Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 239201 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7370
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1125 -: Ноември 29, 2020, 01:59:25 pm »
При мен вече прогресивната Луна влезе в Лъв(12 дом).
В Рак по-добре да си беше останала. :(
Не започвай с драмите ;)наблегни на комедиите.......разгледай какви аспекти прави с нат.планети,с коя е първият аспект и т.н.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7370
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1126 -: Ноември 29, 2020, 02:11:52 pm »
Квадрат с натален Юпитер и тригон натален Уран и опозиция  натално Слънце.

Кой пръв аспект не знам.

От прогресивните - точна опозиция с Венера.
Луната(П) 2°27 Лъв, Венера(П) 2°37 Водолей.
Също и тригон прогресивен Уран.
Тагетес ,първи аспект по градус...........например:Луна на 3*някъде си,ще направи аспект с нещо,което на 4*,ако няма планета/точка,следващ 5* и т.н.
Имаш планети във везни,отчети и тях секстилни знаци

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1127 -: Ноември 29, 2020, 02:44:24 pm »
След градус ми предстои съвпад на прогресивна Луна с нат.МЦ.
Някакви идеи, Луната ми е У1,2?
Предишният ѝ съвпад с МЦ бележи началото на коренно нов и различен период в живота ми- началото на студентството ми.
Сафо е права, че дава публичност Луната на МС по прогресия или в годишния солар.
Когато моята беше на МС също смених работа, коренно различна на предишните, имах публикации в национален вестник- водех рубрика за дамски фитнес, което в началото на 90те си беше забележимо явление. Луната натално е У11 в 7д, а в прогресната карта е У10 в 9д. в споменатия период. След 2г ще е отново на МС, но тогава в прогресната карта е в 8д и управлява заключен знак в 9д.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1128 -: Ноември 29, 2020, 03:27:45 pm »
И аз това мернах за публичността, но не си падам по нея с МЦ в Риби. Винаги съм бягала от върха- там ветровете са най- силни.
Някъде прочетох, че е промяна в начина на живот , породена от външни обстоятелства.
За мен студентството започна точно така- нямах никакво желание, насила го правех и ми беше изключително трудно да заменя познатите и уюта на родния дом с нови хора и общежитие. Тъкмо взе да ми харесва и то свърши. Сега си давам сметка, че това бяха най- хубавите и активни години в живота ми.
Проверих прогресивната карта за тогава- Луната като У1 е била в 9-ти дом, докато сега е У12 в 8- ми дом.
Попаднах и на друга тема за прогресиите тук- повечето хора го отбелязват със смяна на работното място.
Не на последно място, имам колебания и за точния  градус на моето МЦ, след последните събития го върнах в първоначалния вариант, та зорко ще следя за евентуално събитие и напасване.
Благодаря на включилите се!
« Последна редакция: Ноември 29, 2020, 03:34:02 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1129 -: Ноември 29, 2020, 06:18:52 pm »
Всичко, ъглово е видимо за другите. 1ви дом, с нещо изгряваш, 10-ти, реализираш, 7-ми, залязваш, 4-ти, почивка,край, преди новия старт.
Затова, когато ПР Луна влезе в ъглов дом, човек става видим с всичко онова, което прави. Тук е важно да се предупреди, че всичко означава с всичко, така че.. :) :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1130 -: Ноември 30, 2020, 10:17:47 pm »
След градус ми предстои съвпад на прогресивна Луна с нат.МЦ.
Някакви идеи, Луната ми е У1,2?
Предишният ѝ съвпад с МЦ бележи началото на коренно нов и различен период в живота ми- началото на студентството ми.
Смяна на работата не ми предстои, с новата шефка се разбираме чудесно всички и изведнъж се оказа, че има пари за всичко- бонуси, техника, обучения. Няма да е нещо, свързано с работата.
Преди градус мина и тригона с нат Луна, не съм усетила нещо специфично.
Сега си погледнах и прогресивната карта- прогресивен Юпитер на МЦ.
В солара също натоварено МЦ, дано е нещо хубаво, ще споделя след време.
При съвпада на прогресивната ми Луна с натален МЦ имах няколко събития.Напуснах дългогодишната си работа и емигрирах,по скоро направих опит за емиграция,защото скоро се завърнах.Тогавашната ми половинка ,с която емигрирах ми предложи брак,но му отказах, по простата причина ,че имам един брак зад гърба си и смятах ,че един подпис не е важен.Добре ,че му отказах тогава,защото малко след като емигрирахме изникнаха доста проблеми помежду ни  ,аз се върнах тук ,а той си остана там.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1131 -: Ноември 30, 2020, 10:47:22 pm »
Благодаря, Рени и Julia!
Рени, освен да стана видима с някой скандал, и без това в последния месец бившата жена на моя бивш и родата ѝ ме тормозят с писане и звънене, след като заплаших дъщеря му- бяха си позволили да развяват моя  снимка из нета.
Но не го вярвам, прекалено са се “ оакали”  и зависими от пари и алкохол, а и не е нещо, което е сериозно.
Все пак се надявам каквото е там, да е със знак плюс.
« Последна редакция: Ноември 30, 2020, 10:56:47 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1132 -: Декември 01, 2020, 04:13:50 pm »
Корея, за скандал, е нужен и Меркурий.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1133 -: Декември 16, 2020, 12:18:50 am »
Прогр. Луна при мен след 3 дни ще направи ингрес в близнаци, в 3-ти дом.

Луната ми е У5 в 12 Д, Меркурий е У4,7 в 1 Д.

Шефката ми в сегашната работа е близнаци, както и една приятелка - чужденка. Нямам други познати.

Цитат
ПРОГРЕСИВНА ЛУНА В БЛИЗНАЦИ
Когато Прогресивната Луна се движи през Близнаци промяната на знака се усеща първоначално в това, че материалното преминава като приоритет и отива на заден план. Умът се превръща във важен фактор и човек става изключително любознателен. Той търси интелектуални стимули и става по- буден, активен и подвижен. След преобладаващото спокойствие на Телеца човек става неспокоен, тревожен и оживен, става много общителен. През този период хората се захващат да учат, както и да пътуват, удовлетворявайки нарасналото си любопитство към всичко. Ако дете в училище е с по-незадоволителен успех, когато прогресивната му Луна преминава през Телец, то с прехода й в Близнаци детето ще се справя много по-лесно с учебния процес, паметта му ще се подобри и то с по-малко усилия ще изкарва хубави оценки.
Спящите или неразвити наши таланти ще излязат наяве и ще се реализират. Ако малко дете има проблем с проговарянето, астрологията ще подскаже, че когато Луната навлезе в Близнаци то ще проговори веднага.
Много често хора, които никога не са били шофьори придобиват желание да изкарат свидетелство за управление на МПС и си купуват кола. Колата ще бъде начин за проявлението на Луната като възможност да са по-подвижни, да посетят повече места и да задоволят жаждата за пътешествия и нови преживявания.
Близнаците са двама, знаете, знакът е двоен, подвижен и самият нрав на Близнаци е двойнствен. Често хората започват двойнствени връзки, започват две работи, започват да флиртуват повече от обичайно. Ако природата на човек е твърде въздушна и Прогресивната Луна попадне тук, той по-скоро ще има потребност от общуване – флирт, от закачки, отколкото от впускане в сериозна връзка. Знакът е въздушен, фееричен, лек, забавен, незадълбочен, съответно и контактите, които създаваме са такива, хората, които срещаме са такива. Често попадаме именно на Близнаци, на интелектуалци. Социалната адаптация нараства, приятелствата се увеличават и възможността от поемането на повече ангажименти също. Човек придобива желание за риск и вълнения, уморен или вече леко отегчен от липсата на много емоции при престоя на Луната в Телец. Винаги преходите от знак в знак са стряскащо очевидни, защото след застоя идва динамика, след нея идва почивка и т.н. Цикълът делник-празник, ден-нощ, зима-лято е изключително застъпен в астрологията и това я прави толкова логично-реална и лесна за тълкуване.
Хората намират хобита през това време – тръгват на интелектуални занимания, например на бридж, на куиз – викторина с въпроси и отговори, научават се да играят табла, изненадващо за тях започват да се интересуват от Формула 1, тръгват на рисуване и вино, знаете, модерното напоследък хоби на мнозина, запознават се с нови хора и така през целия период на Прогресивната Луна тук. Вижте кои домове се управляват от Меркурий, както и къде стои в рождената карта и ще раберете допълнително какво ще ви донесе преходът в този знак. Астролозите считат, че това е един лек, активен, вдъхновен и много приятен период за човек. На него не му се стои в къщи в тези моменти, иска да излиза и си намира причина да прави нещо само и само да е в движение и да не е на едно място. Представете си ролите на Хермес-Меркурий в митологията колко са многобройни – той е крадец, магьосник, занаятчия, пратеник на боговете, бог на границите, на търговците, думите… Ще придобиваме многоликостта на Хермес и е възможно да се въплътим във всяка негова роля. И поради многообразието, което знакът предлага в своята дуалност и роли, ви обещавам едно полезно, интелектуално, хамелеонско изживяване и превъплъщение за две години и половина.

fb: AstroStaya / АстроСтая

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1134 -: Декември 16, 2020, 11:17:03 am »
Корея, за скандал, е нужен и Меркурий.  ;)
Това сега го виждам, той и Мерка при мен е намесен в новия ми солар, а преди малко гледам, че пак продължават с атаките- сега пък сестра му, тъй че ще има продължение.
През май ми предстои и съвпад на прогресивни Луна и Венера в мой 10- ти дом, бившия при такъв съвпад/ и Марс също при него , беше троен прогресивен съвпад / започна новата си връзка.
Тъкмо си викам, че и мен може да ме сполети такова нещо :D, гледам картата на приятелката, която остава скоро без дом и там виждам, че в момента и тя има активен съвпад на прогресивни Луна и Венера , но в 12-ти дом . Тези дни обикаля по банки, за да тегли голям кредит, защото е намерила жилище, което иска да купи, а не да се занимава с наеми.
Та така, хубав съвпад, ама при всеки различно протича.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1135 -: Декември 16, 2020, 01:09:21 pm »
Та така, хубав съвпад, ама при всеки различно протича.
с всяко нещо е така, имах троен съвпад- прогресивни Луна, Венера, Марс съвпадаха в Стрелец в 4д- уж започна нещо, ама само ядове брах после, като гледах майка му какви снимки и видео с техни снимки качваше от чужбина, затова не се ядосвай- за добро е това, което се е случило, ще разбереш след време

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1136 -: Декември 16, 2020, 04:36:09 pm »
Аз много се надявах за моята приятелка това да е нова връзка, отдавна не е имала, а е страхотна жена, Луна и Венера са ѝ У 7 и У4, но при нея съм забелязала, че даже прогресията на Венера над нат. Слънце не даде любов. Нещо не ѝ работи картата за такива любовни прогресии.
При бившия съвпадът беше на К3, трите в съвпад са У 7, 3,4, не знам дали писах, впоследствие го разбрах- не е било любов от пръв поглед или писане, познавал е от година тази жена, просто явно тогава му хрумва , че е изгодна партия и ще му осигури желаното местожителство и достатъчно висок стандарт , защото работи и получава доста. Чиста любов по сметка, която все на жените приписват, а колко мъже се навъдиха напоследък от този тип, не е истина.
Та не знам и при мен как ще е, ще има някакво проявление, може да е някое пролетно пътешествие, защото са ми У1,2,5, но има доста време дотогава.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7370
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1137 -: Декември 16, 2020, 05:41:47 pm »
Корея, за скандал, е нужен и Меркурий.  ;)
Това сега го виждам, той и Мерка при мен е намесен в новия ми солар, а преди малко гледам, че пак продължават с атаките- сега пък сестра му, тъй че ще има продължение.
През май ми предстои и съвпад на прогресивни Луна и Венера в мой 10- ти дом, бившия при такъв съвпад/ и Марс също при него , беше троен прогресивен съвпад / започна новата си връзка.
Тъкмо си викам, че и мен може да ме сполети такова нещо :D, гледам картата на приятелката, която остава скоро без дом и там виждам, че в момента и тя има активен съвпад на прогресивни Луна и Венера , но в 12-ти дом . Тези дни обикаля по банки, за да тегли голям кредит, защото е намерила жилище, което иска да купи, а не да се занимава с наеми.
Та така, хубав съвпад, ама при всеки различно протича.
Имала съм прогресивен съвпад през 1991г.Луна/Венера в 11 нат.риби,опозиция нат.Плутон........заживях с мъжа ми ,а около съвпада нямам ясен спомен какво точно се е случило.....била съм на 21 години.Предстои ми отново прогресивен съвпад Луна/Венера,догодина април месец,този път в 12натален(телец), разх.съвпад нат.Сатурн и точна опозиция натален Юпитер.
« Последна редакция: Декември 16, 2020, 05:45:56 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1138 -: Декември 16, 2020, 05:59:49 pm »
Корея, при твоята приятелка Венера е упр 4 и евентуално 9-ти, това не са домове, свързани с любовните връзки.
Пр. Венера към Слънце или ПР Слънце към Венера не дават любов , ако Венера или Слънце не са сигнификатори на връзките и любовта. ПР Венера към Слънце- връзките, любовта, желанията, "какво наистина искам да имам" и всичко свързано с домовете, които управлява Венера са в  центъра, всичко се върти около тях. ПР Слънце към Венера- натива съзнателно ще изразява желанията, интересите си, любовта си и всичко свързано с домовете, които упр. Венера. Човек е стигнал момента, в който иска да се свърже с друг, но не защото няма какво друго да прави, а защото е узрял за това, наистина го иска. Нативите с източна Венера не мога да преживеят ПР Слънце съвпад Венера,както и тези, които имат западна Венера-ПР Венера съвпад Слънце-това е много важно. :)
ПР Луна съвпад Венера/ПР Венера, действа един месец и ако Венера в периода е хронократор, във възможност да породи събитие  по натал, е в действащ аспект, тогава -да. В противен случай е миг , който , според това, кои домове държат Луна и Венера, е "уауу" като готино или "аууу" като кофти.ПР Луна е като стрелката на часовника, отмерва времето- за мен 5 и 10 сутринта, да ти кажа, е никакво време за събития и аз по това време нямам такива, но виж времето между 8 и 24 ч вечерта, 11-12 ч на обяд- да. Същото е и с планетите и домовете.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1139 -: Декември 16, 2020, 06:52:06 pm »
Аз много се надявах за моята приятелка това да е нова връзка, отдавна не е имала, а е страхотна жена, Луна и Венера са ѝ У 7 и У4, но при нея съм забелязала, че даже прогресията на Венера над нат. Слънце не даде любов. Нещо не ѝ работи картата за такива любовни прогресии.

Та не знам и при мен как ще е, ще има някакво проявление, може да е някое пролетно пътешествие, защото са ми У1,2,5, но има доста време дотогава.
А в кой натален дом се случва съединението и в прогресната карта къде се случва и кой прогресни домове управляват?

За Венера- Слънце при доста забелязах, че нямаше проява по отношение на любов, а по пари, подаръци, награди, промяна на гардероба и визията..., че аз съм била на 9г когато пр. Слънце се съедини с нат. Венера, за каква връзка може да се говори, но пък бях влюбена в мой съученик по това време, а той чак след 3г се сети да ме покани на кино по начин, по който не разбрах че ми говори в учтива форма и кани само мене  :D