Автор Тема: Знаци и поличби  (Прочетена 153614 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Знаци и поличби
« Отговор #180 -: Февруари 09, 2015, 10:00:08 am »
Пробвай да я "канализираш". Опитай да предвидиш неща, които не те засягат лично

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Знаци и поличби
« Отговор #181 -: Февруари 09, 2015, 10:26:21 am »
Опитай да предвидиш неща, които не те засягат лично

Това вече е висш пилотаж. Предчувствия за глобални събития нямам, а в обкръжението ми няма хора, за които бих могла нещо интуитивно да предвидя. Може би ако се чувстваш много силно свързан с живота на някой, тогава би се получило. А при мен липсва привързаност, извън рамките на обичайното споделяне.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Знаци и поличби
« Отговор #182 -: Февруари 09, 2015, 03:15:57 pm »
Акрукс, не приемай мнението ми за меродавно, но това с миризмите аз лично го свързвам с временна физическа дисфункция, наблюдавай се и виж кога точно се случва, има ли др повтарящи се модели.
Може би неправилно се изразих с думата миризми, трябваше да напиша аромати или благовония :012:
Нямам спомени, когато съм "помирисала" присъствието на някой, за който съм си помислила в даден момент, да съм била физически  неразположена или след помирисването да съм се влошила физически, нито пък го свързвам с някаква цикличност- просто ми се е случвало на няколко пъти и го споделих, като попитах дали на други се е случвало...
« Последна редакция: Февруари 10, 2015, 12:15:53 am от akruks »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Знаци и поличби
« Отговор #183 -: Февруари 09, 2015, 11:36:03 pm »
Лили, имах предвид дребни, ежедневни неща-кой в какъв цвят ще е облечен, колко ще се забави наобяд, дали като влезе в стаята ще заговори колежка а или б, такива неща

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Знаци и поличби
« Отговор #184 -: Февруари 09, 2015, 11:52:48 pm »
Това с ароматите работи, при аспекти с нептун, при риби-влияние. Ароматът, или есенцията/дори квинтесенцията на някого усещат мои приятели с такова влияние. Съвсем скоро моя близка ми каза за моя приятелка, която изпращах на вратата- Тази няма огън ,нали?- Е,  няма наистина огън другата.Синкретизъм е думата, общ отпечатък на нещо, на някой на психично ниво.
Мъртвите често се свързват с аромати също-на тяхната същност и есенция-символично.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Знаци и поличби
« Отговор #185 -: Февруари 10, 2015, 12:25:45 am »
Това с ароматите работи, при аспекти с нептун, при риби-влияние. Ароматът, или есенцията/дори квинтесенцията на някого усещат мои приятели с такова влияние. Съвсем скоро моя близка ми каза за моя приятелка, която изпращах на вратата- Тази няма огън ,нали?- Е,  няма наистина огън другата.Синкретизъм е думата, общ отпечатък на нещо, на някой на психично ниво.
Мъртвите често се свързват с аромати също-на тяхната същност и есенция-символично.
подозирах, че Нептун е намесен с ароматите, но от друга страна сетивата не са ли са по Меркурий?  :017: При мен Нептун в съвсем точен съвпад с Марс у3, 8 скорпион в 3д
И да, нямах предвид само живи хора, а също починали близки

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Знаци и поличби
« Отговор #186 -: Февруари 12, 2015, 08:16:45 pm »
Болестите също имат аромат.
Мама имаше много специфична миризма преди да почине, дни преди това. Болестта й миришеше.
Скоро се срещнах с моя роднина, за която знам, че е преживяла операция от рак на гърдата преди година. Според изследванията била чиста. Но когато ме прегърна, усетих онази специфична миризма на рак - болестта.
Усетих такава миризма и при среща с един непознат, дойде у нас по случайност като придружител на близък човек. Но не посмях да го питам за здравето.
Тази специфична сладникава миризма никога няма да забравя.


Едит: Акрукс, щях да напиша, че също имам спомени с аромати. Спомен за някой силен момент идва с всичкото - настроение, миризма.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Знаци и поличби
« Отговор #187 -: Април 25, 2015, 01:31:25 pm »
Случилото ми се не е поличба, но сега си дадох сметка за знаците, които ми се дадоха, а не приех сериозно- става дума за поредния измислен лит. конкурс (те всичките са такива, отчитат дейност и усвояват някой лев- било от община или от частен спонсор). Та написах аз началото на произведението на лист хартия, а после започнах да го пиша в Word, където довърших цялото произведение- беше ме споходила музата и тъкмо доволно потривах ръце след нощното ми бдение пред компютъра, когато в 7ч сутринта внезапно спря тока  :o Пуснаха го след 9ч, а от текста ми в Word беше останало само началото, което имах на листа хартия и целият ми нощен труд беше отишъл на вятъра. Напънах си мозъка да възстановя поне част от това, което бях написала, но бях толкова уморена, че отложих за по-късно. На следващата нощ го довърших, дори бях доволна, че така се е случило и съм го написала още по-добре и дори написах още едно. Тръгвам да ги изпращам с имейл, но пак знак- не мога да си вляза в пощата на mail.bg- изписва ми, че трябва да почакам и да опитам след 15мин, а те минаха много по 15'- т.е. над два часа не можах да си вляза в пощата, накрая се ядосах и влязох в пощата си на yahoo.es, откъдето си изпратих произведенията, заедно с кратка анотация- коя съм, що съм, написах също, че участвам във възрастова категория 21+ според регламента, обясних за двете си произведения, с които участвам какви са, че едното е лирическа проза, а другото е разказ и бях доволна, че съм успяла да хвана срока за изпращане на творбите. Започнах да влизам редовно в пощата, но нямаше отговор- все пак, друг път като съм изпращала нещо, ответната страна най-малко ми отговаря, че са получили изпратеното, в някои случаи са ми благодарили и т.н.
Тук получих съобщение ден, след като беше отминал срока за изпращане на произведенията- пишеше ми организаторката, която е и член на журито, беше ми писала, че е получила изпратеното от мен произведение, но да напиша адрес, телефон и на колко години съм под самото произведение. Аз поясних, че участвам с две произведения, които са на един файл, което ме накара да се замисля дали изобщо е отворила файла ми и дали е прочела какво съм написала в писмото си, че участвам с две творби и в коя възрастова категория попадам. Угодих на мадам дипломирана журналистка от СУ и психоложка от ВТУ , като написах, че съм на 51г под всяко едно произведение, изпратих отново файла и после ни вест, ни кост. Трябваше да се ровя в нета, за да проверя в колко часа е мероприятието с обявяването на крайния резултат вчера, а когато ме покани да участвам напреди не пропусна да ми продаде нейна книга, която на всичко отгоре не ми харесва- меко казано е бълвоч, но пък изданието пише, че е спонсорирано от общината. Та си мисля от вчера, че няма какво да се сърдим и протестираме- каквато ни културата, такъв ни и министъра! Туй то!

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Знаци и поличби
« Отговор #188 -: Май 23, 2015, 08:29:34 pm »
Интересно!Скоро четох в коментари на Саспортас,че явленията на синхроничност се дължат на транзитни аспекти м/у Меркурий и Уран.Понеже от половин година от време на време ми се случват,проверих-тр. Уран до края на годината е в опозиция на натален Меркурий,като ретро стационарната му фаза е абсолютно точна опозиция декември .По това време пр.Юпитер е съвпад прУран,пр.Меркурий все оше съвпад с пр.Слънце .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Знаци и поличби
« Отговор #189 -: Май 23, 2015, 09:21:04 pm »
В момента транзитният Уран ми е в точен съвпад с наталния Меркурий. Дотук не забелязвам нещо синхронично, но ще видим по-нататък.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Знаци и поличби
« Отговор #190 -: Май 24, 2015, 12:12:20 pm »
явленията на синхроничност се дължат на транзитни аспекти м/у Меркурий и Уран.Понеже от половин година от време на време ми се случват,проверих-тр. Уран до края на годината е в опозиция на натален Меркурий

Едва ли се дължат само на това, но го има, да. При мен действа постоянно един широк секстил между двете в натала, който от години е в орбис по прогресия и непрекъснато има "случайни" съвпадения. Редовно мисля за някого, а съвсем скоро го срещам, чувам или достигат новини за събития в живота му. Така е и с разни ситуации, предугаждат се, усетът е изключително засилен. На опозицията по транзити беше още по-интересно, няма да ти е скучно. : )) Откакто установих силата на аспекта, само си поставям за задача нужната информация да стигне до мен в точния момент или правя заявка за знак, който да ми подскаже правилното. Поиграй си, щом си в такъв забавен период.
« Последна редакция: Май 24, 2015, 12:30:09 pm от niarnus »
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Знаци и поличби
« Отговор #191 -: Май 24, 2015, 12:32:46 pm »
Niarnus,логично е когато и в натала има аспект м/у Мерк/Уран явленията да са още по-отчетливи при транзитите им .Вече ми съобщиха за чести такива и при нат.тригон У/М .При мен в натала са само в знаков съвпад,Сатурн/у11 в 1д,овен-това му придава донякъде Уранови качества май,пр.Сатурн апликираща доста точна опозиция с Меркурий .

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Знаци и поличби
« Отговор #192 -: Май 24, 2015, 01:23:58 pm »
При мен в натала са само в знаков съвпад,Сатурн/у11

Брой го. Аз нали съм щедра, за мен не подлежи на коментар. : D А и знаеш, знаковите са си валидни. Прецени за себе си все пак. Имам Марс и Юпитер такива, вече съм установила, че си взаимодействат здраво. Ако пък диспозиторът им е ключов и изявен, съвсем не е за подценяване общата енергия, която излъчват.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Знаци и поличби
« Отговор #193 -: Август 23, 2015, 07:22:09 pm »
Снощи докато валеше, отидох на терасата да затворя прозореца и едно лястовиче мокро влезе вътре....седнах на дивана в кухнята , а то ми кацна на дланта в продължение на половин час ми стоя в ръцете. Оставих го вътре и на сутринта отворих прозореца и го пуснах.
Знаете ли дали лястовичето е на хубаво?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Знаци и поличби
« Отговор #194 -: Август 23, 2015, 07:26:31 pm »
Снощи докато валеше, отидох на терасата да затворя прозореца и едно лястовиче мокро влезе вътре....седнах на дивана в кухнята , а то ми кацна на дланта в продължение на половин час ми стоя в ръцете. Оставих го вътре и на сутринта отворих прозореца и го пуснах.
Знаете ли дали лястовичето е на хубаво?
Ти как мислиш?
Не си ли чела разказа "По жицата", където търсят бяла лястовица, за да оздравее болната дъщеря на Петър Моканина, като я зърне.