Автор Тема: Конфигурация Йод или Пръста на бога  (Прочетена 28008 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #75 -: Юни 17, 2016, 06:17:36 pm »
За други разновидности на йода не съм чувала. Но има много различни аспектни конфигурации - така един йод, ако се допълни с други аспекти, би могъл да се трансформира в друга конфигурация. Сещам се, че на руския астролог П. Глоба имаше такава книжка - Аспектариум.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #76 -: Юни 17, 2016, 06:30:09 pm »
Официално няма ,обаче неофициално-фигура,,ветрило,,-която аз имам- е рзновидност,подсилваща йода -това е когато стрещу пръста на Йода са всички други планети в куп,пръстът е дръжка на ветрилото-при мен Сатурн срещу всички други  Сериозно -фигура ,,Ветрило,, може да се приеме като разновидност на Йод .Или пък на ,,Бумеранг,, :017:
« Последна редакция: Юни 17, 2016, 07:17:06 pm от Bin »

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #77 -: Юни 18, 2016, 10:46:58 am »
П.Глоба като се изпише на Гугъл търсачката се дава линк към сайт с много добро описание на всички конфигурации,макар на руски,там Йод е ,,вила,, .Продължавам да го мисля тоя аспект .Имаме 1 секстил и 2 квинконса .Секстилът е възможност-какъв е секстилът-в ян или ин знаци .В единия случай дава възможности само ако се прояви активност от натива,във втория -дава възможности падащи от небето .Резултатът от тази възможност се изразява в планетата на върха -но този импулс е предаден чрез квинконси -възможно най-подсъзнателния мажорен аспект,от положения без видимост към върха -нито по стихия,нито по качество имат нещо общо-говорят на съвсем различни езици .Символично казано има възможност единствено за,телепатично,, общуване-подсъзнателно ,на възможно най-ниско то ниво в което може да се общува/общува -споделяне на нещо общо-когато нямат нищо общо как общуват ?Един франзузин общува с един испанец,разбират се някак,родствени езици,но французин как да общува с един екскимос-езиците нямат нищо общо-остава езикът на знаците .Обаче когато двамата са в различни стаи-те не се и виждат-остява телепатия .Телепатията е нещо подсъзнателно -съзнанието трудно контролира,ако въобще контролира .След като съзнанието не осъзнава начина на съобщение чрез квинконси всеки ефект,събитийност получен от такова взаимодействие е кармичен-няма съзнателен контрол .Щом е кармичен ,неосъзнат това означава повторяемост,автоматичност-смисълът на подсъзнанието е там да са автоматичните функции,дишане,биене на сърце и тн .Затова когато преобладават квинконси в коя да е фигура това е автоматичност,повторяемост .Това означава че ефектът на бумеранга вече го има/повторяемост/.Когато има планета в опозиция на върха с планета на МП на планетите в квинконс какво означава?Опозицията е по-силен аспект от секстил,още по-силен от квинконс .Квинконсите са по-слаби от секстил,но са два-затова ефектът е по тях .Опозицията вече променя баланса .Към енергията на автоматична повторяемост се добавя блокажа на опозицията ,но тя е и избор,съзнателност в тоя смисъл .Човекът си мисли че съзнателно повтаря едно и също нещо .Ефектът на бумеранга и преди е бил там,но сега вече се осъзнава ,сега вече може да се говори за него .

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #78 -: Юни 18, 2016, 11:14:49 am »
Официално няма ,обаче неофициално-фигура,,ветрило,,-която аз имам- е рзновидност,подсилваща йода -това е когато стрещу пръста на Йода са всички други планети в куп,пръстът е дръжка на ветрилото-при мен Сатурн срещу всички други  Сериозно -фигура ,,Ветрило,, може да се приеме като разновидност на Йод .Или пък на ,,Бумеранг,, :017:

Бин, в такъв случай всичките ми планети са хванати в две ветрила. :) Затворени са вътре в тях.
Срещу върха на единия йод - Луна/Уран са СЛВ, Меркурий, Слънце, Хирон, Венера, Сатурн и Марс.
Срещу върха на другия - Слънце/Меркурий са Юпитер, Луна, Уран, Плутон.
Само Нептун остава встрани. :)

В аспектариума си Глоба пише не за Йод, а за Вила или Бумеранг -

Тази конфигурация предизвиква ефекта бумеранг. Космичната карма често се транслира от човека лошо. Източникът – върхът на конфигурацията – обикновено е скрит, а явното предложение на Секстила не е натрапчиво. Ако не се възприеме, Вилата се превръща в двойна спирачка, закрепена в една точка.
Това е аспект на връщането, ретроспекцията, когато на човек му се предлага да се възползва от миналото си, от позитивния му опит. Този човек като че ли “остава в същия клас”. Той е длъжен да се върне и да отработи дълговете си. В това се заключава прекрасната възможност да се върне назад и да поправи миналите си грешки. Връщат се срещани по-рано хора, повтарят се, но в отчасти променена форма,  предишни ситуации. Вилата е аспект – подсказка, а не просто аспект на връщането. А връщането се дава в случай, когато човек не се е държал както трябва. Куиконсите дават нещо като подсказки, откриващи път към еволюционната насока при някаква събитийна промяна, особено вътрешна. Планетите на конфигурацията дават скрита, не плашеща човека космична подкрепа. При липса на подготовка възниква статика (покой) и затвореност, липса на развитие. Това означава регрес. Това завършва с изолация и инерция. До 63 години (III квадрант) или до 84 години (IV квадрант) човек все още може да се опомни.


Като спомена, че Йода се изразява подсъзнателно що  се отнася и за болести, ми светна, че това са тези психосоматични състояния/оплаквания, за които няма физиологична причина и на телесно ниво не може да бъда определен източника им.

Ето го и линка към Аспектариума :)

https://ga3l.wordpress.com/2012/06/19/аспектариум-п-глоба/
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13501
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #79 -: Юни 18, 2016, 03:01:17 pm »
Преди много години един астролог ми сподели, че имам йод в радикса си.
Бях озадачен защо смята така.
Имаш Йод, съставен от Нептун и Путон с връх Венера
 за конфигурациите и техните разновидности ето тази книжка, преведена от руски

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #80 -: Август 17, 2016, 04:01:42 pm »
Отпускате ли му наистина 5-градусов орб. на аспекта? Тогава при мен се променя нещо важно с лични ян-планети, а това го усещам да ми влияе от години. Досега му давах 2 градуса, като на минорен аспект. Подвони има една книжка, много интересно, той строи и геометрични фигури по тези аспекти, не знам дали имам толкова ум да го разбера, чиста математика, но е логично да се тръгне оттам.
« Последна редакция: Август 17, 2016, 04:03:48 pm от enigma »

Happy58

  • Гост
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #81 -: Август 17, 2016, 04:36:11 pm »
Отпускате ли му наистина 5-градусов орб. на аспекта? Тогава при мен се променя нещо важно с лични ян-планети, а това го усещам да ми влияе от години. Досега му давах 2 градуса, като на минорен аспект. Подвони има една книжка, много интересно, той строи и геометрични фигури по тези аспекти, не знам дали имам толкова ум да го разбера, чиста математика, но е логично да се тръгне оттам.

Не може с 5 градуса ... това къде го пише ...  150-5=145 - в този случай се навлиза в орбиса на 144-аспект. Все пак трябва да има и празно пространство между двата. Повече от 2гр на куинконс за мен вече е много.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #82 -: Август 17, 2016, 05:12:18 pm »
Тук някой каза, мисля, Акрукс, че в нейната книжка пишело за 5, или не съм разбрала. Между другото и за орбисите различните светила в астрологията имат разногласия, но да, права си за 144 гр. Тук пък ако някой изкаше конкретика с този последен "кармичен" аспект, ще се изненадам.  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13501
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #83 -: Август 18, 2016, 12:44:08 am »
"Допустимите орбиси не надхвърлят 5 градуса" пише на стр. 48 в "Изкуството на астрологическата интерпретация" от Трейси Маркс

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #84 -: Януари 22, 2021, 01:56:48 pm »
Имам Йод между Плутон у7 К6 и Нептун У11 К8 в секстил с връх Асцендент, фигурата се допълва до Бумеранг с Уран У10 У11 съвпад с Десцендент откъм К6. Трудности от всякакво естество съпътстват живота ми и действително има повторяемост някаква на ситуации и тип хора, които срещам и от които се уча.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13501
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #85 -: Януари 23, 2021, 12:05:43 am »
Имам Йод между Плутон у7 К6 и Нептун У11 К8 в секстил с връх Асцендент, фигурата се допълва до Бумеранг с Уран У10 У11 съвпад с Десцендент откъм К6. Трудности от всякакво естество съпътстват живота ми и действително има повторяемост някаква на ситуации и тип хора, които срещам и от които се уча.
Плутон и Нептун заформят конфигурация Бисекстил с Юпитер и Слънце, и Венера.
 Бисекстил, за разлика от големия Тригон, се проявява дискретно, но се възприема по-силно. Той служи като амортизатор на житейските затруднения. Тази конфигурация включва в действие 3 планети и е носител на лекота, радост, оптимизация на житейските процеси. Човек с няколко Бисекстила превръща дори неуспешните ситуации в успешни, бързо излиза от всякакви затруднения, умее да се радва на най-малките благоприятни ситуации и не се отчайва при големи неуспехи.
В най-добрият случай Бисекстил е защита, хармония, запазване на силите, но дискретно. Неговата проява е свързана с успеха, със стабилизацията на кризисните ситуации. Неговото действие не е натрапчиво и дотегливо. В най-лошият случай Бисекстилът определя мързела, покварата, разглезеността, търсенето на лекомислени наслади. Може да породи снизходителност към собствените слабости и инстинктивни прояви.
Такава конфигурация показва как (чрез кои планети)  и в коя сфера (дом) човек ще може да преодолее напрежението, силните противоречия, да се хармонизира.
Имайте предвид, че при трактовката е необходимо да се отчитат не отделните конфигурации като действащи сами за себе си, а да се преценяват всички конфигурации заедно.

