Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 239033 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #870 -: Октомври 17, 2017, 12:42:43 pm »
Имате ли наблюдения, дали пр.Луна в последните градуси на знака, малко преди да направи ингрес, влияе както Луната в дните преди Новолуние ? При мен  наистина е занижен жизнения тонус, липсва ми  вдъхновение, стимул, което се отразява върху работата ми, отказвам светски прояви, събирания, предпочитам уединение, но пък усещам как се зараждат нови идеи в мен, но засега само като намерения-това  наблюдавам от един месец, сега ще влезе в 29 *, макар да прави само леки аспекти ?
зависи от асп.връзка пр.луна с натална,ако са в знаци коренно различни и ако й предстой ингрес в знак с достойнства ,а излиза от знак без
наталната ти е овен,прогр.предполагам в козирог,квадратурен знакв заточение,анаретния последен винаги е свързан с кризи и спад на тонуса,за последното спомага и тран.сатурн през 1 дом,луната у8,чуждата енергия те натоварва,затова отказваш компанията на много хора,като ингресира във водолей ще е в секстилен знак на наталната и ще полетиш ,ще си  активен фактор в груповите събирания,идеи бол по водолейски,тр.уран през нат.сатурн, връща ретро и ще мотае още дълго над,усещането е за отнемане на права и свободи,подканя за промени кардинално,но не пускаш нещо,което ти носи сигурност и стабилност за да гониш свободата и  дивото,свързано е с близко обкръжение и доходност/работа

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #871 -: Октомври 17, 2017, 01:10:44 pm »
Стреличка, това което споделяш е така.

Но забелязах, че последния месец съвсем ми се занижиха жизнените показатели във всички сфери. И затова реших да попитам, дали някой друг има такива наблюдения, когато пр. Луна е била балсамична, за да проверим дали има някаква закономерност при това положение. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #872 -: Октомври 17, 2017, 01:20:09 pm »
Рени, сега се сетих, че и при мен последните градуси преди прогресивно новолуние са били доста тежко време, със занижени показатели. Едва покривах необходимия минимум за оцеляване, липсваше усещане за лекота и синхронично случване, творчески импулс, като в затворен кръг се въртях. Прогресивното новолуние при мен беше доста отдавна, на 21 г., случи се в последния градус на Овена. Тогава започнах първата си сериозна работа, след дипломиране – не за месец-два за джобни пари, а за издръжка на домакинство. Но през месеците преди прогр. новолуние все удрях на камък, където и да ида.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #873 -: Октомври 17, 2017, 01:28:40 pm »
Имате ли наблюдения, дали пр.Луна в последните градуси на знака, малко преди да направи ингрес, влияе както Луната в дните преди Новолуние ? При мен  наистина е занижен жизнения тонус, липсва ми  вдъхновение, стимул, което се отразява върху работата ми, отказвам светски прояви, събирания, предпочитам уединение, но пък усещам как се зараждат нови идеи в мен, но засега само като намерения-това  наблюдавам от един месец, сега ще влезе в 29 *, макар да прави само леки аспекти ?
Рени, нали Новолуние има когато Луната съвпадне със Слънцето, а не когато сменя знак? Транзитната нали си сменя знака на два дни и половина, ако има проява е заради знака и аспектите, които сключва/отключва, докато прогресивната Луна сменя знак на две години и половина и е нормално да се усеща преминаването в нов знак, но също така и преминаването ѝ в нов дом. Твоята пр. Луна сключва леки аспекти със Слънце и Нептун, квадратурите ги е прехвърлила преди месеци, но пр. Уран е в ингрес, отделил се е от съвпада си с Юпитер, владетеля на радикса, и прави опозиция на твоето Слънце- жизнения потенциал, съвпада с ЮЛВ, но пък прогр. СЛВ съвпада с нат. Слънце за компенсация- енергията не се губи, само преминава от едно място/състояние в друго :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #874 -: Октомври 17, 2017, 03:51:40 pm »
Благодаря за споделеното на всички.  :08:

Акрукс, Уран не е ингресирал, аз съм с рожден ретро Уран Везни и от  много години е в критичния 0*Везни. Попитах, дали и други така усещат прогресивната Луна в тази позиция, без оглед на знак, дом, аспекти като наблюдение. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #875 -: Октомври 17, 2017, 07:42:52 pm »
Попитах, дали и други така усещат прогресивната Луна в тази позиция, без оглед на знак, дом, аспекти като наблюдение. :)
Ами не, щом се усетих, че е преминала в Риби едва когато настъпи Хирон на 11* в 6д, който е в опозиция на Плутон  :) Преди това, когато от Козирог е преминала във Водолей също не съм усетила ингреса, може би защото нямам нищо над 21* в натала, за разлика от тебе.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #876 -: Октомври 17, 2017, 07:56:37 pm »
Благодаря, Акрукс, за споделеното, полезно е. Значи при всеки е различно, според това, доколко е повлиян от лунната природа.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #877 -: Октомври 17, 2017, 08:11:35 pm »
Трябва да ти кажа, че последните градуси на Козирог ги усетих зле/ те са и на куспида/, но сега съм още по- изцедена и изсмукана.
Или не се нагаждам към Урановите вибрации, или по- вероятното - осмодомния престой ми действа депресиращо.
Като цяло не смея да правя заключения- есента за мен е своебразно начало, старт в работата и ми трябват минимум  два месеца, за да навляза в коловоз, отделно студът  и малкото слънчеви дни ми действат депресиращо от дете.
Открай време октомври и ноември са ми най- нищозначещите и безрадостни месеци.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #878 -: Октомври 17, 2017, 08:22:39 pm »
Да, Корея и това(ми)  оказва влияние, когато пр. Луна беше в Стрелец, пак имаше същите прояви в последните градуси на знака. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #879 -: Октомври 17, 2017, 11:56:47 pm »
аз имам тетущо пр. Луна в 29.26 точен тригон нат. Сатурн, малко преди прогресивно новолуние всъщност
изтощена е меко казано, но не е от сега, нито го свързвам само с нея, мисля
а, да - и прогресивен АС току смени знак

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #880 -: Октомври 18, 2017, 08:28:38 am »
аз имам тетущо пр. Луна в 29.26 точен тригон нат. Сатурн, малко преди прогресивно новолуние всъщност
изтощена е меко казано, но не е от сега, нито го свързвам само с нея, мисля
а, да - и прогресивен АС току смени знак

А прогресивното новолуние в кой градус е? Аз имах такова, на почти 29 овен, наистина беше тегаво, особено 29 градус, че и нулевия на пр. слънце. Нямаше някакви фатални събития, но вътрешно се усещаше празнота...
Frankly, my dear, I don't give a damn.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #881 -: Октомври 18, 2017, 09:04:36 am »
Рени,на нощните женски луната действа по-силно в прогресия,а с какъв знак зависи от статуса й ;)
в марсова терма са посл.градуси на козирог, енергия е фокус

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #882 -: Октомври 18, 2017, 09:50:53 am »
На мен ми действат зле 29-тия и нулевия градус, но зависи от знака. В момента е в Козирог, 29-ти градус на Стрелец започнаха събития, които доведоха до пълна емоционална пустото, от силната болка, спрях да чувствам, каквото и да било. Докато свикна беше доста неприятно, сега не ми прави кой знае какво впечатление, не ми е добре, ама и не ми пука.

А новолунията- имала съм едно, след няколко години ще е второто. Първото е в нула градуси на Овен,  събития преобръщащи живота на долу с главата, с негативен характер. Предстоящото новолуние също ще е в 0 градуси, този път в Телец, очаквам пак големи сътресения. Пълнолунието- началото на един гаден период, който продължава и до днес.

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #883 -: Октомври 18, 2017, 10:03:47 am »
А прогресивното новолуние в кой градус е? Аз имах такова, на почти 29 овен, наистина беше тегаво, особено 29 градус, че и нулевия на пр. слънце. Нямаше някакви фатални събития, но вътрешно се усещаше празнота...

в следващия, в Риби, трети градус мисля беше

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #884 -: Октомври 18, 2017, 10:41:19 am »
в следващия, в Риби, трети градус мисля беше

А, добре, и Сатурн и Юпитер ще са в хубави аспекти по транзит към новолунието.
Frankly, my dear, I don't give a damn.