Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 239248 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #495 -: Ноември 13, 2015, 10:33:51 am »
Астрологията, тайните, връщане към фетишизма в сексуалното общуване. Навлязоха в реда, в който ги посочих :)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #496 -: Ноември 13, 2015, 10:37:52 am »
Астрологията, тайните, връщане към фетишизма в сексуалното общуване. Навлязоха в реда, в който ги посочих :)

е тя астрологията е навлязла месеци преди новолунието .... за другите не знам :)

коментирам, защото и аз съм пред Новолуние - през май .... и ми е интересно - в книгата на Брейди този период е описан доста добре - хич не е комфортен - чистене на всичко старо и непотребно - предполагам, че моите неразположения са точно това, защото никакви лекарства и терапии не ги повлияват.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #497 -: Ноември 13, 2015, 10:45:42 am »
Да, някъде - април, май ... срещах се с една приятелка, която се интересува от астрология. Коментирах, че през 2009г попаднах случайно и непреднамерено на страхотен астролог, чиито прогнози винаги са били абсурдни за мен, но са се случвали с огромна точност. Тогава тяме подхвана - "Ама, хайде почети малко, в ежедневието да си помагаш, да знаеш кога Меркурий е ретрограден и да не подписваш договори.." .... и така се започна :) От кръгла нула, лека-полека, лутане, четене, упражняване, изследване назад ...

В интерес на истината очаквах, че интересът ми ще е ден до пладне, но не :)

Тайните - и за мен са изненада, много открит човек съм, всичко си казвам, но като се налага, наложи се и тайни да имам :)

А за последното - сега се замислям, че пак същата приятелка ме провокира - трябва да направя една синастрия - да видя къде ме пробожда :)  Винаги съм имала такива интереси, но след брака някак се потулиха в шеста глуха ... Един разговор сега преди операцията ме върна в играта и съвсем задълбах :)

Мисля, че новолунието започва да влияе от по-рано :) Затова не се учудвам, че въвеждането на темите е постепенно :)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #498 -: Ноември 13, 2015, 11:00:08 am »
Да се надявам, че и при мен чистилището ще приключи по-рано от май :) ....

 :08:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #499 -: Ноември 14, 2015, 01:44:26 am »
Забелязвали ли сте, когато прогресивната ви Луна е на 29* да ви се случват гадни неща? Декември Луната ми попада в този градус и честно казано се притеснявам.
Зависи от знака, ако 29гр на телец е кофти, 29гр на близнаци, на скорпион и особено на лъв е ок

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #500 -: Ноември 14, 2015, 08:14:04 am »
Зависи от знака, ако 29гр на телец е кофти, 29гр на близнаци, на скорпион и особено на лъв е ок

Това от опит ли, или само дето го пишат?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #501 -: Ноември 14, 2015, 08:44:48 am »
29 Лъв е съвпад с Регул
29 Близнаци с Бетелгейзе
29 Скорпи-съвпад с Толиман
но 29 гр. Телец - Скорпи са градуси на фалита

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #502 -: Ноември 14, 2015, 08:50:04 am »
Това го знам, защото го пише, но мен ме интересува от опит дали е така :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #503 -: Ноември 14, 2015, 09:55:52 am »
При мен в Стрелец 29* беше кофти месец, сега в Козирог не знам как ще е.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #504 -: Ноември 14, 2015, 10:33:12 am »
Това го знам, защото го пише, но мен ме интересува от опит дали е така :)

Този въпрос ме интригува вчера и понеже все още е актуален - да се включа с личен опит:

1. Прогр. Луна на 29 гр в Козирог - декември 2014г - по време на второто майчинство - като цяло хубав период - не мога да кажа, че съм била супер нещастна или крайно щастлива. Двете майчинства са много красиви периоди в живота ми - със своите трудности, но далеч от ежедневния бяс в корпоративната среда, ежедневния трафик по пътя към работа и дома ...

Тягостно ми беше и много тегаво от това, че водих преговори с една френска клиника за решаване на челюстния проблем, но комуникацията беше, като чакане на писмо от умрял - всеки ден проверявам поща, спам папката, телефон - да не изпусна или изтрия мейл ... Всеки ден напрежение - все едно си много влюбен и чакаш гаджето да ти се обади. Като се има предвид, че Луната е в Козирог - може би е нормално - проблем с кости да ме напряга.

Като цяло не го оценям, като черен период, по-скоро позитивен :)

2. Прогр. Луна на 29 гр в Стрелец - август 2012г - кошмарен период - бяха предните операции - много травмиращи, голяма касапница, много тежко възстановяване. Няма нужда от подробности - ужас безподобен. И да добавя - последиците го носих 3 години и сега ги лекувам. Може би не е добре при такава позиция на Луната да се предприема нещо ...

3. Прогр. Луна на 29 гр в Скорпион - юни 2010г - родих първото си дете, естествено раждане, без упойка - болезнено. Детето се роди в първите дни на 9 месец, след много критична бременност. Остана в кувьоз и в болница 1 месец, през който ходех всеки ден и гледах през едно стъкло. Не можех да го докосна, гушна .... Една майка може да разбере какво съм изпитвала и какъв е бил този месец.

4. Прогр. Луна на 29 гр във Везни - април 2008г - разделих се с втората си дълга връзка. Не мога да кажа, че съм била влюбена и колко го обичах, но бях привързана и празнината, която остана беше съсипваща. Именно осъзнавах, че не го искам в живота си, но имах нужда онзи живот с някой до себе си. Много труден период и голяма дупка.

5. Прогр. Луна на 29 гр в Дева - февруари 2006г - смених работа и в момента работя в същата структура, запознах се с лицето по т.4 и взех решение да купя жилище. Мога да кажа, че беше точка на преобръщане. Беше труден период - смазваща работа, обиколки по огледи, но той беше много на място и много ми помогна в първата година да си стъпя на краката.



Трябва да отбележа, че при мен Слънцето в натала е на 29 гр и позицията на прогр. Луна на такъв градус го аспектира с точност, особено при ингреса в нов знак - защото Слънчо е на 29 гр. 55 мин. Може и това да е причината да имам експресивно усещане в такъв момент. А разбира се има и други аспекти, които също действат :)
« Последна редакция: Ноември 14, 2015, 10:35:07 am от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #505 -: Ноември 14, 2015, 12:10:58 pm »
В момента имам прогресивна луна на 29 гр рак  :) В началото на декември най-сетне ще влезе в лъв. Периода в рак беше леле-мале, мечтая си за прогресията в близнаци :). В момента пр луна е в 1ви, прави точен квадрат с възлите. Досега констатирам нова рабнотна дейност, финансови проблеми и проблеми с бюрократични и др. институции. И не сикам да гледам до края на месеца, че транзитите не са цветя и рози. Ще докладвам после. Но се сещам, че псоледния градус на телец беше наистина зле, на близнаци по-добре, но пак имаше драми. Изобщо критичните градуси не са ми любими.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #506 -: Ноември 14, 2015, 03:08:19 pm »
Сега гледам - прогресивната ми Луна е в секстил с Плутон. По-спокойно от сегашното състояние отдавна не се бях чувствала. Непосредствено преди този аспект Луната направи тригон с нат. Сатурн в 9 дом - тогава се нагнетиха проблемите около съдебното дело, но и разбрах, че с оглед обстоятелствата и предварителните хитри ходове на противниковата страна няма никакъв смисъл да се води тази битка. Много емоционално го изживях, беше ми изключително обидно, но в крайна сметка махнах с ръка. Важното е, че аз не съм ощетила никого, ощетената съм аз и е създаден енергиен дисбаланс, който рано или късно ще бъде компенсиран по някакъв начин, вече без моето участие. И дойде една лекота...
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #507 -: Ноември 14, 2015, 03:40:58 pm »
Когато повече няма какво да се направи, просто лягаш върху релсите и чакаш.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #508 -: Ноември 14, 2015, 04:38:06 pm »
Когато повече няма какво да се направи, просто лягаш върху релсите и чакаш.  :012:
Черен влак се композира Ленче  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #509 -: Ноември 14, 2015, 04:39:46 pm »
Всё впереди – разденься и жди!  :043: :043: :043:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui