Автор Тема: Завист-ревност  (Прочетена 15769 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Завист-ревност
« Отговор #15 -: Януари 23, 2014, 10:40:26 pm »
Остави я тЪз елитарност.  :29: Козята Луна може да завижда за ... чувства и за такива водни неща.

 :clap:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Завист-ревност
« Отговор #16 -: Януари 23, 2014, 10:46:56 pm »
Тъндър, има логика, обаче трябва да има какво да храни самочувствието, иначе луна в козирог може да е кофти
А това за "нямам време за глупости (завист), щото съм си по-важна и съм по-яка"- направо е за луна в стрелец-там гордостта със сигурност е порок :)

"По-важна " си от Слънце опозиция Сатурн,квадрат Уран ,"по-яка  " си от Слънце като участник в голям тригон и в аспект АСЦ ,"горда" от положението му в 5-ти дом ,а се чувстваш "неотразима" по тези три показателя от Луна в Стрелец и в аспект с Юпитер  :72:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Завист-ревност
« Отговор #17 -: Януари 23, 2014, 10:48:58 pm »
Наскоро ви разказах за една жена, която излъчваше емоции с всяка най-обикновена дума, наистина ме впечатли (и не само мен). Но завист-в никакъв случай
В тази връзка за какво завижда луна в стрелец?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Завист-ревност
« Отговор #18 -: Януари 23, 2014, 10:50:33 pm »
Наскоро ви разказах за една жена, която излъчваше емоции с всяка най-обикновена дума, наистина ме впечатли (и не само мен). Но завист-в никакъв случай
В тази връзка за какво завижда луна в стрелец?

Трябват "двама " за случая-включи Юпитер  и Венера  :012:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Завист-ревност
« Отговор #19 -: Януари 23, 2014, 10:54:16 pm »
Трябват "двама " за случая-включи Юпитер  и Венера  :012:

Няма нужда - нали горе ти се съгласи с "луна в козирог завижда за..."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Завист-ревност
« Отговор #20 -: Януари 23, 2014, 10:54:51 pm »
В тази връзка за какво завижда луна в стрелец?

Да ти кажа, рядко се случва.

Ако е силно афликтирана, тогава евентуално би завидяла на чужда свобода и независимост - "гледай я онази как си развява байрака и живот си живее, що да не мога и аз!?".  :012:

Това е в кръга на шегата, но познавам такъв случай с акцентирано участие на малефици.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Завист-ревност
« Отговор #21 -: Януари 23, 2014, 11:00:00 pm »
Стрелешките обикновено ако им наложиш повече сатурнови отговорности, направо издивяват, стига да нямат нещо козирожко, силен Сатурн или поне повечко земя в натала. Но тук не играе само знакът на Луната, също така трябва да има потиснато Слънце и нехармоничен Уран. Под сатурнова преса издъхват, ако не са се научили да поемат отговорности.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Завист-ревност
« Отговор #22 -: Януари 23, 2014, 11:01:44 pm »
В тази връзка за какво завижда луна в стрелец?

Да ти кажа, рядко се случва.

Ако е силно афликтирана, тогава евентуално би завидяла на чужда свобода и независимост - "гледай я онази как си развява байрака и живот си живее, що да не мога и аз!?".  :012:

Това е в кръга на шегата, но познавам такъв случай с акцентирано участие на малефици.


права си - ако се почувствам "хваната в капан", възможно е и да започна на дърти години да завиждам :)
но не знам дали заради козирога в картата, специално при мен предполагам, че ще се изрази по-скоро в усилено драпане за заветното освобождаване, а не в "оная пък как се развява"

Между другото понеже наблюдавам отблизо луна в близнаци - май и при тях е така, но по друга причина - няма време, щото бързаме за следващото по-интересно нещо - или поне така ми се струва

Тъндър, луна в стрелец умее да си прави весело, дори ако трябва и на чужд гръб (което си е гадничко, но е факт)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Завист-ревност
« Отговор #23 -: Януари 23, 2014, 11:04:12 pm »
В тази връзка за какво завижда луна в стрелец?

Да ти кажа, рядко се случва.

Ако е силно афликтирана, тогава евентуално би завидяла на чужда свобода и независимост - "гледай я онази как си развява байрака и живот си живее, що да не мога и аз!?".  :012:

Това е в кръга на шегата, но познавам такъв случай с акцентирано участие на малефици.

О, това ми се случва на мен. Гледай го тоя/тая нищо не прави, а аз трябва да му/й върша работата. Отказвам да поемам отговорност за безотговорни хора. :012:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Завист-ревност
« Отговор #24 -: Януари 23, 2014, 11:06:18 pm »
Стрелешките обикновено ако им наложиш повече сатурнови отговорности, направо издивяват, стига да нямат нещо козирожко, силен Сатурн или поне повечко земя в натала. Но тук не играе само знакът на Луната, също така трябва да има потиснато Слънце и нехармоничен Уран. Под сатурнова преса издъхват, ако не са се научили да поемат отговорности.

и това е така, най-вече когато са по-дългосрочни
аз съм се превъзпитавала, и животът ме е учил, ама още ми е трудно - не при отговорности, а при монотонности - способна съм да хвърля всичко за миг и да ичезна, направо умирам отвътре като чуя примерно "правиш това и това и след година/две..."

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Завист-ревност
« Отговор #25 -: Януари 23, 2014, 11:07:41 pm »
Thunder, твоята Луна в Козирог ,не е толкова Козирог ,след като я "топлят" Уран и Нептун,стелиум в 11-ти ,диспозитор във Водолей,Огън/Земя ....по-лесно ти е да "мачкаш" ,демонстрирайки таланта си ,отколкото да " играеш " ,демонстрирайки мощна любов.
Има време и това да се случи ,първо Уран,после Плутон и Нептун ще те "позаобли ". :72:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Завист-ревност
« Отговор #26 -: Януари 23, 2014, 11:14:30 pm »
Отказвам да поемам отговорност за безотговорни хора. :012:

Туй и аз го казвам, без да имам сатурнова Луна.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Завист-ревност
« Отговор #27 -: Януари 23, 2014, 11:23:14 pm »
Сетих се - бих завиждала на някой, който е по-добър от мен в нещо, в което аз се мисля за много добра - това заради оня филм с Лауда :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Завист-ревност
« Отговор #28 -: Януари 23, 2014, 11:25:48 pm »
На по-добър преводач не бих завидяла, а на по-добър астролог - твърде много са такива, за да им завиждам.  ;D

Не завиждам толкова, колкото критикувам - истината е, че мразя нескопосано свършена работа, за отбиване на номера.
« Последна редакция: Януари 23, 2014, 11:27:23 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Завист-ревност
« Отговор #29 -: Януари 23, 2014, 11:40:59 pm »
Thunder, твоята Луна в Козирог ,не е толкова Козирог ,след като я "топлят" Уран и Нептун,стелиум в 11-ти ,диспозитор във Водолей,Огън/Земя ....по-лесно ти е да "мачкаш" ,демонстрирайки таланта си ,отколкото да " играеш " ,демонстрирайки мощна любов.
Има време и това да се случи ,първо Уран,после Плутон и Нептун ще те "позаобли ". :72:


Ми минаха ми върху Слънцето - Плутона колко пъти, Урана и той вече два - не беше толкова голям бой, за колкото го представят, ахаххаха.  :012: Даже Уранясах още повече! Аспекти отдавна не ме плашат - всичко е въпрос на отработка и на това да останеш верен на себе си. И връщайки се назад, в моментите в които по време на тези транзити съм изяла няколко ритника е именно когато съм се била самозабравила и не съм слушала себе си и това, което вътрешно знам, че е правилно. Така че същото и с Луната - не мога да ти гарантирам до колко след 40583498 години, като станат тези аспекти, за които говориш, ще съм това, което казвам, че ще стана днес, но това, в което съм се убедила е, че хората са различни, пътищата им са различни, нещата които трябва да научат - също. И какво имат в натала си като заложби е свързано с това, което трябва да научат. За мен "демонстрирането на мощна любов" - явно разбираш към хора, си е урок на водните луни, а не на другите стихии. Но любовта има други измерения - това, което твориш, то пак е израз на вселенска обич, това, което вършиш - можеш да го вършиш с "любов" - ето ти пак любов. Човек сам усеща какво резонира със самият него, защото като го изречеш пред него, у него се събужда или чувство на гняв и истерия (още не е научил да използва това нещо в живота си и го отрича), или ентусиазъм, или на лицето му се появвява усмивка. Това означава, че нещото резонира с него самия и това, което е той като същност. А мощна любов не резонира с нищо в мен - виж вярност, отдаденост, постоянство са вече нещо друго.  :)

Тежка планета не ти е минавала върху Слънце и Плутон ,и Нептун няма никога да го направят(не се налага ) ,а за Уран има време .Но затова пък Луната ти като диспозитор на същото ще "приеме" един от тях,за да я "(на)запълни " ,защото както каза ти -пътищата са различни ,хората също ,любовта също ,но всички реагираме ,чувстваме,помним...по един и същ начин ,чрез Луната. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“