Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 284514 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Синастрии
« Отговор #1005 -: Март 14, 2016, 09:41:26 pm »
Да, Емче, странни са тези отношения откъдето и да ги погледнеш, но са факт. Човекът с нодалната ос съм аз и виждам как това приятелство няма приключване. Бяхме прекъснали контакта си за около година и като го подновихме, все едно сме си взели довиждане вчера - първото, което чух беше, "Здравей, кога ще пием кафе :)" и оттогава се виждаме всеки ден. :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Синастрии
« Отговор #1006 -: Март 14, 2016, 09:56:54 pm »
За същото става въпрос, Делфи.
Само един Плутон и една Лилитка ви трябват, за да е малко драматично, с привкус на несподеленост, но съдбовност.  :012: :85:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Синастрии
« Отговор #1007 -: Март 14, 2016, 10:33:47 pm »
Ти ми насочи вниманието   :012:
Чакай да ти изброя   :-\

Мой Плутон съвпад негова Лилит
Моя Лилит секстил с неговата Луна и квадратура с негов Плутон
Негов Плутон тригон мой СЛВ/секстил ЮЛВ
 :57: :57: :57:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Синастрии
« Отговор #1008 -: Март 14, 2016, 10:42:55 pm »
Венерата ти в какви отношения е с негови планети и оси? А и домове? Да те донасоча.  :012:
Видях един съвпад на Венера и Юпитер - найс.  :012: Някоя Венера ще се чувства все озарена от оптимизъм и инфантилно ще вижда само хубавото.  :012: :85:

Ако кажеш и Хирон какви ги върши - ако има съвпади с планети или оси. И виж по прогресия какво се случва.

На мен от влизането на прогресивната Луна в Скорпион, само жени скорпни ми се навъждат в обкръжението. Тъкмо това се жалвах днес - и все курви от класа. Но пък много симпатични като личности. Но чак ме избива на сексуално насилие и мен към тях. С едната успях да се нацелувам дори. То алкохол и субстанции водят до такива неща. И прибиране в 6.30 сутринта също. Пък било то и със седмодомието си. Тепърва ще гледам сеир аз с тази похотлива прогресивна Луна.

Виж дали нещо от прогресивната му карта не те е съвпаднало, опозирало към наталната.  :-*
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Синастрии
« Отговор #1009 -: Март 14, 2016, 10:50:46 pm »
Запали ме ти  :)
Отивам и утре ще дописвам :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Синастрии
« Отговор #1010 -: Март 19, 2016, 01:05:38 am »
Абе, забелязали ли сте как еднаквите се привличат?
Изумявам се как всеки, когото някога съм харесала е с твърд аспект Марс-Сатурн, или съвпад Марс-Слънце и винаги, винаги, винаги със съвпад или опозиция на Венера и Луна.

Би трябвало да привличам Венера-Сатурн, за да ги неутрализирам, а те да ми дават стабилност. Или съм някакъв ретрограден еУемент и щото не еволюирам съм привлечена само от същото, каквото си имам? ;D

При вашите синастрии виждате ли такава зависимост?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Синастрии
« Отговор #1011 -: Март 19, 2016, 01:34:55 am »
Естествено е това, Единствена.  :38:
Нали все нещо трябва да те привлече? Аз съм слънце съвпад със Сатурн. На прима виста се сещам за една неземна любов с точна опозиция на Слънце и Сатурн. И Слънцето също осмодомно. Там и Венерата на този господин. Аз си падам по осмодомни елементи, Венери, Слънца. И някой Плутонец за разкош да има - къде по оси, къде натегнати аспекти към светила.
Другото ми любимо и несъвместимо - осмодомна Луна в каре с Плутон. И Слънце в съвпад със Сатурн. Като Сатурн е точно на Иц. Да ти е драго да го видиш.
Венера каре Плутон също ми е любим персонаж. И понеже там Сатурн се е проявил единствено с един прост и точен съвпад с Меркурий, за по-голяма сила имаме слънце на Мц.
И едно тао имам с връх Плутон. По краищата Сатурн/Луна и Слънце/Меркурий/Венера(в Козирог)
Имам и други любими плутонови, осмодомни и сатурнови изчадия.
Но все около тези се въртя - Плутон и Сатурн. С трудни и изстрадали Луни и Венери, сковани Слънца - трудни за себе си. Трудни за мен.

Не мисля, че ще си в голяма хармония с различна от твоята енергия. Да ти е познато нещо не е чак толкова лошо. Лекуваш тях, лекуваш себе си. Аз така го усещам. Трудното в другите ме провокира да променям в себе си трудното, да се облагородявам. И като всеки влюбен идиот ти се иска да вливаш светлина в любимото същество, да му лекуваш болките.  :012:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Синастрии
« Отговор #1012 -: Март 19, 2016, 09:55:13 am »
Аз не съм разглеждала в подробности как се отнасят картите ни с хора, които харесвам. Това, което засега винаги работи е Слънце в  Близнаци в женски карти. В мъжки карти засега преобладават Рачешките и Телешките Слънца :)

За синастрията ни с човека, за който Ема ме насочи - Веднага разгледах аз, но време нямах да пиша. То наистина много интересни неща видях.
За Хирона - мой Хирон върху негов Марс и тригон негово Слънце. Неговият Хирон пък е направил тао с моите Слънце и Луна и секстил с Марс/Сатурн и е точно на К11.
Емче, какво ти показва Хирон в синастрията? :) Рани и лекуване ли търсиш по него?

Венерите и те интересин ми се струват - моята е в негов 8 дом, а неговата в секстил с АСЦ ми :)

Погледнах и прогресиите, но тях няма да описвам, че е много :) Вкратце само да кажа, че и там има какво да се отбележи. :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Синастрии
« Отговор #1013 -: Март 19, 2016, 10:23:14 am »
Делфи, по-късно ще ти надраскам с подробности за впечатленията си от Хирон в синастриите. Но винаги дава отражение. Естествено, не е това най-важното в една синастрия. Но има интересни проявления.
На прима виста - мой Хирон в съвпад със Слънце на двама мъже в живота ми. Аз не си падам много по телешки Слънца. Телците в последните градуси много ми се лепят.  Но и двамата мъже са със Слънце в съвпад с мой Хрион и Иц. По съвпад с Иц - много ме усещаха, телепатичност, особено с един от тях. Усещах го от разстояние какво мислеше - с детайли.

И двамата по особен начин наранявах. Един от тях много... сериозно. Но им бях необходима, едно мазохистично отношение от тяхна страна. Хем боли, хем сърби. На един от тях бях и голям изповедник на всички болки.

Хирон на чужда ос - на малчо на Иц-то, ние имаме съвпад на осите. Хирон в точен квадрат със Слънце и Сатурн на мъж - затваря до тао наталната опозиция на двете планети.
Все съм ги ранявала тези хора. То не е за хвалба. Но по мое мнение има и положително в цялата хиронова ситуация.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Синастрии
« Отговор #1014 -: Март 19, 2016, 11:52:02 am »
Само да кажа, че говоря за такава зависимост при хора от срещуположния пол.
За другите е малко по-различно.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Синастрии
« Отговор #1015 -: Март 19, 2016, 04:00:44 pm »
За Хирон продължавам.
В синастрията, в която мой Хирон става връх на тао със Слънцето и Сатурн на мъжа. Слънцето е у1, Сатурн у6(у7 класически), мой Хирон е на к11 на мъжа.
Мой Хирон отвори темата за Аз и другите при този човек. Какво е постигнал като личност, до каква степен е удовлетворен от постигнатото и дойде осъзнаване, че партньорствата му не носят щастие. Първо беше едно отчаяние за много пропуски. А после лечението дойде след помощ от моя страна в насока с мечтите, които може да осъществи. Много мъчна история и беше личностна промяна. По неволя бях причината. При все, че ми е затиснал Слънцето с Плутона си и Венерата ми със Слв-то си, по време на връзката той се държа като абсолютно обсебен. Той беше този с нуждата, че няма да може да преживея този ден, ако мен ме няма. Силна обсесия с идея, че съм му нужна, за да се "лекува" от разочарованията. За мен обсесиите дойдоха след разпадането на връзката - тогава видях Плутона и Слв-то му какво са ми донесли.  :012:

Да възкресиш умрял - с това бих оприличила тази връзка. Да помогнеш на някой да види отново Слънцето, калинката, дъгата и да се усмихне. Откровено ме ползваше за съживяване, цяр.  :012:

Мъжки Хирон квадрат Луната ми. И мъжки Уран квадрат същата - ужас по наполеонки. Луната ми има само тези два аспекта в синастрията. Докарваше ме до истерия, безпокойство. Дойде в момент, в който бях наранена много емоционално. Промени навиците ми, ежедневието ми, Луната ми е у6. Може да се каже, че удари едно рамо за възстановяване на душевното ми здраве в този момент. Но и аз много се съпротивлявах. Това е синастрията, която сме си ударили светилата с нодалнада ос и нямаме нищо допирно. Но реално ми помогна много да върна самочувствието си като жена/луна. Естествено, първо го смаза. После поправяше.

И една синастрия, която не е любовна - с детенцето на моето седмодомие. Мой Хирон в съвпад с Иц-то му. Негов Хирон в съвпад с Плутона ми у9/10.
Имаше мигове, в които семейните теми му бяха болезнени. И се люшкаше в различни настроения - да ме мрази, да ме обвинява, да ме обича, да ме харесва. Голяма какафония. Аз се появих и се оказа, че вече семейството му е непоправимо разрушено. Ако до момента е имало опити да се разруши или стабилизира, то вече беше невъзможно. И това донесе въпроси - аз ли наранявам майка му, тя мен ли. Аз ли съм причината, тя ли си е виновна. Големи дискусии имаше по въпроса какво е семейство и кое е допустимо в едно семейство. Докато сам си изясни. Но му носеше болка.

За телешките слънца в съвпад с Хирона ми няма да коментирам - там бях изповедник. Но и ранявах. Може би не бях въвлечена достатъчно силно. Или ми събуждаха садистичните настроения. Признавам си, с голям кеф съм ги човъркала, нищила, раздробявала на парченца, сглобявала, за да видя какво "има вътре" в тези хора. Моите тежкари са много кротки в тези синастрии. А как се е взел този мерак да чопля...

Делфи, този хирон с таото към светилата ме интересува дали го усещаш. То няма да е нещо натрапчиво, не е като Плутон. И съвпад с Марс според теб как се отразява? Какво лекуваш в негов Марс? Активността му? Сексуалността? По домовете, които управлява?
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Синастрии
« Отговор #1016 -: Март 19, 2016, 05:03:30 pm »
Абе, аз пак да питам....тоз Хирон не го ли надценявате малко, м?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Синастрии
« Отговор #1017 -: Март 19, 2016, 05:28:09 pm »
Не, не мисля. Може да черпиш информация от 1 място. А може от 10. Ти прецени от колко.  :-*
При теб Хирон е в 6 дом и в точен квадрат с нодалната ос. Ти прецени до каква степен може да обърнеш внимание и защо не му обръщаш.
При Делфи Хирон е в аспект с двете светила - на градуси от Слънце и в опозиция с Луна. Тя ще усеща влианието му по-силно. За нея ще е по-значим.
В момента при теб Хирон е в съвпад с нодалната ос, имаш и реверс на същата. И това се случва на к3. Ти ще кажеш дали по 3 дом има нещо интересно при теб.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Синастрии
« Отговор #1018 -: Март 19, 2016, 05:59:49 pm »
Ако в съвпад със светилата или други лични планети - разбирам по-големия интерес. Явно аз го подценявам, защото е леко избутан от цялата карта.
Емс, при цяло затъмнение, което ми беше на К3 - дали случващото се е от затъмнението и реверса, или от Хирон и реверса за мен е ясно...и не бих заложила на Хирон.

За влиянието му към нодалната ос нищо не мога да кажа, наистина.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Синастрии
« Отговор #1019 -: Март 21, 2016, 06:15:27 pm »
Слагам синастрия тук, ще ми е интересно да да прочета мнение/я:
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...