Автор Тема: Прогностика- практичеси упражнения  (Прочетена 166950 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #405 -: Август 09, 2015, 08:45:10 pm »
Тази дама мисля да я разведа (или поне да е преживяла някаква криза в брака). Извинявам се, че съм толкова лоша... Дори не знам дали е била омъжена преди това и не съм търсила в картата й евентуален брак преди 2001 г.

В даша на Раху/Марс ли се е случило събитието?
Раху е в 12-тия дом, в знак на враг Марс, накшатра на Сатурн. Марс се намира в Лагна, откъдето аспектира 7-мия дом на брака и 8-мия, който може да показва съхраняването/устойчивостта на брака. Сатурн се намира в 7-мия дом. Марс и Сатурн са във взаимен аспект по оста 1/7, което може да предизвиква чести конфликти в партньорската сфера, проява на импулсивно поведение по отношение на избора на партньори и в отношенията с тях. 
Между Раху и Сатурн има взаимна рецепция по накшатри. Наскоро прочетох мнение на един индийски астролог във форума на astro.com, потвърждаващо мое наблюдение - че при връзка между Раху и Сатурн присъстват проблеми в сферите, които двете планети засягат. Тук са свързани със 7-мия дом на брака и 12-тия на загубите (и удоволствията в брачното ложе). В навамша (не знам часът колко е точен) Раху попада в същия знак (варготама - влиянието му в картата се засилва) и в 8-мия дом, докато Сатурн отива в 12-ти, т.е. пак може да се отнесат по темата за продължителността на брака.

Опитах се по примарни дирекции да изследвам събитието, но съм много боса в тази техника. Та затова гледам само аспекти към осите и светилата. Горе-долу на 26-год. възраст е имала квадратура на Меркурий (у7) към MC.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #406 -: Август 09, 2015, 08:48:19 pm »
Само да уточня, че часът на раждане е бил записан и ми е съобщен от майката, но някак не успявам да хвана събитието по дирекции. Не намирам достатъчно указания. Не съм ректифицирала часа.

Сега погледнах - събитието е по време на даша Раху/Марс, в началото на март 2001. Месец по-рано излиза от Раху/Луна.
« Последна редакция: Август 09, 2015, 08:51:30 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #407 -: Август 09, 2015, 08:57:37 pm »
По дирекции-свързано с дете

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #408 -: Август 09, 2015, 08:58:20 pm »
Добре, значи домофикацията на навамша може да се измени. Това, което остава, са аспектите между планетите в нея - Раху и Марс аспектират Сатурн, Марс аспектира Раху. Ако изобщо отчитаме аспекти в навамша, защото някои астролози не го правят.

Исках и по профекции да погледна картата. На 26 год. възраст АС по профекции е бил в 3-ти знак от АС, който е под управлението на Сатурн. Сатурн е малефикът вън от сектата на картата и е заточен по знак. Надали се чувства приятно на мястото, където е поставен - 7-ми дом, 8-ми знак от АС, и надали умира да върши добринки в картата. Ролята на Слънцето не успявам да навържа към теорията си, затова оставих профекциите настрана.
А на следващата година при профекционен АС в 4-ти знак, където са тронов у1 и екзалтирана Венера (бенефикът на сектата), нещо приятно не се ли се е случило?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #409 -: Август 09, 2015, 09:01:26 pm »
А на следващата година при профекционен АС в 4-ти знак, където са тронов у1 и екзалтирана Венера (бенефикът на сектата), нещо приятно не се ли се е случило?

За 2002 нямам информация, основното събитие е през 2001. Другото важно събитие е през 1999, ако искаш допълнителен ориентир.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #410 -: Август 09, 2015, 09:12:55 pm »
През 2001г е във фирдар на Юпитер и подфирдар на Меркурий, това са управителите на 1и7д. Профекцията е във Водолей -значи Сатурн е управител на годината. В Солара Асц е в Близнаци, картата е дневна и Сатурн е упровител по триплицитет, Юпитер е в Близнаци под Меркурий и Сатурн..Според мен вероятно е свързано с връзка. Не мисля че е имала ранен брак, за да се е развела.  Ще мисля още. Кога ще дадете отговора?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #411 -: Август 09, 2015, 09:18:25 pm »
Кога ще дадете отговора?

Исках да изчакам и други желаещи да се включат.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #412 -: Август 09, 2015, 09:20:45 pm »
Аз ще я омъжа през 99-та, иначе не мога да я разведа 2 години по-късно. :012: При дирекция на Меркурий върху натален Юпитер. Обаче по дашите (Раху/Слънце или Раху/Луна) не ми се връзва брак, ама карай... Ако измисля нещо по-добро, пак ще пиша.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13559
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #413 -: Август 09, 2015, 09:20:51 pm »
Ако някой иска да се поупражнява - какво е събитието в началото на 2001 година?

Нарочно оставям данните, тъй като има съфорумци, които използват и други техники.
родила е момиче, а дали не са били две, че дир К5 в близнаци, а дир У5 в риби- двоен знак  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13559
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #414 -: Август 09, 2015, 09:24:33 pm »
За 2002 нямам информация, основното събитие е през 2001. Другото важно събитие е през 1999, ако искаш допълнителен ориентир.
99г се е бракувала- тр СЛВ в 7д

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #415 -: Август 09, 2015, 09:30:37 pm »
Уф, не мога да чакам, много бързо познахте  :012:

Август 1999 - брак, началото на март 2001 - раждане на син /Слънце Риби, Луна Близнаци, АС Везни/. Изключително красиво дете - при все това, че родителите на външен вид не са нищо особено.  :)

Сетих се за 2002 година /тогава е била в майчински/ - криза в отношенията със съпруга. Не знам доколко е било сериозно, но беше изпаднала в истерия и искаше да се развежда /обитават едно жилище с родителите на мъжа, това беше основната причина/.

Съпругът е Рак с Луна в Козирог, то кой ли друг ще я изтърпи с тоя характер и такъв хороскоп.  :012:
« Последна редакция: Август 09, 2015, 09:36:40 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #416 -: Август 09, 2015, 09:31:54 pm »
Браво на Акрукс и Папи! Благодаря ти, Лили!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #417 -: Август 09, 2015, 09:34:58 pm »
Мира, и ти позна за брака.

Не знам дали този час на раждане работи точно, но по дирекции на сл. дъга някак не ми се връзваха нещата и се чудех дали няма нужда от ректификация.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #418 -: Август 09, 2015, 09:38:49 pm »
Само солара гледам, другото ми е сложно за мислене. Набиват ми се на очи Луна точно на ИЦ и Сатурн и Юпитер в пети. Промени в дома някакви. Сатурн не знам как да го навържа. Юпитер бих го казал бебе, това ми дойде от Папи. Сатурн ѝ квадратира У6 Меркурий, някаква болест покрай бременност? Да не е умрял любовникът ѝ? :d030:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #419 -: Август 09, 2015, 09:40:29 pm »
Стига бе, докато съчиня нещо и ти всичко кажеш, колбаси :012: