Автор Тема: Ректификация  (Прочетена 49009 пъти)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ректификация
« Отговор #45 -: Март 21, 2014, 12:14:46 pm »
Попитах майка ми дали може и записания час да не е верен и да е по-назад и тя вика - да възможно е, но не е имало часовник или нещо, нито дори да е имало, няма ясен спомен да е видяла или да е отчела някак времето.

Иначе който ме пита за табличката - понеже особеност при мен е, че като съм се родила, всички домове са били приблизително по 30 градуса, почти равни са, в таблицата написах само възможните градуси на асцендента, но реално като се мръдне асцендента напред или назад, ще мръдне и куспидата на дадения дом. Но транзитите, които използвах за отчитане, бяха към различни домове.
Използвах к8 за операцията ми
Сатурн точно на к3, когато прекратих отношения с една "приятелка"
ПФ и Вертекс за деня, в който срещнах двама много важни в послдствие човека за мен (нямаше нещо съвзано с к5 или к11)
За стажа, който изкарах лятото гледах к6, к9 и к10, тъй като той се водеше работа, но де факто се оказа повече обучение, ахха, та гледах всичките куспиди за всеки слчуай.  :012: :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация
« Отговор #46 -: Март 21, 2014, 12:23:02 pm »
токущо открих още един показател, който може да помогне - нодална ос.

съвпад, точен на СЛВ с Десц
омъжих се на точен съвпад на СЛВ с ДСЦ
когато се случи този съвпад втория път имах сериозно предложение за съжителство от друг, което отхвърлих разбира се

Happy58

  • Гост
Re: Ректификация
« Отговор #47 -: Март 21, 2014, 02:51:37 pm »
Практически съвет-аз като си ректифицирах картата/което юадължително трюбва да се прави дори при записн час на раждане/изчаках Марс да се прближи до предполагаемия Асц. ,за който се колебаех за 3-4градуса,бях на работа в чужбина и даже имам свидетели на които казах ,че в този ден ще си ударя крака в областа на стъпалото/защото предполагемия Асц. е в риби/ и ПОЗНАХ .Записах си точното време и проверих в ефемеридите точния градус на Марс по това време-16 градуса риби .МЦ пък ректифицирах като проверих градуса на който беше тогава Плутон по време на едно стресиращо за мене събитие .Така имам главните оси,които са еднакви за всички домови системи .Сега,след като Плутон на 13козирог даде спонтанно включване в интернет,което е куспидата на 11 дом,вече мисля съм сигурен Плацидус действа при мене .

това с Асц и Марс винаги ли би трябвало да работи? При брат ми в момента уж е точно там, а пък няма нищо ... Асц е във Везни - предположих нещо в областта на бъбреците ... но то по принцип няма никакъв удар до момента, не само в тази област. Да не би ретроградието да бърка нещата и да трябва да изчакам да върне на директен ход?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ректификация
« Отговор #48 -: Март 21, 2014, 03:08:01 pm »
А ако няма никакъв аспект към К3 или У3, това значи ли, че часът не е верен?
Предполагам, че в твоя пример става дума за тръгване в 1 клас.

А другите два варианта провери ли-планета в трети и мц?
Да-за 1-ви клас говоря

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ректификация
« Отговор #49 -: Март 21, 2014, 04:54:46 pm »
Работа, която е променила съществено нещата по някакъв начин-пари/контакти/знания-в дългосрочен план, иначе аз не бих я търсила

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Ректификация
« Отговор #50 -: Март 21, 2014, 10:40:18 pm »
Хепи,не съм специалист по ректификация ,четох една астроложка че транзита на Марс се проявява чрез травми,тя се била шибнала случайно в някаква ниска масичка в подбедрицата и като знаела че е Асц. водолей и тр. Марс е околоАсц. и,се досетила че може да се ползва за ректификация,после потвърдила с мъжа си ,на който предрекла че ще си счупи зъба при Марс нАсц. му-козирог ,което и станало .Както казах и при мене проработи. Обаче може би има различни варианти,при Марс във везни /може травми в управляваните от везни-кожа,кръст,бъбреци,някъде бях чел бедра/само че би трябвало стрелец там-може би културно говорят за дупето/ .Освен травма може някакви възпаления по Марс на тези места -някакъв кожен изрив,уртикария,акне и т.н.,ижползвай въображение за още комбинации Марс-везни Асц. .

