Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 239084 пъти)

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #645 -: Юли 14, 2016, 08:58:55 pm »
Според мен пък и използването само на транзити може да даде доста добра познаваемост. Но винаги се гледат всички транзити за периода с правилото от най-бавната планета към най-бързата.

Май в другата тема писа, за транзита на сатурн към уран, аз преди няколко години имах такъв - сатурн съвпад уран. Но едновременно с него и уран тригон сатурн. Та нещата не излязоха извън контрол :)

Не знам. Наблюденията върху моята си натална карта изключва транзитите като самостоятелен метод за прогностика, въпреки че навсякъде пише че именно транзитите дават събития като тежките планети са фона, а бързите просто отключват събития. Никога няма да забравя декември 2014 г. , когато при липса на тежки транзити, а напротив много хармонични се случиха брутални неща с мене. Утре ще кача карта точно от този период, защото е интересно.  :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #646 -: Август 26, 2016, 03:10:02 pm »
Предстои ми хубавата прогресивна Луна да излезе от Лъв. Сега е върху Марс и СЛВ и до месец излиза... МЪКАААА :))) Утехата е, че цял солар си имам лъвска Луна, макар и 12-домна...

Споделете, моля, усещането за прогресивната:
- Луна в 11д;
- Луна в Дева;
- Луна съвпад Юпитер;
- Луна съвпад Сатурн.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #647 -: Август 26, 2016, 04:57:52 pm »
ЯЯ, нали се сещаш, че нещата са строго индивидуални, защото при мен 11д е зает от знака рак, където се намира моя СЛВ и пр. Луна в случая е на трон по знак, управлява натален 11-ти дом, и когато премина там започнах много добре заплатена за времето си работа, с която през следващите години издържах семейството...
пр Луна на Юпитер съУ7 в 8д- родих втората дъщеря
пр Луна съвпад Сатурн У5 в 5д - омъжих се ( и двата пъти)  :)
пр Луна в Дева при мен изрежда Уран и Плутон в 12д и после Мерка У1, У10 в 1д - понеже Уран е У6 при мен, когато пр Луна е била на него изкарах камък от бъбрека, после като застана на Плутон У3- загубих платената работа, което приех доста тежко и напълно ме трансформира- външно и вътрешно, пр Плутон в същото време е бил на АСЦ, а когато пр Луна застана на Мерка, половин година по-късно, моят мъж вече беше в чужбина и получих превод с първите му три заплати- разплатих всички сметки, върнах му борчовете и спретнахме луд купон за чрд на малката дъщеря :012:

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #648 -: Август 26, 2016, 08:38:50 pm »
Акрукс, при теб е работила като по учебник! Знам че е индивидуално, но 6ъм била на 7г, когато е минавала тук и нямам опит.

При мен е на няма и градус от Марс у6 и у7 и нищо. И СЛВ е тук и пак не се усеща, а е Луна, все пак! И то в 10д. Трябва да има нещо, активира огнения тригон! :017:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #649 -: Август 26, 2016, 11:51:49 pm »
Това щях да питам, като е в края на лъв е закачила Регул, няма ли някакво щастливо събитие, все пак това е 10д, не като при мен в 12д е втората опловина на лъва...

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #650 -: Август 27, 2016, 07:57:32 am »
Това щях да питам, като е в края на лъв е закачила Регул, няма ли някакво щастливо събитие, все пак това е 10д, не като при мен в 12д е втората опловина на лъва...

Ц. Няма.
Преди да влезе в Лъв я усещах сигурно 3-4 градуса по-рано. сега аспектира важен стелиум и ни-що!
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #651 -: Август 28, 2016, 10:28:37 pm »
Забелязвам, че откакто прогресивната ми Луна влезе в Телец около мен се появиха хора с лични планети в Телец - Слънце или Луна. При мен Луната е У7 и може би заради това прогресиите й оказват не само моята нагласа, но и типа хора, на които попадам.
С ингреса й от Овен в Телец станах много по-спокойна, уверена и търпелива. Гледам доста по-лежерно на нещата. Искам пр. Луна да си остане в Телец. Вече влезе и в 4-ти дом, така че освен по знак е добре поставена и по дом.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #652 -: Август 28, 2016, 10:43:56 pm »
Прогресивната ми Луна е на 29* Близнаци и вече започвам да усещам влечение към кухнята :) Само мисля какво да сготвя, по няколко неща парвя вечер след работа и то все по късните часове, но зътова пък с огромно желание :) За сладкиши не говорим, защото те са ми слабост и тях не бях ги зарязала ... съвсем, но другите неща, признавам си, последните години ги правех буквално по задължение :)
Чудех се защо дъщеря ми така обича да си готви. Е, при нейната Луна в Рак сега виждам какво е  :012:

И да добавя - вече намаля желанието ми да ходя по екскурзии. Напоследък гледам да са все лежерни разходки и без бързане. Вярно, че качих в събота Черни връх, но без онзи хъс, който имах доскоро.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #653 -: Август 29, 2016, 12:12:56 am »
Намини у нас, ще ти осребря и  пътните и кетъринга. :)
Прогресивната луна в овен в 8 дом прави точен квадрат с наталната, а тя управлява 12 дом, та ,нови зъбни проблеми имам, обаче много странно се подух откъм небцето, бузката-гладка, бях на море с още 4 хора, не исках да си тръгват заради мен. Намерих антибиотик, запознах се с аулина. Не пия хапчета, но беше рисково, сега имам нещо като екзема, и сърбежи, знам си аз да не пия химии, но беше по спешност състоянието. Единият път така боля, че ми отмаля на слънчевия сплит, като пред припадък. Но съм жива, може и по-зле да се случи със зъбите. :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #654 -: Август 29, 2016, 12:34:30 am »
С ингреса й от Овен в Телец станах много по-спокойна, уверена и търпелива. Гледам доста по-лежерно на нещата. Искам пр. Луна да си остане в Телец. Вече влезе и в 4-ти дом, така че освен по знак е добре поставена и по дом.
Луната в телец е в екзалтация, а и при теб птрави хармонични аспекти. Моята сега е в риби, като влезе в този знак и възстанових приятелство с бивша колежка- рибка, с която много се имахме навремето, когато пр Луна беше пак риби, сега дори с нейния син, който също е риби, сме другарчета във фейса  :)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #655 -: Август 29, 2016, 04:10:32 pm »
На пр. Луна в Риби беше голям рев, няма да го забравя. Бях непоносима :) А не ми правеше нарегнати аспекти с наталните планети.
Акрукс, при теб може да се преработва с поезията и затова да не ти действа така ревливо.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #656 -: Август 29, 2016, 11:54:47 pm »
О, пр Луна в Риби беше много безперспективен и удавен период. И аз много ревах, особено като приближаваше Слънцето ми. Добре, че е в самия край на знака и разпадащия се съвпад премина с Луна в Овен. Всъщност, тогава срещнах и бившия си съпруг.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #657 -: Август 30, 2016, 03:41:29 am »
На пр. Луна в Риби беше голям рев, няма да го забравя. Бях непоносима :) А не ми правеше нарегнати аспекти с наталните планети.
Акрукс, при теб може да се преработва с поезията и затова да не ти действа така ревливо.
Пр. Луна  е била  риби когато почина сестра ми, след това лежах в болница с първата си бременност и след ражаднето почина баща ми- нямаше поезия тогава, а доста рев имаше, но тогава цялата звездна обстановка е била различна от сега. То и сега също имаше плачевни моменти откакто е в риби- нали малката ми дъщеря замина завинаги в чужбина, а аз я оплаквах цяла зима, а откакто пролетта си казахме тежки думи, музата ми бяга, та изобщо не ми е поетично, да не говоря колко пъти зимата сменях гумички на кранчето на майка ми, че все ги късаше и чешмата капеше, сега съм сложила едно с керамична глава и не е с врътка, а с лостче, рибешки неволи  :)

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #658 -: Септември 01, 2016, 11:52:01 am »
Прогресивна луна скоро ще влезе в скорпион седми дом. Ще видиме как ще се отрази това.  :19: Но първо ще ми направи съвпади с плутона и едновременен секстил с нептуна, после със сатурна и накрая с марса.  :57:
Някой да сподели как му се отразила при навлизане в скорпиона.  :58:

Засега нищо интересно. А е само на един градус от плутона и прави вече секстила  с нептуна.
« Последна редакция: Септември 01, 2016, 11:56:31 am от odin »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #659 -: Септември 01, 2016, 05:22:49 pm »

Някой да сподели как му се отразила при навлизане в скорпиона. 

Засега нищо интересно. А е само на един градус от плутона и прави вече секстила  с нептуна.
Нали и в по-преден пост написах, че всичко е индивидуално- на мен 3д е в скорпион, а Луната ми управлява 11д., когато е в скорпион сключва различни от твоите аспекти, така че няма как да носи еднакви събития... Като цяло Луната в е в падение в скорпион, затова за пр. Луна в този знак се говори, че човек е в емоционален дискомфорт, защото ако транзитната Луна е два дни и половина в даден знак, то прогресивната е две години и половина.