Автор Тема: Хоби и забавление  (Прочетена 23051 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12703
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хоби и забавление
« Отговор #45 -: Август 06, 2017, 11:31:05 am »
Скорпионче, всичко по 5-ти е творческо, това е домът на Слънце и Лъв, където човек е призован да е "творец/автор" на онова, което го прави радостен, носи му удоволствия и винаги го кара да се чувствам влюбен в сътвореното. Уран в 5-ти дом е в рецепция и с Нептун  , и с Юпитер, може да  го провокира да се забавлява с неща като : да сглобява, конструира, наблюдава хвърчащи или плаващи неща. Той е със земни Луна и Венера, нещо полезно, практично и най-вече естествено , природно би го впечатлило.  Това че е отстъпчив, пречи на майка му, която е добре да разбере защо ( и тя да опита да бъде понякога отстъпчива, за да приеме,че  детето й така (ще) изразява себе си :)) . Пускал ли е хвърчило, плувал ли е в лодка, скачал ли е във вир, помагал ли е на баба си при приготвяне на зимнина, бил ли е на по-висока надморска височина в планината ?
Луна в Козирог няма хоби или същото е повод да бъде забелязана, посочена , че е важна със същото. При теб Уран и Нептун имат ли връзка с 5-ти дом и ако да, какво е твоето хоби, занимание ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3109
Re: Хоби и забавление
« Отговор #46 -: Август 06, 2017, 11:45:32 am »
Скорпи,
У5-Юпитер+Нептун са в 4 Водолей+ пълен 11 дом- ще му е интересно хобито на мама-астрология,астрономия,звездите,както и хардуер,всички устройства свързани с компютър
по Нептун- фотография ,химия,изследвания-ще търси смисъла /Юпитер/на всичко около него,плуване ще го задрежда на акц.земя-вода
има ли интерес към кораби,макети,сглобяване,море-плаване-речни -рафтинг,риболов,важно е да се чувства свободен да прави това,което иска,по задължение- следва -не мога
приложни изкуства уран-нептун ВЗ у4-5,Уран опозе на планетите в дева,те обичат да майсторят нещо с ръце да сглобяват и разглобяват да разберат механизма  на всяко нещо

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3109
Re: Хоби и забавление
« Отговор #47 -: Август 06, 2017, 11:46:55 am »
Леле,Ренка,колко сходно ,но облечено в различни думи

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Хоби и забавление
« Отговор #48 -: Август 06, 2017, 11:56:29 am »
Нещо с изследователски уклон може би, като за ретро Меркурий и Сатурн в лъчите на Слънцето. И Луната му така е поставена, предполага такъв афинитет. Занимания, които да стимулират мисловната дейност, да развиват комбинаторика, по–гъвкава мисъл, стратегическо и аналитично мислене.

Чак толкова безхарактерен не го виждам, но е страхлив и предпазлив. Обаче по-нататък в живота това може да му даде и доста добра преценка за ситуациите и как да реагира, за да има минимум щети. Пресметлив, рационален подход, внимателен, не се разпилява в различни посоки, концентриран върху текущите задачи и приоритети. Липсва обаче гъвкавост и по-глобален, широкоскроен поглед. Нещо свързано с миналото може да го влече или някакъв тип проучвателна дейност, където да се прояви дълбочина на мисълта.

Лили, относно изследването, понеже и  друго мнение го потвърди, ми хрумна да му потърся подобен вид игри. Може пък да му грабнат вниманието.
Иначе и за концентрацията е така - внимава ли в час, после много бързо си пише домашните, но и бързо му доскучава.  :012:


Скорпионче-не се притеснявай
Има силна, енергийна и енергична карта, склонен към екстремности и екстремизъм, борбен. Сега те заблуждава, щото е малък. Начинът да се пребориш е да поставяш малки и лесни първи и втори цели-стъпки.

Замислих се за тези заблуди и веднага си спомних за няколко случки от училище. А и с моя Нептун в 5 дом, лесно ме заблуждава.


и са във взаимна рецепция двете планети, което предполага творческа дейност, която може да извършва от дома си, тъй като Уран е У4
с Плутон на К3 - плутонианец, който ще види зор покрай майка си, след време с властни жени, заради съвпада с Луната
не на всички деца е дадено да имат талант, който да развиват от малки, но това не пречи после да се реализират успешно и да са добри професионалисти 

 :012: Много обича да си стои вкъщи и да се занимава с разни свои неща. Много пъти насила го изкарвам навън.
А пък за семейни сбирки е на първа линия.


Скорпионче, всичко по 5-ти е творческо, това е домът на Слънце и Лъв, където човек е призован да е "творец/автор" на онова, което го прави радостен, носи му удоволствия и винаги го кара да се чувствам влюбен в сътвореното. Уран в 5-ти дом е в рецепция и с Нептун  , и с Юпитер, може да  го провокира да се забавлява с неща като : да сглобява, конструира, наблюдава хвърчащи или плаващи неща. Той е със земни Луна и Венера, нещо полезно, практично и най-вече естествено , природно би го впечатлило.  Това че е отстъпчив, пречи на майка му, която е добре да разбере защо ( и тя да опита да бъде понякога отстъпчива, за да приеме,че  детето й така (ще) изразява себе си :)) . Пускал ли е хвърчило, плувал ли е в лодка, скачал ли е във вир, помагал ли е на баба си при приготвяне на зимнина, бил ли е на по-висока надморска височина в планината ?
Луна в Козирог няма хоби или същото е повод да бъде забелязана, посочена , че е важна със същото. При теб Уран и Нептун имат ли връзка с 5-ти дом и ако да, какво е твоето хоби, занимание ? :)

Бинго! Основно се занимава със сглобяването на конструктори - вкъщи има вече два пълни кашона. От един модел прави друг. Като малък мания му бяха пъзелите, но вече се прехвърли към конструкторите.
Това му е заниманието за през седмицата. А уикендите ходим или на планина, или на басейни. Много обича и двете. Цял ден може да стои във водата(и въпреки че не може да плува, скача като луд  :012:) и със същото удоволствие изкачва планините. Издържа повече и от мен.

При мен в пети дом са Уран и Нептун. Хоби ми са картите таро и астрологията. А в последно време проявявам интерес и към психологията.
п.с. има силна връзка  с моята майка и често и помага.


Скорпи,
У5-Юпитер+Нептун са в 4 Водолей+ пълен 11 дом- ще му е интересно хобито на мама-астрология,астрономия,звездите,както и хардуер,всички устройства свързани с компютър
по Нептун- фотография ,химия,изследвания-ще търси смисъла /Юпитер/на всичко около него,плуване ще го задрежда на акц.земя-вода

има ли интерес към кораби,макети,сглобяване,море-плаване-речни -рафтинг,риболов,важно е да се чувства свободен да прави това,което иска,по задължение- следва -не мога
приложни изкуства уран-нептун ВЗ у4-5,Уран опозе на планетите в дева,те обичат да майсторят нещо с ръце да сглобяват и разглобяват да разберат механизма  на всяко нещо

Стреличке, току-що ми даде идея за следващия уикенд - риболов! Това не е пробвал, а и ще ги зарадвам заедно с баща му, защото на него му е страст.
А мама ще е много щастлива, ако наследи нейното хоби.  :012:
Забравих да допълня относно новите технологии,  с които е на "ти". Борави с телефона и компа, така сякаш цял живот го е правил. Отдават му се лесно.

Момичета, огромно благодаря.  :38:
« Последна редакция: Август 06, 2017, 12:10:21 pm от Скорпионче »
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3109
Re: Хоби и забавление
« Отговор #49 -: Август 06, 2017, 12:40:50 pm »
Стреличке, току-що ми даде идея за следващия уикенд - риболов! Това не е пробвал, а и ще ги зарадвам заедно с баща му, защото на него му е страст.
А мама ще е много щастлива, ако наследи нейното хоби.  :012:
Забравих да допълня относно новите технологии,  с които е на "ти". Борави с телефона и компа, така сякаш цял живот го е правил. Отдават му се лесно.

