Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 283557 пъти)

Svetla

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 49
Re: Синастрии
« Отговор #1755 -: Април 02, 2022, 12:10:13 pm »
Привет на всички, отново... :-*
Моля, погледнете синастрията с мъжа ми, изобщо не вървят нещата между нас. Аз съм със слънцето в Лъв.
Той е роден в Девин, но в програма няма координати на Девин и затова съм сложила Пловдив.
Ще съм ви много благодарна да си изкажете мнението.
« Последна редакция: Април 02, 2022, 02:35:07 pm от Svetla »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7362
Re: Синастрии
« Отговор #1756 -: Април 02, 2022, 02:39:43 pm »
Ако качите една нормална карта от астроком,ще е добре.Тези ченгели,някой физико/математик може да разчете като полинома .
Синастрията е далече от истината,разгледайте натала си.

Svetla

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 49
Re: Синастрии
« Отговор #1757 -: Април 02, 2022, 02:53:27 pm »
Благодаря, Сафо. Качих нормална карта.

Ако качите една нормална карта от астроком,ще е добре.Тези ченгели,някой физико/математик може да разчете като полинома .
Синастрията е далече от истината,разгледайте натала си.

Svetla

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 49
Re: Синастрии
« Отговор #1758 -: Април 03, 2022, 10:50:30 am »
Направих и една карта в астро. Външния кръг е моят.  :-*

Благодаря, Сафо. Качих нормална карта.

Ако качите една нормална карта от астроком,ще е добре.Тези ченгели,някой физико/математик може да разчете като полинома .
Синастрията е далече от истината,разгледайте натала си.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Синастрии
« Отговор #1759 -: Май 05, 2022, 10:50:59 am »
Има доста хубави аспекти като тригон слънца и съвпад Юпитер и Луна - ти се чувстваш щастлива с него, но тази опозиция на Сатурн с неговото слънце със сигурност го подтиска.

Svetla

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 49
Re: Синастрии
« Отговор #1760 -: Май 19, 2022, 02:38:13 pm »
Благодаря, terrarossa

Забелязала съм, че в брачни синастрии, почти винаги има Опозиция Сатурн (жена) към Слънце или Луна (мъж). Може би дава някаква дисциплина в брака. Предполагам, че и обратното го има...

Има доста хубави аспекти като тригон слънца и съвпад Юпитер и Луна - ти се чувстваш щастлива с него, но тази опозиция на Сатурн с неговото слънце със сигурност го подтиска.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #1761 -: Май 19, 2022, 08:54:04 pm »

Забелязала съм, че в брачни синастрии, почти винаги има Опозиция Сатурн (жена) към Слънце или Луна (мъж). Може би дава някаква дисциплина в брака. Предполагам, че и обратното го има...

Абе то дисциплина, ама дисциплина има и в концлагера – едно е очертаване на ясни правила и зачитането им, друго е налагането им принудително
сплотяването, здравата спойка в брака я правят хармоничните аспекти на Сатурн, а не напрегнатите. Все пак опозицията е една идея по-добър аспект от квадратурата, като цяло напрегнатият аспект на Сатурн със Слънце е кармичен. Невървежа е по-скоро от различният ви начин на действия - Марс в Скорпион се изразява по един начин, в най-силна позиция е в този знак, а Марс във Водолей действа по друг начин, коренно различен от твоя, сигурно мъжа ти е общителен и добър повече на приказки.

Svetla

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 49
Re: Синастрии
« Отговор #1762 -: Май 20, 2022, 01:50:39 pm »
Благодаря, akruks .
Имаме очертани ясни правила, не са наложени принудително.
Доста неща съм си осъзнала и винаги се съобразявам, даже повече, отколкото трябва. А моят мъж не е никак общителен, по-скоро е интровертен тип. Хубаво е да поработи малко повече, за да показва добротата си, защото я носи в себе си, но с много взискателен и деспотичен баща, му е трудно. Общо-взето ни е хубав брака, но напоследък излизат разни неща, замитани и пренебрегвани, но с напредването на годините, все повече не ги пренебрегваме. За кармичното - не знам, аз ли ще го уча на нещо, той ли мен. Но и като цяло двамата сме много различни, да.


Забелязала съм, че в брачни синастрии, почти винаги има Опозиция Сатурн (жена) към Слънце или Луна (мъж). Може би дава някаква дисциплина в брака. Предполагам, че и обратното го има...

Абе то дисциплина, ама дисциплина има и в концлагера – едно е очертаване на ясни правила и зачитането им, друго е налагането им принудително
сплотяването, здравата спойка в брака я правят хармоничните аспекти на Сатурн, а не напрегнатите. Все пак опозицията е една идея по-добър аспект от квадратурата, като цяло напрегнатият аспект на Сатурн със Слънце е кармичен. Невървежа е по-скоро от различният ви начин на действия - Марс в Скорпион се изразява по един начин, в най-силна позиция е в този знак, а Марс във Водолей действа по друг начин, коренно различен от твоя, сигурно мъжа ти е общителен и добър повече на приказки.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Синастрии
« Отговор #1763 -: Май 20, 2022, 04:06:15 pm »
Забелязала съм, че в брачни синастрии, почти винаги има Опозиция Сатурн (жена) към Слънце или Луна (мъж). Може би дава някаква дисциплина в брака. Предполагам, че и обратното го има...

Синастрията може да подсказва, в какви условия са по-възможни да се случат някакви конкретни отношения с някаква специфика. Което значи, че може и да са се срещнали при транзитен или по дирекции Сатурн в аспект към Слънце, Луна.
« Последна редакция: Май 20, 2022, 04:21:59 pm от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1764 -: Май 21, 2022, 09:09:44 am »
Svetla, първо разгледай какъв е твоят темперамент и този на партньорът ти, дали и двамата можете да си сътрудничите, дали умеете да поддържате близка връзка и тогав синастрия. Какво търсиш ти в другия и дали настоящия партньор отговаря на твоите Слънце, Марс, управители 1 и 7 домове, съответно, дали ти отгаваряш на неговите Луна, Венера и упр. 1 и 7 ? Може да сте се срещнали когато прогресивни, дирекционни планети са активирали натални такива на партньора, да сте били в сходни периоди, годишните управители да са били сигнификатори на връзка/ брак и ако няма какво да крепи по натал, синастрията не е важна .  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Синастрии
« Отговор #1765 -: Май 21, 2022, 10:21:59 am »
Svetla, двамата сте с обърнати партньорски оси 1-7 дом ,през,който сега преминава тр.Нодална ос,съчетан с обрат на възлите при него,наскоро преминал
нодалдата транзит през 1-7 дом често засяга с криза в  партньорските взаимоотношения,временна, резултат от предишни избори
при тр.юлв през асц.- може да загубим всичко,което сме  пренебрегвали,игнорирали или не сме се грижили достатъчно,жертваме нещо
в момента тр.сатурн е т-каре нодалната ос,активирано от ЛЗ,при което е добре да се освободим,оставим в миналото свои вредни навици
по натал имате синастричен асп.СЛВ/твой/-Сатурн /негов/ защита и контрол му се налага да усвоява чрез теб,сатурн рак е проблемен,рак-семейството,но е предпоставка за сериозен и дълготраен съюз,ориентиран в бъдещето,с план,който да следва,съчетан с поемане на опр.отговорности ,взаимо изгодни и за двамата,сатурн е натаварен с оказване на материална помощ,не винаги озн.финансова,слв- усвояване на нов опит,но ако не е готов за това,това  носи нервност и напрежение в отношенията,нещо като МВФ ,с наложителни рестрикции,съчетан с опозиция тв.сатурн-слънце/партньорско/

Svetla

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 49
Re: Синастрии
« Отговор #1766 -: Май 21, 2022, 04:06:44 pm »
Рени, strelichka, благодаря ви.
Когато се срещнахме бяхме наистина в сходни периоди. Вероятно и двамата търсихме човек, който да ни спаси - аз него, той мен. Хубав ни е бракът, може да разчитаме един на друг, с годините се напаснахме, но онази тръпка, която носи силната любов, я няма. Имаше силно привличане между двамата, не пламна бързо, имахме усещането, че се познаваме отдавна. Предполагам, че обърнатите оси 1-7 дом правят връзката силна, неговата луна във водолей попада в моя 4 дом, който също е водолей и това допринася също. Май видяхме изгодата в съюза ни, а любовта и уважението дойдоха впоследствие. Ще видим замитаните неща дали ще разпаднат съюза ни или ще израстнем още повече.

Svetla

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 49
Re: Синастрии
« Отговор #1767 -: Май 21, 2022, 05:14:44 pm »
Благодаря, starinthenightsky.
 :)

Забелязала съм, че в брачни синастрии, почти винаги има Опозиция Сатурн (жена) към Слънце или Луна (мъж). Може би дава някаква дисциплина в брака. Предполагам, че и обратното го има...

Синастрията може да подсказва, в какви условия са по-възможни да се случат някакви конкретни отношения с някаква специфика. Което значи, че може и да са се срещнали при транзитен или по дирекции Сатурн в аспект към Слънце, Луна.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Синастрии
« Отговор #1768 -: Май 22, 2022, 09:04:13 am »
Ще видим замитаните неща дали ще разпаднат съюза ни или ще израстнем още повече.

заложи на връзката юпитер-луна,съвпада е по -силен от опозицията слънце-сатурн и двете са предпоставка за дълготрайност и стабилност на брака,но първата носи усещането за пълнота,а втората за липси,различна е гледната точка ,тр.юпитер в овен е активирал тези теми

Svetla

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 49
Re: Синастрии
« Отговор #1769 -: Май 23, 2022, 10:37:31 am »
Благодаря, strelicka  :-*

Ще видим замитаните неща дали ще разпаднат съюза ни или ще израстнем още повече.

заложи на връзката юпитер-луна,съвпада е по -силен от опозицията слънце-сатурн и двете са предпоставка за дълготрайност и стабилност на брака,но първата носи усещането за пълнота,а втората за липси,различна е гледната точка ,тр.юпитер в овен е активирал тези теми