Автор Тема: Прогностика- практичеси упражнения  (Прочетена 201847 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #435 -: Август 09, 2015, 10:44:24 pm »
Ако гледаме жребия за деца, пада се в 1° Дева, интересува ни Меркурий. У5 е Венера, алмутен — Венера/Луна. Същите акценти ги има и детето, нали?

П.П. Синът ѝ също ли е харковчанин?
« Последна редакция: Август 09, 2015, 10:48:53 pm от Reptil »

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #436 -: Август 09, 2015, 10:44:45 pm »
Грешката е моя, картата е нощна и куспидата на 5д има за управители Венера екзалтация на Луната и трилицитет пак на Луната, или Луната има повече сила в дома. Луната е в Везни, мъжки знак, така че е нормално да е момче, но може би второто ще бъде момиче. Все пак Венера е силна и има силен диспозитор.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #437 -: Август 09, 2015, 10:47:00 pm »
алмутен — Венера/Луна. Същите акценти ги има и детето, нали?

Да, а ведическата карта е още по-красноречива - ъглова екзалтирала Венера и екзалтирала Луна в 9 дом, също силно поставена.

При нощно раждане нали Луната беше водещо светило? Ето, имаме секстил Венера/Луна, при това Венера управлява АС в картата.

Детето е родено в същия град. Цялата ни рода е от там, само аз съм в изгнание по провинции.  ;D

ПП. Второ вече не планират, но подочух /не знам дали е истина/, че след първото е правила аборт.

« Последна редакция: Август 09, 2015, 11:02:18 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #438 -: Август 09, 2015, 10:54:43 pm »
Да при нощна карта водещо светило е Луната. Асц на детето е върху Луната на майката... Слънцето е в знака на Юпитера на майката..Много силна връзка

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #439 -: Август 09, 2015, 10:57:58 pm »
по буквара на Левин- да, но според него и аз сигурно не съм родила или ще ме караш да местя моя час на раждане, за да е в точен сектил дир К5 с Луната ми  :)

нищо не те карам ... това си е твоя интерпретация. Ти чий буквар за дирекции използваш?

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #440 -: Август 09, 2015, 11:05:51 pm »
Като се сложат двете карти една върху друга, по-ясно изпъкват връзките. Примерно Луните върху АЦ/ДЦ и за двамата, Юпитер—Слънце, Юпитер—възел…

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #441 -: Август 09, 2015, 11:17:40 pm »
С куспиди не работя, защото всичко зависи от използваната домова система и всичко се променя, само с дирекции на/към ъглите.



има логика, но пък пропускаме възможността за събитията - ако пуснеш картата по Кох, къде отива К5?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #442 -: Август 09, 2015, 11:21:17 pm »
В практиката си съм приела, че дирекции на и към куспиди дават допълнителна/спомагателна информация, а не основна. Едно събитие, за да се случи, би трябвало на първо място да е потвърдено от по-значими дирекции и прогресии /ъглови домове, сигнификатори/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13704
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #443 -: Август 09, 2015, 11:21:39 pm »
нищо не те карам ... това си е твоя интерпретация. Ти чий буквар за дирекции използваш?
конкретно за тази карта написах, че се ръководих от моя личен опит- на мъжа ми дир. Сатурн е бил на К8 когато стана татко, по букварите не знам какво пише за този аспект

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #444 -: Август 09, 2015, 11:30:22 pm »
конкретно за тази карта написах, че се ръководих от моя личен опит- на мъжа ми дир. Сатурн е бил на К8 когато стана татко, по букварите не знам какво пише за този аспект

ако говорим за буквари, точно този аспект е описан, но ме съмнява, че се е случило точно същото при мъжа ти. По простата причина, че описанията са само подсказки.

Моята идея беше, че или не можем да го използваме защото вече е извън орбис, или К8 трябва да се промени в натала. И това, ако решим, че този съвпад ни върши работа като сигнификация (или част от нея) на раждане при жена.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13704
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #445 -: Август 09, 2015, 11:53:42 pm »
ако говорим за буквари, точно този аспект е описан, но ме съмнява, че се е случило точно същото при мъжа ти. По простата причина, че описанията са само подсказки.

Моята идея беше, че или не можем да го използваме защото вече е извън орбис, или К8 трябва да се промени в натала. И това, ако решим, че този съвпад ни върши работа като сигнификация (или част от нея) на раждане при жена.

 Видях какво пише за този аспект в буквара- Пример 1: дир Сатурн на  К8 в картата на 40 годишен мъж, нат Сатурн У2 в 7д – смърт на баща.
ами на мъжа ми баща му е жив все още, предполагам и на жената от картите на Лили- всъщност, да беше отговорила по картите, а не да оспорваш моя отговор  :)

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #446 -: Август 10, 2015, 12:04:34 am »
В практиката си съм приела, че дирекции на и към куспиди дават допълнителна/спомагателна информация, а не основна. Едно събитие, за да се случи, би трябвало на първо място да е потвърдено от по-значими дирекции и прогресии /ъглови домове, сигнификатори/.

АКО е интересно - по Кох - дир К5 прави точен тригон с Луна, дир Меркурий прави точен тригон с К8 - двата върха са аспектирани с положителни аспекти от НЕмалефици. Така градусите на ъглите се запазват, дирекциите по време на брака са валидни и по време на раждането също са активирани върховете на съответните домове. Но е по Кох.

Магика

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 139
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #447 -: Август 10, 2015, 08:41:14 am »
Извинете,че нахлувам в темата (ни в клин ни в ръкав)...все още съм много далече от астрологията,но на съпруга ми в наталната карта изскочиха потресаващи неща...
Съвпад на прогресивни Слънце и Плутон(път към оня свят) в 6-ти дом...
Плутон нали управлява дома на смъртта?
Дирекционен Плутон прави точен съвпад с натален Уран...
Прогресивни Слънце и Плутон са на косъм от Вертекс (точката на смъртта в хороскопа)...
Можете ли да погледнете и вие и да кажете какво да очаквам...какво бих могла да направя...има ли начин нещо да се промени...
Данните са 25-ти/ Март/ 1970г./ София/ Мъж/ 6:45ч.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3109
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #448 -: Август 10, 2015, 09:51:39 am »
Стреличка е нацелила събитията, първата карта показва смъртта на баща му, който беше алкохолок и след скандал с майка му, тя се обадила на полицията, прибрали го в ареста , а той там се обесил на колана си.
Втората карта показва последното му влизане в затвора, от ученик влиза на няколко пъти, заради наркотици (лоша компания), общо е лежал досега 10г.- дир. Сатурн  на К9 - под ударите на закона

ЗАТВОР- у12 Уран в 9 дом съд,в квинконс на Слънце-Венера-Меркурий повторение на влизания в затвора 
съ У1 Марс в 8 съвпад Сатурн,Плуто У8 в 7 каре У7 закон,    два злосторника са поставени в дома на смъртта (8-ми)рядко обещават добър край крими дейност,престъпления
наказания Юпитер У1,9,10 опозе Слънце –съ У7Венера/У7 Меркурий Рак
У 12 –затвор в 9 дом на съдебни процеси ,дела,с диспозитор Юпитер У1,9,10  в 10 дом  Козирог заедно с сигф.на 12 Нептун,в опозе на стелиума в който участва и У7 Мерка+Венера,та Юпи У1-9 с диспозитор Сатурн в 8 съвпад Марс съУ1= няма как да му се размине наказателна отговорност за крими дейност заради  техният диспозитор е Плуто/ У8 в 7 криминална дейност в  дома на закона в каре У7 Мерка-човек нарушаващ закона ,У7 в 5 заради забавления- наркотици

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #449 -: Август 15, 2015, 08:04:02 pm »
Обаче по дашите (Раху/Слънце или Раху/Луна) не ми се връзва брак, ама карай...

Отново се връщам към тоя казус. Винаги ми е било най-трудно да ректифицирам картата на близък човек, трудно е да си достатъчно обективен.

Но знаеш ли за какво ме подсети /и преди съм го мислила/? Макар че часът на раждане е записан сравнително точно, не е изключено да е родена 7-8 минути по-рано. И така Лагна в Д1 минава от Стрелец в Скорпион, респ. от Мула в Джиештха. Опозицията Марс/Сатурн по оста 1/7 дом има по-голям потенциал да навреди на брака или да го забави, а случаят не е такъв. Така че има резон Раху/Кету да са по тази ос и така по ми се връзва да е сключила брак по време на махадашу на Раху и антардаша Слънце /забелязах, че периодите на планета, свъзрана с 4 или 10 дом, също дават такова събитие/. При по-ранен час се сменя АС в Д1 и Д7 и действието на периодите Раху/Слънце, а след това Раху/Луна е по-изразено - първо имаме брак, промяна в статуса и дома /преместване на по-хубаво място/ - Слънцето е в 4 дом в Д9, а след това - бременност и раждане /Луната минава в 5 дом в Д9, а в Д7 при малко по-ранен час става сигнификатор на първото дете, при което Слънцето минава в знака на Лагна в Д7/. Всичко това ме кара да мисля, че щом антардашите, управлявани от Раху, Слънцето и Луната, са донесли толкова важни събития, би трябвало тези три планети по някакъв начин да са свързани със съответните домове. При по-ранен час и Луната в Д1 дава аспект на 5 дом, затова има резон майчинството да се е случило по време на нейната антардаша. И като цяло повече й импонира Лагна в Скорпион, отколкото в Стрелец. При този час опозицията Марс/Сатурн минава във 2/8 дом в Д1 и така удря бащиния дом - при майката е налице ранен развод, децата почти не са живяли в дома на бащата и той не е вземал никакво участие в тяхното отглеждане. Ще видя какви са дирекциите при час 5.26-5.27.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui