Автор Тема: Транзити на възлите  (Прочетена 121729 пъти)

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Транзити на възлите
« Отговор #375 -: Декември 19, 2015, 09:01:14 pm »
Плутон винаги е замесен когато правиш нещо за първи път в живота си
При мен, когато тр.Плутон отиде върху натален сев. възел преди 3години започнах да рисувам, минах всички стилове - акварел, акрил, масло без да съм рисувала преди това, преместих се за първи път в самостоятелно жилище, започнах да шофирам, започнах да спортувам /-22кг/, започнах да изучавам и астрология преди 3месеца и още доста неща опитах за 1ви път, но са по-лични. Промените за 3години са колкото за целия ми живот преди това, както писах по-горе  :72:

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на възлите
« Отговор #376 -: Декември 20, 2015, 11:02:26 am »
по натал Юпитер Телец,казими Слънце в 12 ,опозе Плутон в 6
нат.Юпитер У7,СЛВ в 10
в момента тр.Юпитер Дева в 4 дом в съвпад ЮЛВ,с предстоящ обрат на възлите 4-10 д

идеи как ще се прояви  тр.Юпитер У СЛВ в съвпад с нат.ЮЛВ/4  ::)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13593
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #377 -: Декември 20, 2015, 11:44:44 am »
Тук гледам всеки пише за съвпад на Плутон със СЛВ. а на мен тр Плутон ще съвпадне с ЮЛВ (началото на 5д) догодина средата на февруари месец, когато е чрд на голямата дъщеря.
Миналата година когато тр Плутон беше на градус от южния възел издадох първата си самостоятелна книга, а голямата ми дъщеря проведе първата си самостоятелна изложба- сега предполагам пак ще е свързан с творчество аспектът, но въпросът ми е- нали като е съвпад с южния възел, в същото време  е опозиция на северния- действията по 5д не спъват ли развитието на делата по 11д, където е северния възел?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на възлите
« Отговор #378 -: Декември 20, 2015, 12:32:38 pm »
Когато има опозиционна ос - и трантитна планета застава от единия край, аз го възприемам, като такава люлка:



Плутон застава от единия край и натиска ЮЛВ - люлата в този край слиза надолу. той активира зоната ти на комфорт там. Но ако искаш да надскочиш себе си и да балансираш - ти ще трябва да направиш съзнателни усилия по СЛВ и 11 дом, за да има баланс и отскок на СЛВ.

Освен това Плутон ще се позадържи и ще движи надолу нагоре - буквално ще люлее люлката и ще има динамика. Няма да е само надолу или само нагоре ...

Ще бъде ли и ретрограден за периода на съвпада с орбис +/-1 градус?
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #379 -: Декември 20, 2015, 02:16:27 pm »
Плутон при него е елевантен, диспозитор на Сатурн/У СЛВ/-Слънце- Асц- Венера ,взаимна рецепция Слънце/Плутон
вредните навици са  отказ от развеселителни питиета,към който беше сериозно и дълготрайно пристрастен,премина три месечен курс с медикаменти и редовни изследвания

Плутон винаги е замесен когато правиш нещо за първи път в живота си- той започна да готви,пазарува ,да меси страхотни питки,баници,надмина ме по майсторство,аз пък надебелях от толкова вкусотии,сготвени от някой друг,прибираш се от работа и мирише вкусно,през целият брачен живот все аз съм готвила ,отговорността  за продоволствения сектор и всякакви битовизми също- все пак Нодалната е Козирог-Рак,Плутон чрез жертва/остана без работа/ го вкара в коловоза на  Слв Козирог/2 дом  с отговорности към семейството,да види др.страна чрез опитност
тогава прави и основен ремонт на др.ни жилище,в което сега живее дъщеря ми,беше отслабнал с 10 кг. за два месеца от много работа

тогава почина и мама - при него съвпада на тр.Плутон с нат.СЛВ Козирол 2 дом/който е 8 от 7 -съпругата/

а кой дом управлява Плутон?

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на възлите
« Отговор #380 -: Декември 20, 2015, 05:19:41 pm »
Плуто у 12 и Асц.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на възлите
« Отговор #381 -: Декември 27, 2015, 05:51:01 pm »
На мен много ми допадна обяснението на Алена за опозиционната ос и люлката. Като добавим и периода, който засяга СЛВ като цяло по дом и знак, то люлка си е много точно определение.
Предстои ми съвпад на СЛВ със Сатурн и в опозиция със Слънцето. Преди 18г беше хубав период. И сега, като си го представям с метафората за люлката, ми става по-приятно :-)))
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13593
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #382 -: Август 19, 2016, 08:15:57 pm »
тр. СЛВ върху нат. Плутон и тр. Плутон върху нат. ЮЛВ
това е обстановката при мен в момента

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на възлите
« Отговор #383 -: Август 19, 2016, 09:14:55 pm »
тр. СЛВ върху нат. Плутон и тр. Плутон върху нат. ЮЛВ
това е обстановката при мен в момента

 :-\ :o :38:
Над силата е само умението да я владеем!

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на възлите
« Отговор #384 -: Март 05, 2017, 11:20:14 pm »

Транзитният СЛВ ми влезе в 10д.
Чакам Божията да почне да плододава, че ми писнА на чушката!
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на възлите
« Отговор #385 -: Март 05, 2017, 11:24:36 pm »
Транзитният СЛВ ми влезе в 10д.
Чакам Божията да почне да плододава, че ми писнА на чушката!

СЛВ ми мина през МС – дотук нищо, няма кариерни акценти.
Оставам да бъда невидима за обществото, но станах малко по–видима с дългогодишното си хоби.

Ама голяма кошница с плодове и при мен няма.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на възлите
« Отговор #386 -: Март 06, 2017, 06:39:21 am »
Лили, възлите са тенденция.
Когато СЛВ мина през К7 - срещнах съпруга си и се омъжих.
През 6д - проблеми в работата, заради връзката ни, конфликти с шефа, невъзможност да напусна известно време, неприятна работа беше, защото 6д е в Овен, а той не търпи :)
През 5д - бременност и раждане.
През 4д - първо се преместих 2 пъти, после правих ремонти на апартамента.
През 3д - бях като осичка на работата - дела, комисии, всичко въртях като на малкия си пръст.
През 2д не помня  :)
През 1д - правеше ми опозиция с Венерата и бившия искаше да се събираме, появи се старо гадже, трябваше да се съобразявам с обстоятелствата и ми беше доста трудно да съм по-ниска от тревата.
През 12д - пътувах в чужбина, огравичих си контактите, не се харесвах, исках да не ме виждат. Към края записах магистратура с международна тематика
През 11д - периода в университета. Задълбочи се стара любов - това по опозиция на 5д.
Преди това не съм гледала възлите, не помня.
По през 10д влязох в университета - това промени статуса ми за години напред. Явно възлите определят тенденциите на периода, а при мен са особено значими, защото са в стелиум, конфигурация и диспозитор на СЛВ е Слънцето.
Та, сега чакам акценти по статус - дано не са негативни, предвид муданната конфигурация.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13593
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #387 -: Март 06, 2017, 02:26:31 pm »
СЛВ ми мина през МС – дотук нищо, няма кариерни акценти.
Оставам да бъда невидима за обществото, но станах малко по–видима с дългогодишното си хоби.

Ама голяма кошница с плодове и при мен няма.
кошницата няма как да е пълна, след като тр. Юпитер е в опозиция с Меркурий У10 и с Венера в 5д.
а и когато северния е на Мс, южния е на Ис, където имаш Марс У1- с твои действия от миналото си прецакала бъдещия успех/растеж/промяна на статуса

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на възлите
« Отговор #388 -: Март 06, 2017, 02:29:18 pm »
а и когато северния е на Мс, южния е на Ис, където имаш Марс У1- с твои действия от миналото си прецакала бъдещия успех/растеж/промяна на статуса

Не се сещам за действия, с които нещо да съм прецакала. Но може да изтъркам едно лотарийно билетче, там прецакване няма.  ;D

Свободната практика си върви и никога не е спирала, но тя не е свързана с видимост, бонуси, титли, обществено признание.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13593
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #389 -: Март 06, 2017, 02:44:00 pm »
Свободната практика си върви и никога не е спирала, но тя не е свързана с видимост, бонуси, титли, обществено признание.
именно, с твоя избор (действие) си избрала това невидимо положение в йерархията

когато тр. ЮЛВ е минал над Иц не те ли съди по това време бившия пастрок за наследствено жилище? тук определено вина нямаш, освен това, че се довери на неподходяща адвокатка, може би трябваше да поразпиташ тук-там за друг адвокат, а не за първата, за която се сетиш