Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 281015 пъти)

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #345 -: Декември 26, 2014, 05:52:56 pm »
Интересна теория, Дракониада! А ти как мислиш дали може да се влюбиш в човек, чиито планети ме засягат Венерата ти да речем? Имате ли такива примери?  :017:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #346 -: Декември 26, 2014, 05:56:10 pm »
Интересна теория, Дракониада! А ти как мислиш дали може да се влюбиш в човек, чиито планети ме засягат Венерата ти да речем? Имате ли такива примери?  :017:
Гледай,че на хората им стига да видят чуждо Слънце или Юпитер в съвпад с асц им и да пощуреят,а другото може да е мазаляк.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #347 -: Декември 26, 2014, 05:59:21 pm »
Ами примерно при двама партньори с аспект Венера/Плутон в синастрия какво се случва с Венерата и какво се случва с Плутона? Ясно е че Венерата ще бъде привлечена от Плутона, въпроса е обаче дали Плутона ще бъде привлечен от Венерата...

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #348 -: Декември 26, 2014, 06:02:20 pm »
Ами примерно при двама партньори с аспект Венера/Плутон в синастрия какво се случва с Венерата и какво се случва с Плутона? Ясно е че Венерата ще бъде привлечена от Плутона, въпроса е обаче дали Плутона ще бъде привлечен от Венерата...
Била съм и Венера и Плутон в различни синастрии.Дори в една имах негова Венера в съвпад с моя Плутон.Не останах безразлична.  :D НО му разказах играта,въпреки всичко.  :D
Гледам,че някой Плутон те е омагьосал.  :012:
Плутон силно се ангажира емоционално с всяка планета,която види в мажорен аспект около себе си-СПОКОЙНО.  :012: :08: :043:
« Последна редакция: Декември 26, 2014, 06:09:09 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #349 -: Декември 26, 2014, 06:11:52 pm »
Била съм и Венера и Плутон в различни синастрии.Дори в една имах негова Венера в съвпад с моя Плутон.Не останах безразлична.  :D НО му разказах играта,въпреки всичко.  :D
Абе веднъж ми се обясни в любов един дето  Венерата му беше в точен съвпад с моя Плутон, а пък аз изпитах желание да го убия! Представях си как го измъчвам...  :o :043:
« Последна редакция: Декември 26, 2014, 06:13:57 pm от Just_a_Dream »

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #350 -: Декември 26, 2014, 06:16:14 pm »
Абе веднъж ми се обясни в любов един дето  Венерата му беше в точен съвпад с моя Плутон, а пък аз изпитах желание да го убия! Представях си как го измъчвам...  :o :043:


 Съвсем друг е въпросът колко жесток може да бъде Плутон докато е влюбен-двете неща изобщо не му пречат да ги изразява едновременно и това не са легенди.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Синастрии
« Отговор #351 -: Декември 26, 2014, 06:50:10 pm »
планетите на жената трябва да аспектират луна и венера на мъжа – за да въздейства тази жена на този мъж.
планетите на мъжа трябва да аспектират слънцето и марс на жената.

аспектите на венера - плутон показват кармична връзка, но повечето хора  под "кармичност" разбират връзка от типа "завинаги заедно", което не мисля, че е така. кармачината връзка е кармична дотолкова, доколкото да събере двама душа, оттам нататък дали ще останат заедно зависи от много и различни фактори.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #352 -: Декември 26, 2014, 06:59:45 pm »
планетите на жената трябва да аспектират луна и венера на мъжа – за да въздейства тази жена на този мъж.
планетите на мъжа трябва да аспектират слънцето и марс на жената.

аспектите на венера - плутон показват кармична връзка, но повечето хора  под "кармичност" разбират връзка от типа "завинаги заедно", което не мисля, че е така. кармачината връзка е кармична дотолкова, доколкото да събере двама душа, оттам нататък дали ще останат заедно зависи от много и различни фактори.
останала съм с впечатление,че за хармонична любовна връзка трябва да бъдат аспектирани Луна/Венера на жената и Слънце/Марс на мъжа.  :)
А "кармичните" връзки с участието на Плутон,Нептун,Уран действат на ниво "силни емоции" и съвсем не е задължително дори и със съвпад Плутон/Марс Плутон/Венера(,с благоприятни аспекти към съвпада) да имат сексуална консумация.  ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Синастрии
« Отговор #353 -: Декември 26, 2014, 07:05:09 pm »
забелязала съм че за хармнична връзка е добре да има някакъв аспект м/у слънце и луна. положителните аспекти дават хармония, а опозицията и квадрата- различия в характерите.

при опозиция или квадрат м/у луна и венара - рядко връзката е продължителна. трудни аспекти.

за сексуална съвместимост и секс.привличане -  аспекти м/у марс-луна.
« Последна редакция: Декември 26, 2014, 07:07:51 pm от nerealna »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Синастрии
« Отговор #354 -: Декември 27, 2014, 11:30:53 am »
Мисля, че Шестопалов беше изследвал, че бракът м/у слънце/луна в опозиция е по-дълъг

Луна и венера да са аспектира ни за мъжа, марс и слънце-за жената

Кармична връзка означава, че има пито-неплатено, а не, че е задължително хубаво или дълго.

Имаме примери с неа спектрална женска венера и дълга връзка

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #355 -: Декември 27, 2014, 11:47:10 pm »
Мисля, че Шестопалов беше изследвал, че бракът м/у слънце/луна в опозиция е по-дълъг

Луна и венера да са аспектира ни за мъжа, марс и слънце-за жената

Кармична връзка означава, че има пито-неплатено, а не, че е задължително хубаво или дълго.

Имаме примери с неа спектрална женска венера и дълга връзка
Първото и третото изречение не са ми съвсем ясни...  :017:

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #356 -: Декември 27, 2014, 11:47:55 pm »
Разглеждате ли полуквадрат и квадрат и половина в синастрия?

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Синастрии
« Отговор #357 -: Декември 28, 2014, 12:08:46 am »


Кармична връзка означава, че има пито-неплатено, а не, че е задължително хубаво или дълго.


абсолютно вярно , даже в пове4ето случаи кармичните връзки не водят до щастлив и дълъг брак

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Синастрии
« Отговор #358 -: Декември 28, 2014, 12:09:24 am »
Първото и третото изречение не са ми съвсем ясни...  :017:

Душите ви се познават от минали прераждания, имат общи задачи, недовършени. И се срещат отново, за да ги приключат, ако могат.
Тези връзки те оставят без дъх, сякаш е нещо недоизживяно, дори да са приключили. Една дупка зее незапълнена. Все има събития, които те срещат отново и отново с този човек. И всеки път си мислиш, че е за последно, но съдбата/силата/нещото ти поднася изненада.  ;D
С такива хора понякога чувстваш, че се познавате много преди да сте се запознали, витае усещане за познатост, за срещи, дори да не е имало такива.
Венери, които се наплутоняват от Плутона на другия страдат много често, те са тези с дупката. Все едно са разрушени от другия. А той събаря, изгражда, понякога наранява, не винаги е съзнателно и по своя воля.
Наплутонените синастрии жигосват. Ако нямаш дупе за такива отношения, бягай бързо. Обещавам ти да не е лесно, да е убиващо, възраждащо, обсебващо, емоционално и много дълбоко.
Здрависа ли се Плутон с някой от картата ти в една синастрия...  :17:

Полезното от такива синастрии е, че се учиш на силни емоции. Пък колко ще ги ползваш след това, тема за друг разговор е. Стигаш дъното си и вадиш от себе си неподозирани чувства. И чрез тях се учиш и на полезнотийки. Но трябва да си отворен, за да ги осъзнаеш и пожелаеш.

Иначе на чисто физическо проялвение дава силна страст.
Преживяла съм чужд Плутон върху моя Венера. И пак в тази връзка - мой Плутон квадрат чуждата Венера. Хора несъвместими като желания, начин на развлечения, начин на мислене, тотална липса на сходства. И е втората ми по дълготрайност връзка.  ;D Режехме си от сърцата, болеше, а не можехме да се измъкнем един от друг. Сега просто се чудя как успяхме толкова време да издържим. Един секс ни държеше и нуждата да се раняваме един друг. Мазохистично, влюбено, направо скандално.
Едит: забравих да напиша, че в тази връзка Венерата ми беше отстреляна и от СЛВ-то му. Но аз пък гордо бях закарфичила Луната му с Лилита и Юлв-то си. Мъка.
« Последна редакция: Декември 28, 2014, 12:12:02 am от Emma »
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Синастрии
« Отговор #359 -: Декември 28, 2014, 12:47:27 am »
Тъпият тел аутокъмплийтва