Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 284315 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Синастрии
« Отговор #1695 -: Януари 23, 2022, 01:56:45 pm »
Арт,ти си с ДЦ в стрелец и Юпитер в рак.Той с асц рак и ЛУна в риби(юпитеров знак).Ще отговориш/отговаряш на търсенията му.При него к7 е много активна сега ,а ти си там.

qwe

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
Re: Синастрии
« Отговор #1696 -: Януари 23, 2022, 06:11:17 pm »
Здравейте , искам да попитам за тази синастрия тя е между две приятелки .В последствие приятелството беше прекъснато , тъй като единият не се чувстваше добре , емоционално е било мн натоварващоТози които е прекъснал приятелството е Скорпиона в синьо.Може ли коментар , това запознанство от минал живот ли е , тъй като видях , че има спад на ЮЛВ(на Водолея)  и Венера с Юпитер в 1 дом (на Скорпиона). Благодаря  :)

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Синастрии
« Отговор #1697 -: Януари 24, 2022, 11:05:54 am »
^ според мен е заради Сатурна, който тормози троновата Луна; Надявам се да сте научили нещо една от друга)

-----

Благодаря за отговорите и надъхването, Люба, Ребека, Сафо!)) Оценявам ви<3

qwe

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
Re: Синастрии
« Отговор #1698 -: Януари 24, 2022, 12:43:03 pm »
Благодаря за отговора art7 ess , а аз си мислех , че има нещо свързано с Южния и възел .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1699 -: Януари 24, 2022, 02:14:01 pm »

qwe, за приятелство се разглеждат Венера, 11 ти дом. Силен Юпитер, т.е., поставен в ъглите, съвпад  Слънце няма нужда от приятели, поради природата на Юпитер. Силен акцент върху въздушните знаци, 11 -ти дом човек е толкова силно фиксиран да има приятели, че е  като обсебен и това пречи на правилното разбиране за приятелство.
По Южен възел срещите бързо и лесно се превръщат в някакви взаимоотношения, но с времето, този с планетата се чувства натоварен от другия, не намира някакво развитие, а този с възела започва да се дразни от този с планетата,особено ако планетата няма достойнства.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

qwe

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
Re: Синастрии
« Отговор #1700 -: Януари 24, 2022, 02:30:46 pm »
Благодаря за отговора Рени .Ако задам така въпроса добре ли е ,че това приятелство е приключило ?Има ли еднозначив отговор. Твърде ли  са различни двете за да продължат напред? А за съвет към Скорпиона тази фиксираност върху приятелството , как може да "излезе " от това положение.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #1701 -: Януари 24, 2022, 02:33:38 pm »
Здравейте , искам да попитам за тази синастрия тя е между две приятелки .В последствие приятелството беше прекъснато , тъй като единият не се чувстваше добре , емоционално е било мн натоварващоТози които е прекъснал приятелството е Скорпиона в синьо.Може ли коментар , това запознанство от минал живот ли е , тъй като видях , че има спад на ЮЛВ(на Водолея)  и Венера с Юпитер в 1 дом (на Скорпиона). Благодаря  :)
Плутон на водолея съвпада с Венера на скорпиона, това е кармичен аспект.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1702 -: Януари 24, 2022, 02:39:17 pm »
Благодаря за отговора Рени .Ако задам така въпроса добре ли е ,че това приятелство е приключило ?Има ли еднозначив отговор. Твърде ли  са различни двете за да продължат напред? А за съвет към Скорпиона тази фиксираност върху приятелството , как може да "излезе " от това положение.

Може да зададеш хорарен въпрос, дали е приключило това приятелство.
А, дали са съвместими, се разглеждат
-поотделно двете натални карти.за да се определи дали и колко са склонни към приятелство, какво търсят в приятелството
- дали са в период на създаване, развитие, прекъсване на приятелство
-синастрията е последното звено, кой с какво /ще/ участва в това  приятелство
- при съществуващо дългогодишно приятелство може да се напарви и смесена карта, комбин, за да се разгледа как реагира тази връзка на периода, чрез прогностични карти

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

qwe

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
Re: Синастрии
« Отговор #1703 -: Януари 24, 2022, 02:43:57 pm »
Здравейте , искам да попитам за тази синастрия тя е между две приятелки .В последствие приятелството беше прекъснато , тъй като единият не се чувстваше добре , емоционално е било мн натоварващоТози които е прекъснал приятелството е Скорпиона в синьо.Може ли коментар , това запознанство от минал живот ли е , тъй като видях , че има спад на ЮЛВ(на Водолея)  и Венера с Юпитер в 1 дом (на Скорпиона). Благодаря  :)
Плутон на водолея съвпада с Венера на скорпиона, това е кармичен аспект.
Благодаря за отговора akruks , сега при този съвпад домът ли трябва да се гледа ?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #1704 -: Януари 24, 2022, 03:23:10 pm »
Благодаря за отговора akruks , сега при този съвпад домът ли трябва да се гледа ?
Сам по себе си Венера на единия съвпад с Плутон на другия е кармичен аспект - срещат се двама души (две души), които са имали връзка и в миналото, без значение от какво естество - мъж и жена, дете и родител, делови отношения, срещата е предопределена, а раздялата никога не е завинаги.

qwe

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
Re: Синастрии
« Отговор #1705 -: Януари 24, 2022, 03:32:43 pm »
Благодаря , значи уроците и за двамата ще се учат през целия живот щом раздялата не е завинаги.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1706 -: Януари 24, 2022, 03:46:03 pm »
Значи, дали, правилно съм разбрала- Плутон транзитира в Козирог от 27.11.2008 г- 23.03.2023 г, и само родените с Венера в Козирог, ще имат предопределени срещи и с който се срещнат, раздялата никога не е завинаги ?
Останалите ?! ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #1707 -: Януари 24, 2022, 04:03:05 pm »
Значи, дали, правилно съм разбрала- Плутон транзитира в Козирог от 27.11.2008 г- 23.03.2023 г, и само родените с Венера в Козирог, ще имат предопределени срещи и с който се срещнат, раздялата никога не е завинаги ?
Останалите ?!
Рени, става дума за съвпад в Синастрията-  Венера в натала на А.  в съвпад с Плутон в натала на В. Така го е писала Линда Гудман  :)

Моята Венера във 2д. е в точен съвпад с Плутон на племенницата ми,  надявам се да сме се разделили завинаги, след като ме прокудиха с нейния брат от бащиния ми дом и останах на улицата.  :(

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1708 -: Януари 24, 2022, 04:59:23 pm »
Акрукс, аз разбрах, че става въпрос за синастрия, но не схващам на каква логика се базира това твърдение, затова дадох пример, с настоящия транзит на Плутон.
Аз и ти, сме родени, в периода, когато Плутон е транзитирал през Дева. Нито ти, нито аз, имаме Венера в Дева и това означава, че нашите срещи с хората, родени по същото време не може да бъдат предопределени или ще бъдат само за другия, роден с Венера в Дева/ понеже ние сме с Плутон в Дева/ ?!
Аз веднага мога да оборя това твърдение, и то не защото Плутон няма отношение към близките връзки на лично ниво, а защото аз на практика, продължавам да бъда във взаимоотношения, без съвпад на Плутон с моята Венера, нито съвпад на нечия Венера в Дева с Плутон от моята карта.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #1709 -: Януари 25, 2022, 01:29:38 am »
Рени , чети внимателно какво съм написала - не става въпрос само за лични (интимни) връзки и написаното е от книга на Линда Гудман. И този аспект не е единствен показател за кармичен оттенък, за да търсиш нещо предопределено в отношенията единствено с някой, който има Венера в Дева. Сатурн в твърд аспект с партньорско Слънце е също кармичен аспект. Писали сме толкова пъти за тъй наречените родителски оси, давала съм пример с тях от моето семейство: моята ос Вертекс -Антивертекс съвпада с нодална ос СЛВ - ЮЛВ на майка ми и с оста МС - ИС на голямата ми дъщеря; моят АС точен съвпад с МС на малката дъщеря; нейната Венера е съвпад с Плутон на нейния, неговата Венера точен съвпад с моя Плутон; негов Вертекс съвпад с Иц на внука, т.е. на сина му; на внука нодалната ос съвпада с оста АС/ДС на баща му и на дядо му (мъжа ми)
Мидпойнт Слънце-Луна при мен точен съвпад с Венера на мъжа ми- и това е кармичен аспект.
При твоите продължителни взаимоотношения със сигурност има нещо, което ви е събрало и задържа, качи синастрията да видим  :)
« Последна редакция: Януари 25, 2022, 01:39:10 am от akruks »