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #86 -: Февруари 04, 2021, 11:36:35 am »
Плутон и Нептун заформят конфигурация Бисекстил с Юпитер и Слънце, и Венера.
 Бисекстил, за разлика от големия Тригон, се проявява дискретно, но се възприема по-силно. Той служи като амортизатор на житейските затруднения. Тази конфигурация включва в действие 3 планети и е носител на лекота, радост, оптимизация на житейските процеси. Човек с няколко Бисекстила превръща дори неуспешните ситуации в успешни, бързо излиза от всякакви затруднения, умее да се радва на най-малките благоприятни ситуации и не се отчайва при големи неуспехи.
В най-добрият случай Бисекстил е защита, хармония, запазване на силите, но дискретно. Неговата проява е свързана с успеха, със стабилизацията на кризисните ситуации. Неговото действие не е натрапчиво и дотегливо. В най-лошият случай Бисекстилът определя мързела, покварата, разглезеността, търсенето на лекомислени наслади. Може да породи снизходителност към собствените слабости и инстинктивни прояви.
Такава конфигурация показва как (чрез кои планети)  и в коя сфера (дом) човек ще може да преодолее напрежението, силните противоречия, да се хармонизира.
Имайте предвид, че при трактовката е необходимо да се отчитат не отделните конфигурации като действащи сами за себе си, а да се преценяват всички конфигурации заедно.

Благодаря!
« Последна редакция: Февруари 04, 2021, 12:23:14 pm от guapa79 »

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 370
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #87 -: Септември 22, 2021, 07:31:38 pm »
При мен половината планети от шантавата ми карта са "на купона". Отчитам го като безкрайни проблеми с работата и с намирането на поприще, което да е моето. Страшно отчаяние. Винаги има проблем в условията, винаги има скрити задължения и въпреки че си върша съвестно задълженията, не се покривам, не клюкарствам, колективът пак не ме харесва. Дали това не е този съвпадът на Венера и Юпитер на върха в 11 дом - безкрайни трудности в приобщаването в групи и намирането на съмишленици, в т.ч. и в работен колектив?
« Последна редакция: Октомври 20, 2021, 03:06:29 pm от Лисана »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13501
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #88 -: Септември 22, 2021, 10:21:13 pm »
При мен половината планети от шантавата ми карта са "на купона". Отчитам го като безкрайни проблеми с работата и с намирането на поприще, което да е моето. Страшно отчаяние. Винаги има проблем в условията, винаги има скрити задължения и въпреки че си върша съвестно задълженията, не се покривам, не клюкарствам, колективът пак не ме харесва. Дали това не е този съвпадът на Венера и Юпитер на върха в 11 дом - безкрайни трудности в приобщаването в групи и намирането на съмишленици, в т.ч. и в работен колектив?
Венера и Юпитер са бенефици, няма как да създават проблеми и да дават трудности, за разлика от малефиците Сатурн и Уран, които са в дома на работата, както и Нептун там- участници са от конфигурациите Йод, където другият връх е Плутон. Тези конфигурации се активират всеки път когато над средната точка има транзит, а на тази средна точка е Луната, което я прави още по-чувствителна.

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 370
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #89 -: Септември 22, 2021, 11:15:45 pm »
akruks, да така е. И луната е там точно в центъра, от своя страна в опозиция на Венера и Юпитер. Просто се чудя какъв момент съм улучила да се появя понякога, че имам такава карта, тя самата дори визуално изглежда като "разпъната" и поляризирана. Как да имам мира...Тоест всеки път когато луната транзитира, което си е почти ежеседмично, или над върха, или над средната точка, всичко се задейства и затова няма изплуване от блатото ми. С тази конфигурация на Сатурн, Уран и Нептун, какво би могъл да сочи моят пръст - че ще облажа от венерино-юпитеровите благинки,  ако бъда по-последователна и сериозна, да не си създавам илюзии, или да се опитам да открия сфера на изява по Сатурн/Нептун? Или по тоя Марс, който ги опозира пък тях? Но какъвто е 12-домен, началният ми тласък за каквото и да е никакъв го няма, а една амеба има  повече желание за израстване и конкуриране в корпоративния свят от мен.