Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 239086 пъти)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #345 -: Май 10, 2015, 12:36:44 pm »
Може ли някой да провери когато Прогресивната му луна е тригонирала Асцдента дали е имало събития? При мен това ще се случи след няколко месеца преди да напусне Везни , месец и половина след тригона навлиза в Скорпион и прави квадрат с Юпитер У7, след това съвпад Плутон У6 ...

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #346 -: Май 22, 2015, 10:30:08 pm »
Ровех се из форума и си намерих този въпрос от преди година. Пък да ви кажа какво се случва наистина.

Когато прогресивната Луна направи опозиция на натална планета, а при мен ще направи опозиция на цял стелиум, към какво да се настроя да чакам - проблематично задействане или просто задействане? Освен като прожектор към определени теми, не знам по-дълбоките проявления на прогресивната Луна.

Действието беше проблематично, да. Пр.Луна е в 8 в Овен, управлява 11. Първо направи опозиция към Марс. Претоварих се с изпити и работа. После дойде опозицията със Сатурн, те се застъпиха. Сатурн ми е У5 и 6. Разболях се от пневмония и лежах един месец. Луната и Сатурн в случая са и управители на възлите, а опозицията е в абсолютно точен квадрат с нодалната ос. Едновременно действаше квадрат на Сатурн към Слънцето, първо минаване. Докато бях болна осъзнах, че искам да остарея с мъжа ми, а не да се разделяме, и сложих точка на тригодишната драма и опасността от развод. Накрая дойде опозицията с Плутон, това е сега. Плутон е У3. Захванах се да правя "реформа" в университета. Организирам студентска инициатива по един въпрос, и преподавателите всичките наскачаха, половината от радост, другите от ужас. Опозицията е по 2-8, не се учудвам. Преживях някои стресове и то особено, защото обикновено чрез промяна в гледната точка се избавям от стреса, но сега действаше много кратковременно този метод. Аспектът върви с второто (ретро) квадратиране на Сатурн към Слънцето. Голяма умора ме мори още от началото на опозициите. Отвътре ме тласка да върша много неща и съм извънредно ангажирана, но на ръба на силите. И ме тресе необичайно силна екстраверност, нетипична за мен. Боледувах 4 пъти за 5 месеца, сумарно около два месеца. И много се радвам, че Луната няма ретроградно движение. Чакам си прогресията в Телец след 3-4 месеца и преминаването в 9 дом след 9-10 месеца. Планирам докторантура в чужбина и се надявам да се успокоя. Овчата прогресия ми е супер, само да не беше стелиумът в опозиция.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #347 -: Май 22, 2015, 11:03:06 pm »
Смарта, благодаря за споделеното. Да попитам, а  защо погледна (прие)  на този период като проблематичен, нат. Луна как е поставена и оста 1/7- ми  ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #348 -: Май 22, 2015, 11:19:47 pm »
Смъртта и аз ти благодаря за фийдбек-а , важно е да споделяме във форума.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #349 -: Май 22, 2015, 11:41:12 pm »
Смъртта и аз ти благодаря за фийдбек-а , важно е да споделяме във форума.
Грег, дано си ме нарекъл така с хумор. Че нито съм, нито искам да ме навестява!

Рени, чудя се при тези аспекти дали отговорността към работата или отговорността към себе си е по-важна. Сатурн, отговорности, такива работи. По ми е лесно със Сатурн, отколкото с Луната. Но както и да е. Наталната Луна е добре положена (почти), по 1-7 в натала нямам нищо, но по прогресии имам - в прогресивната карта стелиумът се мъдри почти на ац, а Луната е в 7.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #350 -: Май 22, 2015, 11:47:53 pm »
Извинявай , просто така прочетох ник-а ти и се чудих защо си се нарекла Смъртта , а то е Смарта просто ... извинявай моя е грешката.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #351 -: Май 22, 2015, 11:58:45 pm »
Смарта, от споделеното и изказа ти- си изживяваш адекватно периода, което е чудесно !  :38:
  Какво ти се случва това е, не прави оценки на това дали нещото го правиш правилно или не и кое е по-важното -перифразих, нещо подобно изказано мисля от Дона Кънингам, много точна по отношение на транзитните и прогресивни цикли.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #352 -: Май 23, 2015, 09:33:45 am »
Смарта, благодаря, че разказа

Имунитетът ти е паднал много, погрижи се из основи

Радвам се, че си оздравяла, наскоро се чудех къде си, как си

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #353 -: Май 23, 2015, 09:58:53 am »
Чудно ми е защо след като прогресивната ми Луна е в 7 ми дом, се държи така все едно е в 8?

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #354 -: Май 23, 2015, 11:09:20 am »
При мен преминава през 5 ти , нищо ама нищо любовно не е имало през тези две години , точно като влезе в 5 ти като , че ли любовния ми живот си отиде окончателно ... и то във Везни , уж ...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #355 -: Май 23, 2015, 12:30:38 pm »
При мен преминава през 5 ти , нищо ама нищо любовно не е имало през тези две години , точно като влезе в 5 ти като , че ли любовния ми живот си отиде окончателно ... и то във Везни , уж ...


А към венера какви транзити и прогресии си имал за този период?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #356 -: Май 23, 2015, 12:54:11 pm »
да, преди да влезе във пети , опозира натални Венера/Марс, нищо особенно, точно когато е преминал през върха на 5 ти , края на Януари 2014 срещнах интересен човек , с който изпитах за първи път истинска нежност и грижа в леглото , не се беше случвало до сега, как да го опиша... след отбор идиоти , някакъв нормален човек , но беше one night stand, повече не се видяхме, аз не поисках заради отежняващи от другата страна обстоятелства ( обвързване и разстояние) , точно тогава разбрах , че голямата ми любов си е намерила гадже и уж живеят заедно ...

Интересно , че сега Август влиза в Скорпио и ще съвпадне и с Плутона. Плутон управител 6 ти , пак в Пр. Луна в 5 ти... преполагам нещо идиотско при мен, то освен тази one night stand , аз до сега един нормален човек не съм имал.

Като цяло Пр. Луна във Везни е спокойна въпреки трудностите.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #357 -: Май 23, 2015, 01:04:40 pm »
Аз питах към наталната ти венера какви транзити е имало, не пр. ти луна дали е правила аспекти с нея.

Преди няколко години пр. ми луна съвпадна с наталната ми венера, като по време на точния съвпад имаше лунно затъмнение върху нея, 0 градуса орбис. Никакво събитие не отчетох тогава.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #358 -: Май 23, 2015, 02:35:23 pm »
доста странно при това затъмнение да не се прояви , а нещо свързано с парите? да помниш , Венера е и естествен сигнификатор на парите. При мен Пр. Луна през Марс/ Венера е минала началото на 2000, това , което помня доста сериозни успехи в училище, научаване на нов език , важен период е било като цяло.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #359 -: Май 23, 2015, 02:41:44 pm »
Нищо по-различно от друг път за парите.

Помня, разбира се, че венера е свързана с парите, както и с кариерата, тъй като мунданно управлява 7ми дом, в който са и бизнес отношенията. При промени в кариерата винаги има транзит и/или прогресия към венера.
Frankly, my dear, I don't give a damn.