Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 239022 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #330 -: Август 13, 2014, 03:53:20 pm »
Мерси Хепи :)
Нептун управлява 9ти дом.

не беше ли на почивка на морето :) ... или то не е толкова далеч, че да отговаря на 9 дом ... иначе 5 дом+нептун си пасва. За някакво по-значимо събитие сигурно се иска и прогресия, дирекция.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #331 -: Ноември 27, 2014, 11:10:44 am »
Странни промени в писленето ме сполетяват напоследък, та се замислих за прогресивната си Луна, тъй като на нея оприличавам ставащото.

Понастоящем имам почти съвпад на натален МЦ и прогресивен К9. Това води до ингрес на прогресивната ми Луна в натален 10д и в прогресивен 9д.
Записах втора магистратура, наблягам сериозно на образованието, емигрира ми се, от 1г пътувам ударно в чужбина. И пътувам ударно накъде ли не  :012:

Наблюдавали ли сте проявлението на прогресивната Луна по домове - тъй като нейното действие се гледа първо по дом, после по знак, накрая аспектите. Вече уверено мога да кажа, че от значение е прогресивният дом на Луната, в прогресивната карта. Пребиваването й в натален дом дава някакви бегли индикации.
Вие как мислите?
« Последна редакция: Ноември 27, 2014, 05:12:27 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #332 -: Ноември 27, 2014, 01:57:03 pm »
Всички тези прогресии те подготвят за всичко онова, което предстои да ти се случва, когато важен транзит, лунация/затъмнение побутнат същите.Означава, че следваш заложеното ти и реагираш адекватно на "звездната" обстановка- поздравления,Yaya!  :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #333 -: Ноември 27, 2014, 05:13:20 pm »
Всички тези прогресии те подготвят за всичко онова, което предстои да ти се случва, когато важен транзит, лунация/затъмнение побутнат същите.Означава, че следваш заложеното ти и реагираш адекватно на "звездната" обстановка- поздравления,Yaya!  :08:

Мерси, Ирен! Дано да е за хубаво  :08:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #334 -: Ноември 27, 2014, 05:16:21 pm »
Мерси, Ирен! Дано да е за хубаво  :08:

Щом ти се чувстваш хубава, значи ще е (на) за хубаво !  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #335 -: Ноември 27, 2014, 10:16:20 pm »


Наблюдавали ли сте проявлението на прогресивната Луна по домове - тъй като нейното действие се гледа първо по дом, после по знак, накрая аспектите. Вече уверено мога да кажа, че от значение е прогресивният дом на Луната, в прогресивната карта. Пребиваването й в натален дом дава някакви бегли индикации.
Вие как мислите?

Аз я усетих по-силно, когато минаваше през 7 натален дом. Тогава имах невероятно желание да имам стабилна връзка/брак. А не съм от жените, които силно държат на такива отношения.
В момента ми е в 7 прогресивен, 8 натален. Седмодомните теми не са чак толкова акцентирани. Няма и да се сетя, ако не ме побутне някой в тази насока. За осмодомните нямам преценка.
Дава ми някакви насоки, полъх на влияние. Ама не е кой знае какво. Пък не е като да няма поле за съвпади. По-отчетливо я усетих при съвпад с нат. Венера. Там имаше някакво движение. При съвпад с Меркурий не помня да е имало някакво събитие. Венера и Меркурий все по 2 дома управляват. Венера ми даже има отношение към 3 дома. Та това са си половината домове от картата ми почти.  :012: Кой знае, може да се прояви нещо при съвпада с нат. Слънце.  :)

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #336 -: Ноември 28, 2014, 10:22:51 am »
Наблюдавали ли сте проявлението на прогресивната Луна по домове - тъй като нейното действие се гледа първо по дом, после по знак, накрая аспектите. Вече уверено мога да кажа, че от значение е прогресивният дом на Луната, в прогресивната карта. Пребиваването й в натален дом дава някакви бегли индикации.
Да, винаги отчитам прогресивната карта- оси, планетите, като управители на пр домове- след 5' пр Луна у10 ще е в точен съвпад с пр Сатурн в пр 4д, какво да кажа освен тежки задължения, свързани с дома, с възрастната ми майка и т.н.
 До скоро пр Луна беше в нат 5д съвпад с нат Сатурн У5

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #337 -: Ноември 28, 2014, 04:58:40 pm »
Akruks, мога ли да помоля за мнение, ти обичаш да работиш с прогресивна карта-при мен пр.Луна е в пр.11-ти дом, съвпад с пр.Марс и след 3 месеца ще навлезе в пр. 12-ти дом. По натал е у8, а в прогресивната карта у7-ми ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #338 -: Ноември 28, 2014, 06:23:35 pm »
Akruks, мога ли да помоля за мнение, ти обичаш да работиш с прогресивна карта-при мен пр.Луна е в пр.11-ти дом, съвпад с пр.Марс и след 3 месеца ще навлезе в пр. 12-ти дом. По натал е у8, а в прогресивната карта у7-ми ?
като премине в пр 12д ще продължи да е в нат 1д и понеже е У7 в пр карта може би повече ще наблегнеш на собственото си развитие, за сметка на партньорствата и приятелствата

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #339 -: Ноември 28, 2014, 08:12:47 pm »
като премине в пр 12д ще продължи да е в нат 1д и понеже е У7 в пр карта може би повече ще наблегнеш на собственото си развитие, за сметка на партньорствата и приятелствата

Благодаря, Акрукс. :38:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #340 -: Март 29, 2015, 04:53:57 pm »
Пр.Луна(У12), натално в 3дом скоро ще съвпадне с ИЦ? Идеи каква може да е проявата?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #341 -: Март 29, 2015, 10:50:16 pm »
Пр.Луна(У12), натално в 3дом скоро ще съвпадне с ИЦ? Идеи каква може да е проявата?
не разбрах У12 в прогресивната карта или  натала е пр Луна?
както и да е, от значение е в кой знак се намира по прогресия, а съвпадът с ИЦ в натала ще активира семейни дела, неща от миналото, свързани с рода, също мястото на живеене, недвижима собственост, родителите и независимо в кой знак е, когато преминава през ъглов дом нещата ще се случват по-рано от очакваното, в зависимост от аспектите, които сключва

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #342 -: Май 04, 2015, 08:42:29 pm »
Искам да споделя, че моята прогресивна Луничка най-накрая навлиза в 5 дом  O:-) O:-)  Усещането е много приятно - едно такова свободно, весело, приятно .... От миналата седмица се чудя, какво точно става и го отдавах на това, че приключих онова там, но сега видях, че тази моя приятелка (У1) вече излиза от 4 дом - тя там да си е "у дома", но на мен ми беше тежко. Дори и в Скорпион, 5 дом явно си е 5 дом :)

 :party0036: :party0036: 8)

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #343 -: Май 04, 2015, 09:10:53 pm »
Блазе ти. Моята прогресивна пък никакво разнообразие няма да види бедната. Сега прогресира в 8 натален, там голяма компания има, наплутонена, насатурнена. Във Везни. После за разнообразие ще мине в Скорпион и в 8 прогресивен дом. Там също голямата компания от наталния 8 дом си прогресира. Да ти е драго...
Сигурно тогава ще ударя дъното.  :85: Не ми е ясно на кое, но... Сега не бих казала, че крайно негативно я усещам. Имаше си своите силни моменти, но не бяха изненадващи.
Докато отиде в Стрелец - ехеее, сигурно няма да съм аз тогава, ще светна, ще съм готЕна, засмяна.

Емс, тя не е наплутонена и насатурнена, а те насочва просто да обърнеш внимание на тези планети, отчитайки и управителството им ... И имаш само около 10 месеца още, докато навлезе в 9 дом - ще стане като при мен горе-долу :) Поне скорпиона е комбиниран с леки домове, които да компенсират :) Няма да е толкова страшно, недей.
Знаеш ли, кое ни е по-интересното на нашите Луни в момента - балсамични са .... лекичко се търкалят и се приближават към прогресивното Номолуние. Това естествено не ни дава кой знае какви хоризонти на действия (да не кажа - никакви), но пък ... идва ново начало :).

Я едно поздравче - да си го отпразнувам

https://www.youtube.com/watch?v=YqZTm5n9xHw

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #344 -: Май 05, 2015, 06:31:30 am »
съвпадът с ИЦ в натала ще активира семейни дела, неща от миналото, свързани с рода, също мястото на живеене, недвижима собственост, родителите

 :72: Отново актуален въпрос е недвижимата собственост на баща ми.  :57:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."