения,неясни,недиагностицируеми.В професионално отношение май се проявяват добре-поставят човек на точното място и в точния момент .Засега очаквам събитийност от тр.Уран при последното му преминаване директен през върха Сатурн,дотогава -подсъзнателно напрежение,дано да не избие в болест  ::) .Наистина имам блокажи по Сатурн-в овен е впадение,но явно и пръстът е замесен :lol_hitting:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #61 -: Юни 16, 2016, 09:07:49 pm »
 Точен е, в моята книга дават до 5гр орбис , а при теб най-големияте 3*
Не знаех, че условието е на върха да е най-бързата планета- при мен при единия Йод, образуван от Плутон/Нептун- Юпитер връх, тъова е изпълнимо, но в другия Йод Плутон, Марс/Юпитер, най-бърза планета е Марс, който е във взаимна рецепция по заточение с венера, намираща се срещу върха на конфигурацията- Юпитер

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #62 -: Юни 16, 2016, 09:18:35 pm »
Точен е, в моята книга дават до 5гр орбис , а при теб най-големияте 3*
Не знаех, че условието е на върха да е най-бързата планета- при мен при единия Йод, образуван от Плутон/Нептун- Юпитер връх, тъова е изпълнимо, но в другия Йод Плутон, Марс/Юпитер, най-бърза планета е Марс, който е във взаимна рецепция по заточение с венера, намираща се срещу върха на конфигурацията- Юпитер

Акрукс ти нямаше ли тронови Марс и Венера

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #63 -: Юни 16, 2016, 10:03:09 pm »
Akruks,това правило не се гледа от всички,но има логика в силата на аспекта-реагират по правило по-бързите,такъв асоект е по-силен .При положение че говорим за несъвпад и посъзнателно взаимодействие-принципно слабо,ако едното рамо е от слаб по сила аспект,може би отпада и пръста,или е е прекалено слаб .Юпитер в овен връх при теб е доста по-добре от Сатурн в падение .Предполагам се изразява в професионална изява-издаване .публикуване по Юпитер /Нептун участва-поезия?!/Мисля от двата пръста този е който се изявява по-лесно,другият само при определени,редки условия-по-силен транзит му трябва за да се задейства например .При мен Сатурн връх в момента е в конфигурация и с трите по-бавни,външни планети от него,двете натално,третата транзитно с най-силния аспект-съвпад-няма начин да няма събитийност .

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #64 -: Юни 16, 2016, 11:54:54 pm »
Това което намерих за Йода от руската литература/знам, че те пишат малко драматично :)/ -  Два куинконса и един секстил, някои го пишат между точки, други между планети. На едно място пишеше, че ако участва лунен възел или луна, конфигурацията става кармична. Общо взето става въпрос за скрита постоянно действаща конфигурация показваща жизнена задача, необходима за развитието на човека. Символично се отнася към стихията Земя. Двата куинконса са подсказки, а не препятствия, действат скрито, но ако човек не ги забележи или ги пренебрегне, започва повтаряне на едни и същи ситуации, хора, събития, но при нови условия, докато човек разбере своите грешки и повече не ги прави. Често Йода определя предназначението на човека и са необходими интелект, оригиналност и решителни действия, за да промени съществуващите условия. Може да има радикални промени в определен период от живота, които се определят от свойствата на планетите в конфигурацията. Планетата с куинконсите принуждава човека да пристъпи към действие, а възможностите идват от 2те планети в секстил. Подводни смята, че Йода дава възможност за участие в космическите програми и действа като трамплин, ако се активизират и 3те планети едновременно. В такъв момент целия човек попада в космическа карма, а земните закони отстъпват на втори план. На ниско ниво на проработка е възможна катастрофа, рязко изменение на условията на живот, на високо ниво на проработка  е възможно с помощта на космически егрегор да се развърже тежък възел на земна карма. Често Йода е свързан с разболявания, ако се пренебрегва. Когато има планета в опозиция на върха, става конфигурация Бумеранг. Не е задължително тази планета да прави полусекстили с точките от основата. Действието на 2те планети в основата спрямо опозиционната планета в средата е като бумеранг и тенденцията е да се решават проблемите на опозицията използвайки секстила и пренебрегвайки куинконсовете. И така проблемите все се повтарят, което може да доведе до голямо напрежение.
Сигурно сте го чели вече, но не пречи  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #65 -: Юни 17, 2016, 12:16:53 am »
Акрукс ти нямаше ли тронови Марс и Венера
Тронови са, но помежду си са във взаимна рецепция по заточение- Марс е заточен в знака на Венера- везни, а тя е заточена в знака на Марс- скорпион

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #66 -: Юни 17, 2016, 12:23:12 am »
Венера в Скорпион и Марс във Везни не е ли рецепция по заточение?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #67 -: Юни 17, 2016, 12:24:41 am »
Akruks,това правило не се гледа от всички,но има логика в силата на аспекта-реагират по правило по-бързите,такъв асоект е по-силен .При положение че говорим за несъвпад и посъзнателно взаимодействие-принципно слабо,ако едното рамо е от слаб по сила аспект,може би отпада и пръста,или е е прекалено слаб .Юпитер в овен връх при теб е доста по-добре от Сатурн в падение .Предполагам се изразява в професионална изява-издаване .публикуване по Юпитер /Нептун участва-поезия?!
Писането на поезия и издаването на книгите не са професионална изява- нали съм си платила за издаването, а пари не съм спечелила от продажби- предимно на познати и приятели подарих книжките. Юпитер при мен е У4, съУ7 в 8д- свързан е с дома, наследствата, парите на мъжа и малката дъщеря. Предстои тр Юпитер да активира средната точка и на двата Йода, когато премине във везни в края бна тази година.

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #68 -: Юни 17, 2016, 12:42:10 am »
Тогава това е полезно уточнение -професионалната изява/по диплома/ е по 10 д,а в пръста участва 6д-някаква дейност,която трябва да се свърши .Карел Ръшман мисля има Уран като връх на пръст-това определяло занимаването с астрология,активирал се при лекции и семинари нещо такова .Между другото сега ми хрумна че Марс и Венера при теб поотделно не са тронови ,а дебилитирани,тронови стават само когато действат комбинирано заедно/каквото и да значи това-и на мен не ми е ясно,хрумка/  :)Поправка-Каръл Ръшман има йод с връх Юпитер в квинконси със СЛВ водолей и Уран в овен -значи СЛВ може да участва в йод,освен това е по-бавен от Юпитер /върхът/ .А защо споменаваше Уран-мисля понеже е планета на краен градус,заедно със СЛВ и Юпитер-това може би е пренос от ведическа-нещо като атмакараки са -и участват в йод -СЛВ и Уран подсъзнателно дразнят за публикуване по Юпитер?!?
« Последна редакция: Юни 17, 2016, 01:05:56 am от Bin »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #69 -: Юни 17, 2016, 01:13:15 am »
Тогава това е полезно уточнение -професионалната изява/по диплома/ е по 10 д,а в пръста участва 6д-някаква дейност,която трябва да се свърши .Карел Ръшман мисля има Уран като връх на пръст-това определяло занимаването с астрология,активирал се при лекции и семинари нещо такова .Между другото сега ми хрумна че Марс и Венера при теб поотделно не са тронови ,а дебилитирани,тронови стават само когато действат комбинирано заедно/каквото и да значи това-и на мен не ми е ясно,хрумка/  :)
6д по никакъв начин не участва при мен в двата йода, 10д също, а Марс и Венера по отделно са тронови- Венера е У2 във 2д везни, а Марс е у8 в скорпион- какво им е дебалитираното?

Единият Йпд е образуван от връх Юпитер У4, съУ8 в 7д с Плутон У3 в 12д на АСЦ и Нептун У7 в 3д
другият е от Юпитер връх със страни Плутон и Марс У3, У8 в 3д

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #70 -: Юни 17, 2016, 01:24:57 am »
Активната планета е върхът на пръста-поставя се на Асц.-другите две планети му хвърлят аспекти тип 6д и тип 8д-нали това определя принципа на изява,това говорих .Аз какво четох че марс и Венера при теб били във взаимна рецепция в отговор на въпрос на Сатен дали при теб не са тронови? Някакво недоразумение е::)Както и да е -не е важно .

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #71 -: Юни 17, 2016, 09:53:19 am »
Аз имам тази форма, като на върха са Венера и СЛВ, а в основата Марс и Юпитер. Никога не съм обръщала внимание, сега освен да разгледам. В нета ми попадна статия на Мира Кунева и ще започна с нея :)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #72 -: Юни 17, 2016, 10:40:45 am »
Аз ги имам два, които са с върхове светилата, самите те в опозиция едно на друго.
Единият с Луна/Уран във 2д за връх и Марс в 9д секстил СЛВ/ПФ в 7д за основа. Него повече го усещам.
Другият е с връх съвпадът на Слънце и Меркурий в 8д и основа секстил АСЦ и Юпитер в 3д.
За другите проявления не съм оглеждала още в дълбочина, но едно е абсолютно вярно - вътрешното неспокойствие, непрекъснато търсене и въпроси ...
« Последна редакция: Юни 17, 2016, 12:44:06 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #73 -: Юни 17, 2016, 11:59:49 am »
Аз много се впечатлих от това в статията:



И при мен е точно така - след връзка с човек, чийто Сатурн е точно върху моята Венера на върха на Йода - животът ми започна от нулата. Всичко, което съм имала през изминалите с него 11 години съзнателен живот бе заличено, бяха прекъснати всички контакти. Нямах среда, доходи, работа, жилище, нищо нямах.

По-късно ще изчета в детайли статията. Интересно ми стана, че точно срещу върха - при мен на 18гр в Телец е Слънцето на сестра ми  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #74 -: Юни 17, 2016, 06:15:54 pm »
Има ли други разновидности Йода, освен "Бумеранг" ?
Преди много години един астролог ми сподели, че имам йод в радикса си.
Бях озадачен защо смята така.