Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 284286 пъти)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Синастрии
« Отговор #975 -: Февруари 29, 2016, 12:15:28 am »
Някой има ли опит със СЛВ на единия в съвпад с Венера на другия? И в същата синастрия ЮЛВ на единия в съвпад със Сатурн на другия?
С две думи - опозицията Венера-Сатурн при единия лежи по оста на възлите на другия.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Синастрии
« Отговор #976 -: Февруари 29, 2016, 08:29:20 am »
Някой има ли опит със СЛВ на единия в съвпад с Венера на другия?

бях чела, че отношенията приключват бързо. урокът е най-вече за този със слв. също може да имате чувството, че се познавате отдавна.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #977 -: Февруари 29, 2016, 11:49:28 am »
Венера -Сатурн (М) върху СЛВ-ЮЛВ (Ж) : "Интересувам се от теб  като доказателство, че има любов."
СЛВ-ЮЛВ (Ж) към Венера-Сатурн(М) : " Срещам те за да дефинирам любовта."
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #978 -: Февруари 29, 2016, 04:36:26 pm »
Някой има ли опит със СЛВ на единия в съвпад с Венера на другия? И в същата синастрия ЮЛВ на единия в съвпад със Сатурн на другия?
С две думи - опозицията Венера-Сатурн при единия лежи по оста на възлите на другия.
Да-за моя радост Сатурн на ЮЛВ са мои дългогодишни приятелства с жени.Един мъж се намери със Сатурн там и нещата не станаха,но аз захапах-тук съм писала за него(не знам неговият Сатурн какъв управител му е бил).
 Венера върху СЛВ не е нищо специално според мен-понякога връзките са краткотрайни,понякога не.Моята Венера е попадала на СЛВ на доста хора.Една мъжка  Венера на моя СЛВ-кратка връзчица

 
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: Синастрии
« Отговор #979 -: Февруари 29, 2016, 04:51:31 pm »
Имате ли наблюдения върху огледален съвпад на Венера и Сатурн, негова Венера и неин Сатурн и нейна Венера и негов Сатурн,семейни са.По Сатурн съдим за дълготрайност ли?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #980 -: Февруари 29, 2016, 05:09:29 pm »
Просто близки, без да се слага етикет на тяхната близост, но същата (ще)е много важна и за двамата .  Сатурн дава време, но и можеш да разчиташ там където попада той. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Синастрии
« Отговор #981 -: Февруари 29, 2016, 07:27:43 pm »
Имала съм точен съвпад на моя Марс с чужд СЛВ, който е в съвпад с нат. Меркурий при другия. Безобразно ме афектираше с маниери, думи и действия.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #982 -: Март 02, 2016, 10:34:35 am »
 Да дам нещо като ОВ за онзи колега,който ме изважда от обувките и който ...
Напрегнатата ни синастрия съдържа много важни елементи:

Мой Сатурн съвпад с негов СЛВ

За любителите на нод ос,Лилит и Вертекс:
негов ЮЛВ съвпад с моята Лилит и Вертекс,които съвпадат с неговите Слънце,Уран,Юпитер.

Тази сбирщина от разхайтените Слънце/Юпитер/Уран(Стрелец!) имате ли представа как действат в опозиция на моя Сатурн и какъв отпор трябва да дам на това лекомислие и хаотичност,за да има ред.Видно е,че трз Сатурн минава съвпад на тройката,като му подтиска троновия Юпитер.Той,милият се чувствал като в ада от мен и се оплаква жално налява/надясно от гестаповския ми маниер.Тригонът към моя стелиум в Овен грам не помага,защото тези негови подвижни глупаци са се вкарали в моето тао и много го дразнят.
Горките му Луна/Сатурн в Скорпион са по ударите на Марс/Юпитер и ми коства адски усилия да опитвам да имам служебен тон с него като хленчи и се инати.
Венера/Везни опозиция на моята Луна/Овен  :D Той е по-женствен от мен,особено в комбинация със заточен Марс,който съвпада с Плутона ми,но влиза в опозиция на Слънцето-обвиних го,че е мека китка и той май се зарадва.  :D
 Виждате ли с какво все още ми се налага да работя и колко кармична е синастрията!

« Последна редакция: Март 02, 2016, 10:36:39 am от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

demmetra

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 19
Re: Синастрии
« Отговор #983 -: Март 09, 2016, 03:39:06 pm »
Знам че взаимоотношенията между луните в два хороскопа са важни в синастрията,особено когато става въпрос за близки връзки и съжителство,но все по-често ми се случва да чувам " луните са ви в квадратура,значи няма да се получи".За луни  в квинконс също.
 Та въпроса който имам е : Това ли е присъдата в такива случаи?
 Има и нещо друго. Доколко дадени сходства могат да утежнят или омекотят положението. Напр: Когато имаме едната луна в Стрелец а другата в Телец в 9 дом и обратното.
  С новия човек например имаме квадратура. Моята е в Телец,неговата в Лъв ама моята е в огнен дом а неговата в земен.
  Ясно ми е че съответно подвижните луни по-лесно се приспособяват от неподвижните и това не трябва да се пренебрегва,но тъй като в нашата синастрия са така сякаш търся под вола теле :)
    Доколко положителни аспекти на други партньорски планети към луните могат да помогнат?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #984 -: Март 09, 2016, 04:34:06 pm »
Знам че взаимоотношенията между луните в два хороскопа са важни в синастрията,особено когато става въпрос за близки връзки и съжителство,но все по-често ми се случва да чувам " луните са ви в квадратура,значи няма да се получи".За луни  в квинконс също.
 Та въпроса който имам е : Това ли е присъдата в такива случаи?


Няма присъди в астрологията.

Луните в опозиция създават предпоставки за силно привличане, както и опозицията Слънце/Луна в синастрията. Не са по-малко ефективни от съвпадите.

Ако говорим за квадратурата, тя е заредена с повече напрежение, но носи тенденция за по-динамични и интересни отношения, които рядко остават скучни и стагниращи, и често допринася за развитието на партньорската двойка, подтиква към нещо, инициира.

С повече предпоставки за трудности и несходство са заредени отношенията 6/8, т.е. при квинконкс между двете Луни или между Слънцето на единия и Луната на другия.





Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #985 -: Март 09, 2016, 11:40:00 pm »
Квадратура между партньорски Луни никога няма да се превърне в удобно диванче за двойката, по какъвто  и да е начин да  седнат, но след като са заедно си има нужното обяснение от наталните карти и транзитния период. В тази ситуация, двамата просто ползват различни мебели, препоръчително е да спят в различни стаи след като са изконсумирали Венерите и Марсовете,  а с годините да почиват на различни места и други подобни действия, за да се спогодят с квадратурата.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Синастрии
« Отговор #986 -: Март 09, 2016, 11:48:19 pm »
За квадратури на луните не знам, но при опозициите диванчето е съвсем възможно

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #987 -: Март 09, 2016, 11:53:55 pm »
При опозицията могат да стоят в двата края на диванчето и от време на време да гледат "Семейни войни" един до друг - противоположностите се търсят. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Синастрии
« Отговор #988 -: Март 10, 2016, 12:34:23 am »
С квадратурата на друга Луна от Водолей няма никакъв проблем, точно обратното има голяма хармония, често попадам на такива Луни, или са в точен квадрат с моята или са в секстил с Марс и Венера.
По друг начин стоят нещата с лъвските Луни- не ги изтрайвам, освен ако няма нещо, което да тушира, мъжките там са по ок, но женските никак не ми понасят.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Синастрии
« Отговор #989 -: Март 10, 2016, 08:39:51 am »
Аз също мисля, че квадратурата на луните е много труден аспект и може да бъде пречка въобще за развитието на партньорските отношения. Опозицията е различно нещо, дори и индийската май го даваше за благоприятен аспект - на практика луната на единия е в 7ми дом от луната на другия.
Frankly, my dear, I don't give a damn.