Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 239133 пъти)

liamfieta

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 81
  • "Това, което трябва да се случи - то се случва.Вся
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #690 -: Септември 27, 2016, 02:28:27 pm »
След по малко месец прогресивната Луна излиза от резервирания Козирог и влиза в свободолюбивия Водолей, а малко по-късно и в самият 11 дом. Ще се радвам ако някой сподели какво е преживял, с прогресивна Луна в Водолей или 11 дом. Това ,което мога да споделя ,че за мен лично прогресивната Луна в Скорпион/8 дом и прогресивната Луна в Козирог/10 дом са най-трудните периоди в емоционално отношение до този момент   :19:
"Това, което трябва да се случи - то се случва.Всяко нещо си стои в пространството и си чака времето и мястото, за да се случи." - Ванга

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #691 -: Септември 27, 2016, 03:03:02 pm »
При мен про Луна във водолей последно минаване беше подчертано засилено общуване,нови запознанства ,живеене с ,,група,,-като сериала ,,София ден и нощ,,-ли беше :017:,нещо като комуна-8човека в една стая в чужбина-заради 12д .тогава видях и про Венера е вила на к11-много ми допадна периода ;D,много купони също-всяка вечер    .

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #692 -: Септември 27, 2016, 03:10:04 pm »
а в Скорпион?   ???

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #693 -: Септември 27, 2016, 03:15:53 pm »
А в Рак? Честита ми нова прогресивна Луна - в Рак :) Честно казано не си спомням какво е било първия път, когато е била там. Беше интензивно време на промени и пътувания, но без мое желание. Бих предпочела да си остана вкъщи, може би това е доста добро указание за Рака :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #694 -: Септември 27, 2016, 03:30:54 pm »
Проверих по ефемериди набързо-при мен про луна в скорпион-8д -завършил съм образование,работа 2,5 години по специалността-кръв и ла..на  :D,много стрес,обаче после ще погледна по карта в астроком-а,че бавно ми зарежда лаптопа .

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #695 -: Септември 27, 2016, 03:37:34 pm »
На мен тука ми е любопитно да признаете без бой, наистина ли пр. луна влияе с аспекта си чаааааааааааааак до следващия апликиращ. При мен планетите са половината в 4-ти, 5-ти  гр. на знаците, останалите-от 25-ти до 29-ти гр. Някак теоретично не ми е издържано, че извън орбисите за аспектите пр. й влияние ще продължи да действа. :-\
Мисля, че разбрах-толкова дълго остава само емоционалният тон на прогресивната луна, за-който ще го уважи. Вярно е силно влиянието, но не е събитийно определящо.
« Последна редакция: Септември 27, 2016, 03:52:26 pm от enigma »

liamfieta

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 81
  • "Това, което трябва да се случи - то се случва.Вся
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #696 -: Септември 27, 2016, 03:38:39 pm »
Абе аз като се замисля, тя по натал си ми е кофти поставена и наранена Лунта, та където и да е била не съм видяла много хубаво  :19: ???. Но в Скорпион ми беше най-тежко, ама беше и в 8 дом, трансформации, трансформации, болезнена любов,страдание, раздяла, раждане на дете, болезнени преживявания в семейството уфффф, не искам да се сещам.....ама и кофти транзити имах тогава  ??? :19: В рак не си спомням нещо впечетляващо да е имало ....
"Това, което трябва да се случи - то се случва.Всяко нещо си стои в пространството и си чака времето и мястото, за да се случи." - Ванга

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #697 -: Септември 27, 2016, 03:39:38 pm »
След по малко месец прогресивната Луна излиза от резервирания Козирог и влиза в свободолюбивия Водолей, а малко по-късно и в самият 11 дом. Ще се радвам ако някой сподели какво е преживял, с прогресивна Луна в Водолей или 11 дом. Това ,което мога да споделя ,че за мен лично прогресивната Луна в Скорпион/8 дом и прогресивната Луна в Козирог/10 дом са най-трудните периоди в емоционално отношение до този момент   :19:

искаш да знаеш, какви съм ги вършила при пр Луна Водолей, в 8 дом ....?  :57: Едва ли ще ти свърши работа, защото твоя Водолей е в 10-11 дом. :)

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #698 -: Септември 27, 2016, 03:41:46 pm »
При мен про Луна във водолей последно минаване беше подчертано засилено общуване,нови запознанства ,живеене с ,,група,,-като сериала ,,София ден и нощ,,-ли беше :017:,нещо като комуна-8човека в една стая в чужбина-заради 12д .тогава видях и про Венера е вила на к11-много ми допадна периода ;D,много купони също-всяка вечер    .

