Автор Тема: Синастрични аспекти  (Прочетена 83073 пъти)

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #135 -: Април 05, 2014, 08:07:48 pm »
Акрукс, твоите наблюдения са много характерни за тесните връзки. Наблюдавала съм го и при други родители-деца. Аз имам съвпад на осите, но завъртени на квадрат, с моя брат например. Но се убедих, че има ли съвпади по осите, които изброих по-горе, връзката отива в приоритетните за живота и е много интензивна, независимо от какво естество е или колко продължава.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #136 -: Април 05, 2014, 08:23:09 pm »
В синастрията между мен и един приятел неговият Сатурн ми е точно на асцендента, в тригон с Венерата ми и в секстил с моя Юпитер. Моят Сатурн обаче квадратира Луната му. И понеже се случва през 4-5 месеца да се скараме все за нещо и да прекъсваме комуникацията за известно време, се замислих да не би аз да му влияя зле и да го подтискам по някакъв начин.
Ако точния час на раждане на баща ми,щях да погледна и с него защо не се разбирам добре и защо пък той ми влияе подтискащо.

Веско ,какво се случва при вас между Марс/Марс ,Луна/Марс ,Юпитер/Марс ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #137 -: Април 05, 2014, 08:45:08 pm »
Чакай да помисля. Между Марсовете ни има знакова опозиция, но моят Марс е в началните градуси на Везни, а неговият - в крайните градуси на Овен. Между Марс и Луна няма връзка и от двете страни, но моят Юпитер е в тригон с неговия Марс, докато неговият Юпитер няма връзка с моя Марс.

Опа,забравих Сатурн и Уран към Марс /Юпитер. :)
На всеки 4-5 месеца тр.Марс прави квадрат /опозиция /съвпад към наталната си позиция и когато същия е, в "бурен " синастричен аспект се получава малко напрежение и после утихва ,ако останалото между /и в картите го позволява.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #138 -: Април 06, 2014, 02:22:00 am »
Веско, любопитно ми ще е да разбера и какво правят вашите Слънце и Марс помежду си?

valinka

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #139 -: Април 06, 2014, 09:40:33 am »
Акрукс, твоите наблюдения са много характерни за тесните връзки. Наблюдавала съм го и при други родители-деца. Аз имам съвпад на осите, но завъртени на квадрат, с моя брат например. Но се убедих, че има ли съвпади по осите, които изброих по-горе, връзката отива в приоритетните за живота и е много интензивна, независимо от какво естество е или колко продължава.

С моето дете имаме съвпад на осите с орбис 3 градуса, но имам съмнение,че може и да е точен,защото часовете са ни закръглени и на двете. Нейната Венера е в съвпад с моят Луна Хирон,нейната Луна с моя Мерк.  Също така нейния съвпад Нептун/Хирон съвпад с  моя СЛВ.  :017: Моят Сатурн опозиция Луната й,нейният квадратира Слънцето ми.

Интересното е при нея и баща й - нейният съвпад Марс/Мерк съвпадат със Слънцето му, а нейната Венера с неговия Марс, също негов Сатурн съвпада с нейното Слънце  :012: :012:  :57: Любов ли бе, да я опишеш  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #140 -: Април 06, 2014, 10:46:39 am »
Веско ,я каква приятна синастрия с всички екстри имате-динамика по нодалната ос ,главните оси и с тези опозиции ?1?  ;)
Ако искаш може да споделиш кой на кого ,как се развиват отношенията .Трудно е да се 'чувате ", с тази опозиция на Меркурий в двете карти и когато бърз транзит затвори тао-то ,всеки си държи на своето,също така Юпитер и при двама ви има различен философски поглед ,а при вас двете планети са определящи ,така че...както и Марс - и двамата имате стелиум в картите си,предположих ,че ще привлечеш същата конфигурация -личен опит. :)
Радвам се ,че показа синастричната карта -този път съм доволна от грешното си предположение ,защото същото отново ми показа,да следвам преценката ,усещането си за нещата.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #141 -: Април 06, 2014, 02:24:48 pm »
Това с трудното "чуване" го има много рядко, когато близнакът покаже някое от другите си лица... Иначе, имаме много сходни интереси и теми за обсъждане. Много е весело и забавно за общуване.
Според теб тази синастрия показва ли истинско приятелство, а не само интерес от едната страна? Понякога имам чувството, че ми помага за някои неща, само за да мога и аз да се включвам в плановете му за най-различни неща, които му изникват в главата ненадейно.

Веско ,трудно ми е да тълкувам ,построените в астроком синастрични карти ,ако прецениш прати  ми данните на лични . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #142 -: Април 06, 2014, 09:46:28 pm »
Ето я картата. Аз съм във вътрешния кръг.
Не виждам аспекти между Слънцата и Марсовете ни.
Само да не ме помислиш за луд  :012: – използвам някои от методите на Маги обществото.

Ще започна с гео дължините, които дават най – подробна и съществена информация:
Твой Сатурн прави квадратура с негова Луна, както и куинконс с неговота Венера.  Ти може несъзнателно да се опитваш да му налагаш контрол над емоциите и спонтанните реакции. Опитвай се да проявяваш повече разбиране към него и като цяло повече толеранс към Луната му, това ще помогне отношенията ви да са по – хармонични.
Твой Юпитер прави опозиция  неговото Слънце – сблъсък на твоите мирогледи с неговата същност и характер.

Неговите Слънце/Венера съвпадат със твоя СЛВ. А твоята Венера У3 образува голям тригон с неговите Слънце/Венера и Сатурн. Много силен знак за стабилни приятелски отношения и много допирни точки.
Твоята Луна прави съвпад с куспида на негов 11 дом.

Ще продължа с гео деклинациите:
Твой Юпитер прави паралел с Венерата му и контра-паралел с неговото Слънце. Много силна и позитивна конфигурация даваща предпоставка за силна лоялност, разбирателство.  Контра-паралелът, когато включва бенефици има проявата на тригона. ;)

Вижда се много добър синхрон между вашите Меркове, твоя Луна и негова Палада. Всички тези тела образуват една хармонична конфигурация. Това е много позитивно за една много добра комуникация. Ако се чудиш Палада как се интерпретира – тя е астероид, който отговаря за разума и логиката ... Според мен много са важни синастричните аспекти между Палада/Меркурий и Луна. Тук има синхрон между мислите и подсъзнанието. Четете си мислите ... :)

Твой Сатурн прави контра-паралел с неговия Хирон и обратната неговия Сатурн прави контра-паралел с твоя Хирон ... Когато се тълкува любовна синастрия тези аспекти се наричат аспекти на разбитото сърце. Убедил съм се, че действат кофти наистина във всякакви отношения, особено когато ги активират транзити ... Обаче нямам нужния софтуер, за да следя транзитите в деклинациите ...

В хелио картата ми направи впечатление квадратурата на твой Юпитер с негов Марс.

Има и много сходство има и силни противоречия. Трудно се пази постоянна хармония, обаче ви е много забавно като сте си заедно. Научете се да отстъпвате и да правите комромиси. Ти със Сатурна си гледай да си намалиш критичността и недовослтвото.  :29:

valinka

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #143 -: Април 12, 2014, 11:02:40 pm »
Здравейте,качвам синастрията ми с детето. Много ми е интересно съвпадите на лунните възли в нея. Ако на някой му се занимава,ще съм благодарна Вътрешния кръг е тя,външния - аз  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #144 -: Юни 07, 2014, 02:44:56 pm »
Марс (М) съвпад ЮЛВ/Юпитер (Ж) -Марс (Ж) съвпад ЮЛВ /опозиция Юпитер (М) ,
като Юпитер (М) е упр.ДСЦ/ЮЛВ -Юпитер (Ж) -упр.АСЦ

Тук ,кой -кого ,"засмуква" и как се чувства при енергийния обмен във взаимоотношенията ,според вас ?!?
Интересен е примера,за който иска да коментира ,разбира се. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #145 -: Юни 09, 2014, 09:43:46 am »
За синастричните съвпади не знам, но синия съвпад СЛВ/Плутон заслужава специално внимание - в книгата на Джеф Грийн за Плутон е дадена информация.

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #146 -: Юни 13, 2014, 05:56:10 pm »
В синастрията, съвпад на мъжки южен възел с венера, какво носи? ::)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #147 -: Юни 13, 2014, 07:06:18 pm »
Марс (Ж) съвпад ЮЛВ /опозиция Юпитер (М) ,
като Юпитер (М) е упр.ДСЦ/ЮЛВ 
Тия хора ще имат несъвместими възгледи и малко ще се поскарват. Жената трябва да проявява търпение и разбиране към възгледите и мирогледите на мъжа.

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #148 -: Юни 13, 2014, 09:58:39 pm »
В синастрията, съвпад на мъжки южен възел с венера, какво носи? ::)
С венера на жената исках да кажа :012:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4553
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #149 -: Юни 13, 2014, 10:27:57 pm »
Ами кво "Мумията се завръща"примерно..познанство от преди :012: