Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 284471 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Синастрии
« Отговор #1065 -: Април 26, 2016, 07:25:34 pm »
Чудя се дали и на тях им действа така или само тези с 4д усещат такъв уют и топлина към тях?

Можеш да провериш синастрии с хора, които се чувстват по този начин с теб, споделяли са ти или ти знаеш, че е така :)
И можеш да споделиш наблюдения. На мен ми е интересно как работи това в други синастрии. :)
« Последна редакция: Април 26, 2016, 07:33:36 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #1066 -: Април 27, 2016, 10:11:43 am »
Има няколко човека в живота ми, все мъже, които ме карат да изпитвам към тях особена топлота. Чувствам се уютно само като ги гледам, едно такова ми е разтапящо и тихо. :)

Реших да огледам кое в синастрията ни е това, което може би е предпоставка за такова чувство.

Сметнах, че трябва да има нещо акцентирано около управителя на моя 4 дом .............

Вие имате ли подобни наблюдения? :)

Делфи, само за статистиката - не намирам такава закономерност при мен. Но има други предпоставки за топлотата.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Синастрии
« Отговор #1067 -: Април 27, 2016, 10:43:10 am »
Хепи, ако имаш желание, можеш да споделиш кои са те. :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Синастрии
« Отговор #1068 -: Април 27, 2016, 10:52:19 am »
Има няколко човека в живота ми, все мъже, които ме карат да изпитвам към тях особена топлота. Чувствам се уютно само като ги гледам, едно такова ми е разтапящо и тихо. :)

Реших да огледам кое в синастрията ни е това, което може би е предпоставка за такова чувство.

Сметнах, че трябва да има нещо акцентирано около управителя на моя 4 дом и наистина, това което видях потвърди предположението ми. Плутон и Марс управляват моя 4 дом и докато Плутон в някои карти стои неаспектиран, то Марс във всички синастрии до една е в съвпад или хармоничен аспект с Луна, Венера или Нептун на мъжа. Само в една карта е в опозиция на на Венера.

Вие имате ли подобни наблюдения? :)

Слънце ми е У4, но то ми е в съвпад с Венера. Хората с които се чувствам най-добре са с Венера или Слънце с Венера в съвпад с моя - двете ми най-добри приятелки и 2ма мъже приятели, но не мога да направя разлика дали е от управителя на 4ти, защото съвпади на Слънца и Венери си носят достатъчно топлина и харесване като самостоятелен аспект.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Синастрии
« Отговор #1069 -: Април 27, 2016, 10:56:37 am »
Аз имам хармонични синастрични аспекти между Слънца, Луни, Венери, с други хора и с тях има разбирателство и резонанс, може да има и връзка, но това чувство на особена топлота, на сродност не при всички го има.
Затова се насочих към управителя на 4 дом.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Синастрии
« Отговор #1070 -: Април 27, 2016, 11:24:49 am »
Добре, а при съвпад на У4 с южен възел на другия, дали може да донесе тази топлина, то в добавка има и У7 в съвпад със северен възел, но ми е интересно дали този с планетите чувства възлите по същия начин или трябва да е с лични планети?

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #1071 -: Април 27, 2016, 11:28:20 am »
Добре, а при съвпад на У4 с южен възел на другия, дали може да донесе тази топлина, то в добавка има и У7 в съвпад със северен възел, но ми е интересно дали този с планетите чувства възлите по същия начин или трябва да е с лични планети?

би трябвало - аз имам такава комбинация в единия от случаите.

Но не знам, ако този У4 е Сатурн, как би се проявило

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Синастрии
« Отговор #1072 -: Април 27, 2016, 11:32:26 am »
би трябвало - аз имам такава комбинация в единия от случаите.

Но не знам, ако този У4 е Сатурн, как би се проявило
Юпитер е в посочения случай, а съвпад на Сатурн с южен възел имам със съпруга ми, двоен при това. Сатурн не ни е У4, но държи много здраво в случая, но се проявява естествено като задължение.
« Последна редакция: Април 27, 2016, 12:47:22 pm от bast »

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #1073 -: Април 27, 2016, 11:36:30 am »
Хепи, ако имаш желание, можеш да споделиш кои са те. :)

- мой У4 съвпад ЮЛВ на другия човек

- а за другия човек - ето синастрията - можеш да тълкуваш както желаеш - с този мъж съм "като у дома си" :) - виж, че в тази синастрия моя У4 е в квадрат с Венера, а неговия У4 въобще няма аспект. Аз лично работя с възлите и техните управители, но и неговата Луна на моя Десц не е за пренебрегване. Имам още един такъв случай - само неговата Луна на моя Десц беше достатъчна.
Слагам ти и Лилит, Вертекс и Хирон - знам, че работиш с тях.



Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Синастрии
« Отговор #1074 -: Април 27, 2016, 12:00:16 pm »
Happy,

На мен - на прима виста, ми направиха огромно впечатление твоите планети кои домове засягат в неговата карта. И бих казала, че ти на този човек си му слабост(и си го знаеш сигурно). И Вертекс - Възел е доста специфичен аспект(особено в близост до ИЦ). Доста интересна синастрия  :)
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #1075 -: Април 27, 2016, 01:43:32 pm »
Happy,

На мен - на прима виста, ми направиха огромно впечатление твоите планети кои домове засягат в неговата карта. И бих казала, че ти на този човек си му слабост(и си го знаеш сигурно). И Вертекс - Възел е доста специфичен аспект(особено в близост до ИЦ). Доста интересна синастрия  :)

да, Пърпълче, знам го :), ама си го обясних, откакто се запознах с нумерологията, а като видях и Вертекс съвпад СЛВ и ... вече съмнения няма :). С него се разделих 1996 в края, но той не спря да ми се обажда през всичките тези години - ей така, просто да ме чуе. Е, лошото е, че нищо по-така не може да излезе от това. Но пък съм благодарна, че го има - той ми спаси живота навремето - в буквалния смисъл.

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Синастрии
« Отговор #1076 -: Април 27, 2016, 02:03:39 pm »
да, Пърпълче, знам го :), ама си го обясних, откакто се запознах с нумерологията, а като видях и Вертекс съвпад СЛВ и ... вече съмнения няма :). С него се разделих 1996 в края, но той не спря да ми се обажда през всичките тези години - ей така, просто да ме чуе. Е, лошото е, че нищо по-така не може да излезе от това. Но пък съм благодарна, че го има - той ми спаси живота навремето - в буквалния смисъл.

Сатурн играе и при двама ви в синастрията  това също дава усещане за принадлежност един към друг, на което може да се дължи и нуждата му да те чува през всичките тези години. Твоят Сатурн е по-суров, ти сигурно си по-сдържаната от двама ви в изразяването на емоции. Имате и Луна - Лилит за цвят  :012: Малко ми е трудно без да виждам точните градуси на планетите

"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #1077 -: Април 27, 2016, 02:10:47 pm »
Сатурн играе и при двама ви в синастрията  това също дава усещане за принадлежност един към друг, на което може да се дължи и нуждата му да те чува през всичките тези години. Твоят Сатурн е по-суров, ти сигурно си по-сдържаната от двама ви в изразяването на емоции. Имате и Луна - Лилит за цвят  :012: Малко ми е трудно без да виждам точните градуси на планетите

Ами интересно е :). Да, аз не съм толкова "вътре" в тази връзка - просто ми е комфортно, харесва ми :).
А защо моя Сатурн да е по-суров - от знаците не е, от домовете ли съдиш?

Няма как да сложа и градусите. Мога само да ти дам данните да си гледаш на воля :)

Може да потърсиш и откъде се вижда, че връзката е "обречена" - в смисъл, че когато е започнала, е нямало да доведе до стандартната обвързаност. Защото аз си го знаех още тогава.

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #1078 -: Април 27, 2016, 02:56:22 pm »
Хепи, ако имаш желание, можеш да споделиш кои са те. :)

Делфи, ето на тази синастрия имам мой У4 в съвпад с Венера на отсрещния. Това е студентската ми любов - обсебваща, изпепеляваща, като по филмите, голяма любов, големи скандали, големи раздели - и така 4 години. Заради него съм лежала обезобразена в Пирогов.
Нямаше топлина - само чувства, емоции - дълбоки, изпиващи.

Забележка: часът на мъжа НЕ Е ясен. Въпреки това се виждат съвпадите в Скорпион :).

« Последна редакция: Април 27, 2016, 02:59:06 pm от Happy58 »

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Синастрии
« Отговор #1079 -: Април 27, 2016, 03:09:32 pm »
Хм, казваш нямаше топлина, близост, но беше най-голямата ти любов. А може ли тези чувства да са били заглушени от претенции и нездравословна страст и ако ги нямаше тях, дали нямаше да ти е уютно с него?
Казвам го, защото ми се е случвало при много други напрегнати аспекти, аспектите на У4 дом да не може да се изяви почти никак.
« Последна редакция: Април 27, 2016, 03:13:30 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми