Автор Тема: Транзити на възлите  (Прочетена 123245 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на възлите
« Отговор #390 -: Март 06, 2017, 02:56:35 pm »
Лили, възлите са тенденция.
Когато СЛВ мина през К7 - срещнах съпруга си и се омъжих.
През 6д - проблеми в работата, заради връзката ни, конфликти с шефа, невъзможност да напусна известно време, неприятна работа беше, защото 6д е в Овен, а той не търпи :)
През 5д - бременност и раждане.
През 4д - първо се преместих 2 пъти, после правих ремонти на апартамента.
През 3д - бях като осичка на работата - дела, комисии, всичко въртях като на малкия си пръст.
През 2д не помня  :)
През 1д - правеше ми опозиция с Венерата и бившия искаше да се събираме, появи се старо гадже, трябваше да се съобразявам с обстоятелствата и ми беше доста трудно да съм по-ниска от тревата.
През 12д - пътувах в чужбина, огравичих си контактите, не се харесвах, исках да не ме виждат. Към края записах магистратура с международна тематика
През 11д - периода в университета. Задълбочи се стара любов - това по опозиция на 5д.
Преди това не съм гледала възлите, не помня.
По през 10д влязох в университета - това промени статуса ми за години напред. Явно възлите определят тенденциите на периода, а при мен са особено значими, защото са в стелиум, конфигурация и диспозитор на СЛВ е Слънцето.
Та, сега чакам акценти по статус - дано не са негативни, предвид муданната конфигурация.
А през 8 дом?

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1596
Re: Транзити на възлите
« Отговор #391 -: Март 06, 2017, 03:57:29 pm »
А през 8 дом?

Не го свързвам с нищо :) Последните 2г от университета имах връзка с един колега, на който се явявам любовта на живота :) От първи курс ме преследваше, накрая ме хвана и в общи линии - секс до уши :) Искаше да се женим и да раждам, но аз - НЕ. С друго не съм свързвала периода. Като цяло, безличен.
Ама то и първия транзит на СЛВ през 11д преди 19-20г не се отрази по 11д никак. Всичко стана видимо след първия възврат. Пруди това сякаш трупаш опитности или наместваш парчета на пъзел.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

arania

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 26
Re: Транзити на възлите
« Отговор #392 -: Март 06, 2017, 09:23:37 pm »
А през 8 дом?
При мен - почина баща ми. СЛВ е бил в опозиция на натален Марс. Почина, докато е бил в колата, спрял на червен светофар.
Non est ad astra mollis e terris via!

arania

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 26
Re: Транзити на възлите
« Отговор #393 -: Март 06, 2017, 11:24:46 pm »
възлите само маркират дома, по който може да се оччакват събития, в случая смрът, наследство
по това време Сатурн У4 също е преминавал през 8д.
със сигурност има много други показатели
О да, така е. Възлите отскоро започнах да ги изучавам. Много се чудех преди кое в транзитите говори за смъртта на баща ми. Виждах само Плутон секстил Слънце. След ректификацията 4/10 дом се изместиха и по ми се навързаха нещата - Сатурн тъкмо е излязъл от осми дом. 
Non est ad astra mollis e terris via!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на възлите
« Отговор #394 -: Март 07, 2017, 09:09:28 am »
При мен - почина баща ми. СЛВ е бил в опозиция на натален Марс. Почина, докато е бил в колата, спрял на червен светофар.
качи ако искаш карта с прогресии +СД ,да видим,само по транзити,бързите,лунации са отключващ фактор

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на възлите
« Отговор #395 -: Март 07, 2017, 09:19:50 am »
Транзитният СЛВ ми влезе в 10д.
Чакам Божията да почне да плододава, че ми писнА на чушката!
поста ти ме накара да погледна и вчера тр.СЛВ го гледам кацнал точно на МС ,при съпругът ми ,вчера беше важен ден за него - усилията дадоха плод,по натал е във 2 д,с диспозитор Сатурн,който отскоро транзитира там

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на възлите
« Отговор #396 -: Март 07, 2017, 10:46:52 am »
Нодалната ос е в точен съвпад с оста АСЦ/ДСЦ - СЛВ в/у АСЦ - ЮЛВ в/у ДСЦ. Нямам усещане за нещо случващо се различно или значимо, ...... пони засега.
Някой, който е преживял този транзит, може ли да сподели?  :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3357
Re: Транзити на възлите
« Отговор #397 -: Март 07, 2017, 11:04:05 am »
Нодалната ос е в точен съвпад с оста АСЦ/ДСЦ - СЛВ в/у АСЦ - ЮЛВ в/у ДСЦ. Нямам усещане за нещо случващо се различно или значимо, ...... пони засега.
Някой, който е преживял този транзит, може ли да сподели?  :)

Не би ли трябвало да погледнеш назад - още от влизането на тр. слв в първи дом? Щото на практика вече му предстои преминаване в 12-ти, нали така?

При мен тр. слв влезе в първи дом, но още не е минал в знака на асцедента.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на възлите
« Отговор #398 -: Март 07, 2017, 11:08:39 am »
Нодалната ос е в точен съвпад с оста АСЦ/ДСЦ - СЛВ в/у АСЦ - ЮЛВ в/у ДСЦ. Нямам усещане за нещо случващо се различно или значимо, ...... пони засега.
Някой, който е преживял този транзит, може ли да сподели?  :)

скоро го изживях тр.слв на асц.- бе точно в деня на сватбата на дъщеря ми,тя е по дсц. като второ дете при нея тр.юлв на моя дсц.,все едно за нея е на асц.--точно-живот в двойка и на показ

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на възлите
« Отговор #399 -: Март 07, 2017, 11:17:48 am »
Не би ли трябвало да погледнеш назад - още от влизането на тр. слв в първи дом? Щото на практика вече му предстои преминаване в 12-ти, нали така?

Да, ще погледна. При преминаването си през първи дом, СЛВ е минал през Плутон и през натален ЮЛВ. Нямам значими лични външни събития, така че другаде трябва да търся, явно.
При теб има ли някакво проявление? Имаш ли планети в първи дом?

скоро го изживях тр.слв на асц.- бе точно в деня на сватбата на дъщеря ми,тя е по дсц. като второ дете при нея тр.юлв на моя дсц.,все едно за нея е на асц.--точно-живот в двойка и на показ

Оо, хубаво събитие, Стреличка  :08: По седми дом при мен е синът ми, той е малък още, но събитие може да има и при него.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12596
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #400 -: Март 07, 2017, 02:29:59 pm »
Там, където "пътуват" възлите  е "най-тъмно". Предупреждават къде може да сме подвластни, обсебени от желанията си върху които нямаме контрол, така изпускайки вярната за нас посока( нали всичко е  затъмнено в периода). Винаги се разглеждат проявите им ведно със затъмненията през годината, както и как, дали  резонират с натални същите. Събития, случки за които споделяне при транзит на възлите през съответните 2 противоположни дома, са възможни само при задействани активно Светила в същия период. Нативи, които имат по натал възли в кардинални домове винаги са готови за обрати в посоката, която би им донесла верния за тях избор. Други, които имат Слънце, Юпитер, Марс, в СЛВ, са по-склонни да правят избори по домовете, в които транзитира нодална ос, за разлика от другите, които по-често са реактивни в същата активирана сфера. Нативи, които имат планети върху ЮЛВ, при транзит на нодална ос през съответния дом, често изразяват уменията по знака на наталния си ЮЛВ в сферите, които са под управлението на този дом и планетата управител на същия. Например,  натив с  Венера съвпад ЮЛВ в Рак 7-ми дом, при транзитираща нодална ос през 4-ти/10-ти домове, ще пробуди натива да изрази качествата на Рак по един по-структуриран, организиран начин, без да му въздействат настроенията и чувствата върху избора му на професионален или личен статус. Така ще съумее да стане по-независим, самостоятелен( СЛВ  в 1-ви дом) и да има волята да избира изгодни за него партньорства, контакти, които изисква в периода професионалните му ангажираности или пък да се наложи да работи от вкъщи, за да не  се наруши семейната хармония.  Не може да имаш възли по оста Телец/ Скорпион 12/6-ти, Слънце в 3-ти дом с  Луна Риби и да чакаш транзитни възли през МЦ да те направят шеф на ООН - по натал, това къде е посочено ? Юом някъде ти е тъмно, затъмнено е повик да  "копаеш" за да стигнеш до светлото и обикновено това налага да изчистиш доста ненужни ангажименти, вещи, хора, за да си направиш пространство за да действаш, ако не,- просто си стоиш в тъмното, в 'затъмнения" от тр. възли дом и оплакваш година, две, според това колко е голям  дома, как "все на мен ли ме случват или не случват еди -какви си неща". Домът, където се мести СЛВ имаме възможност да избираме какви да ги свършим в съответните набедени сфери, а домът, където е ЮЛВ- да сме реактиви, да не съпротивляваме на обстоятелствата и случващото се. Не всеки може да избира, защото не е готов да загуби при избора си.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1596
Re: Транзити на възлите
« Отговор #401 -: Март 07, 2017, 02:40:52 pm »
Рени, аз отговарям на цялата ти първа половина от поста. Но не разглеждам транзита като затъмнена област - напротив, проявява се, а аз реагирам на и според обстоятелства, защото е 1) съвпад в Марс, 2) в кардинален дом, 3) диспозитор е Слънцето, което пък е подвижно.
Концепцията за възлите е различна, но събитията винаги са били по СЛВ - а имам планети, съвпад и с двата края на осите.
И очаквам резултати, защото осите са във възврат до 2-3 месеца. Който започва да се усеща, въпреки че са в различни знаци.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12596
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #402 -: Март 07, 2017, 02:48:02 pm »
Всички разглеждаме, но някои преди нас са и гледали.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на възлите
« Отговор #403 -: Март 07, 2017, 02:57:14 pm »
И са изчислявали, наблюдавайки затъмнения – възлите са фиктивни точки, няма как да се видят в небето.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13599
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #404 -: Март 07, 2017, 06:28:56 pm »
Нодалната ос е в точен съвпад с оста АСЦ/ДСЦ - СЛВ в/у АСЦ - ЮЛВ в/у ДСЦ. Нямам усещане за нещо случващо се различно или значимо, ...... пони засега.
Някой, който е преживял този транзит, може ли да сподели?  :)
имах го миналата година, малко преди рождения ден, който порещнах в съседна страна, отдавна исках да посетя Метеора, за първи път посетих гърците и се топнах в бяло море, голям кеф, месец преди това бях на нашето море, тъкмо северния възел е налазил 12д.
преди 19г при същата позиция започнах нова работа, много добре заплатена, с високи премии два пъти годишно