Автор Тема: Конфигурация Йод или Пръста на бога  (Прочетена 31260 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #30 -: Юни 24, 2014, 09:41:21 am »
не знаех, че тези точки могат да участват в конфигурациите  ???

тц, не могат  :-*
De omnibus dubitandum est

Happy58

  • Гост
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #31 -: Юни 24, 2014, 09:43:54 am »
тц, не могат  :-*

жалко :) - какъв хубав земен тригон щях да си имам - СЛВ/Десц/Венера+Плутон :) - ама ще го преживеем де :)

 :-*

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #32 -: Юни 24, 2014, 01:23:59 pm »
Какво можете да ми кажете за Йод с връх Юпитер в Стрелец ? Предполагам, че конфигурацията ще налага много пътувания и много размишления и философски разговори.
Прилагам снимка отдолу ;)

Ще се наложи да жертваш философският си мироглед ,самоувереност ,ако си избрала посока -кариера ,свързана с изследователски нюанс  под различни форми от иновационна козметика до чуждестранни услуги , спонсорирани от семейство,доказан професионализъм или просто ще ти кацне птичето на рамото.Има вероятност и да си пропуснеш шанса,да не го видиш и да се луташ до една по голяма възраст. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #33 -: Юни 01, 2015, 10:52:46 am »
Имам по прогресии образуван Йод от Нептун и плутон в секстил, и куинкокс към Меркурий, който е стационарно ретрограден и в момента конфигурацията е активирана от пр. луна в съвпад с Меркурий. Съвпадът е в 10ти натален дом.

Някой има ли идея означава ли нещо и какво?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #34 -: Юни 01, 2015, 10:59:20 am »
Имам по прогресии образуван Йод от Нептун и плутон в секстил, и куинкокс към Меркурий, който е стационарно ретрограден и в момента конфигурацията е активирана от пр. луна в съвпад с Меркурий. Съвпадът е в 10ти натален дом.

Някой има ли идея означава ли нещо и какво?

Как си с интуицията  :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #35 -: Юни 01, 2015, 11:00:14 am »
Зле, губя я прогресивно.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #36 -: Юни 01, 2015, 11:01:23 pm »
Тери, трябва да се откажеш от нещо, свързано с природата на Меркурий, за да реализираш твой ангажимент, отразен по пр.Луна. Това е общо тълкуване, не ти познавам картата, но при такъв тип конфигурации енергията винаги изтича през върха и се иска повече време, за да се улови ефекта от същата.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #37 -: Юни 02, 2015, 09:13:03 am »
Рени, благодаря за мнението, много е интересно. Замислих се, също, че пълнолунията напоследък активират тази конфигурация и тъй като пр. Меркурий е в телец, 2ри дом, домът на ценностите, в натала управлява също 2ри дом, в солара имам възврат на венера, която пак е свързана с мундаден втори - виж как се навръзват нещата.

Какво имаш предвид - да се осъществи ангажимент, показан от пр. луна? Как да разбера какъв е този ангажимент?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #38 -: Юни 02, 2015, 11:28:06 am »
При мен в момента тр Уран прави йод с наталния секстил Уран/Нептун. Някой някакви идеи за проявление? Не че аз не се напъвам да мисля, но странично мнение ще е от полза.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #39 -: Юни 02, 2015, 11:38:47 am »
Хепи това не е Йод,а по-скоро опозиция на тр.Уран към средна точка Уран/Нептун .При Йод активност и събитийност дават по върха,което е нонсенс ,когато върха е транзитиращата планета .Някои приемат,че Йод има само тогава,кокато върхът е най-бързата планета от всички участващи в конфигурацията .

Happy58

  • Гост
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #40 -: Юни 02, 2015, 11:58:06 am »
Хепи това не е Йод,а по-скоро опозиция на тр.Уран към средна точка Уран/Нептун .При Йод активност и събитийност дават по върха,което е нонсенс ,когато върха е транзитиращата планета .Някои приемат,че Йод има само тогава,кокато върхът е най-бързата планета от всички участващи в конфигурацията .

ще опитам и от този ъгъл да го поразсъждавам :) - тенкю :) - то всъщност до 1-2 месеца ще мога да дам обратна връзка - около 20 юли Уран обръща точно в градуса на уж йода :) и ще разберем какво е - само да не забравя да пиша.

Happy58

  • Гост
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #41 -: Юни 02, 2015, 12:52:40 pm »
Хепи, това не е Йод, а опозиция на тр Уран в 10д с МП Уран/Нептун в 4д.
трябва първо да си изясниш самия МП, като спойка от енергията на двете планети,

да, той Опозит ми го написа .... но някъде съм чела и за транзитното положение ... жалкото е, че не мога да си спомня къде .... нищо, засега ще приема идеята ви за опозицията към МП. МП ще я намеря в книгата на Ебертин.

спомних си го/намерих го - статията на Мира Кунева, последния абзац (но пък не знам, тя откъде го е взела, въпреки че предполагам ... просто аз не съм чела въпросния автор), но пък не мога да го копирам тук - не разрешава :)


« Последна редакция: Юни 02, 2015, 01:06:11 pm от Happy58 »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #42 -: Юни 02, 2015, 01:31:55 pm »
спомних си го/намерих го - статията на Мира Кунева, последния абзац (но пък не знам, тя откъде го е взела, въпреки че предполагам ... просто аз не съм чела въпросния автор), но пък не мога да го копирам тук - не разрешава :)
Стреличка в началото на темата ни е насочила към статията на Мира Кунчева, аз помня че бях писала за моите два Йода, след като четох статията, но не намирам тук коментарите си- възможно е да са в друга тема или да са изтрити. Така е, написала е в края на статията си, че Йод може да се образува временно за няколко години, когато са налични в натала две планети в секстил, а транзитна транс-сатурнова е в куинкокс с всяка от тях, като по този начин влиза в ролята на връх на Йод

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #43 -: Юни 02, 2015, 02:23:34 pm »
Рени, благодаря за мнението, много е интересно. Замислих се, също, че пълнолунията напоследък активират тази конфигурация и тъй като пр. Меркурий е в телец, 2ри дом, домът на ценностите, в натала управлява също 2ри дом, в солара имам възврат на венера, която пак е свързана с мундаден втори - виж как се навръзват нещата.

Какво имаш предвид - да се осъществи ангажимент, показан от пр. луна? Как да разбера какъв е този ангажимент?

Ангажирането е свързано със земните домове, като най-силен акцент 6-ти (там виж какво се случва в натала ти и върха с Дева ) и Меркурий. Понеже ти каза, че в момента има връзка между Меркурий и 1- ти дом, чрез въпросната конфигурация. Прогресивната Луна само бележи моментите ,когато ще реагираш на събития, ситуации, в следствие транзитите и точния момент по дирекции.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Конфигурация Йод или Пръста на бога
« Отговор #44 -: Юни 02, 2015, 02:30:45 pm »
Обаче аз съм голяма шматка :) - гледам за нат Уран, а въобще не виждам текущото състояние.  :lol_hitting: :lol_hitting:

В момента Уран е на 19.21, а МП между Венера/Плутон и Нептун е точно на 19.19 гр. Значи в момента тече или опозиция тр Уран към този МП, както вие, Опозит и Акрукс, предполагате, или си е един вид транзитен Йод.

ако имате желание, можем да разнищим, това, което се случва, към кое от двете би могло да се отнася.
« Последна редакция: Юни 02, 2015, 02:33:27 pm от Happy58 »