Момичета, огромно благодаря.  :38:

по искърското дефиле  --преди ВЕЦ-Лакатник,има едно заведение при Водопада,с големи скали за катерачи,сега го строят -иновират ,с пещера отзад,има и рафтинг,за деца,не е толкова екстремна реката като Струма при Кресна,
водопада Скакля и Вазовата пътека също е удивително преживяване
подсказвам

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12703
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хоби и забавление
« Отговор #50 -: Август 06, 2017, 01:43:58 pm »
А всички ли хора имат хоби, всички ли умеят да се забавляват и защо да не получим информация за хобито на човек и по дома, в който е
 поставено Слънце, както и Венера, защото същото отразява нещо по което сме се увлечени и ни носи радост ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Хоби и забавление
« Отговор #51 -: Август 06, 2017, 02:01:01 pm »
А всички ли хора имат хоби, всички ли умеят да се забавляват и защо да не получим информация за хобито на човек и по дома, в който е
 поставено Слънце, както и Венера, защото същото отразява нещо по което сме се увлечени и ни носи радост ? :)

Така погледнато - Слънце в телец/10дом и Венера в овен/ 9дом, най съм щастлива, когато съм на път; когато посещавам нови за мен места и се срещам с нови хора.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13704
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хоби и забавление
« Отговор #52 -: Август 06, 2017, 02:32:49 pm »
А това сладурче според вас какви интереси ще има? Таткото му е приготвил вече ските- най-малкия размер, щял да го качва на тях като стане на годинка  :) Гледах тази зима видео от неговата ски-писта, с дъщеричката на негов приятел- без щеки такова спускане прави това момиченце на ненавършени 2г, че ми скри шайбата  :o и беше с розови ски и екип, алпийска гърла  :012: Сега, засега, внук ми, като истинска рибка, още от втория месец се разбра, че много обича да е до вода- имат там едно езеро, дъщерята като го разхождаше на ръце около езерото и му минаваха коликите, и спеше нощем спокойно.  В момента пак е до езеро, в италианските Алпи, рита в количката с боси крачета, ухилен до ушите, няма как да кача видеото да го видите, и чуете как пее  :012:
   

« Последна редакция: Януари 30, 2018, 01:40:05 pm от akruks »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4563
Re: Хоби и забавление
« Отговор #53 -: Август 06, 2017, 03:05:13 pm »
Малее представих си малко бебе как пее тиролски песни- напълно налудничаво е  ;D Тия тиролски екипчета и песни винаги са ме засмивали  :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13704
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хоби и забавление
« Отговор #54 -: Август 06, 2017, 03:21:43 pm »
Малее представих си малко бебе как пее тиролски песни- напълно налудничаво е  ;D Тия тиролски екипчета и песни винаги са ме засмивали  :012:
Бебо от месец май е с холандски паспорт, където пише "ръст - 0,66м."  :D
Таткото е холандец, но понеже при него няма планини, като е идвал тук на курорт му е харесало и се е установил на това място , туристите им зимата са холандци предимно, а лятото германски пенсионери. Но както и да е, бебетата на всички географски места пеят еднакво- на бебешки език, но като не сте гледали още бебета, няма как да знаете двете с Лили  :) Дано щъркелът ви пусне няколко, че да кротнете, докато сменяте памперси  :012:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4563
Re: Хоби и забавление
« Отговор #55 -: Август 06, 2017, 03:39:05 pm »
Памперси не сменям -и на племеника ми и на баба ми бяха миризливи и усмивките им беззъби  ;D

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Хоби и забавление
« Отговор #56 -: Август 06, 2017, 04:13:14 pm »
Това бебче на коя дъщеря е, Акрукс? Не е на водолейката, а на по-малката, нали? IC в Лъв за мен гарантира прекрасно детство, до появата на второто дете, с което се отнема лъвското внимание. Но си струва. Казват, че следва идеализацията на ранните години, но те реално са си приказни в случая. :58:

//и моят тати ме качи на ски на 2 г., возех се в краката му на влека и пеехме песнички на човека до нас и всички непознати много ми се радваха на "професионализма". Ските са прекрасен избор, особено щом имат условия и са спортисти;

ПП: Опозицията с Луната заради още ненаучени уроци от майката ли идва?

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2116
Re: Хоби и забавление
« Отговор #57 -: Август 06, 2017, 06:03:48 pm »
Поствам и аз една карта на утрешен рожденик.
Чепкали сме я в друг сайт, пък и отсега му личи кое го вълнува и кое не. Той е техничар и търсач на адреналин, въпреки че и ученето му върви, няма да се ориентира натам.
Стреснаха ме многото точни или почти точни прогресивни и транзитни аспекти, мисля, че пубертета го затриса вече, отделно му предстоят промени, които за едно лъвче, поставено на пиедестал,  са трудно приемливи.
Мнения?
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13704
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хоби и забавление
« Отговор #58 -: Август 06, 2017, 06:11:35 pm »
Това бебче на коя дъщеря е, Акрукс? Не е на водолейката, а на по-малката, нали? IC в Лъв за мен гарантира прекрасно детство, до появата на второто дете, с което се отнема лъвското внимание. Но си струва. Казват, че следва идеализацията на ранните години, но те реално са си приказни в случая.

//и моят тати ме качи на ски на 2 г., возех се в краката му на влека и пеехме песнички на човека до нас и всички непознати много ми се радваха на "професионализма". Ските са прекрасен избор, особено щом имат условия и са спортисти;

ПП: Опозицията с Луната заради още ненаучени уроци от майката ли идва?
Благодаря, че се включи!
Да, това не е на водолейката, но е като нея с лъвски IC , с  АСЦ в Близнаци и Луна в 5д, само че нейната е скорпионска и точно скорпионката ѝ отне лъвското внимание, твърде рано, че разликата им е 1г.7м.  А бебо е с опозиция между светилата като мене- сега родителите му са още в еуфория, също като моите, когато са били млади и влюбени ( пазя им писмата от този период) , а после... пак се обичаха, но само се джавкаха, всяка вечер, когато се срещнат Слънцето и Луната  :) И тук няма да мине гладко и по пантофи семейната им идилия- таткото е слънчев Лъв, с Марс и Меркурий Лъв, Луна в Овен, а мама е Слънце, Меркурий, Марс, Плутон- Скорпион, Луна Лъв , общото, което ги свързва е девата- тя има Юпитер и Венера Дева, той е с Венера Дева, а бебо- Луна в Дева, съвпад с венера на мама; бебо и таткото имат съвпад на Юпитер Везни.
Това, че си се качила на ски съвсем малка е много готино, аз нали съм с IC в Стрелец (като Слънцето на майка ми), съвсем малка се отправих на пътешествие зад граница, нямах навършени 2г, когато майка ме заведе на разходка в Скопие, а после на гости на нейните роднини в Тетово. Върнах се с кожухче и шапка от бял астраган, шапката беше по модел на Червената шапчица, заедно с русите си къдрици изпод нея бях атракцията в Търново, а втородомното Слънце и Венера везни бяха напълно задоволени с обновения гардероб  :)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4563
Re: Хоби и забавление
« Отговор #59 -: Август 06, 2017, 06:23:08 pm »
С детето имаме два дни разлика и еднаква Венера дано не е гламаво като мен но с Луна в Дева явно ще има малко здрав разум  :012: Може да измисля лечебни отвари някакъв холистик да стане да лекува с марихуаана примерно  :012: Може да му е хоби да събира алпийски билки и треви да ги класифицира в хербарии а в последствие да стане наследник на св Хилдегард Мария Требен или бенедиктските монаси  :012:
« Последна редакция: Август 06, 2017, 07:18:14 pm от Ребека »