Автор Тема: Роднински въпроси  (Прочетена 10979 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Роднински въпроси
« -: Януари 25, 2014, 10:29:00 pm »
По 4 дом са близките, семейството, родителите и техният дом.
По 3 дом гледаме роднините - братя, сестри, братовчеди.

А по кой дом са доведените роднини - всички онези, които навлизат в живота ни след повторния брак на някой от нашите родители? По производни домове ли да ги търсим?

По ретро Венера започнаха да ми упражняват мазен натиск покрай едни имотни интереси. Почти съм сигурна, че смятат да ме вкарат в документална измама, вече са наели и адвокат, търсят удобни вратички. Започвам годината с тежки дирекции - дир. Плутон в съвпад с нат. АС, дир. Марс опозиция с нат. Плутон... и не знам дали да си гледам здравето, малкото останали нерви или все пак си струва да им се противопоставя, а това означава да се изгорят всички мостове. Но вече ми писна да бъда употребявана. Знаят, че съм съвсем сама, че няма кой да ме подкрепи и се възползват от ситуацията. Върви едно бавно и напоително промиване на мозъка и баламосване със захаросани кухи приказки и демонстрации на фалшива загриженост.

Само юридически проблеми не ми стигат в това положение, но не ми се ще и да отстъпвам, не може до безкрай да се поощрява авантата.




Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Роднински въпроси
« Отговор #1 -: Януари 25, 2014, 10:50:28 pm »
За какво са ти тези роднини, които дори не са ти кръвни роднини? За да си мислиш, че имаш роднини и не си сама ли? Нали казваш, че си сама. Значи не ти трябват. Баща ми е прекъснал контактни много отдавна с част от своите кръвни роднини, които не заслужават подкрепата и добрината му. И те са абсолютни използвачи. И там ще има имотна делба сигурно. Пази се да не те вкарат в престъпление. Разкарването по съдилища ми се струва по-лошо от лоши роднини.

Ако се държат като врагове, е може би по-добре да ги гледаш по 7-ми и 12-ти дом. Или 6-ти за грижи, диспути и врагове по ведическата.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Роднински въпроси
« Отговор #2 -: Януари 25, 2014, 10:51:49 pm »
Защо да отстъпваш? Производните-9 дом са роднините по брак, но твоя. Производните деца на твоите родители-първо5, второ 7 и така...Но най-вече гледай своята карта. Ти имаш тревога с това.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Роднински въпроси
« Отговор #3 -: Януари 25, 2014, 10:59:38 pm »
За какво са ти тези роднини, които дори не са ти кръвни роднини? За да си мислиш, че имаш роднини и не си сама ли?

Да, с това се опитват да ме манипулират - да ми внушат, че не съм съвсем сама и че ме подкрепят. А реално дотук само аз съм им вършила услуги  и все за нещо ме използват - може и на дребно, но използват. Дотук помощ не видях, само празни приказки. Става въпрос за хора с възможности, а ме търсят дори за безплатен превод на документи при нотариус, за да спестят някой лев. И същевременно ги виждам, че живеят нашироко.

По-скоро ще да са "скрити врагове" - по 12 дом, но онези, които се преструват на доброжелатели, за да си гонят интереса. Притискат ме да направя едно безвъзмездно прехвърляне (наследствен дял), но вероятно ще трябва да се подписвам пред нотариус за сума (при това няма да е малка), която реално не съм получила. Фалшива покупко-продажба, защото ако се направи чрез дарение, данъкът ще е доста по-висок, а гледат да минат тънко. Веднъж се наложи да излъжа в полицията, когато за пореден път правих покана за тяхна близка от чужбина, че живея в тяхното жилище. Нямам намерение да лъжа и пред нотариус, за което ще положа и подпис.

Рядко съм изпитвала такава погнуса, но тия направо ме отвращават.



« Последна редакция: Януари 25, 2014, 11:08:45 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Роднински въпроси
« Отговор #4 -: Януари 25, 2014, 11:08:14 pm »
Нека ти платят колкото ти се полага по закон и ще се подпишеш. Така би била честна сделка. Защо смятат, че трябва да получат дела безплатно? Защо в България е пълно с наглеци, които мислят, че могат до получават всичко наготово/безплатно?

Ако направиш каквото искат от теб, ще се оттървеш от тях завинаги - има ли надежда за това? Или до следващия път, когато им скимне да получат нещо безвъзмездно? Оле, баща ми е същият. И въпреки че е отрязал някои от родата, прави безплатни услуги на чужди хора, които не заслужават.

Ти решаваш. Аз нямам право да те настройвам против тях и да наливам масло в огъня, така че извинявай, че изказах така рязко мнението си. Луна в Стрелец - каквото й е в сърцето, това й е на устата (клавиатурата).

