Автор Тема: Роднински въпроси  (Прочетена 10981 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Роднински въпроси
« Отговор #15 -: Януари 25, 2014, 11:58:18 pm »
Ашлеша могат да бъдат коварни като змии. То нали накшатрата се свързва със змията. Поставят собствения си интерес и оцеляване над всичко останало. Има някаква емоционална студенина, поне привидна безчувственост при някои от Луните в тази накшатра.

И този ли Юпитер в Навамша е прецакан? Защото така хубаво звучи тронов Юпитер в 10-ти в Раши.

Да, дебилитиран Юпитер в навамша - в Козирог, но в съвпад с Луната там.

Много двуличен, коварен и лицемерен човек. Луната в Раши е в собствен знак и получава подкрепящ аспект от Юпитер, който също е в собствен знак и в силна позиция спрямо Лагна. Умее да играе благородство, доста правдобоподно му се получава, много хора е успял така да заблуди. Навън е винаги усмихнат, любезен, но само с хора, от които има интерес. Виждала съм го как се държи с хора (непознати), които са "нисшестоящи" за него, гледката е отвратителна.
Познавам тоя човек вече 13 години и в един момент си показа истинското лице, когато интересът се промени. Много лъже, блъфира, изопачава всяка дума. И интересното е, че хората му вярват. Силен Юпитер в Арудха Лагна.  ;D



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Роднински въпроси
« Отговор #16 -: Януари 26, 2014, 12:01:04 am »
Уф, не прочетох всичко, обаче:
1) да се изповядва сделка на различна цена от реалната, е практика
2) дарението може да се развали по-късно при определени условия (не помня подробности)
3) изпращаш им твой адвокат-да ти пази интереса и приключваш-с минимални ядове, сигурен резултат, и не толкова голяма такса(вероятно ще е нещо от сорта-50лв)

Не виждам къде е драмата-щом не искаш да се вкарваш в цирк-постъпи достатъчно дистанцирано, за да не могат и те да те вкарат

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Роднински въпроси
« Отговор #17 -: Януари 26, 2014, 12:03:13 am »
А така. Това щях да питам - за Арудхата. Благодаря, че ми отговори!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Роднински въпроси
« Отговор #18 -: Януари 26, 2014, 12:03:23 am »
Oхoo,   щом си с Луна в Аардра има какво да извадиш срещу Ашлеша...
Но и нас Ашлешите си ни бива...

Да ти кажа, и Ардрите не сме цвете за мирисане, поне така ни описват.  :)

Но мен много силно трябва да ме настъпи някой, за да се изправя на нокти. Но никога няма да тръгна с лъжа, блъф, извъртане, долни номера, предпочитам да боравя с факти срещу опонента.

А тоя има Луна в опозиция със Слънце и екзалтирал изгорен Марс в 8 дом. Никога не действа директно, а търси удобни вратички - където може да послъже, да надхитри, да обърне всяка дума и ситуация в своя полза.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Роднински въпроси
« Отговор #19 -: Януари 26, 2014, 12:06:44 am »
Уф, не прочетох всичко, обаче:
3) изпращаш им твой адвокат-да ти пази интереса и приключваш-с минимални ядове, сигурен резултат, и не толкова голяма такса(вероятно ще е нещо от сорта-50лв)

Не виждам къде е драмата-щом не искаш да се вкарваш в цирк-постъпи достатъчно дистанцирано, за да не могат и те да те вкарат

Точка 3 ме устройва, но не искам да се стига до изпращане на адвокат - в случая не е необходимо, защото желая въпросът да остане висящ, да не се прехвърля нищо, а те ме натискат. Или евентуално да пратя адвокат да се запознае с документите за прехвърлянето и да чуе техните "условия", а те със сигурност ще са измамни, защото реално те не искат да има плащане.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Роднински въпроси
« Отговор #20 -: Януари 26, 2014, 12:06:59 am »
"Целта оправдава средствата" перефразирам на "Противникът оправдава средствата". Малко блъф няма зле да ти дойде според мен. Аз от глупавичка и наивна се научих да блъфирам, защото когато си заобиколен от акули, трябва да се научиш да плуваш. Не е много добро сравнението, но не ми хрумна нищо по-остроумно.

Ардрите се управлявате от Меркурий и Раху и затова си мисля, че трябва да умеете добре да боравите със словото. Така че го върти на шиш на бавен огън. ;D
« Последна редакция: Януари 26, 2014, 12:09:06 am от Mirabella »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Роднински въпроси
« Отговор #21 -: Януари 26, 2014, 12:12:45 am »
Преди време много близък поиска нещо за трето лице, което не беше въобще справедливо, не говоря за изгодно. Твърдо и ясно: "не, съжалявам"
Или вариант 3 с  неизгодни за тях модификации-да ти го платят по-високо от реалната цена (20-30%)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Роднински въпроси
« Отговор #22 -: Януари 26, 2014, 12:14:42 am »
Рени, застрелваш ги с един удар. Браво на теб! На мен ми е позната позицията на Лили, защото Марсът ми е във Везни със Сатурн. Колебливо и дипломатично избягвам конфликти. Но и аз казах баста. При сатурнов възврат (като коментар към по-предния ти пост).

Нямам данни да съм представител на Светата инквизиция ,милозлива съм и състрадателна като типична Рибка ,не  ги мъча -направо  им "отрязвам главата" . :72:....като преди това съм им давала/дала достатъчно шансове .
И аз имам по натал аспект Марс/Сатурн ,но не е мажорен-сескиквадрат е ,казват че бил дразнещ ,не знам дали е така .Аз не съм колеблива,по-скоро съм се страхувала от "силата" вътре в себе си и съм си "пасувала" ,но след като всички външни планети минаха през АСЦ.Марс,Слънце ,вече нямам такива страхове,показвам я ,съзнателно и с мярка ,за да няма невинни жертви. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Роднински въпроси
« Отговор #23 -: Януари 26, 2014, 12:18:53 am »
Ардрите се управлявате от Меркурий и Раху и затова си мисля, че трябва да умеете добре да боравите със словото. Така че го върти на шиш на бавен огън. ;D

Аз и на съпругата му имам какво да кажа - досега съм го спестявала, в името на тяхната фалшива семейна идилия. Тя въобще не е наясно с какъв човек живее или се прави на разсеяна, защото ситуацията и удобствата на такъв живот я устройват. То е голяма хранилка там - и за големите й две деца от първия брак. Нямам намерение да им развалям отношенията, но понеже сега и тя ме обработва, смятам най-сетне да й кажа истината за лъжите на тоя човек и за заплахите му към мен. Той и пред жена си играе фалшиво благородство - уж за нейната щерка иска това прехвърляне, а на практика просто се възползва от ситуацията. Когато повдигна пред мен тоя въпрос, ми заяви, че за него тоя дял не играел роля и че за мен също не би трябвало да играе. Наистина за мен няма смисъл, но за разлика от тях имам принципи. А ако за него нямаше значение, нямаше преди година и нещо със същия тоя дял да ме заплашва, намеквайки за съдебни разправии, без да съм претендирала за нищо и да съм повдигала този въпрос. Сега ако му го напомня, всичко ще отрече и ще каже, че аз лъжа. Не мога да разбера, откъде идват толкова гнусни хора в живота ми, уж имам Юпитер в 7 дом.  :017:






Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Роднински въпроси
« Отговор #24 -: Януари 26, 2014, 12:24:42 am »
Имаш си права върху дяла, твой си е, недей така, не играе роля. Щом си е твой, значи си е твой. Не уважават чуждата собственост, наглост и алчност. Позната ми е историята със заплахите. На мен ми отнеха нещо интелектуално преди 2-3 години с фалшиви приказки за морал, тънки заплахи и възползване от властова позиция.
Съвсем възможно е жена му да е наясно що за съпруг има и тя да е на същия хал. Има една приказка за краставите магарета, които се намират... Лошотиите се събират с лошотии.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Роднински въпроси
« Отговор #25 -: Януари 26, 2014, 12:26:52 am »

В открити конфликти и схватки да влязат...Това не го умеят, губят си нервите..Но умеят да са търпеливи...Да изчакат. Така преценяват още по добре как да постъпят.

Да, това наистина не го умея - в конфликтна ситуация, при караници и скандали си изтървам нервите, реагирам твърде емоционално и по този начин някои успяват да ме надвият. Поради тази причина съм губила спорове, в които аз съм права, а опонентът не постъпва коректно. Винаги съм предпочитала да изчаквам, но има ситуации, в които се иска действие и челен сблъсък с проблема, не може все да се отлага решението.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Роднински въпроси
« Отговор #26 -: Януари 26, 2014, 12:30:45 am »
Съвсем възможно е жена му да е наясно що за съпруг има и тя да е на същия хал.

Наясно съм с качествата й, но нали затова са се събрали, да са живи и здрави и дано детето да не наследи тази ценностна система.  :012:

Сега остава и да започнат да ми говорят за етика и морал, ако не могат да ме надвият с друго. А аз само чакам тоя въпрос да се повдигне - по тази тема със сигурност имам какво да им кажа.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Роднински въпроси
« Отговор #27 -: Януари 26, 2014, 12:34:10 am »
Аз въобще не бих влизала в разговор за морал, въпросът е правен, има си норми
Между другото, ако отидеш в охранителна фирма и им кажеш, че ти трябва придружител за "морална" подкрепа-пак е толкоз-30-50лв, че може и по-малко

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Роднински въпроси
« Отговор #28 -: Януари 26, 2014, 12:35:35 am »
В крайна сметка... какаво пък толкова. Дай му го този дял...Разбери, че така си чистиш кармата . Правиш нещо добро и то ще ти се възвърне някой ден...А на него ще му се отнеме..

Мммне :)

Такива хора са иззедници - днес ще е дяла, преди това - услуги, какво - накрая душата да й вземат?
« Последна редакция: Януари 26, 2014, 12:40:18 am от Papy »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Роднински въпроси
« Отговор #29 -: Януари 26, 2014, 12:35:45 am »
Аз въобще не бих влизала в разговор за морал, въпросът е правен, има си норми

С такива помияри е най-добре с "морална" подкрепа от адвокат.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui