Автор Тема: Меркурий и система на учене  (Прочетена 13399 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий и система на учене
« Отговор #15 -: Януари 24, 2014, 02:03:20 pm »
Не е ли заложен адекватен мисловен процес в натала, не го търся по мунданни констелации, белким слепият да прогледне.

Но може да дойде по-интересно поколение деца, знам ли...

И какво от това като си умен като никой не знае затова ?!?
Нали е желателно потенциала да се развива,а без стимул /динамика ,това няма как да се случи .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Меркурий и система на учене
« Отговор #16 -: Януари 24, 2014, 02:08:26 pm »
Мисълта ми беше, че все повече се оглупява - къде от мързел, къде от инерция.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий и система на учене
« Отговор #17 -: Януари 24, 2014, 02:27:34 pm »
Подкрепям казаното,но и "това ще мине " ,нали всичко е циклично -нека да се реализира "измисленото" от 19 в.-20 в. и после пак  '

Глобалното затопляне е виновно,почна много да ни пари на мозъците ,как да се мисли ?!?
И понеже вече се изгуби "третото" от житейската максима  "йЕдене,пийЕне и... тЕя три неща" ,поради размиване на половете ,енергията се концентрира в "борбатЪ",ама за какво все още не се знае-липсва мисъл. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий и система на учене
« Отговор #18 -: Януари 24, 2014, 02:49:14 pm »
Цитат
Паметливо говедо съм си аз.

Thunder,затова можеш да си благодарна на Луната си в Козирог . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий и система на учене
« Отговор #19 -: Януари 24, 2014, 03:23:38 pm »
Не защото е диспозитор на Меркурий при теб ,а защото е под управлението на Сатурн. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий и система на учене
« Отговор #20 -: Януари 24, 2014, 05:10:54 pm »
И не само ,има и от Нептун.И двете планети активират Светилата ти ,Меркурий,АСЦ.... и са в ъглов дом и то в 4-ти ,а ти си Раче все пак . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Меркурий и система на учене
« Отговор #21 -: Януари 24, 2014, 06:07:38 pm »
Моята Луна що не помни тогава, като трябва да е като библиотека  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий и система на учене
« Отговор #22 -: Януари 24, 2014, 07:03:29 pm »
Моята Луна що не помни тогава, като трябва да е като библиотека  :)

На теб не ти е необходимо да помниш информация от "1-ви клас" ,защото винаги има от кой да я "изсмучеш" -Луна Скорпион съвпад Плутон. :012:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Меркурий и система на учене
« Отговор #23 -: Януари 24, 2014, 07:59:06 pm »
Моята Луна що не помни тогава, като трябва да е като библиотека  :)

На теб не ти е необходимо да помниш информация от "1-ви клас" ,защото винаги има от кой да я "изсмучеш" -Луна Скорпион съвпад Плутон. :012:

Същото би трябвало да важи и за моята осмодомница в квадрат с Плутон, ама тц - помня като слон.  :29:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Меркурий и система на учене
« Отговор #24 -: Януари 24, 2014, 08:32:00 pm »
Моят телешки Меркурий участва в конфигурация хвърчило и наистина хвърчи от разсеяност ;D . Прави точни тригони с Нептун и Луна, както и опозиция с Плутон. Прави и широк тригон с Уран. И Луната ми участва в хвърчило, освен в големия тригон прави и опозиция със Сатурн.
Много съм зле винаги с теоритическата част. Трудно ама много трудно помня сухи факти. Като малък ме караха да уча стихотворения на изуст и не го правех, защото за едно кратко стихотворение трябва да отделя 3 пъти повече време отколкото другите ми съученици и беше много мъчително за мен... Така че нещо, което не ми е интересно не мога да го науча дори и да искам. Предпочитам първо да видя нещата на практика и да разбера, че нещото което трябва да се научи има полезност и практическа функция. Стане ли ми нещо интересно аз се вманиачавам да разбера всяка подробност и фундаментално да си изясня всеки детайл. И влезне ли ми веднъж в главата подобно нещо то никога не излиза... Помня дати, емоционални преживявания. Умея да правя асоциации с неща, които съм запомнил и новите неща, които трябва да науча ... абе крепя се на старото. Принципно бавно ми работи телешкото мозъче. ;D Нептуна ми помага да си представям някои неща по - интересни и така се усилва впечатлитеността ми. Не обичам някой да ми обяснява нещо, предпочитам сам да си го видя и прочета отнякъде и тогава по - лесно разбирам нещото. Не обичам да ми говорят абстрактно и философски, такива хора много ме изнервят и спирам да ги слушам. Особено глупостите на Меркурий в стрелец не са ми по вкуса. ;D 
« Последна редакция: Януари 24, 2014, 08:34:26 pm от AzaZaeL »

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Меркурий и система на учене
« Отговор #25 -: Януари 24, 2014, 08:35:37 pm »
Ако е за силна и услужлива памет - имам два пътеводни примера - единият е мъжки близнашки Мерк и с Луна във Везни и Слънце в Телец, а дамата е Рак, с близнашки Мерк и Луна в Стрелец.

От горните ми примери синът ми е с Луна в Козирог е не е от най-паметливите, стрелчешкия Мерк е с Луна в Рак - средна работа, по-скоро избирателна памет, а девешкият Мерк също е с Луна в Лъв и си я бива.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Меркурий и система на учене
« Отговор #26 -: Януари 24, 2014, 08:55:27 pm »
Помня избирателно - в зависимост от полезността и атрактивността на информацията. Но имам и силна емоционална памет.
Не мога да си пълня главата с тонове ненужна информация и новини-еднодневки, да съпреживявам нещо несъществено за мен. В това отношение създавам впечатление за доста капсулиран в себе си човек, който проявява слаб интерес към заобикалящата го среда.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Меркурий и система на учене
« Отговор #27 -: Януари 24, 2014, 09:15:49 pm »
Но имам и силна емоционална памет.

И момичето стрелец отгоре е така - дори до злопаметност, когато са намесени чувства и емоции. При нея тая силна Луна всъщност изцяло доминира характер, чувстителност, дори излъчване. Има силен огнен акцент - Меркурий в Стрелец, асц. в Стрелец и Слънце там, плюс Марс в първите градуси на Козирог отново в първи дом. Всичко й е над хоризонта, има много активна карта, плюс ъглов Плутон и то на МС. Обича ярки, топли цветове и огнени/малко шаренки и прекалено златисти за моя вкус/ интериори, и дотук с огъня и плутона.
А всъщност е с много фина и нежна структура, с много овладяни, дори лежерни движения, спокоен маниер, много мило и нежно излъчване - крехка, усмихната, добричка, като термометър за настроенията на околните - направо лечител в прекия и преносен смисъл на думата. При това при нея не е поза, наистина излъчва доброта, а например реакцията й при стрес и обида е плач и депресия, никога гняв, никога рязкост, никога не вика, никога не съди. Треперушка - при стрес и дедлайни направо и физически се разтреперва. Не знам дали и това не е карта като за илюзията и Нептун в първи  :)
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Меркурий и система на учене
« Отговор #28 -: Януари 24, 2014, 09:28:59 pm »
И момичето стрелец отгоре е така - дори до злопаметност, когато са намесени чувства и емоции.

Не мога да кажа, че при мен не се случва същото.  ;D Но много дълбоко трябва да са ме засегнали, за да пожелая справедливо възмездие.

При силно нервно напрежение и аз се разтрепервам, получава се специфично схващане на крайниците, понякога е доста болезнено.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий и система на учене
« Отговор #29 -: Януари 24, 2014, 09:49:26 pm »
Моята Луна що не помни тогава, като трябва да е като библиотека  :)

На теб не ти е необходимо да помниш информация от "1-ви клас" ,защото винаги има от кой да я "изсмучеш" -Луна Скорпион съвпад Плутон. :012:

Същото би трябвало да важи и за моята осмодомница в квадрат с Плутон, ама тц - помня като слон.  :29:

Лили ,Рак е опозиция на Козирог ,нали ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“