Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 239010 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #540 -: Декември 15, 2015, 08:56:45 am »
Ааааа, проверих аз веднага, като се прибрах - за какво иде реч - по Маговете са в ЗЕТ, въпреки, че аз като ги разглеждах за първи път - бяха по Господари на знаците - такава катинка намерих - красива  ;D и излеждаше достоверна  :) Тогава още нямах ЗЕТ, после ги гледах и в ЗЕТ, като си сложих първия :)

Спомням си, че по Маговете - Слънцето ми се падаше в декан на Сатурн - помня го много добре, защото Сатурн ми е в Лъв и в 5 дом - Слънцето го управялва по дом и знак :) Бях изкарала от ЗЕТ - 3 ленти - терми, декани и едни лунни - не зная на български как се казват - пак по памет ще ги напиша, че на работа няма ЗЕТ да се справочна - Moon Mansions (или нещо подобно лунно) :) Ta - Слънцето беше под "покровителството" на Марс, Сатурн и ЮЛВ, а Сатурн в 5 дом, в Лъв - под Сатурн, Сатурн, Юпитер. Много сатурново ми се видя с малко Юпитер и Марс - та изводите, които си направих бяха, че кариерната работа може да има успех, ако се вложи енергия в много къртовски и съзидателен труд  :) А е вероятно и да започне рано, заради Марса, който ми е на К4 в натала :) И то е вярно де - от след 8 клас не съм спирала да работя :)

По този начин си бях разгледала и другите планети - ама това е беше юни-юли, когато едва започвах да навлизам и не си спомням детайли.

Ето сега излязох от темата за прогр. луна, но пък ако има тема за тези сектори - терми, декани и лунни, ще ми е интересно да видя другите как ги ползват :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #541 -: Декември 15, 2015, 11:51:44 am »
Благодаря :) Да взема първо да се задълбоча в тези секторчета, пък после питането :)

Хайде нещо по темата :) Прогресивната ми Луна флиртува с Плутон, Нептун и Юпитер от 12 натален дом. Имах наскоро прогресивно новолуние в 12 нат. дом във Водолей. Бунтарското настроение ме беше обзело, от както луната е там :). Започнах да имам тайни. Или по-скоро станах по-прикрита в някои отношения, за които преди съм била отворена книга. На градус след новолунието направи тригон с Плутон и ме върна към сексуалността, типична за мен от преди брака, но вече в брака с партньора. Плутон е У8 и в 7 дом. А в момента е на градус след Плутон и прави секстил с екзалтирал Нептун - У1 в 9 дом. Изкарва на преден план потребността ми да не бъда ограничавана, да бъда различна всеки ден и чисто физически - изкарах дрехи, които имам отдавна, а не съм носила с години .... хамелеон съм и заради АС Риби ми е толкова лично :)

Следва до 2-3 градуса да осекстили и Юпитер в 1 дом, в интерсептиран Овен, който с Нептун е У1. Тогава ще е по-сложно, защото Юпитер е в опозиция на нат.Плутон, в квадрат на транзитния, който съвпада с нат.Меркурий на К11. Пада се да е през март. тогава ще ми е последната операция и с тези заигравки на Плутон (операции), в Овен - горна челюст, Меркурий (затруднен говор) ....надявам се този дискомфорт да е. Да не е нещо друго :)

И, след това - лятото ще направи опозиция на наталната луна (наум го смятам да е тогава, но би трябвало да не греша). Явно ще бъда въвлечена в интриги, ама да не го мисля от сега. Тогава и нептуновата квадртаура ще е точна - при транзитен ретро Нептун в 12 дом. Сатурн ще е ретро и в съвпад с наталния Нептун. Предстои нещо доста да се скофти на хоризонта ...
Над силата е само умението да я владеем!

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #542 -: Декември 24, 2015, 05:33:54 pm »
Някой да сдподели за прогресивно новолуние?

Аз съм с пресен ингрес на луната в овен, очаквах повече динамика, ама-тцъ. Лоша работа, основният характер си го работих години време, как да фуча сега като линейка. Може би заради това, че локацията е в 8 дом-нищо, и тригон с марс си има....Зъбни проблеми  имам, но то си е дарба по натал, не мога да отлича периода. По-агресивна съм в емоциите, но не и чувствителна.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #543 -: Декември 24, 2015, 05:53:11 pm »
Аз имах прогресивно новолуние във водолей в края на октомври. Уран ми екзалтира в Скорпион в 8 дом, на 2 градуса от Фортуна. Усетих го много категорично в 2 отношения:

1. По отношение астрологията - интересът бе провокиран от приятелка в края на пролетта, началото на лятото ... Очевидно не премина за месец-два :) Продължавам да си копам в градинката :)

2. В сексуален план - ами да кажа - постави се едно ново начало (с мъжа ми :) ), започна на фетишистка основа, вече е цялостно ...

И по двете точки - интересите ми датират от преди години, но бяха задрямали и латентно скрити, заспали в мен. Поразбудиха се и имат нов живот ;)

Предстои ми пр.Луна да опонира на наталната от 12 дом .... :(
« Последна редакция: Декември 24, 2015, 05:54:48 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #544 -: Декември 24, 2015, 05:58:46 pm »
Някой да сдподели за прогресивно новолуние?
Ти беше с натално Слънце близнаци нали? Значи сега пр Луна съвпада с него и имаш пр Новолуние в близнаци, така ли? От значение е в кой знак и дом попада, кой дом управлява луната... Ето тук сме писали по този повод:
Може би е от значение и кога се случва, защото когато за пръв път пр Луна е съвпаднала с нат Слънце съм била в 7кл и новото, което ми се случи е, че от двойкаджийка по физическо изведнъж се отприщи нещо в мен и се озовах в залата по лека атлетика, с което в следващите няколко години се занимавах усърдно и печелих награди.
 На следващата година, когато пр Луна е съвпаднала с пр Слънце съм била в 8кл и не съм имала събития в месеца когато точно се е случило, а месеци след това- приеха ме в 3 средни училища през лятото и есента започнах средно образование в това, в което приемаха с изпит и се водеше за най-престижно в града по онова време.
При съвпад на пр Луна с нат Слънце през 2004 животът ми пое в различна посока- когато беше точно пр. Новолуние в същия ден съм започнала курс по испански, а след това заминах за Испания, където бях за три месеца преди да започна езиковия курс  :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #545 -: Декември 24, 2015, 06:07:45 pm »
Прогресивното новолуние не е ли, когато прогресивна Луна и прогресивно Слънце съвпадат :)
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #546 -: Декември 25, 2015, 09:10:39 am »
Прогресивното новолуние не е ли, когато прогресивна Луна и прогресивно Слънце съвпадат :)

Да.

Аз имах миналата година прогресивно новолуние в овен, 9ти дом, никакво събитие не свързвам с това. Новолунието беше и затъмнение, в точна опозиция с пренаталното ми затъмнение.

Беше на 3,5 градуса от венера и ЮЛВ и на 7 градуса от МЦ
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #547 -: Декември 25, 2015, 12:11:19 pm »
Прогресивната ми луна е на прага да навлиза в риби в 4 дом, емоциите ми ескалираха от три дена не спирам да плача  :91: определено няма да е най-розовият период.  Ще направи тригон с нат.венера , ако някой има наблюдения, как ще се прояви този аспект, ще се радвам да сподели.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #548 -: Декември 25, 2015, 02:12:25 pm »
Благодаря за споделеното, Алена, Тери и Акрукс.
Теорията я знам, но се случва на 28-29 години това пр. новолуние, затова търся споделено, книжките ги чета и аз, имам познати на прага на второто пр новолуние, далеч са от пенсия, няма да се женят и раждат....Всъщност вълнува ме това,което усетих и при мен, че не е задължително да има външна събитийност.
НА РД това лято имах лунация в градус на слънцето и марс -съвпад с новолунието. Промени ми нагласата, но шанс за действие от обстоятелства и събития намаше. Не съм се отказала да сменя попрището на работата, сега работя на две места. С радост ще хвърля свирене заради преподаване-поради конкретни недостатъци в сегашното "заведение", заслужавам по-добро.
Споделям, понеже търся споделено,новолунието ми помогна да променя същностно многогодишна нагласа за професията ми, сега настоявам в другия бранш-двойнствен знак на МЦ и две планети в същия.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #549 -: Декември 26, 2015, 01:06:26 am »
И аз мисля, че ефектът е във вътрешните нагласи :)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #550 -: Декември 26, 2015, 08:36:51 am »
Някой да сдподели за прогресивно новолуние?

Аз съм с пресен ингрес на луната в овен, очаквах повече динамика, ама-тцъ. Лоша работа, основният характер си го работих години време, как да фуча сега като линейка. Може би заради това, че локацията е в 8 дом-нищо, и тригон с марс си има....Зъбни проблеми  имам, но то си е дарба по натал, не мога да отлича периода. По-агресивна съм в емоциите, но не и чувствителна.

Прогр Новолуние е нещо, което задава тон за доста дълъг период от време напред - няма как да стане някакво конкретно събитие. Овен в 8 дом определено е по-интровертен, по-дълбаещ.
Зъбите какво общо имат тук? Заради Овен и Марс ли? Не трябва ли да има и Сатурн за тях .....
Според мен последното изречение за момента е достатъчно - Луната е влезнала в Овен и има проява - Новолунието просто го имай като насока .... и се радвай, че е минала балсамичната фаза и вече пътя ти е отворен  :08:

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #551 -: Декември 26, 2015, 06:45:24 pm »
Да, Хепи, така е. Но днес успях да се спъна и одрах коляното, явно имам повече избитъчна енергия. ;)
Сатурн и марс натално имат квинконция, и аз не зачитах този аспект, но май работи.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #552 -: Декември 26, 2015, 08:05:28 pm »
Прогресивното новолуние не е ли, когато прогресивна Луна и прогресивно Слънце съвпадат :)
пр Новолуние е когато пр Луна съвпадне с натално или пр. Слънце
по мои наблюдения ново начало е имало когато пр Луна е правила съвпад с нат. Слънце

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #553 -: Декември 26, 2015, 08:22:18 pm »
След по-малко от 3г ще имам пр. Пълнолуние- пр. Луна в опозиция с нат. Слънце
При предишното пр. Пълнолуние от този вид приключих успешно курс по медицинска козметика и забременях с втората ми рожба, живеехме с голямата дъщеря, бебе тогава, и мъжа ми в хотел ****, където мъжа ми беше дисководещ в нощния бар, докато го чаках да свърши работа в едно фоайе между етажите си спретвахме лаф-моабет с оркестъра от ресторанта и балерините от програмата- руски девойки, които се радваха на голямата ми дъщеря, заради името ѝ, популярно в тяхната страна.  :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #554 -: Декември 26, 2015, 09:21:52 pm »
пр Новолуние е когато пр Луна съвпадне с натално или пр. Слънце
по мои наблюдения ново начало е имало когато пр Луна е правила съвпад с нат. Слънце

Погледнах да видя при мен за съвпада  пр. Луна ми нат.Слънце. Имам събития в служебен и здравословен план :)

1. Смениха внезапно шефа и всички бяхме супер шокирани. И 5-6 месеца след това той ме изтегли на новото си назначение, започна нов период

2. Тогава приключваха предните ми операции, които от сегашна гл.т не са били удачни ... Нов период започна - крайно отвратителен от тази гл.т. Дали заради анаретната луна, която в натала е в 6 дом и квадратира Венера ... Периодът приключи едва тази година лятото. Ще си го разгледам, най-вече пътя на луната :)

А година след това Пр.Луна прави съвпад с нат.Меркурий (У4, У7) и започва втората ми бременност. От там тя прави и квадрат с Плутон. Бременността беше изцяло по инициатива на мъжа ми. Бях в тотален колапс - как изобщо действа на своя глава ...
Над силата е само умението да я владеем!