Автор Тема: Синастрични аспекти  (Прочетена 82937 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #285 -: Юли 28, 2014, 11:28:26 pm »
Лили,ти знаеш сама,че хората не се променят,ние сме такива ,каквито сме ,но можеш да направиш нещо с отношението си към онези,които не ти импонират,но се налага да срещаш. :)

Знам, че не се променят, но при работа в екип би трябвало да има елементарно съобразяване и някаква колегиалност, а не според както им кефне. И точно за такива тапири съм създадена аз - елегантно да ги свалям на земята.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #286 -: Юли 28, 2014, 11:31:29 pm »
Знам, че не се променят, но при работа в екип би трябвало да има елементарно съобразяване и някаква колегиалност, а не според както им кефне. И точно за такива тапири съм създадена аз - елегантно да ги свалям на земята.  :012:

 :012: :13: :012:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #287 -: Юли 28, 2014, 11:37:59 pm »
Не търся конфликти, просто ги уча... Друг е въпросът, че за да се научи човек на нещо, трябва да има не само желание, а и елементарни възприятийни способности. При очевидна липса на такива става мисия невъзможна, но пък това е моят кръстоносен поход  ;D - резултат може и да няма, важното е, че съм пробвала. Малко като самоцел се получава, докато не си намеря друга, по-интересна играчка от превъзпитаване на идиоти.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #288 -: Юли 28, 2014, 11:41:10 pm »
Взаимно ще се учите един друг ,ти и Лъвовете-акцент 5-ти дом ,Сатурн в Лъв,блокират ти защитата ,затова е нормално така да реагираш на същите ,ти пък им секваш театъра,блясъка  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #289 -: Юли 29, 2014, 01:03:32 am »
на мен лъвовете ми харесват, обикновено не са злобливи, щедри са (не само материално), имат чувство за достойнство, без да парадират

даже по-често се случва водолей да не ми хареса, отколкото лъв
с овни мъже ми е малко трудно, ако мога да ги понабийвам чат-пат, ще е добре
жените ги харесвам определено, макар че забравят понякога, че светът не се върти около тях (както и другите огнени)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #290 -: Юли 29, 2014, 08:10:22 am »
на мен лъвовете ми харесват, обикновено не са злобливи, щедри са (не само материално), имат чувство за достойнство, без да парадират

даже по-често се случва водолей да не ми хареса, отколкото лъв
с овни мъже ми е малко трудно, ако мога да ги понабийвам чат-пат, ще е добре
жените ги харесвам определено, макар че забравят понякога, че светът не се върти около тях (както и другите огнени)

Но пък ... (ги).харесваш  :012:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #291 -: Юли 29, 2014, 09:51:44 am »
Ами да, като цяло харесвам всички интересни хора, нестандартни, то си е моя слабост :) е, не ми стават всички приятели, ама си контактуваме
И с риби добре меля, всъщност мога да се разбирам с голямо разнообразие от хора, но жените са по-лицемерни и ми е по-трудно да запазя обективизъм, особено ако лесно им чета мислите, харесвам хора, които не ме принуждават да си изкарвам оръжейния арсенал, не обичам да съм гаднярка :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #292 -: Юли 29, 2014, 11:56:34 am »
При Лъвовете наистина ми харесва, че са незлобливи, а тъпи и самодоволни често съм срещала сред тях. Две глупави Лъвици в службата на луди калинки съм ги правила - седи и гледа като теле, неразбиращ поглед, бавна мисъл, но не се озлобява.

Имаше и една интригантка със Слънце в края на Лъв, но при нея имаше акцент върху Везни - съвпад на Венера, Марс и Плутон. И пак не беше злобна - бързо пали, прави показен театър с цел да те дискредитира пред всички и после й минава (Луна в Овен). Но тази поне беше кадърна и сравнително интелигентна.
« Последна редакция: Юли 29, 2014, 11:58:55 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #293 -: Август 07, 2014, 01:26:02 am »
Виждали ли сте случаи, когато прогресивните луни на двама души вървят заедно? И какво значение бихте му отдали. Това според мен се случва рядко, защото единият от партньорите трябва да е с около 7 години разлика (1во условие) и наталните им луни да бъдат в квадратура дали точна, дали неточна ( 2 условие ) и луната на роденият по- рано от двамата да е  в знака, догонващ позицията на роденият по- късно, в противен случай би се образувала опозиция ( 3 условие ). После тези двама души да са се запознали и срещнали в реалния живот  :012:

