Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 237084 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #60 -: Април 10, 2014, 03:51:54 pm »
Честита ми прогресивна Луна в Лъв :)
Днес направи ингрес на 0 градуса 0 минути в знака, а след още 2 градуса, ще съвпадне с натално МЦ!
Не зная как я изтърпях в Рак, и как изобщо се справят нативите с натална такава. Добре поне, че преминаваше през 9-ти дом, не успя да ме депресира напълно.

Не отчитам събитие засега, но съм в очакване на десетодомни награди с Лъвска стойност ;)

Честито, честито :)  :clap: :clap:

при мен събитието е било на 2-3 градуса в Лъв, така че има време, споко :)

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #61 -: Април 10, 2014, 03:54:51 pm »
May,ето ти първата проява -ти го каза :
...и се радваш като дете !!!  Забавлявай се ,лудувай,царувай и се любувай на любовта през следващите 2 1/2 г.  :-* ;)

Благодаря, Рени, задължително ще се възползвам както от знака, така и от дома, в който ще върви Луната!
След няколко месеца, се сменя и прогресивният цикъл-от Новолуние, Луната преминава към следваща фаза- млада/нарастваща Луна.

Честно казано, не ми е кой знае колко радостно и ентусиазирано към момента, но се радвам и на малкото огън този месец, който ще запали прогресивната Луна. Много е трудно  за една огнена Луна, да премине през воден знак, засега, с това поне се свърши!

Благодаря и на теб, Хапи, ще докладвам ако отчета някакво събитие в скоро време :)
« Последна редакция: Април 10, 2014, 04:08:06 pm от MayFlower »

Karmen

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 75
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #62 -: Април 10, 2014, 04:16:28 pm »
Честита ми прогресивна Луна в Лъв :)
Днес направи ингрес на 0 градуса 0 минути в знака, а след още 2 градуса, ще съвпадне с натално МЦ!
Не зная как я изтърпях в Рак, и как изобщо се справят нативите с натална такава. Добре поне, че преминаваше през 9-ти дом, не успя да ме депресира напълно.
Хм,аз се почуствах по същия начин, когато профресивната ми Луна премина от риби в овен, т.е. буквално си я честитих ;) При мен много бързо се усети разликата...

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #63 -: Април 10, 2014, 04:29:29 pm »
MayFlower, и аз ще чакам да споделиш проявления, че и мен ме чака същото преминаване в Лъв, но през ноември. По натал и моята Луна е огнена  ;)
Serve, love, give

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #64 -: Април 10, 2014, 04:42:58 pm »
Подобен ефект - символично от Риби в Овен, или от воден в огнен знак - очаквам съвсем скоро след излизане на пр. Луна от 12 дом, сега вече е почти на АС. Чудя се какви ли промени ще донесе, по прицип би трябвало да се предполага някакво раздвижване, по-активен социален живот, но ако сега във фирмата решат да ни съкращават, да не се получи точно обратното - не виждам логика. Но от друга страна преминаването на пр. Луна в ъглов дом често носи промяна и първоначална нестабилност, предполага известен период на адаптация към новите обстоятелства. При последното преминаване на пр. Луна през ъглов дом (съвпад с МС) напуснах постоянна работа, там се бях задържала почти две години. Взех решение по собствено желание, реших да рискувам на работя самостоятелно, на свободна практика  - по същото време имаше опозиция към нат. Марс. И, поглеждайки назад във времето, не бих казала, че съжалявам за взетото решение, напротив.
« Последна редакция: Април 10, 2014, 04:44:54 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #65 -: Април 10, 2014, 04:45:36 pm »
при мен от скоро е в дева. не съм доволна  ::) повече се ориентирах към работата и практицизмът, което не ми харесва, обаче. но в дева ми е и наталното слънце, надявам се да ми се отрази положително като го наближи /нищо че е в 12ти дом/


Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #66 -: Април 10, 2014, 04:48:06 pm »
Интересно, покрай този разговор погледнах къде е моята сега и се оказва, че е в точен секстил с Марс (в 2дом, съУ10), а Луната минава през 4, а е по натал в 7 и е У1. Някакво събитийце така, няма ли да се случи???? Освен, че си взех заплатата уж днес, ама то това си е всеки месец, не може да е това. Да гледам ли наталното й положение? Тук при луната важи ли като при транзитите? Може ли да означава край на връзка? :)

А, сетих се друго - започнах да ходя на един курс за физически тренировки - физическо възпитание .... :) да не би това да е събитието?

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #67 -: Април 10, 2014, 04:49:13 pm »
Така си е, усеща се осезаема разлика при преминаване от Вода към Огън!

Аз ѝ възлагам на Луната големи надежди при съвпада ѝ с натално МЦ, аспекта се случва само няколко пъти, в рамките на човешкия живот. Точният съвпад е на 27 май, следващия месец.  Прогресивната Луна я сочат и като много добър метод за тайминг на събития. Кариера, социален статус, признание, нови дейности, чакам поне нещо от изброеното, да бъде засегнато положително.
Ето, и в примера на Лила, преминаването на прогресивната Луна през МЦ, е донесло промяна в кариерата при нея, която тя отчита като благоприятна.

Иначе, малко по-навътре в знака, прогресивната Луна ще съвпадне и с натален Марс и по-късно, в третата декада на Лъв, и със Сатурн, всичко ще се случи в 10-ти дом, силни индикации за промяна.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #68 -: Април 10, 2014, 04:51:24 pm »
Наблюдавам сходящ съвпад на пр.Луна-У10 с АЦ,във везни.Да видим как ще се прояви. :19:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #69 -: Април 10, 2014, 04:55:05 pm »
Момичета, гледайте си и фазите на тази прогресивна Луна - при мен тя е У1, а при преминаването на МС нещата наистина ми се промениха коренно, но не беше в положителна посока - беше замислено, но не се получи. Оказа се, че 3 градуса след това тя прави Пълнолуние и се оказа наистина, че не е било подходящо да предприемам нови действия. Сега съм в балсамична вече и едвам издържам вече .... :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #70 -: Април 10, 2014, 04:56:23 pm »
Преди няколко месеца имах прогресивно пълнолуние - нищо забележително не се случи, нищо не се промени.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #71 -: Април 10, 2014, 04:58:46 pm »
Преди няколко месеца имах прогресивно пълнолуние - нищо забележително не се случи, нищо не се промени.

не знам дали дава събитийност - просто фаза, за да си седиш на д...то и да не предприемаш нови действия сам. :)

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #72 -: Април 10, 2014, 05:03:15 pm »
Ето една интересна статия, как прогресивните лунни фази, дават сериозни събития при някои исторически фигури:http://astrogalaxy.info/progressions/
Дадена фаза продължава цели седем години, има време да се случват събития!

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #73 -: Април 10, 2014, 05:22:54 pm »
Честита ми прогресивна Луна в Лъв :)
Днес направи ингрес на 0 градуса 0 минути в знака, а след още 2 градуса, ще съвпадне с натално МЦ!
Не зная как я изтърпях в Рак, и как изобщо се справят нативите с натална такава. Добре поне, че преминаваше през 9-ти дом, не успя да ме депресира напълно.

Не отчитам събитие засега, но съм в очакване на десетодомни награди с Лъвска стойност ;)

Честито, сега започваш да блестиш с Лъвски блясък!  :08: И да да повлачиш добре крак, че съм след теб  :P

MayFlower, и аз ще чакам да споделиш проявления, че и мен ме чака същото преминаване в Лъв, но през ноември. По натал и моята Луна е огнена  ;)

Провери дали не е към края на май  ;) ... Ноември сигурно ти влиза в друг дом.


Аз ѝ възлагам на Луната големи надежди при съвпада ѝ с натално МЦ, аспекта се случва само няколко пъти, в рамките на човешкия живот. Точният съвпад е на 27 май, следващия месец.  Прогресивната Луна я сочат и като много добър метод за тайминг на събития. Кариера, социален статус, признание, нови дейности, чакам поне нещо от изброеното, да бъде засегнато положително.

Иначе, малко по-навътре в знака, прогресивната Луна ще съвпадне и с натален Марс

Хайде, ще разказваш. Пожелавам ти го, а ти наблюдавай колко градуса след ингреса става, че и аз едвам издържам вече  :012: Ще съвпадне и с транзитен Юпитер
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #74 -: Април 10, 2014, 05:49:01 pm »
Преди няколко месеца имах прогресивно пълнолуние - нищо забележително не се случи, нищо не се промени.
Радвай се, за тази позиция пише, че дава раздели, приключване на даден етап, работа- голямата дъщеря го имаше миналото лято и може би това отбеляза приключване на една степен на обучение, а есента започна по-висока степен, с гаджето нещата са си на същото ниво, но на една друга карта познах кога точно се е разделила с човека, с когото са живели на семейни начала точно по пр Пълнолуние  :)