Автор Тема: Конфигурация Йод или Пръста на бога  (Прочетена 31322 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #45 -: Юни 02, 2015, 02:52:20 pm »
Обаче аз съм голяма шматка :) - гледам за нат Уран, а въобще не виждам текущото състояние. 

В момента Уран е на 19.21, а МП между Венера/Плутон и Нептун е точно на 19.19 гр. Значи в момента тече или опозиция тр Уран към този МП, както вие, Опозит и Акрукс, предполагате, или си е един вид транзитен Йод.

ако имате желание, можем да разнищим, това, което се случва, към кое от двете би могло да се отнася.
Нали дадох статията на Мира Кунчева, не видя ли? така че дествително в момента имаш Йод, като събитията ще са по 10д, където е тр Уран, връхчето на конфигурацията.
Но всеки Йод се активира по-осезаемо когато транзит мине над средната точка в основата, а ти имаш Новолуние върху тази точка на 13 окт.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #46 -: Юни 02, 2015, 03:37:06 pm »
Прочетох статията на Мира Кунчева,нещо не ми се връзва обаче,такъв транзитен йод май се различава от натален такъв .При наталния Йод върха е зает от натална планета,която дава изход на напрегнатата енергия съобразно характеристиките на планетата,при транзитен Йод,вярно се образува конфигурацията,но коя планетна характеристика дава отговор,след като мястото в натала е празно?-Може би отговорът е само знак и дом на върха,но не и на ТРАНЗИТНАТА планета,в случая-Уран .Каква събитийност да очакваме по Уран,като връх на Йод,след като е транзитен ,транзитите излъчват енергия към натала,НЕ приемат.Все пак хипотетичната връхна точка наистина приема енергията на съвпад с тр.Уран и куинконсите с двете натални,но реакция и събитийност не очаквам по Уран,а по виртуалната точка-връх ,по дом и знак ,ако въобше има ,след като няма нито планета,нито куспида,реакцията очаквам много обща и размита по знак и дом .По-характерно очаквам да се прояви транзитен Йод,когато транзита допълни натален куинконс,когато връх е натална планета,особено когато е бърза,лична /чувствителна/ .

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #47 -: Юни 02, 2015, 03:44:49 pm »
Akruks,ако логиката на Мира Кунчева работи,транзитът в/у средната точка на секстила от Йод,образува трнзитна конфигурация бумеранг/по Марч/,в такава конфигурация вече активна ,събитийна точка е именно тази средна точка,така излиза,че не активира Йод,а бумеранг,и то активира сама себе си  :017:

Happy58

  • Гост
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #48 -: Юни 02, 2015, 04:14:56 pm »
Нали дадох статията на Мира Кунчева, не видя ли? така че дествително в момента имаш Йод, като събитията ще са по 10д, където е тр Уран, връхчето на конфигурацията.
Но всеки Йод се активира по-осезаемо когато транзит мине над средната точка в основата, а ти имаш Новолуние върху тази точка на 13 окт.

Видях, не съм те пропуснала :). Но пък и вашите разсъждения също заслужават внимание и заради това имах предвид да го проверим - поне аз това ще направя :) - на кое повече приличат случките при мен.
Честно казано, може би ще е трудно да разделя планетите в стелиума, дори и да са на 1,5гр разстояние, но ... не пречи да се опита ... никой не ни притиска/гони и т.н. :)

Да нямаш предвид пълнолуние на 13 окт? Новолунието е в началото на знака някъде.
« Последна редакция: Юни 02, 2015, 04:16:29 pm от Happy58 »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #49 -: Юни 02, 2015, 04:51:31 pm »

Да нямаш предвид пълнолуние на 13 окт? Новолунието е в началото на знака някъде.
Пълнолунието, което е ЛЗ е в края на септември, а това на 13 окт е Новолуние, на 19гр 20' везни
карта

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #50 -: Юни 16, 2016, 11:21:55 am »
Според вас може ли да има Йод в който участва лунен възел? Защото Астрото го дава един много точен в натална карта между Слънце, ЮЛВ и с връх Уран. А по наблюдения на човека, като навържа нещата според мен си действа. Бях чела, че Йода, непрекъснато прави спънки по темите на планетите. Слънце в 10ти/У12, ЮЛВ в 12ти/диспозитор Слънце, Уран на куспида на 5ти/У6. СЛВ на куспида на 6ти с диспозитор Уран съответно. Еми този човек от години все нещо му се случва с работата, която почва, понякога даже и само за дни е на опредена работа, но иначе непрекъснато големи планове, постоянна смяна и понякога даже абсурдни обстоятелства, за да не се случат нещата за по-продължително време. Транзитен Плутон му се въртя върху Урана до миналата година.
« Последна редакция: Юни 16, 2016, 11:25:20 am от bast »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #51 -: Юни 16, 2016, 11:54:17 am »
Малко по-назад е коментирано, че - не. 3 странички са - прочети ги  :72:
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #52 -: Юни 16, 2016, 11:54:39 am »
Според вас може ли да има Йод в който участва лунен възел? Защото Астрото го дава един много точен в натална карта между Слънце, ЮЛВ и с връх Уран. А по наблюдения на човека, като навържа нещата според мен си действа. Бях чела, че Йода, непрекъснато прави спънки по темите на планетите. Слънце в 10ти/У12, ЮЛВ в 12ти/диспозитор Слънце, Уран на куспида на 5ти/У6. СЛВ на куспида на 6ти с диспозитор Уран съответно. Еми този човек от години все нещо му се случва с работата, която почва, понякога даже и само за дни е на опредена работа, но иначе непрекъснато големи планове, постоянна смяна и понякога даже абсурдни обстоятелства, за да не се случат нещата за по-продължително време. Транзитен Плутон му се въртя върху Урана до миналата година.

така, както го описваш, не е необходим Йода. У6 ти е Уран - каква да му е работата :) - със сигурност не е зад бюро :). Самия Уран е в куинконс със Слънцето - това вече ти дава проблемите. А двамата пък са диспозитори на възлите. Той трябва да намери начин да намери такава работа, при която да може да са активни и двамата - Слънцето и Уран. Просто ги анализирай по знак и дом и измислете нещо, което да ги обединява. Или по друг начин казано - Слънцето учи Уран, а Уран - Слънцето.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #53 -: Юни 16, 2016, 12:09:01 pm »
Според вас може ли да има Йод в който участва лунен възел?

Лунните възли са важни точки /ос/, няма как да се не вземат под внимание.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #54 -: Юни 16, 2016, 01:05:20 pm »
Аз имам два Йода в картата си, единият от които със СЛВ при основата - точен секстил с Марс. Работи и още как.  :72:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #55 -: Юни 16, 2016, 01:07:42 pm »
Йодът се трансформира в Бумеранг, ако в основата му има опозиция - между две планети или нодалната ос е там.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #56 -: Юни 16, 2016, 01:57:11 pm »
Алена точно защото прочетох страниците, а ми се струваше, че има нещо активно по конфигурацията, беше питането  :) Happy мерси за разяснението и аз си мислех, че Уран-Слънце си е достатъчно за проблемите му. Просто, ако е активиран и йод, свързан с  работата вече ще му е доста хаотично, докато си намери мястото. Това за възлите е полезна информация, благодаря на всички  :)

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #57 -: Юни 16, 2016, 02:13:44 pm »
Конфигурациите се образуват от планети, а не от точки.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #58 -: Юни 16, 2016, 02:20:03 pm »
Лунните възли правят изключение, но Лилит, Селена, Хирон и Локус Фортуна не бих включила.

Нодалната ос фокусира, ако стои в основата на някоя планетна конфигурация. И при транзити към тази конфигурация ефектът ще е по-забележим, по-драматичен, ако в нея са включени и възлите. Но това с дългогодишна практика се разбира, чрез наблюдение, анализ.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #59 -: Юни 16, 2016, 07:35:11 pm »
Йодът се трансформира в Бумеранг, ако в основата му има опозиция - между две планети или нодалната ос е там.
напреди като четох за тази конфигурация и махнах набързо с ръка, че нямам нищо срещу Юпитер, който е връх на двата ми пръста на съдбата, а сега ми светнат лампичката, че срещу Юпитер на 15* овен се намира Венера на 18* везни,макар че средната точка на секстила е 13* 28' везни