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Роднински въпроси
« Отговор #5 -: Януари 25, 2014, 11:15:12 pm »
Те не искат феър плей, а да минат без пари и при това да платят минимален данък. Всичко са пресметнали. Но в случая това надали е възможно да се направи юридически, освен ако по някакъв начин не се заобиколи законът. Мен ме устройва въпросът да остане във висящо положение, но за тях сега ситуацията е много удобна да си го вземат, ужким за въпросната близка, която ако има дял от имот в Бг, щяла да получи мултивиза. По два пъти в годината ме разкарват да й правя покани и да ги подавам в полицията, за да може да стои тук по шест месеца в годината на всичко готово, без да има никакви специални заслуги. Забавно, но с потенциалната бенефициентка имаме точен съвпад да нейна Луна в Телец с моя Юпитер, от мен се очаква да я "надаря".  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Роднински въпроси
« Отговор #6 -: Януари 25, 2014, 11:16:06 pm »
Нали си във сатурнов възврат, време ти е за твърдост. Но този тип неща са и по 12 дом-много хора намесени-бивши съдби на близки роднини...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Роднински въпроси
« Отговор #7 -: Януари 25, 2014, 11:20:46 pm »
Благодаря, че ме подмлади  ;D. Не, но сега Сатурн ми минава през Асцендента. Предстои и марсово ретроградие в опозиция към стелиума ми - хич няма да е лесна борбата. Но те нямат никакви законни основания да ме призоват по съдебен ред, това ще е противозаконно. В случая са изцяло зависими от моите настроения, а аз оттук нататък смятам да се придържам към принципа "каквото повикало, такова се обадило". За съжаление дирекциите и транзитите сега не са в моя полза.
« Последна редакция: Януари 25, 2014, 11:25:43 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Роднински въпроси
« Отговор #8 -: Януари 25, 2014, 11:20:58 pm »
А защо не се "довериш" на ИЦ и планетата съвпад там ,активирана от Нептун; оста 3/9-ти при теб е активирана с "финал" в 1-ви;втори У ИЦ в 8-ми ,квадрат Плутон/Слънце ...имаш много квадрати и по транзит,трябва с нещо да се справиш ,но няма да ти хареса крайният резултат,защото се изисква пренастройка в посока -"да се изгубя/изчезна за 60 секунди",а ти си настроена за "война" .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Роднински въпроси
« Отговор #9 -: Януари 25, 2014, 11:27:22 pm »
Рени, напротив, винаги съм избягвала войната и директния сблъсък и равносметката, която направих дотук за живота си, никак не ми хареса. Не желая конфликт, но не желая повече да бъда мамена.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Роднински въпроси
« Отговор #10 -: Януари 25, 2014, 11:35:34 pm »
 Аз мисля, най-добре, ти си реши  и виж какво мислиш по въпроса, за себе си, за своето развитие. Ти си мощен петодомен стелуиа, асц. също е силен, остави негативите на марс в риби, има и позитиви. Нептун-управителят му го наближава.
Винаги си харизматична и силна, но остави задкулисисето, определи се, действай. Ще те подкрепи невидимото.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Роднински въпроси
« Отговор #11 -: Януари 25, 2014, 11:39:55 pm »
Типична Джиештха...

С Луна в Ардра съм, Лагна във Вишакха.

Но човекът, на когото трябва да се противопоставя, е доста силен противник - Луна в Ашлеша, Лагна в Ардра, Меркурий (Лагнеш) в съвпад с Кету в 7 дом, силна позиция на Юпитер (Риби, 10 дом) и Сатурн (Водолей, 9 дом). Той затова не си поплюва - има силна звездна подкрепа и бумерангът не се връща.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Роднински въпроси
« Отговор #12 -: Януари 25, 2014, 11:49:48 pm »
Ашлеша могат да бъдат коварни като змии. То нали накшатрата се свързва със змията. Поставят собствения си интерес и оцеляване над всичко останало. Има някаква емоционална студенина, поне привидна безчувственост при някои от Луните в тази накшатра.

И този ли Юпитер в Навамша е прецакан? Защото така хубаво звучи тронов Юпитер в 10-ти в Раши. Все едно го пази, може да си права за бумеранга. Обаче аз си мисля, че всичко рано или късно се връща.
« Последна редакция: Януари 25, 2014, 11:51:22 pm от Mirabella »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Роднински въпроси
« Отговор #13 -: Януари 25, 2014, 11:50:34 pm »
Рени, напротив, винаги съм избягвала войната и директния сблъсък и равносметката, която направих дотук за живота си, никак не ми хареса. Не желая конфликт, но не желая повече да бъда мамена.

Лили,нали говорим за в периода ?!?
Нали все някога трябва да разбереш защо я имаш тази опозиция Слънце/Плутон ,не може цял живот да избягваш конфронтацията ,ето ти удобен момент ,предоставен от моментната "звездна " обстановка ,стига Нептун съвсем да не е "размекнал " Марс-а ти.
Не е съвет или посока от моя страна ,споделям-имам три опозиции към Слънце  като две от тях са от Уран/Плутон,изживяла съм ситуацията ,не мина без "война" ,разбира се водена по моя начин.Разликата между теб и мен е в това ,че твоето Слънце е огнено ,а Марс във воден знак-ти си на "позиция" ,докато не дойде време за действия и тогава започва колебанието и вдигаш лозунга за "мир и равенство",при мен е обратно-аз изглеждам като отнесена /залюхана ,но като дойде времето ,когато са прекалили другите с отношението си към мен  ,нямам колебания как да ги "застрелям" ,правя го на мига -водно Слънце и огнен Марс.
Така че ... ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Роднински въпроси
« Отговор #14 -: Януари 25, 2014, 11:56:38 pm »
Рени, застрелваш ги с един удар. Браво на теб! На мен ми е позната позицията на Лили, защото Марсът ми е във Везни със Сатурн. Колебливо и дипломатично избягвам конфликти. Но и аз казах баста. При сатурнов възврат (като коментар към по-предния ти пост).