 По примерната синастрия, която бях поставил запознанството се случи, когато нейната прогресивна луна беше в съвпад наталното ми слънце/ асц, а моята прогресивна е на 5/6 градуса от нейната. След преминаването на прогресивната ми луна в следващия знак нямаше комуникация, нито срещи с момичето, освен при кулминираща точка, когато моята прогресивна тригонира нейната натална- много точно като дни. Когато и двете луни вече бяха в следващият знак комуникацията се възобнови, без да уточнявам естеството.


akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #294 -: Август 07, 2014, 02:31:24 am »
Виждали ли сте случаи, когато прогресивните луни на двама души вървят заедно? И какво значение бихте му отдали. Това според мен се случва рядко, защото единият от партньорите трябва да е с около 7 години разлика (1во условие) и наталните им луни да бъдат в квадратура дали точна, дали неточна ( 2 условие ) и луната на роденият по- рано от двамата да е  в знака, догонващ позицията на роденият по- късно, в противен случай би се образувала опозиция ( 3 условие ). После тези двама души да са се запознали и срещнали в реалния живот  :012:
Въобще не се случва рядко- моя мъж и малката дъщеря в момента са с една и съща пр Луна на няколко минути в близнаци, иначе той е нат Луна лъв 15гр, тя с нат Луна лъв 6гр, а разликата във възрастта им е много повече от 7г  :)
Например ако с някого имате нат Луна в съседен знак, тогава може да сте с година-две разлика във възрастта, а пр Луна и при двамата да е една и съща, нали тя е в даден знак 2 и 1/2 години!
С моя братовчедка, която е с 2г и 2мес по-малка от мене имаме еднаква пр Луна, моята натална е в овен, нейната натална е в телец и какво от това- никакво значение не му отдавам, тя си има нейния натал, с нейните си аспекти с пр Луна, аз си имам моите аспекти, така че всяка коза за свой крак  :)

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #295 -: Август 07, 2014, 10:13:06 am »
какво мислите за двоен аспект съвпад слв с юпитер? някой има ли наблюдения? става въпрос за дете-възрастен. четох хубави неща за този аспект, макар и за сега да не виждам да се проявява като че ли. в мъжката карта слв е в съвпад и с нептун.


akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #296 -: Август 07, 2014, 04:54:26 pm »
какво мислите за двоен аспект съвпад слв с юпитер? някой има ли наблюдения? става въпрос за дете-възрастен. четох хубави неща за този аспект, макар и за сега да не виждам да се проявява
А може ли да споделиш прочетеното, понеже моя СЛВ е в съвпад с Юпитер на кандидат зетьовете- засега и двамата ме четкосват с коледни подаръци, пратени по колет  :012:

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #297 -: Август 07, 2014, 04:59:00 pm »
какво мислите за двоен аспект съвпад слв с юпитер? някой има ли наблюдения? става въпрос за дете-възрастен. четох хубави неща за този аспект, макар и за сега да не виждам да се проявява като че ли. в мъжката карта слв е в съвпад и с нептун.



Виж къде е Юпитер, какво управлява - от там ще извлечеш повече информация за съвпада.
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #298 -: Август 07, 2014, 05:01:13 pm »
А може ли да споделиш прочетеното, понеже моя СЛВ е в съвпад с Юпитер на кандидат зетьовете- засега и двамата ме четкосват с коледни подаръци, пратени по колет  :012:
в общи линии - доброжелателни отношения. юпитер подкрепя и напътства, помага на този със слв. сходни ценности. дават, че е хубав аспект за учител-ученик /и във философски смисъл/.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #299 -: Август 07, 2014, 05:08:11 pm »
в общи линии - доброжелателни отношения. юпитер подкрепя и напътства, помага на този със слв. сходни ценности. дават, че е хубав аспект за учител-ученик /и във философски смисъл/.
явно този с Юпитер е учител и философ, че тези дни на малката гаджето ми развиваше някакви философии за живота, понеже напира да се жени за моята и да я направи майка, а тя не се чувства готова за това, живее му се още на момичето, съвпадът е в знак рак- философиите му бяха на тема дом, семейство, деца  :)