Happy58

  • Гост
Re: Ректификация
« Отговор #51 -: Март 21, 2014, 10:52:16 pm »
Хепи,не съм специалист по ректификация ,четох една астроложка че транзита на Марс се проявява чрез травми,тя се била шибнала случайно в някаква ниска масичка в подбедрицата и като знаела че е Асц. водолей и тр. Марс е околоАсц. и,се досетила че може да се ползва за ректификация,после потвърдила с мъжа си ,на който предрекла че ще си счупи зъба при Марс нАсц. му-козирог ,което и станало .Както казах и при мене проработи. Обаче може би има различни варианти,при Марс във везни /може травми в управляваните от везни-кожа,кръст,бъбреци,някъде бях чел бедра/само че би трябвало стрелец там-може би културно говорят за дупето/ .Освен травма може някакви възпаления по Марс на тези места -някакъв кожен изрив,уртикария,акне и т.н.,ижползвай въображение за още комбинации Марс-везни Асц. .

да, това е Каръл Рашман май :) благодаря ти за идейните предложения - на мен те не ми са сила - имам дева и сатурн в повечко :)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Ректификация
« Отговор #52 -: Март 22, 2014, 06:34:27 pm »
Относно тр.Марс и ректификацията-днес детето получи много контузии и гледам Марса на 24гр.везни.АЦ-то му на 28гр.И сега като взема да въртя картата се получава разлика във времето около 10-15мин.Часовника в родилно показваше друго-освен да е изоставал/избързвал? ::)
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Ректификация
« Отговор #53 -: Март 22, 2014, 06:40:33 pm »
Ама,гледай ся...при мен, например, транзитите ме тряскат до 5 градуса преди точния аспект,като стане точен-отшумява и като отмине малко-пак бушува. И това съм го следила много точно. При мен са силни мутабелните знаци. Ако при детенце е също така,що да не действа по-рано
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Ректификация
« Отговор #54 -: Март 22, 2014, 10:03:57 pm »
Не ми се търси дали ректификацията с Марс на Асц. е от Каръл Ръшман,но ако е от нея тя казва за транзитния Марс ,че е известен с точността си,но често започва да действа с 1 градус по рано,което си е доста точно/в книгата и на стр.187,а на стр.191 все пак намерих оригиналната история за нейната собствена ректификация/
« Последна редакция: Март 23, 2014, 01:14:36 am от Oposit »

valinka

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Ректификация
« Отговор #55 -: Март 22, 2014, 11:38:53 pm »
Миналата година майка ми си счупи кутрето на кракът,след 2 дни и аз си счупих моето (без да искам  :012: ) И при двете Марс съвпад Слънце, при нея с малко по-голям орбис. Когато дъщеря ми си сцепи веждата Марс е бил в 1 дом далеч от асц,но в абсолютно точен съвпад с Нептун и Хирон. Асцендентите ни с нея са с 2 гр разлика,за последно,когато Марс мина от там се разболяхме и двете доста.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ректификация
« Отговор #56 -: Март 23, 2014, 02:49:27 am »
Не ми се търси дали ректификацията с Марс на Асц. е от Каръл Ръшман,но ако е от нея тя казва за транзитния Марс ,че е известен с точността си,но често започва да действа с 1 градус по рано,което си е доста точно/в книгата и на стр.187,а на стр.191 все пак намерих оригиналната история за нейната собствена ректификация/

Аз не помня при престоя му в Дева да съм си ударила нещо или да съм се разболяла. При минаването му през ац или близо до него, бях попаднала в едно лигаво и надрусано настроение и това е всичко.  :012: :012:

valinka

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Ректификация
« Отговор #57 -: Март 23, 2014, 09:10:09 am »
Не ми се търси дали ректификацията с Марс на Асц. е от Каръл Ръшман,но ако е от нея тя казва за транзитния Марс ,че е известен с точността си,но често започва да действа с 1 градус по рано,което си е доста точно/в книгата и на стр.187,а на стр.191 все пак намерих оригиналната история за нейната собствена ректификация/

Аз не помня при престоя му в Дева да съм си ударила нещо или да съм се разболяла. При минаването му през ац или близо до него, бях попаднала в едно лигаво и надрусано настроение и това е всичко.  :012: :012:

Някъде бях,чела,че Марс в Дева също създава проблеми със стомаха. Поправете ме ако бъркам.Нещо такова да се е случвало ?   ::)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ректификация
« Отговор #58 -: Март 23, 2014, 12:04:40 pm »
Не, напоследък даже стомаха ми е железен, принципно все беше подут в минали години.  :012: Да чукна на дърво, дано да си остане така железен.  :012: :012: :012:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ректификация
« Отговор #59 -: Март 23, 2014, 12:08:16 pm »
Колко е това напоследък-примерно 4 год?