Автор Тема: Луна  (Прочетена 21238 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Луна
« Отговор #30 -: Юни 09, 2014, 11:34:40 pm »
Разгледах няколко карти, тези аспекти си мисля, че не описват майката, а представата на детето за нея

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Луна
« Отговор #31 -: Юни 10, 2014, 12:12:50 am »
Някой с хармонична Луна да сподели дали при него има баланс между вътрешните потребности и външните обстоятелства  :)

Моята Луна е в Овен, в трети дом. Намира се между Венера и Юпитер - Венера на 13 градуса, Луната на 19, а Юпитер на 26. Луната управлява 7 дом. Нейният диспозитор - Марс, е анаретен, в Стрелец и на асц. в Козирог, но в съвпад със Сатурн и Уран. Абсолютно точен.

"Искам" и "правя го" при мен са почти едно и също. Намирам това, което искам, винаги има някой, който да ми го даде или да ме отведе до там. Често ми се е случвало в точния момент правилния човек да ми подаде ръка. В много отношения съм била облагодетелствана от обстоятелствата, все едно цялата вселена работи за мен. Аз от малка живея със съзнанието, че съм специална и че превъзхождам голяма част от хората. Не се срамувам да го демонстрирам, но въпреки това много, много лесно печеля симпатиите им. Без да преувеличавам - засега не съм срещала човек, който да не мога да накарам да ме харесва, ако пожелая. Такъв съвпад на Луната и то в огнен знак дава много чар и магнетизъм. При мен е редовно явление непознат да ме заговори само, за да ми направи комплимент. Само от последните месеци имам няколко такива случки. Дори жени са ме спирали на улицата, за да ми кажат колко съм хубава - имам приятелка, с която точно така се запознахме. И двете нямаме никакъв по-особен интерес една към друга:)
Много, много се харесвам и в 90% от времето мога да кажа, че съм щастлива и жизнерадостна. Това да се харесваш, да се виждаш като ценна и неповторима при една жена също зависи от Луната. Имам позната с Луна в опозиция с Юпитер. Това е "искам като другите, но на мен не ми се дава като на тях". Въпросната жена е изтъкана от комплекси по отношение на външния си вид. А е напълно нормално момиче. Да, нищо особено, но е симпатична. Една жена може да е истински грозна и пак да се чувства като богиня - това няма връзка с външния вид в действителност. Тук говорим за психологическа нагласа, която и околните долавят.

Много се отклоних.
Аз винаги подхождам добронамерено. Това, че превъзхождаш някой, не означава, че трябва да го потискаш - напротив. Аз съм водена от усещането, че ми е дадено, за да давам и това е най-ключовия момент във взаимодействието ми с околните. На мен ми е приятно, когато успея да предам малко енергия на някой, да му вдъхна увереност, да му кажа нещо полезно. Това вече е проявление на рибешкото Слънце.

Познавам хора с ранена Луна. Това колко са успешни е дълга тема, защото ти правилно си отбелязала, че успехът е обтекаемо понятие. Онова, което ми се струва по-важно, е че никой от тях не е щастлив и удовлетворен от това, което е. Искат едно - получават друго, имат определени амбиции - не ги постигат. Не се чувстват на мястото си в живота. Сферата, в която се чувстват неудовлетворени зависи от разположението на Луната. Например, може да са страхотни в работата си и личните им отношения да са тотална щета. Това са хора, които компенсират пораженията в една област с хипер концентрация на желания и преследване на цели в друга. И друго - те винаги претеглят. Пари, благополучие, чувства, любови - там всичко е на кантара. Прилежно се премерва, после се пакетира и му се слага цена. Мен това ме отвращава. Там няма "давам ти, защото ми е хубаво". Има "давам ти, а ти какво ще ми дадеш?". Дори в приятелски отношения съм наблюдавала тази покупко - продажба, непрестанно калкулиране.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луна
« Отговор #32 -: Юни 10, 2014, 07:53:36 am »
Разгледах няколко карти, тези аспекти си мисля, че не описват майката, а представата на детето за нея

Да,Satin-как то я вижда,като отношение. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луна
« Отговор #33 -: Юни 10, 2014, 08:22:16 am »
The_One,

Благодаря ,за споделеното-много добре поднесена и полезна информация. :38:
Но,съвпадът е твърд аспект и като такъв се проявява ,в случая към Луна-капризно,импулсивно,дразнещо,агресивно,безпристрастност към чувствата на хората,наред разбира се и със силната воля ,способност за ръководене.При теб Юпитер помага за интегрирането на стелиума в Овен ,защото ти си със Слънце Риби ,това е тук спецификата ,същия в карта със Слънце Телец/Скорпион,няма да има тази проява.
Срещите ти с точните хора,точния момент и т.н. са от аспекта Юпитер/Уран,които държат 1/4 -(ъглови домове ).
Това че , омагосваш хората -Нептун в 1-ви дом ,комплиментите към теб и чара който носиш са от аспекта Венера/Сатурн и упр. 2-ри на АСЦ,като същата е упр.на МЦ-така искаш да те виждат хората-като Кралицата на света,а Меркурий пък помага да се разнесе слаавата ти.

Да,Луната казва много в една карта ,по начинът ,по който е поставена ,но тя винаги е отражение на Слънцето и ако същите са в двойка,целият останал арсенал работи на пълни обороти-при теб това се е случило:Слънце Риби -Луна Овен ,съвпад Юпитер ,а не някой друг . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луна
« Отговор #34 -: Юни 10, 2014, 08:43:59 am »
Не е важно какъв си, а как се чувстваш ;D - това е Луната в хороскопа.

Освен квадрата с Меркурий, Луната има преобладаващо хармонични аспекти - разположена е в юпитеров знак (Стрелец), има сестил с Венера и Уран във Везни и тригон със Слънцето и Марс в Лъв.

Колегите мъже откровено й се подиграват, аз също я вземам на подбив и не без основание. Всяка друга на нейно място би се замислила, тя обаче продължава да гледа отвисоко. Понаучих, че по същия начин се е държала и с предишните си колеги, явно при нея това е маниер на поведение, който й идва отвътре. Фактите говорят, че няма никакви основания за това огромно самочувствие, но жената много си вярва.

Edit:wind-без лични нападки

« Последна редакция: Юни 10, 2014, 10:41:51 am от wind »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Луна
« Отговор #35 -: Юни 10, 2014, 09:35:51 am »
Разгледах няколко карти, тези аспекти си мисля, че не описват майката, а представата на детето за нея

ами то е логично да е така - все пак две деца, брат и сестра, имат за майка една и съща жена, но аспектите на луните им са различни, което означава, че я виждат различно.
И Лиз Грийн/Саспортас така го обясняват - така я вижда детето.

Happy58

  • Гост
Re: Луна
« Отговор #36 -: Юни 10, 2014, 09:37:48 am »
неки тези, които имат съвпад или опозиция (сходяща) на луна с нещо си, да си вдигнат ръчичката

моята вече е обсъждана - сходяща опозиция с Юпитер, но преди да го свържем с майка ми, да отбележа, че никога не съм я свързвала с тази планета. По-скоро по Сатурн, с който има разх секстил.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луна
« Отговор #37 -: Юни 10, 2014, 09:48:03 am »
При мен знакът на Луната категорично не описва майката, но мен друга жена ме е гледала и възпитавала. В голяма степен бабата за мен беше въплъшение на някои от качествата на Луна в Рак - не в емоционален аспект (беше сдържана), а като обгрижваща фигура и домакиня.

За майката - квадратът на Плутон добре описва вечните й емоционални и екзистенциални кризи. Тригонът с Марс на ИЦ не описва характера й, по-скоро би трябвало да е представена от твърд аспект Луна/Марс. Тригонът описва мен и качествата, които съм изградила с годините. И двете планети са ми доминанти по западна система на разглеждане.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Луна
« Отговор #38 -: Юни 10, 2014, 09:55:40 am »
моята вече е обсъждана - сходяща опозиция с Юпитер, но преди да го свържем с майка ми, да отбележа, че никога не съм я свързвала с тази планета. По-скоро по Сатурн, с който има разх секстил.

като прочетох горното мнение на Лили внасям корекции - аз също съм отгледана от баба ми и тя вече категорично се вписва в опозицията с Юпитер :) и Луна в Козирог - просто не се бях сетила за този вариант.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луна
« Отговор #39 -: Юни 10, 2014, 10:00:42 am »
Баба ми изигра основополагаща роля в живота ми, през първите 16 години. На нея дължа много неща и сега си давам сметка, че е било за добро изпращането ми при нея - при майка ми нямаше да получа това възпитание и нямаше да изградя тези качества.

Със Сатурн в Лъв съм в тригон със Слънце - баба ми беше със Слънце в този знак и с Луна в Козирог в опозиция с Плутон (моята е в Рак в квадрат с Плутон).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Луна
« Отговор #40 -: Юни 10, 2014, 10:13:13 am »
Не мога да разбера кога луната описва жената, която се грижи за детето, най-често майката, понякога-бабата, и кога не. Не е до дневни/нощни карти...
Вариантът с "така гледа на нея детето", го изключвам от казуса, защото ако майката примерно е митничар, тя е такава и за двете си деца :) и нещо би трябвало да го подсказва.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луна
« Отговор #41 -: Юни 10, 2014, 10:14:52 am »
Вариантът с "така гледа на нея детето", го изключвам от казуса, защото ако майката примерно е митничар, тя е такава и за двете си деца :) и нещо би трябвало да го подсказва.

И аз споделям същото мнение - има неоспорими факти, които нямат нищо общо с психологическите проекции на детето спрямо майката.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Луна
« Отговор #42 -: Юни 10, 2014, 10:32:35 am »
Рени, нямам аспект между Венера и Сатурн. За останалото - както обикновено си много точна.

Edit:wind-без лични нападки
« Последна редакция: Юни 10, 2014, 10:43:36 am от wind »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луна
« Отговор #43 -: Юни 10, 2014, 11:03:37 am »
Не е важно какъв си, а как се чувстваш ;D - това е Луната в хороскопа.

Освен квадрата с Меркурий, Луната има преобладаващо хармонични аспекти - разположена е в юпитеров знак (Стрелец), има сестил с Венера и Уран във Везни и тригон със Слънцето и Марс в Лъв.

Колегите мъже откровено й се подиграват, аз също я вземам на подбив и не без основание. Всяка друга на нейно място би се замислила, тя обаче продължава да гледа отвисоко. Понаучих, че по същия начин се е държала и с предишните си колеги, явно при нея това е маниер на поведение, който й идва отвътре. Фактите говорят, че няма никакви основания за това огромно самочувствие, но жената много си вярва.

Edit:wind-без лични нападки

Лили ,ти как се чувстваш и съответно какъв човек си ?
И разбира се,астрологичния прочит на същите ,за да се поясни твоят коментар/мнение. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луна
« Отговор #44 -: Юни 10, 2014, 11:04:53 am »
Рени, нямам аспект между Венера и Сатурн. За останалото - както обикновено си много точна.

Edit:wind-без лични нападки



The_One,извинявай -Венера/Нептун. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“