Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 269084 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1725 -: Ноември 07, 2016, 07:08:25 am »
Тогава за по-сигурно ето картата:
ПП: Същия въпрос задавам и за Хирон
Много големи орбиси си допуснала за аспектите, до 6 гр. орбис, мисля -не е грях. :)
Да се чувстваш отшелна пък може да е от знаков квадрат венера в козирог-луна в овен.  Венера си е сдържана при теб в комуникацията, което не изключва качества на човека, тя е зрял партньор, на когото може да се облегнеш, стълб е. Козирогатите неща не показват емоционално сливане, поради гордост сами се справят, не им идва отвътре да говорят за емоции, слабости, човешки лутания. Силна като си-самотно ще е малко.
Изявата е по луна в овен-чрез работата.
Мисля, че имаш дилема по " вътрешните жени" в теб-по знаците овен и козирог.
А иначе венера, натално третодомна, по прогресии е отдавна в 4 дом, слънцето пък е прогресирало в 5 и т. н. Може затова да питаш и да се съмняваш.
Според някои автори планета на 5 гр от върха на следващ дом обединява значенията и на двата.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1726 -: Ноември 07, 2016, 09:00:47 am »
Благодаря за отговора!  :) Но все пак има влияние и на 3 дом, нали?
 Картата е моя и да ти кажа от този стелиум в 4д ми писна да се чувствам като отшелничка т.е. някак си често обстоятелствата в живота ми ме поставят на такова място или просто ми се струва така,  не знам. Като изляза навън сред хората ми става трудно да изразявам индивидуалността си и често другите ме смятат за безлична. Иска ми се някак да променя това.

Венера ти управлява Асцендента, позицията в Козирог и взаимната рецепция с диспозитора й по знак, те правят по-консервативна и обрана в поведение и външен вид, не си така ярка.

Пусни си даните, за да видим къде е Венера по прогресии, Марс ...
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1727 -: Ноември 07, 2016, 09:22:02 am »
Здравейте, понеже въпросът ми е много дребен реших да го задам тук. Венера в 3 дом на 5-6 градуса от куспидата на 4д къде има по-голямо влияние?

Ами вземи една-две книжки и прочети за двете положения - там, където се припознаваш, там влияе. Аз имам такъв Сатурн и така направих.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1728 -: Ноември 07, 2016, 09:29:37 am »
Кое в натала показва ментални проблеми у индивида? Не можах да открия конкретна тема за това (освен за психопатите, но там случаите са вече необратими), а покрай мнението, че хората все повече полудяват, се замислих, че може би е заложено в натала на много хора.

Весо, не мога да се стърпя.  :012: Малка синхроничност.
 :85: :57:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1729 -: Ноември 07, 2016, 03:19:51 pm »
Венера ти управлява Асцендента, позицията в Козирог и взаимната рецепция с диспозитора й по знак, те правят по-консервативна и обрана в поведение и външен вид, не си така ярка.

Пусни си даните, за да видим къде е Венера по прогресии, Марс ...
Няма нужда да ги пускам мога направо да пусна прогресивната.
Но това, че нещата в картата ми стоят така не пречи да се променя, нали? Винаги съм се чудела дали човек може да излиза извън границите на картата си и ако отговора е да дали ще е благополучно
« Последна редакция: Септември 06, 2017, 06:21:15 pm от Aquarius »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1730 -: Ноември 07, 2016, 03:48:21 pm »
Стига човек да желае - може много неща. Само да не чака да му падат то небето  :012:

Пр.Венера се движи към сходящ квадрат със Сатурн и от Водолей се бунтува срещу статуквото. Също предстои да направи секстили към Марс и Плутон - управители на прогр. АС. До 1-2 г. аспектите вероятно ще са точни :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1731 -: Ноември 07, 2016, 04:39:02 pm »
Като изляза навън сред хората ми става трудно да изразявам индивидуалността си и често другите ме смятат за безлична. Иска ми се някак да променя това.

Да, някак трудно е да се изрази същността на Слънце/Уран във Водолей във воден дом и под хоризонта - чувства се като аутсайдер. Нужната ти е малко повечко Венера, добре е да подсилиш нейните потребности, нужди , според знака, дома и аспектите й, както и да развиеш малко повече гъвкавост, да се замесиш, смесиш в/със съдбата на други хора, защото имаш акцент на залязващи планети в картата си. Опитай се да следваш посоката/пътеката на АСЦ Везни и да не оставаш "необвързана" и прекалено "свободна", а да се ангажираш и с близки приятелства и връзки, както и с идеи и интереси, отразяващи социално отношение. Рекламирай се, не се страхувай да правиш впечатление, само защото ти се струва, че все нещо в теб, по теб , около теб не е лично твое уникално творение или не е съвършено и на точното място- докато Сатурн оформи  маниера на Венера, а Венера се сети, че има нужда да си налага малко самодисциплина в интересите и предпочитанията, ако иска да получава удоволствия и наслада, ще минат многооооооо години. Затова използвай транзита на Юпитер през АСЦ, 1-ви дом, към Светилата, към Венера , за да разшириш малко социалния си живот. Транзитен Марс сега ще атакува знака Водолей в рецепция с Уран от Овен и следващите 2 месеца и половина са подходящи да си активна и да промениш това, за което питаш- така или иначе тр. Уран след месец и половина тръгва директен. :)
Да, има хора, които се издигат над собствената позиция на раждане и това обикновено са тези, които имат повече планети над хоризонта и поне една от тях е : едно от Светилата, упр. АСЦ, упр. на хороскопа. 
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1732 -: Ноември 07, 2016, 07:32:23 pm »
Много ви благодаря за отговорите :58: Да кажем, че Венера влияе по равно и на двата, така го усещам.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1733 -: Ноември 11, 2016, 04:27:32 pm »
В избраните теми зачетох информация за ведическата астрология - съвсем основни понятия. При нея има ли техники за прогностика или по-скоро е да се види потенциала на човека? Подобно на Хюман дизайн  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1734 -: Ноември 11, 2016, 04:33:25 pm »
Ведическата астрология е с прогностична ориентация. И техники за синастрия си имат, и мунданна, и хорарна астрология.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1735 -: Ноември 11, 2016, 04:37:32 pm »
Благодаря  :58:
Над силата е само умението да я владеем!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1736 -: Ноември 11, 2016, 05:26:32 pm »
Защо за краят на живота и старостта се гледа 4 дом? Не трябва ли по-скоро да се гледат Сатурн и 10 дом, нали старостта е по Сатурн?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1737 -: Ноември 11, 2016, 05:36:32 pm »
В 10 дом е кулминацията - тогава ли трябва да ти свършва животът? Логиката е друга - по ДС е залезът, по ИЦ е краят на живота, последният ни пристан.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1738 -: Ноември 11, 2016, 05:42:52 pm »
Логиката е друга - по ДС е залезът
Това пък защо?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1739 -: Ноември 11, 2016, 05:46:38 pm »
Изгревът на Слънцето = началото на живота
Залезът на Слънцето = залез на живота

Това са базови астрологични принципи, които би следвало да се знаят.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui