Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 277930 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Синастрии
« Отговор #630 -: Юли 06, 2015, 03:13:01 pm »
Изглежда от него зависи окончателния развой

mrunnn

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 13
Re: Синастрии
« Отговор #631 -: Юли 06, 2015, 03:51:32 pm »
Да, всъщност точно това ми е драмата, как би се отразил евентуален развод на детето :(.

mrunnn

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 13
Re: Синастрии
« Отговор #632 -: Юли 06, 2015, 05:16:59 pm »
Много Ви благодаря за подробното обяснение! Тъй като усещах, че нещо се случва, през ноември месец миналата година повдигнах въпроса и директно го попитах дали има друга. Той отговори, че има и поиска развод, но след по-малко от 24 часа реши, че иска да спасява брака и аз се съгласих. От ноември до сега аз не усетих той да е прекратил връзката си, не усетих любов и топлина към мен. Трудно ми е да живея с човек, който не ме обича и в много спокоен разговор му казах точно това преди няколко дни. Относно моето отношение към него до този момент не съм поглеждала друг мъж! Що се отнася до любовницата му, тя също е омъжена и има две деца. За нея характерно е да си има любовник и той не й е първия, като самия той се е смял с любовните й похождения преди години. Иначе сме финансово обезпечени и вече се държи добре с детето, т.к. преди ноември месец се държеше зле и с него, като си позволявал да го удря през лицето за пълни глупости. Трудно ми е да си представя живота с мъж, на който няма да съм достатъчна и цял живот ще се налага да деля с други. :(

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #633 -: Юли 06, 2015, 05:20:09 pm »
Според мен Гаури доста разумно и мъдро разсъждава.
Но кой доколко е готов да прости и да направи компромис е въпрос на личен избор.

Не съм правила обстоен анализ на двете карти, но мисля, че в случая съпругата по-драматично го приема, при нея честолюбието е доста по-изразено. Склонна съм да разбера нейната наранена гордост, но в един брак когато има дете, нещата не са толкова прости - "вече не ме желаеш - до виждане!".

От друга страна, зависи и от жената, а това е видно в хороскопа - едни жени са по-склонни да търпят дългогодишна агония в брака в името на общите цели /все пак те събират двама души в една двойка/, други по-болезнено приемат, че отношенията между съпрузите трудно могат да се запазят във вида, в който са съществували в началото на брака. Дали във втория случай става въпрос за по-изразено его, достойнство, гордост, неумение да се нагаждаш или да направиш компромиси - кой както го разбира, всеки според камбанарията си.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #634 -: Юли 06, 2015, 05:30:57 pm »
Точка 3 - другата жена е омъжена, с две деца и с дълъг списък любовни похождения преди Вашия съпруг. Той дава ли си сметка какво ще прави след евентуалния развод? Да вземе да слезе малко от розовия си облак.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

mrunnn

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 13
Re: Синастрии
« Отговор #635 -: Юли 06, 2015, 05:32:21 pm »
Явно когато човек е влюбен тези неща нямат значение :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #636 -: Юли 06, 2015, 05:33:46 pm »
В случая той си руши живота и семейството заради жена, за която не се знае дали би направила същото заради него. Нея може и така да я устройва.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #637 -: Юли 06, 2015, 05:36:16 pm »
Не говоря конкретно за техния брак, срещала съм такива примери. Може да бъде доста унизително, но в крайна сметка така човек си проработва кармата.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #638 -: Юли 06, 2015, 06:16:46 pm »
Не знам как точно жена Слънчев Овен в голям огнен тригон и АСЦ Лъв , ще приеме да е "втора цигулка", даже и заради детето си ?!? Луна в Козирог в 6-ти, може да смекчи в предвид обстоятелствата наранената й гордост, но Марс и той е в Лъв. Аз тук Вода не видях,освен Меркурий. Уран , у ДСЦ е опозиция Венера в Близнаци куинконкс Луна , жената излъчва напрежение, безпокойство, сякаш не вижда перспектива и сигурност, това се улавя от мъжа. Транзитен Уран ще се върне до градуса на Слънцето на МЦ, смяна на статуса или няма да е такова каквото  е било досега като такъв; тр. Сатурн също ще се върне до градуса , в който е СЛВ с квадрат , предстои възврат   и на Марс ?

