Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 277609 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Синастрии
« Отговор #60 -: Юни 26, 2014, 12:48:58 am »
Момичета, неотдавна  ми попадна една синастрична карта,  в която Слънцето, Луната  и Венера на двамата партньори  са в едни и същи домове, в едни и същи знаци, а Слънцата са дори в съвпад..
Луните са в 4-ти дом, Слънцата в 11-ти, Венерите в 12-ти..Меркурии и  Юпитер са в съседни знаци, респ. в съседни домове..
 Интересно ми е да чуя вашите интерпретации..

аз познавам едни млади влюбени, майките са се засякли в родилното едно време

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Синастрии
« Отговор #61 -: Юни 26, 2014, 10:40:41 am »
От наблюденията ми върху синастрии - мога да се съглася с Гаури - сам по себе си никакъв аспект не може да раздели двама души и това не го решава синастрията. Не можеш да кажеш на някого - откажи се, ще е дизастър - той има свободна воля и лично право на опит, което така се погазва(сега, на този, който ще ми опонира, че никой не погазва ничие право - да вземе да се информира за самоинпринтването и какво подобно заклеймяване може да причини на една евентуална връзка). Астрологът не е Бог - да казва - прави това, щото така и не прави онова, щото иначе. Следва да се прави разлика между ролята на съветник и на тартор. Просто трябва да осъзнаете, че от синастрия никой нищо не може да ви гарантира за бъдеще и развитие на връзка.

 
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #62 -: Юни 26, 2014, 11:06:17 am »
Дори ако оставим етиката настрана, аз не бих залагала само на синастрията. В модерния си вариант за мен тя по-скоро е допълнение, а не основен инструмент за анализ на отношенията и тяхното развитие във времето.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #63 -: Юни 26, 2014, 11:10:13 am »
Започнах да излизам с едно момче и нещата за сега много добре се получават ... какво ще кажете за синастрииката ни :) aз съм вътрешния кръг
Неговата Луна е в секстил с твои Слънце и Венера, твоята Луна е в секстил с негово Слънце- това е добър показател за хармонична и продължителна връзка, тригон между негов и твой Марс- хармонични отношения, между Марс и Венера- хармония в чувствата, негово Слънце секстил с твоя Сатурн и обратно- здрава и хармонична връзка, която би устояла във времето!!!

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Синастрии
« Отговор #64 -: Юни 26, 2014, 11:47:22 am »
Смисълът на живота е вътрешно равновесие и адекватно общуване с външната среда,както и задоволяващо индивида себеизразяване в нея.Работата на запознатите с астрологията не е да вменяват собствения си светоглед,а да намерят начин да съкратят губенето на време,страдания и конфликти на човека.
Както писах човек може да натрупа опит и без пряка конфронтация с друг човек.
Садистично е при синастричен Марс(+Сатурн) в квадрат с партньорския Плутон да се благопожелава и подкрепя такава връзка.Ти разбираш ли,че става въпрос за МАРС и Плутон в КВАДРАТ?!Ами Сатурна за десерт?Изобщо не обръщам внимание на Венерата и Луната,които също участват във водолейския стелиум,нито опозето от Юпитер към стелиума.Всички останали напрегнати аспекти ми се струват цветя и шоколад на КВАДРАТуРята,която споменавам.Ако можеш я омаловажи и напиши,че с истинска любов всеки аспект се преодолява.Да,ама НЕ.Ти колко хора познаваш с квадратура между Марс и Плутон,които така да са надскочили инстинктите си,че да се справят с тази фигура?Аз не съм виждала.За да се справят двама с този аспект трябва да са преживяли поне по една Плутонова квадратура и поне едно Сатурново възвръщане,ако не ще се превърнат един за друг в този,който ще им причини най-голямата болка.(По Сатурн,Плутон и Марс).

Имам чувството, че говориш наизуст. И да - имам наблюдения върху въпросната квадратура във връзки, които още са факт и съвсем не са апокалиптични. Има ниво на преработка на планетите. състояние в натала и чак тогава идва взаимодействието с другия - няма точни формули в синастриите, сори. А, колкото донатрупването на опит без конфронтация - това означава да живеем  в инкубатор - не става така. Душата си има път и трябва да се следва - ако нещо те тегли към някого - то има защо и ако ще и 100 квадрата да има, това не значи забрана. Важно е осъзнаването, с което встъпва човек в една връзка и да спазва изискванията на съответната планета(казвала съм и преди - уран ще иска свобода и ако не му я дадеш, ще си тръгне, плутон иска дълбочина и толкоз - който има вътък да се справи - ще се справи и няма ЗАБРАНИ в астрологията).
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Синастрии
« Отговор #65 -: Юни 26, 2014, 11:56:02 am »
Пърпъл, както и да подходиш към натална карта, винаги трябва да получаваш сходен резултат
Ако по едната плутон ранява, то и по другата има такива индикации

А относно синастриите - имала съм чудесни синастрии с хора, които съм виждала няколко пъти в живота си и сме нямали нищо общо, то се на възли, не са асц, венери и т.н. А с приятели от десетки години - не чак толкова чудесни
« Последна редакция: Юни 26, 2014, 03:54:40 pm от Papy »

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #66 -: Юни 26, 2014, 12:26:29 pm »
Пак се извинявам на всички,които потрисам с коментарите си,но висшата етика за мен е безопасността и да предупредя за тежестите,които никак не са малко точно в тази синастрия и не мога да ги омаловажа.
Ако админът ще ми трие коментари искам преди това да ме предупреди,за да си ги сваля-сега не мога.

Няма нищо лошо в предупреждението - и аз подкрепям, че клиентът трябва да знае, каква е ситуацията, той затова пита. Но малко рязко подхождаш (според мен де) - аз лично не бих казала "зарежи!", а бих описала всички опасения и заплахи (както го направи), които виждам, бих предупредила ..... може и някакви варианти на поведение да обсъдим, но нататък решението си е на клиента ... нямаме право така да отсичаме.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #67 -: Юни 26, 2014, 12:47:23 pm »
1. Не, нямаш право да кажеш ЗАРЕЖИ! Не си Господ!Нека не забравяме, че понякога връзките между хората и тяхната продължителност не са само въпрос на личен избор.

Тук сме форум за любители на астрологията, а подобни изказвания съм чувала и от професионален астролог.
Преди няколко години една моя приятелка се обърна към професионална българска (медийна) астроложка по въпрос, свързан с проблематични отношения. Отговорът на астроложката беше "Зарежи го! И аз съм имала такава връзка/синастрия - не си струва!". Това професионално ли е? И къде е границата между обективното и субективното при астрологично консултиране?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Синастрии
« Отговор #68 -: Юни 26, 2014, 12:55:53 pm »
Гледам, че по-горе е коментирана синастричната квадратура Плутон / Марс - ами моя скорпионски Плутон е в квадратура с лъвския Марс на съпруга ми, за десерт неговия Плутон е в съвпад с моя Луна - бракът ни продължава вече повече от 7 години. Не казвам, че не сме имали кризисни ситуации, борби за надмощие и прочие, но все пак хубавите моменти са повече от лошите.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Синастрии
« Отговор #69 -: Юни 26, 2014, 01:12:28 pm »
1. Не, нямаш право да кажеш ЗАРЕЖИ! Не си Господ!Нека не забравяме, че понякога връзките между хората и тяхната продължителност не са само въпрос на личен избор.
2. Разбита се, че има нарушение на  професионалната етика. Не става тук дума за обида или триене, а за пример как не се постъпва с клиент...
малко май преигравате. като е казала "зарежи" да не е опряла пистолет до главата й да го прави.
казала си е мнението, а как ще се приеме отсреща си е проблем на питащата. освен това питащата не е клинет на  професионален астролог,  в любителски форум е. би трябвало да  е готова да чуе всичко.

п.с. и като гледам не се е засилила да го зарязва, което е добре. трябва да си много тъп да ти каже някой "зарежи го"  и да  го направиш, въпреки че нещата изглеждат перфектни за момента.
« Последна редакция: Юни 26, 2014, 01:25:55 pm от nerealna »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Синастрии
« Отговор #70 -: Юни 26, 2014, 01:43:08 pm »
Самата Дракониада е малко крайна и провокативна изобщо. Тенденцзиозността на постовете й и рязкостта на изказванията са типични, друг е въпроса дали е търсен ефект или просто хороскоп.

Все едно, светът е шарен и такъв трябва да бъде. Трябва да има и Дракониади.

Разбирането на четящия е дело на самия четящ. Всеки проектира сам за себе си в себе си и дава собствена тежест на понятията. Това зависи от неговия свят и най-вече от текущото състояние.

Естествена човешка нагласа е поставяйки натал, синастрия или хорар да чакаш, искаш и се надяваш да ти кажат, че си изключителен, специален, да ти предричат бляскава съдба и ярко място в битието, че връзката ти ще бъде приказка, а развитието на нещата благоприятно. Да си най-популярен, харесван, обича, симпатичен искаш ти, поствайки тук или където и да било.
И тук идва драмата, готов ли си. Човек не е готов, защото се стреми към горното, противоестествено е да не е така.

Но нали ние тук сме уж по-големи, зрели, мъдри души. Ние осъзнаваме и знаем, че нещата имат дуалистичен характер, а палачинката две страни, че има крайна и критична инстанция, била тя Плутон или не, според вярванията и възприятията.
Именно поради това трябва да сме готови, защото иначе слагаме маска, лъжем, заблуждаваме, благородни сме.
Можем да предпочетем и решим за себе си да предричаме и тълкуваме само хубави неща. Но съществуват и другите, обратните. Защо да нямаме право да казваме и тях и това да е наш избор.

Астрология, форуми и пр. могат да играят роля на заместител на 11 дом от реала, да лекуват, да са душеприказчици и това е много хубаво. Много се радвам, че има виртуални форуми. Имаме нужда от тях. Но ни трябват за всичко, за бялото и черното, защото те са в единство, философски постулат. Нима ще делим и само ще розовеем, ще отричаме ли.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #71 -: Юни 26, 2014, 01:43:40 pm »
ПП.  Много бих желала да чуя  твоето мнение, Лили по  моя въпрос за синастричния съвпад на Слънцата и пр. поставен по-горе вчера...

Да ти кажа, на мен синастрията като дял от астрологията не ми е интересна.

Питаш за оня случай със сходни констелации? Нямам наблюдения по такива казуси.
Веднъж се случи да срещна човек, роден на моята дата, но в друг час. В началото си помислих, че може да си допаднем, но се получи точно обратното - оказахме се много различни. Той е с Асцендент в срещуположния на моя знак, но и Луните ни са в различни знаци в западните карти - неговата е в 29 гр. Близнаци, моята е в следващия знак и респ. 2 и 8 дом. Във ведическата карта - Мригашира и Ардра.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #72 -: Юни 26, 2014, 02:51:10 pm »
Кажете ми моля ви какво означава съвпад на моя марс върху неговия хирон в 9 дом и съвпад на неговия хирон върху моя марс в 11 дом..и още нещо да попитам ако може - неговия марс в моя 8 дом - катастрофа ли означава?

ами аз имам негов ретро Марс върху моя ретро Хирон/ретро Сатурн, в моя 9 дом, в Риби - бих казала, че неговото мъжко поведение излекува сериозна психическа рана в мен. Не му обръщай внимание. По-скоро помисли, какво ти дава, какво лекува в теб.

mail

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 93
Re: Синастрии
« Отговор #73 -: Юни 26, 2014, 02:53:51 pm »
В момента се чувствам добре с това момче ... ясно е че няма да ми  е първия по който ще рева и нито ще ми е последния (не се знае какво ще стане)... но искам да споделя че е първото момче с което се чувствам спокойна и сигурна  :) така че живея за мига пък каквото ще да става и да се раделиме на 23 съм не съм на 50 да се отчайвам... но в момента сме в началото и всичко ни е хубаво и ако може да сме постоянно гушнати ще сме най - щастливи  :)

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #74 -: Юни 26, 2014, 03:05:29 pm »
В момента се чувствам добре с това момче ... ясно е че няма да ми  е първия по който ще рева и нито ще ми е последния (не се знае какво ще стане)... но искам да споделя че е първото момче с което се чувствам спокойна и сигурна  :) така че живея за мига пък каквото ще да става и да се раделиме на 23 съм не съм на 50 да се отчайвам... но в момента сме в началото и всичко ни е хубаво и ако може да сме постоянно гушнати ще сме най - щастливи  :)

взимай, каквото ти се дава :) - сега се наслаждавай, пък ако дойде нещо друго .... ще го мислиш - човек не може да избяга от сянката си .... :)

 :58: :58: :58:

и, моля, те, нас, от калибъра на 50-годишните, не ни отписвай :)