Бин, едва ли е било по водолей това преживяване - по-скоро по прогр Венера на К11. Случките по дома "какво,къде", а по знака е усещането "как".

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #699 -: Септември 27, 2016, 03:45:40 pm »
На мен тука ми е любопитно да признаете без бой, наистина ли пр. луна влияе с аспекта си чаааааааааааааак до следващия апликиращ. При мен планетите са половината в 4-ти, 5-ти  гр. на знаците, останалите-от 25-ти до 29-ти гр. Някак теоретично не ми е издържано, че извън орбисите за аспектите пр. й влияние ще продължи да действа. :-\

Това кой го казва? И не се ли обосновава? .... ооопс, пишете, че Рашмън ... но не си спомням обосновката й.
Съгласна съм с другото ти мнение, че остава просто влиянието й по знак и дом, като усещане, но не и събитийно.
« Последна редакция: Септември 27, 2016, 03:48:29 pm от Happy58 »

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #700 -: Септември 27, 2016, 03:47:51 pm »
Хич не е прехвалена прогресивната луна, само, че се гледа по друг начин, писала съм го неведнъж във форума. Не се гледат нейните аспекти, а аспектите от и към диспозитора на знака, в който тя се намира.

тази техника я чувам за първи път .....

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #701 -: Септември 27, 2016, 03:50:41 pm »
А прогресии откъде си чела? Аз съм я чела тук: https://books.google.bg/books/about/Delineation_of_Progressions.html?id=IyZ-DwwdX4wC&redir_esc=y
Frankly, my dear, I don't give a damn.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #702 -: Септември 27, 2016, 03:51:22 pm »
И това го има, Хепи, в знака е природата, вътрешното усещане, а в дома-обстоятелства, външни хора.
На пр луна във водолей, открих форумите, не е истина с колко хора общувах, но водолей ми е на К7 и съм 11-домна. Мисля, че намерих нещо универсално, което иначе е лично, човешко.Но сега пък ето оксиморона-пр луна в овен, ами -не искам да се обявявам, изявявам ,агресивно, но е в 8 дом прогресията, не се вижда с ацендента, става скорпионова работа. Ставам "овенска" само в ситуации на 8 дом-критични обстоятелства, дълбоко засягащи мен и другите, много съспенс ми идва тази работа. Исках да кажа, че е добре да се съчетават знак и дом. По-нагоре са писали кое и как може да е тригер за конкретика на събития. Отделно, ако натална луна е друга опера от прогресивна, си е проблемно.
« Последна редакция: Септември 27, 2016, 04:00:53 pm от enigma »

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #703 -: Септември 27, 2016, 03:54:35 pm »
А прогресии откъде си чела? Аз съм я чела тук: https://books.google.bg/books/about/Delineation_of_Progressions.html?id=IyZ-DwwdX4wC&redir_esc=y

предимно Бернадет Брейди, Рашмън .... и после с добавки ....

и попитах, защото .... ако прогр Луна е във Везни, а Плутон прави един точен квадрат към (примерно) Марс/Сатурн/Уран дали няма да има никакво събитие? Или трябва да чакаме прогр Венера да направи аспект (щото по транзитна нещо по-голямо едва ли би се случило). Но .... ще проверя как се проявява и може пак да споделя мнение.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #704 -: Септември 27, 2016, 03:56:26 pm »
Абе аз като се замисля, тя по натал си ми е кофти поставена и наранена Лунта, та където и да е била не съм видяла много хубаво  :19: ???. Но в Скорпион ми беше най-тежко, ама беше и в 8 дом, трансформации, трансформации, болезнена любов,страдание, раздяла, раждане на дете, болезнени преживявания в семейството уфффф, не искам да се сещам.....ама и кофти транзити имах тогава  ??? :19: В рак не си спомням нещо впечетляващо да е имало ....
След това не стана ли по-силна? Емоциите са двигател, но не са всичко. На пр.луна в скорпион, да, не е за разказване, хубаво че сатурн стопираше, само с болест минах.
Не мисля, че на мъжете чак толкова им идва отвътре прогресивната луна, освен ако не са водно подчертано по натал.
« Последна редакция: Септември 27, 2016, 03:59:46 pm от enigma »