Автор Тема: Транзити на възлите  (Прочетена 114665 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #90 -: Юни 05, 2014, 01:57:40 pm »
Транзит на възлите не носи нито брак ,нито развод,нито дете ,нито кариера,нито... шопска салата с Джони Уокър,а чертаят осова линия ,успоредна на наталната съща ,по която да се равняваме ,в смисъл да не губим посоката или потенциала,или онова ,което трябва да следваме ,за да сме си Аз-чрез срещи/раздели,изживени под формата на криза.

Имам питане,
Ако на три годишна възраст ,човек има съвпад на тр.нодална ос с ДСЦ в европейска държава,християнин,в семейство на интелигентни хора ,ще встъпили в брак ?!?
Централна Африка ,племето Туарег,мъж на 30 г -транзитна нодална ос съвпад МЦ в картата на същия,ще му донесе ли кариера ?!?

Нали имаме като отправна точка натал +цикличност,за да тълкуваме тенденцията по заложеното ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Транзити на възлите
« Отговор #91 -: Юни 05, 2014, 02:21:24 pm »

Корекция: сега се сещам, че когато СЛв е бил на 2 гр преди Десц ми се обади по тел един така наречен обожател от миналото, когото не бях "уважила" и 4 месеца по-късно, когато СЛВ вече е в 6 дом (но пък има други транзити из картата), се осъществи срещата, с която си платих стария дълг - вкарах се във любовен филм за 1 седмица и после ревах 3-4 месеца. Наистина имаше разговор за сериозни отношения, но когато той си замина за чужбината, забрави за това и нещата приключиха. ЮЛВ е бил на Асц. И като се замисля, спрямо тази случка аз съм действала по ЮЛв, не по СЛв и вероятно заради това не се е получило. Прогресията по това време - съвпад пр венера с прогр Слънце в 5 дом, прогр МС тритон прогр Марс - еее, ами това е - да съм си събирала акъла тогава, никой не ми е крив.
Като прочетох горното,не  се сдържам и  слагам пак картата на мъжа ми  в деня на сватбата ни. Неговият час е ректифициран , а и събитията са буквално по аспектите:
Тр.ЮЛВ точен съвпад пр.Венера и пр.Слънце в 7 дом.
Пр.Марс в 4 д. опозиция пр.МЦ
тр.Сатурн съвпад нат.Слънце
 Познаваме от училище, бях влюбена в него по едно време, но той се държеше пренебрежително.
 Завършихме,всеки си хвана пътя,след  2 години се срещнахме отново.Тогава любовта ми пак пламна и реших,че този път ще имаме връзка.Получих, каквото исках ,но явно сбъдването на мечтите понякога не е съвсем удачно :)
Та той е действал по ЮЛВ  и макар 20 г.да изкарахме заедно ,май не е трябвало да напирам тогава .Какво ще кажете?

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #92 -: Юни 05, 2014, 03:34:25 pm »
Като прочетох горното,не  се сдържам и  слагам пак картата на мъжа ми  в деня на сватбата ни. Неговият час е ректифициран , а и събитията са буквално по аспектите:
Тр.ЮЛВ точен съвпад пр.Венера и пр.Слънце в 7 дом.
Пр.Марс в 4 д. опозиция пр.МЦ
тр.Сатурн съвпад нат.Слънце
 Познаваме от училище, бях влюбена в него по едно време, но той се държеше пренебрежително.
 Завършихме,всеки си хвана пътя,след  2 години се срещнахме отново.Тогава любовта ми пак пламна и реших,че този път ще имаме връзка.Получих, каквото исках ,но явно сбъдването на мечтите понякога не е съвсем удачно :)
Та той е действал по ЮЛВ  и макар 20 г.да изкарахме заедно ,май не е трябвало да напирам тогава .Какво ще кажете?

За да знаеш, дали е трябвало или не, погледни твоята карта тогава - това все пак е твоя живот. При него е ясно, че се оженил за теб по любов - кармично не кармично, все тая. Въпросът е, защо ти си го направила.

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Транзити на възлите
« Отговор #93 -: Юни 05, 2014, 03:46:29 pm »
Хепи, имам съмнение за точността на часа ми, а сама не мога да направя ректификация. Затова моята не я предпочитам

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #94 -: Юни 05, 2014, 04:43:11 pm »
Транзит на възлите не носи нито брак ,нито развод,нито дете ,нито кариера,нито... шопска салата с Джони Уокър,а чертаят осова линия ,успоредна на наталната съща ,по която да се равняваме ,в смисъл да не губим посоката или потенциала,или онова ,което трябва да следваме ,за да сме си Аз-чрез срещи/раздели,изживени под формата на криза.

Имам питане,
Ако на три годишна възраст ,човек има съвпад на тр.нодална ос с ДСЦ в европейска държава,християнин,в семейство на интелигентни хора ,ще встъпили в брак ?!?
Централна Африка ,племето Туарег,мъж на 30 г -транзитна нодална ос съвпад МЦ в картата на същия,ще му донесе ли кариера ?!?



Нали имаме като отправна точка натал +цикличност,за да тълкуваме тенденцията по заложеното ?!?  :)

най-накрая измислих отговора :)

Мъжът от племето Туарег може по някаква случайност да стане вожд на племето :)
А за човека на 3 годинки - че нали нодалната ос започва да действа едва по-късно.

А сега сериозно - наистина е интересен този казус - защо при някои транзитите на НО дават събитийност, а при други не. Мен няма да коментираме, защото моята НО е особена, ама ето че акрукс е имало събитие.... А и друго - споменах го по-горе - ЮЛВ върху десц е същото като СЛВ върху Асц .... пак идваме до въпроса за интегрирането, а той пък не е много събитиен, по-скоро е вътрешен.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #95 -: Юни 06, 2014, 12:30:37 am »
Имам питане,
Ако на три годишна възраст ,човек има съвпад на тр.нодална ос с ДСЦ в европейска държава,християнин,в семейство на интелигентни хора ,ще встъпили в брак ?!?
Централна Африка ,племето Туарег,мъж на 30 г -транзитна нодална ос съвпад МЦ в картата на същия,ще му донесе ли кариера ?!?

Нали имаме като отправна точка натал +цикличност,за да тълкуваме тенденцията по заложеното ?!?  :)
Рени, много ясно, че нодалната нос не носи, а дава указания за дейността на домовете, подобно на лунациите, не е нужно буквално да се хващаш за написаното от мен "донесе"
А защо СЛВ на МЦ да не ПОКАЖЕ на мъжа, член на племето Туарег в централна Африка просперитет в този период- може да стане вожд или друго, което е негова жизнена цел!


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #96 -: Юни 06, 2014, 01:10:01 am »
Akruks,
Коментарът ми не е насочен към никой лично.Изброих най-често спряганите като очаквани случки/ситуации по възлите.Дадох два примера с уточнения-в първият акцента е върху възрастта,а във вторият името на племето,под формата на питане .
Ще ми бъде приятно и полезно да дадеш тълкуване на нодална ос  съвпад ДСЦ при дете на три годишна възраст ,като тенденция,защото това е общ случай без конкретна карта и същия транзит върху оста МЦ/ИЦ при мъж от споменатото от мен племе,където
 ,жените са тези ,които вземат решения,просперират,управляват.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #97 -: Юни 06, 2014, 01:59:43 am »
Akruks,
Коментарът ми не е насочен към никой лично.Изброих най-често спряганите като очаквани случки/ситуации по възлите.Дадох два примера с уточнения-в първият акцента е върху възрастта,а във вторият името на племето,под формата на питане .
Ще ми бъде приятно и полезно да дадеш тълкуване на нодална ос  съвпад ДСЦ при дете на три годишна възраст ,като тенденция,защото това е общ случай без конкретна карта
Рени,  за пръв път към това разположение на СЛВ ме насочи Мирабела, когато бях публикувала моя натал заедно с транзити от деня на сватбата ми в една тема, където трябваше да се познае събитието. До тогава не бях обърнала внимание, че СЛВ се е заковал на ДСЦ-а ми и направих проверка за други познати, на които им имам наталите...
19г по-късно, когато СЛВ отново беше на моя ДСЦ имах предложение за съжителство от млад мъж, с който имах кратка авантюра.
Относно възрастта сега проверих за себе си, когато СЛВ е бил в 7д, съвпад с ДСЦ и съм била на 6г се преместихме от града, в който съм родена и отраснала в нова къща в друг град, в който съм досега, 7-ми дом нали е 4-ти от 4-ти, нов дом, ново населено място..., тогава се сдобих с нови приятелства, които все още поддържам...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #98 -: Юни 06, 2014, 11:37:08 pm »
Благодаря,Akruks.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #99 -: Юни 07, 2014, 01:18:16 am »
Благодаря,Akruks.
За нищо!
Рени, може също да провериш за себе си или близки движението на възлите през натала и да споделиш тук направени заключения.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Транзити на възлите
« Отговор #100 -: Юни 07, 2014, 11:20:23 am »
Сега се сещам за друг транзит- при транизтен слв над уран ( уран У8,9) в 6ти дом успях най-накрая да си завърша бакалавъра, където влачих едни два ужасни изпита . Уран все пак управлява 9-ти дом, макар че е имало и др транзити. Тогава възлите са били и в тригон със слънцето У5.  През юлв над венера миналата година- върнаха се някои позабравени познати, но и среща с много нови хора.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #101 -: Юни 07, 2014, 11:52:16 am »
За нищо!
Рени, може също да провериш за себе си или близки движението на възлите през натала и да споделиш тук направени заключения.

Направи ми впечатление ,че карти със СЛВ в горната хемисфера по натал ,при транзит на същия през ъглите избират срещите им да се узаконят,да са обществено значими,видими,да им носят статус,популярност,да дават заявка за себе си ,а разделите  са пак в тази посока -обществен имидж,репутация,кариера ...Това са хора ,които трябва да станат нещо,чрез другите -какво ,как и защо ще покаже цялата карта ,която повтаря темата на нодалната ос ,а кога -транзити ,прогресия,дирекция.
Обратно за ЮЛВ-да реагират смирено на всички срещи/раздели ,защото те ги знаят и да помагат на по-горе споменатите избиратели в търсене на техните посока/път.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на възлите
« Отговор #102 -: Юни 10, 2014, 05:23:18 pm »
Направи ми впечатление ,че карти със СЛВ в горната хемисфера по натал ,при транзит на същия през ъглите избират срещите им да се узаконят,да са обществено значими,видими,да им носят статус,популярност,да дават заявка за себе си ,а разделите  са пак в тази посока -обществен имидж,репутация,кариера ...Това са хора ,които трябва да станат нещо,чрез другите -какво ,как и защо ще покаже цялата карта ,която повтаря темата на нодалната ос ,а кога -транзити ,прогресия,дирекция.
Обратно за ЮЛВ-да реагират смирено на всички срещи/раздели ,защото те ги знаят и да помагат на по-горе споменатите избиратели в търсене на техните посока/път.

Имаше го този момент, Рени, при предишния транзит. Сега СЛВ през АЦ не дава нищо подобно.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Транзити на възлите
« Отговор #103 -: Юни 10, 2014, 06:12:40 pm »
При мен нодалната ос през Асц/Дсц донесе връзка, която и сега продължава. СЛВ е бил на Асцендента ми, Юлв на ДСЦ. Връзката ми е с мъж, който е имал тогава възврат на нодалната ос. И неговата нодална ос в синастричната ни карта попада на Асц и Дсц ми.  ;D ;D ;D Кармичничко.  ;D

СЛВ през Мц ми донесе нова професионална насока. Сега северен възел е на градус от Плутон, у9/10. Още не съм убедена какво е влиянието.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на възлите
« Отговор #104 -: Юни 27, 2014, 10:37:59 pm »
Транзетен сев възел ми е на мидпойнта слънце луна.
Случвало ли ви се е и какво следва от този съвпад?