Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 238969 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #885 -: Октомври 18, 2017, 12:40:55 pm »
И при мен последните градуси на пр. Луна са по-критични, като психологическа изява. Сега е в Козирог, добре я усещам. От доста време насам не съм изпитвала такова задоволство. В момента дори е в точен квадрат с пр. Венера. Лично за себе си намерих правилната формула – спрях на държа на конкретни хора и обстоятелства и вече трудно биха ме разочаровали. Просто вече нито са значими за мен, нито имам очаквания. Емоционална пустота с тази Луна не усещам, а някак ми е чисто и подредено, по-организирано, по-смислено и целесъобразно, не е така хаотично и разпиляно. Личното време се превърна в много ценен ресурс, който не се раздава за щяло и нещяло.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #886 -: Октомври 18, 2017, 02:49:08 pm »
Рени,на нощните женски луната действа по-силно в прогресия,а с какъв знак зависи от статуса й ;)
в марсова терма са посл.градуси на козирог, енергия е фокус

Стреличка, благодаря, това вече е специфика.  :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #887 -: Октомври 18, 2017, 09:08:25 pm »
Имате ли наблюдения, дали пр.Луна в последните градуси на знака, малко преди да направи ингрес?

При последната смяна на знака - пр. Луна от Риби в знака на Овен в 1 дом, нищо запомнящо се не мога да се сетя, което да се е случило. Престоят в риби беше супер емоционален и много сълзлив, в овен ми харесва много повече - има хъс и плам.


strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #888 -: Октомври 19, 2017, 09:14:01 am »
Рени,на нощните женски луната действа по-силно в прогресия,а с какъв знак зависи от статуса й ;)
в марсова терма са посл.градуси на козирог, енергия е фокус

Стреличка, благодаря, това вече е специфика.  :08:
значи наблюдавай,твоята луна е овен-марсова и когато прогр.луна попадне в последни градуси на марсова терма,как се чувстваш с нивото на енергията когато е в харм.знак на наталната или в напрегнат,при първи вариант -може да е прилив ,при втория - отлив
луната по принцип отнема,а марс зарежда с енергия
посл.три градуса -попадащи в марсови терми са в
овен,лъв,везни,стрелец,козирог
останалите знаци в последни три градуса са под упр.на др.малефик сатурн
« Последна редакция: Октомври 19, 2017, 09:24:45 am от strelicka »

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #889 -: Октомври 19, 2017, 03:21:24 pm »
Имате ли наблюдения, дали пр.Луна в последните градуси на знака, малко преди да направи ингрес, влияе както Луната в дните преди Новолуние ? При мен  наистина е занижен жизнения тонус, липсва ми  вдъхновение, стимул, което се отразява върху работата ми, отказвам светски прояви, събирания, предпочитам уединение, но пък усещам как се зараждат нови идеи в мен, но засега само като намерения-това  наблюдавам от един месец, сега ще влезе в 29 *, макар да прави само леки аспекти ?

Рени, това са две различни неща - преди ингрес и преди Новолуние, най-малкото защото при второто участва и Слънцето.

Аз скоро имах ингрес и, честно казано, чак пък такова състояние не съм забелязала.
Според мен, ключето за барачката за състоянието ти се крие в друга дупка :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #890 -: Декември 19, 2017, 10:36:17 am »
От септември/ октомври 2016 прогресивната ми Луна е в риби.Направи съвпад с Венера,след това със северен възел,където е и транзитен нептун.Поетични вдъхновения,посещения на храмове в нас и чужбина,контакти предимно с жени,тъга,сълзи,прозрения,видения,плувам,сънувам,гласове,мъка,изолирах се,ограничих разговорите,мълчание,самота,болници,изследвания при мен и мои близки жени,страхове,безтегловност,по течението съм.Луната е у3 дом.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #891 -: Януари 12, 2018, 08:16:42 pm »
 Някой да сподели нещо за прогресивна луна съвпад натален Уран?

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #892 -: Януари 12, 2018, 08:43:01 pm »
Напуснах бащиния дом, преместих се в друг град, за да уча висше. Първото ми съзнателно излизане в чужбина, гостувах на приятел(+интимен). В периода си спомням, че имах доста нови запознаства, едните бяха нестандартен тип хора, хора на изкуството. Други срещи, познанства бяха с различни, по-странни жени или някои тях бяха директно ненаред с главата(нервни, избухливи, злобни, луди).
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #893 -: Януари 12, 2018, 08:49:45 pm »
Рискувах с алтернативен подход в работата си, допълнителна нестандартна  професионална заетост, работа от вкъщи; в интимни отношения с хора, живеещи извън страната; тялото ми включи на нов непознат режим на работа- Уран ми е в 10-ти, съвпад с нодална ос и у АСЦ, опозиция Слънце. Тогава и тр. Сатурн беше там, аз имам натален съвпад между тях.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #894 -: Януари 13, 2018, 08:52:40 pm »
Бихте ли споделили за прогресивна Луна съвпад Сатурн?
Както и за прогресивно пълнолуние. За това съм чувала, че приключва периода, започнал при прогресивно новолуние.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #895 -: Януари 13, 2018, 09:42:58 pm »
При мен закова положението буквално ... намерих си нова работа, но много Сатурнова, това беше преди няколко месеца, едно втвърдяване на живота като такъв, ограничения без много наляво, надясно ... отговорности , това ми даде

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #896 -: Януари 13, 2018, 09:43:43 pm »
Бихте ли споделили за прогресивна Луна съвпад Сатурн?
Както и за прогресивно пълнолуние. За това съм чувала, че приключва периода, започнал при прогресивно новолуние.
Прогресивна Луна съвпад Сатурн в 12д,брат ми влезе в казармата,по прогресия и марс е бил там.Луната е у3.Бях на 23г.Мой съученик и съсед почина при инцидент.Правих аборт,натален юпитер у7,у8 е опозиция сатурн.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #897 -: Януари 13, 2018, 10:22:38 pm »
Помня, че при точния съвпад започнах да посещавам курс по живопис и тр. Юпитер участва в съвпада. Домът е 8-ми, знакът е Стрелец. Широк съвпад Уран/Венера и секстил към Слънцето, упр 5-ти.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #898 -: Януари 13, 2018, 10:41:21 pm »
Хм. При мен Сатурн е в 11д, Дева и натално има опозиция със Слънцето. Тоест, точно след съвпада ме чака и пълнолунието на пр Луна с натално Слънце
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #899 -: Януари 14, 2018, 09:33:08 am »
Някой да сподели нещо за прогресивна луна съвпад натален Уран?

при мен този съвпад е на асц. дева,уран у6,луна у11,смених работата, много нови приятели,обкръжение
много пътувахме из страната,по планини,луната е в 3 дом натално,секстил към уран,уникални преживявания,гледки и хора

пр.луна съвпад сатурн у5 в 6 дом,кофти период,синът ми се разболя,два месеца в болница,около нова година,
повече от година всеки месец изследвания,прегледи,лекарства,изолация
прекъсна 10 клас/ в Търговско-банковата гимназия/,наложително,по здравословни причини,завърши като частен ученик втори срок
сам се подготвяше и се яви на изпити по всички предмети,в 11 клас вече беше редовен ученик
аз останах без работа за да съм до него, да го подкрепям