Автор Тема: Прогностика- практичеси упражнения  (Прочетена 201872 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #420 -: Август 09, 2015, 09:44:56 pm »
Стига бе, докато съчиня нещо и ти всичко кажеш, кол**** :012:

Не очаквах много мераклии да се включат в практическата тема.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #421 -: Август 09, 2015, 09:47:19 pm »
Стига бе, докато съчиня нещо и ти всичко кажеш, кол**** :012:

Ама добре си го съчинил. ;)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #422 -: Август 09, 2015, 09:48:55 pm »
Много бързо и лесно познахте, нямам в моята база сложни казуси, освен моята карта.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #423 -: Август 09, 2015, 09:49:49 pm »
За съчиняване няма проблем, само да не дойде Оля с нов солар да ме пита нещо. Няма да знам какво да ѝ кажа за тъпия Сатурн в пети квадрат Меркурий :57:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #424 -: Август 09, 2015, 09:51:55 pm »
Ти гледай да не дойде /сега работи в психиатрична клиника - имам връзки  :29:/  - с тоя екзалтирал Марс в първи дом в опозиция със Сатурн, квадрат с Луна/Плутон и Шаула на Асцендента.  :97:

С това чудо си карах летните ваканции, след сблъсък с такъв хороскоп всички други са ми като погалване с перце.  ;D
« Последна редакция: Август 09, 2015, 09:56:54 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #425 -: Август 09, 2015, 09:59:07 pm »
И накрая гръцка сватба. Ще я разведа преди това. :D

После ще си изтрия спама. Обещавам.

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #426 -: Август 09, 2015, 10:02:50 pm »
Мира, и ти позна за брака.

Не знам дали този час на раждане работи точно, но по дирекции на сл. дъга някак не ми се връзваха нещата и се чудех дали няма нужда от ректификация.

Права си, че не ти се връзват :) .... можеш да изтеглиш часа така, че дир К5 да прави точен тригон с нат Луна и потърси и участие на К8 - натална или дирекционна.. В момента наистина няма дирекции за раждане.
« Последна редакция: Август 09, 2015, 10:13:55 pm от Happy58 »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #427 -: Август 09, 2015, 10:09:30 pm »
С куспиди не работя, защото всичко зависи от използваната домова система и всичко се променя, само с дирекции на/към ъглите.

Сега гледам за годината на брака, 1999 - има указания. Дир. Меркурий /у7/ в точен съвпад с Юпитер /у1/, дир. АС в точен секстил с Юпитер /в радикса Юпитер е в един знак с екзалтирала Венера, има и тригон с планета в 7 дом/. Забелязвам, че в годината на сключване на брак или раждане на дете често се случва да има дирекционен мажорен аспект между Юпитер и някоя от осите в хороскопа, по прогресия също често се среща.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13704
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #428 -: Август 09, 2015, 10:09:50 pm »
Уф, не мога да чакам, много бързо познахте  :012:
Август 1999 - брак, началото на март 2001 - раждане на син /Слънце Риби, Луна Близнаци, АС Везни/. Изключително красиво дете - при все това, че родителите на външен вид не са нищо особено.  :)
Интересно, по натал К5 в телец- женски знак, Венера У5 в риби- женски знак, единствено диспозиторът на знака, в който е Венера- Нептун е в мъжки знак, но дир К5 близнаци е мъжки знак.
По солара като видях сол 5ти в 8ми се ориентирах към раждане, а дир Сатурн на К8 в  тригон с нат СЛВ, секстил с нат Луна затвърди мнението ми- моят мъж като стана татко е имал дир Сатурн на К8 секстил нат Слънце

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #429 -: Август 09, 2015, 10:11:55 pm »
Интересно, по натал К5 в телец- женски знак, Венера У5 в риби- женски знак, единствено диспозиторът на знака, в който е Венера- Нептун е в мъжки знак, но дир К5 близнаци е мъжки знак.

Първа бременност, не е правила аборти преди това. Детето е по-красиво от доста момичета.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #430 -: Август 09, 2015, 10:18:50 pm »
Упр. на АСЦ е Юпитер, картата е нащтна и трипл. упр., пак е Юпитер, куспидата на 5д е в Телец, Венера е в знак на Юпитер и в екзалтация, Риби са женски знак, така че съвсем нормално е децата да са момичета, като пола на майката. В наталната карта е "написано" пола на децата.

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #431 -: Август 09, 2015, 10:21:09 pm »
............. а дир Сатурн на К8 в  тригон с нат СЛВ, секстил с нат Луна ..........

Сатурн е извън орбис и с двете.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13704
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #432 -: Август 09, 2015, 10:25:15 pm »
Упр. на АСЦ е Юпитер, картата е нащтна и трипл. упр., пак е Юпитер, куспидата на 5д е в Телец, Венера е в знак на Юпитер и в екзалтация, Риби са женски знак, така че съвсем нормално е децата да са момичета, като пола на майката. В наталната карта е "написано" пола на децата.
Венера е в знак на Нептун, който е в стрелец- мъжки знак
в моя натал на К5 е козирог- женски знак, Сатурн У5 е водолей- мъжки знак, но Уран е в дева- женски знак, родих водолейка; на К7 имам риби, Нептун У7 е в скорпион, Плутон е в дева- втората дъщеря е скорпион та дрънка

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #433 -: Август 09, 2015, 10:33:01 pm »
Да не би К5 в Телец и екзалтирал у5 в картата на майката да сочат някакви акценти от хороскопа на сина?

Детето е с изгряващи Везни и ъглова Венера, има и Венера в секстил с Луна. Слънцето е в Риби - в знака, в който е разположен у5 на майката /и Юпитер/.

Луната е във въздушен знак, а най-точният й аспект е тригон с Уран - майката е слънчев Водолей. Има и връзка Луна-АС/ДС в синастрията.

ПП. Часът е точно записан.
« Последна редакция: Август 09, 2015, 10:35:33 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13704
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #434 -: Август 09, 2015, 10:43:41 pm »
Сатурн е извън орбис и с двете.
по буквара на Левин- да, но според него и аз сигурно не съм родила или ще ме караш да местя моя час на раждане, за да е в точен сектил дир К5 с Луната ми  :)