Автор Тема: Завист-ревност  (Прочетена 15762 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Завист-ревност
« -: Януари 23, 2014, 10:25:48 am »
]Завист: "Аз-Ти " ,Венера -Марс,Слънце -Луна,Луна -Венера ....мама-аз,аз -приятел ,Гошко -Мимето и т.н.

Ревност: "Аз +Ти +...някой друг "....кой  е "третият" и кога ,при кои ситуации/транзити се появява и защо ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Завист-ревност
« Отговор #1 -: Януари 23, 2014, 12:07:48 pm »
Завистливите хора завиждат не на някой друг, а на всички други, тоест не е аз и ти, марс и венера, ами аз и другите
По принцип бих очаквала слабост в картата, нещо, което не намира път навън

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Завист-ревност
« Отговор #2 -: Януари 23, 2014, 01:20:22 pm »
Завистта има различни измерения - от чисто женска до професионална и дори интелектуална.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Завист-ревност
« Отговор #3 -: Януари 23, 2014, 02:13:35 pm »
Трябва да има и състезателен елемент

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Завист-ревност
« Отговор #4 -: Януари 23, 2014, 04:40:27 pm »
Аз с телешкото си + Венерата в 2-ри дом си признавам, че съм голям ревнивец и със силно развита чувство за собственост. ;D Обаче никога не съм завислив, напротив много съм безкористен със Слънце, Марс и Сатурн в 12 дом. :) Искам понякога да съм добър с хората до степен на наивност ... Мисля, че огнените знаци и Слънцето дават завист. Марсът дава също, но нейната ми се струва по - градивна и амбиционзна - ако не прави лош аспект със Слънцето де.  Става дума за най - грозната завист - на егото. Иначе, да има различни видове завист. :)
« Последна редакция: Януари 23, 2014, 04:43:14 pm от AzaZaeL »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Завист-ревност
« Отговор #5 -: Януари 23, 2014, 04:57:23 pm »
Тя завистта винаги е на егото. Няма как такова негативно чувство да произлиза от нещо по-фино и божествено.  :29:

да, ама не винаги от едното следва другото
например аз съм егоцентрична, но не съм завистлива

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Завист-ревност
« Отговор #6 -: Януари 23, 2014, 05:02:45 pm »
Завист има там, където има "липси", било то и като вътрешно усещане. Иначе самоцелно човек не може да завижда. И съм забелязвала, че себефокусираните хора по-рядко обръщат внимание какво има по чуждите "панички", как протича чуждият живот... Или нещо много силно трябва да им е разклатило увереността и самочувствието, за да изпитат такова чувство.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Завист-ревност
« Отговор #7 -: Януари 23, 2014, 07:43:52 pm »
Завистлива не съм.
От към ревност съм олеле  :012: От известно време се опитвам да я овладявам, но рядко ми се получава. Още от съвсем малка съм ревнивка  ;D Но мразя мен да ме ревнуват, задушават, ограничават, обсебват и да ми нахлуват в личното пространство, усетя ли нещо такова се изпарявам.
 

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Завист-ревност
« Отговор #8 -: Януари 23, 2014, 08:51:56 pm »
И двете и завистта,и ревността са вродена първична емоция като първата предхожда втората .Луната е главен участник и в двете "формули ".
Луна /Сатурн/Плутон -завиждаме за властта на "Х " ,който има над живота ни
Луна /Марс -завиждаме на "Х" ,който "води " живота ни
Луна/Юпитер -завиждаме на "Х" ,който ни определя морала и т.н.

Луна/Венера + някой друг (Меркурий ) -това са мама-аз (дъщеря /син) и например съседското палаво момченце ,което отвлича вниманието й от нас двамата е ревност.

Транзити на Плутон,активирайки аспектите с участие на Луна засилват и изваждат наяве тези чувства ,за които са ни забранявали да изпитваме защото са "лоши".

Face to face ...
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Завист-ревност
« Отговор #9 -: Януари 23, 2014, 09:01:27 pm »
Транзити на Плутон,активирайки аспектите с участие на Луна засилват и изваждат наяве тези чувства ,за които са ни забранявали да изпитваме защото са "лоши".

как така може някой да ти забрани да изпитваш чувство? понякога мисля, че живеем в различна реалност :)

и тоята предпоставка луна-Х означава, че няма човек, който не изпитва завист, освен с неаспектирана, а с това не съм съгласна :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Завист-ревност
« Отговор #10 -: Януари 23, 2014, 09:23:49 pm »
Всяка Луна е в отношение/аспект пряко или непряко,Луна в Козирог /6-ти дом ,неаспектирана,е индиректно във връзка и със Сатурн ,и с Меркурий.
Разбира се ,че няма такъв човек ,казах че това е първична емоция,значи е заложена .
Предполагам ,че работиш в екип,  разрешено ли ти е да показваш чувствата на радост,на гняв,на ирония... винаги и пред всички ...не ,защото съответният етичен кодекс налага определени междучовешки взаимоотношения на работното място,например?!?  ;)
 
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Завист-ревност
« Отговор #11 -: Януари 23, 2014, 09:29:32 pm »
Да-това за луна в козирог- и аз щях да пиша, но ме домързя-така е
Има хора, които не изпитват завис, не знам защо толкова си сигурна в обратното :)
Гняв може да се покаже и с един поглед-нали така :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Завист-ревност
« Отговор #12 -: Януари 23, 2014, 10:02:03 pm »
Да-това за луна в козирог- и аз щях да пиша, но ме домързя-така е
Има хора, които не изпитват завис, не знам защо толкова си сигурна в обратното :)
Гняв може да се покаже и с един поглед-нали така :)

Все някой ден ,ще "покажат" ,че изпитват ,няма къде да" избягат". :72:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Завист-ревност
« Отговор #13 -: Януари 23, 2014, 10:22:10 pm »
Тъндър, има логика, обаче трябва да има какво да храни самочувствието, иначе луна в козирог може да е кофти
А това за "нямам време за глупости (завист), щото съм си по-важна и съм по-яка"- направо е за луна в стрелец-там гордостта със сигурност е порок :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Завист-ревност
« Отговор #14 -: Януари 23, 2014, 10:37:02 pm »
Звучи логично, трябва да ги наблюдавам малко :)
Обаче луната ако не може да е емоционален вход/изход, защото има вратар, тя може и да не разбира първопричината на действие Х