Мъжът има Марс /Сатурн в Дева, а жената натяга още веднъж със своя Сатурн неувереността в неговата мъжественост , но пък компенсира с Юпитер в негов АСЦ като  много го глези . Мъжка Луна в Риби съвпад с ДСЦ , даже и откъм 6-ти дом-мъжът очаква жената да е тази,която ще се грижи за него, но с опозиция към Марс в 1-ви дом, е вечно раздразнен, защото не може да й покаже онова,което желае, иска и го кара да се чувства "у дома". При него пък Сатурн е спрял квадрат с Луна откъм 4-ти дом и Юпитер у4/7-ми  в 12-ти ,- в периода има желание да поднови взаимоотношения от преди, с жена/-и , които по някакъв начин ще му бъдат от полза, но коя или кои-не знам ?

Може би е добре , да се изчака Сатурн да влезе отново в Стрелец и тогава да се изясняват евентуални планове за бъдещето като двойка/семейство , но не в типичния им вариант?!?
« Последна редакция: Юли 06, 2015, 06:19:23 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

mrunnn

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 13
Re: Синастрии
« Отговор #639 -: Юли 06, 2015, 07:05:56 pm »
Не знам как точно жена Слънчев Овен в голям огнен тригон и АСЦ Лъв , ще приеме да е "втора цигулка", даже и заради детето си ?!? Луна в Козирог в 6-ти, може да смекчи в предвид обстоятелствата наранената й гордост, но Марс и той е в Лъв. Аз тук Вода не видях,освен Меркурий. Уран , у ДСЦ е опозиция Венера в Близнаци куинконкс Луна , жената излъчва напрежение, безпокойство, сякаш не вижда перспектива и сигурност, това се улавя от мъжа. Транзитен Уран ще се върне до градуса на Слънцето на МЦ, смяна на статуса или няма да е такова каквото  е било досега като такъв; тр. Сатурн също ще се върне до градуса , в който е СЛВ с квадрат , предстои възврат   и на Марс ?

Мъжът има Марс /Сатурн в Дева, а жената натяга още веднъж със своя Сатурн неувереността в неговата мъжественост , но пък компенсира с Юпитер в негов АСЦ като  много го глези . Мъжка Луна в Риби съвпад с ДСЦ , даже и откъм 6-ти дом-мъжът очаква жената да е тази,която ще се грижи за него, но с опозиция към Марс в 1-ви дом, е вечно раздразнен, защото не може да й покаже онова,което желае, иска и го кара да се чувства "у дома". При него пък Сатурн е спрял квадрат с Луна откъм 4-ти дом и Юпитер у4/7-ми  в 12-ти ,- в периода има желание да поднови взаимоотношения от преди, с жена/-и , които по някакъв начин ще му бъдат от полза, но коя или кои-не знам ?

Може би е добре , да се изчака Сатурн да влезе отново в Стрелец и тогава да се изясняват евентуални планове за бъдещето като двойка/семейство , но не в типичния им вариант?!?
Кога се очаква този Сатурн да влезе в стрелец!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #640 -: Юли 06, 2015, 07:32:04 pm »
Месец септември . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

mrunnn

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 13
Re: Синастрии
« Отговор #641 -: Юли 06, 2015, 07:49:34 pm »
До тогава сме си дали почивка, т.к детето не е при нас и е лесно да се разделим. Септември го прибираме и трябва да имаме решение

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #642 -: Юли 06, 2015, 08:05:03 pm »
Интересно, според мен съвпада с цикъла на ретроградна Венера в Лъв/Дева - Асцендентите на партньорите попадат в тези два знака.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

mrunnn

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 13
Re: Синастрии
« Отговор #643 -: Юли 06, 2015, 08:12:16 pm »
Интересно, според мен съвпада с цикъла на ретроградна Венера в Лъв/Дева - Асцендентите на партньорите попадат в тези два знака.
Това какво означава?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #644 -: Юли 06, 2015, 08:22:48 pm »
Може да означава, че и двамата може да сте в период на ретроспекция, бихте могли да си преразгледате отношенията, да прецените с какво може да се направи компромис и с какво не може.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui