Автор Тема: Ретроградна Венера  (Прочетена 83241 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #270 -: Март 07, 2017, 05:24:48 pm »
Съвсем спокойно може да ги съди, ако е уволнена неправомерно. Ще й възстановят правата или ще отиде на борсата.

Дано не са намерили някаква вратичка в закона, за да им мине номерът и да не може да си потърси правата. Да не би да са я уволнили заради отсъствия покрай проблеми с този близък или уреждане на погребение? Ако е така, направо са за линчуване!
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #271 -: Март 07, 2017, 05:30:09 pm »
Уволнение по ретро Венера + ретро Юпитер - може ли да даде повторно връщане на работа, естествено след дело и т.н.?
Венера е диспозитор на знака, в който са нейните Слънце, Меркурий, Венера, Уран, а Юпитер е в знака на Венера, от значение е в радикса къде попадат всички те и кои домове управляват, за да се прецени какво може да донесе опозицията им. Само по себе си ретроградието затлачва нещата, води до повторното им разглеждане, Венера в овен е заточена, но Юпитер върху  светилата може да помогне на жената да преодолее препятствията. Едва ли самата тя ще иска да се върне на същата работа, но може да ги осъди за обезщетения, ако са я уволнили неправомерно и без предизвестие. На моя мъж преди години, като го уволни без предизвестие отворения му шеф, че и последната заплата не му беше изплатил, моя отиде на момента в тяхното бюро на труда, за да пита какво да прави, че имаше заем, под наем с дъщеря студентка там- те на момента го пратили в съседна стая, където му назначили безплатен адвокат, който пък веднага извикал по телефона началника на мъжа ми на другия ден, онзи не дошъл, а пратил жена си, че тя се занимавала с бюрокрацията на фирмата, адвокатът само я питал- искаш ли да се оправим бързо и цивилизовано- изплащаш две заплати на този човек, оправяш му документите да се води съкратен, за да получава обезщетение от бюрото, докато му намерят нова работа, плащаш ми таксата или плащаш същите тези пари, но лежиш две години в затвора? Онази се разплакала, само питала може ли да плати на два пъти, но разписала документите веднага. Навремето, когато ме изхвърлиха от една работа тук, после съжалих, че не бях достатъчно силна и мъдра, за да направя това, което направиха други две колежки, изпаднали в същото положение- осъдиха фирмата, взеха трицифрени суми пари за обезщетение. Подкрепете колежката си морално и емоционално, има нужда от това в този момент.
« Последна редакция: Март 07, 2017, 05:54:50 pm от akruks »

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #272 -: Март 07, 2017, 05:34:17 pm »
Дано не са намерили някаква вратичка в закона, за да им мине номерът и да не може да си потърси правата. Да не би да са я уволнили заради отсъствия покрай проблеми с този близък или уреждане на погребение? Ако е така, направо са за линчуване!

Сигурно са намерили. Да, налагаше се да отсъства често, за да гледа родителя си и покрай свои здравословни проблеми.

ако са я уволнили неправомерно и без предисзвестие.

Цяла папка с документи имало против нея, доколкото разбрах е без предупреждение.

Нямам точен час, за да поставя карта.

Благодаря за коментарите!
« Последна редакция: Март 07, 2017, 05:37:25 pm от romantica »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #273 -: Март 07, 2017, 06:43:31 pm »
Не мисля, че е човек, който ще си позволи да манипулира медицински документи.

Съвсем нямах предвид това. Не да манипулира, а да е представяла официални доказателства за уважителните причини. Нали знаеш каква е бумащина всичко, има редица формални процедури. И ако липсва някоя "бумажка", да не вземат за това да се хванат. Когато искат да разкарат някого, винаги намират начин, включително чрез манипулиране и изопачаване на факти, свързани с твоето представяне в компанията. И с мен така са постъпвали някои хитри женици, умеят го добре – не  трябва много акъл, а хитрост и наглост.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #274 -: Март 07, 2017, 08:08:22 pm »
Лили, благодаря ти! Разбрах те, но с моя изфирясал рибешки Мерк - не всеки път клавиатурата пише мислите ми ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #275 -: Март 07, 2017, 09:38:54 pm »
Извинявам се, че развалям сериозния тон в темата, но понякога и ретро Венера прави шеги.  :012:

Попаднах на интересен тематичен сайт, търсят нови автори за екипа. Спонтанно реших да им пиша мейл, в доста формален делови тон. Пратих го и взех да се чудя дали има смисъл от създаване на нови контакти за сътрудничество по ретро Венера. Поразцъках сайта и изведнъж с огромно учудване установих, че той е на една стара позната от форумите, познавахме се преди повече от десет години.  :57:

Ако го бях видяла в самото начало, щях да ѝ спестя формалния канцеларски тон.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #276 -: Март 12, 2017, 12:58:40 pm »
Тази Венера ми разказа играта просто ... Управител ми е на 6-ти и 1-ви домове.

Проблеми всякакви - много любовни драми с приятелката ми и ще излизаме в почивка - сигурно докато Венерата стане директна, направо се чудя на себе си как я търпя, докато Венерата беше стационарна и почти скъсахме, даже бях останал без надежда, че ще се оправи, но като Венерата тръгна ретро, тя отрече едни неща дето беше казала в изблика си и сега сме в добри отношения ... :D Колкото и объркващо да звучи това. Важното, че  се обичаме пък дано преодолеем проблема, пред който сме изправени.
Здравословното ми състояние последните 4 дни е зле, хвана ме някакъв грип ...
С баща ми драми с делото за издръжка ..
Със съквартирантите ще се избием.
 В момента имам чувството, че нищо не може да ме трогне и бих преминал и през ада.
Транзитен Сатурн ми прави квадрат с Луната ми, а нодалната ос прави квадрат с натален Плутон У7, то не само Венерата е виновна де ... Ама тя активира другите 2 транзита.
При мен всичко се нареди. Най - после спокойствие и хармония и при мен.  :012:  Остана само да ме преместят в друга стая в общежитието. :)
Тр. Юпитер прави съвпад с СЛВ и трогон с Венера. Хем добри, хем лоши транзити имам и не знам вече кое как да тълкувам. Явно и двете едновременно. ;D Юпитер е и У8 дом. Връщат ми се пари, които ми дължат. :)
« Последна редакция: Март 12, 2017, 01:06:31 pm от Теодор »

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #277 -: Март 12, 2017, 05:36:01 pm »
Yaya, Венерите ни в едни и същи градуси ли са? 13 градуса в Овен?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #278 -: Март 12, 2017, 06:33:58 pm »
По ретро Венера бившият взе да се обажда ежедневно, уж покрай 8- ми март , пък вече е 12-ти.
Незнайно защо и аз почнах да сравнявам "преди"/ което не беше много отдавна/  и "сега".
Моля се моята да си отстои на сатурновото..
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #279 -: Март 12, 2017, 10:56:36 pm »
По ретро Венера бившият взе да се обажда ежедневно, уж покрай 8- ми март , пък вече е 12-ти.
Незнайно защо и аз почнах да сравнявам "преди"/ което не беше много отдавна/  и "сега".
Моля се моята да си отстои на сатурновото..

Хората не се променят, но поумняват, така че не се знае

П.п. Аз лично не си падам по вторите шансове, но животът знае по-добре

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #280 -: Март 13, 2017, 09:02:26 am »
Ако е имало раздяла и аз съм против повторните събирания. Още едно от първите ми гаджета (бях много малка, но го помня) ми беше казал - "Счупено ли е веднъж и да го залепиш, счупеното се вижда".

Иначе съм виждала опресняване на отношения на брачни партньори при ретро фаза на венера в знака на наталната венера на единия.  Но това е друго.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #281 -: Март 13, 2017, 10:58:36 pm »
Не знам дали е по ретроградна Венера, но някои стари дрехи започнаха да ми се късат. Може би е време за обновяване, обаче по-добре ли ще е сега или да изчакам да тръгне директна? Не бих искал да давам пари за нещо, което ще се скъса след 5 месеца.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #282 -: Март 13, 2017, 11:39:44 pm »
Аз издържах 4 месеца да не си купувам никакви дрехи. Но тези дни избих рибата с тази туника и едни сребърни кецове  ;D

Моята луда Венера все шантави работи я съблазняват и ако има нещо бляскаво още по-добре.
« Последна редакция: Март 13, 2017, 11:42:40 pm от romantica »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #283 -: Март 14, 2017, 08:57:47 am »
Тия дългите туники са много модерни сега, също и рокли върху дънки :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #284 -: Март 14, 2017, 09:26:23 am »
Защо тук се обсъждат парцалки и мрежички?



...защото ( не знам дали е за жалост) само по ретро Венера явно се сещаме за Венериното у нас  или може би има някаква носталагия по "изгубената " женственост ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“