Автор Тема: Аксесоарите -начин да "заявиш" себе си  (Прочетена 8628 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Аксесоарите -начин да "заявиш" себе си
« Отговор #15 -: Февруари 02, 2014, 01:27:45 am »
И брада няма - може би Аполон :) или Александър Велики

Лейди Ди ,"говориш " си тази нощ с Боговете ти  :72:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Аксесоарите -начин да "заявиш" себе си
« Отговор #16 -: Февруари 02, 2014, 01:35:58 am »
И брада няма - може би Аполон :) или Александър Велики

Лейди Ди ,"говориш " си тази нощ с Боговете ти  :72:

Свалям си нови албуми от пиратите, слушам музика, пия масала чай и само дето не пуша. Те сега ако не ми го проговорят, кога. Те са ми слабост, тия специално, но Тъндъра, като един виден юрист, ги предпочита в римския им вариант  - студени нечовеци. Значи вместо разпищолен Аполон, ще й го наречем Юпитер.

Всичките й амулети са иначе символични. Орелът става за Зевс, но Зевс е с брада, Козелът е за Сатурн, той също не е голобрад и дългокос, а Аполон може да си вземе коня. Драконът не го броим от тази кохорта, той е източно жувотно. Значи, решено е - Аполон :012:. Пардон, Юпитер.
« Последна редакция: Февруари 02, 2014, 01:40:38 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Аксесоарите -начин да "заявиш" себе си
« Отговор #17 -: Февруари 02, 2014, 01:45:12 am »
Готина музика слушаш,малко в стил Джанис Джоплин ,но в по-мек ,кадифен вариант -хареса ми  :49:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Аксесоарите -начин да "заявиш" себе си
« Отговор #18 -: Февруари 03, 2014, 08:28:40 pm »
Abroad,аксесоар любим и как се свързва при теб с натални Луна и Венера ,2-ри дом ?!?  ;)

обувките :012:
не са аксесоар, но аз тъй ги възприемам, чантите остават на по заден план - тях със сигурност ги нося по задължение, като не е важно дали съм отпочинала или уморена

иначе - пръстени с камъни; колиета и гривни по-рядко, нищо че ги ценя повече
миналата седмица изпуснах един пръстен, камъкът му се счупи на две - с най-ниска стойност е сред останалите, но за сметка на това ми е най-ценен и красив. Занесох да го оправят - там също го изтървали, камъкът станал на прах - имайки предвид транзитният Марс, който ми квадратира двете светила в момента, излишно е да казвам колко се ядосах и как ми пролича. Пръстенът беше своеобразен талисман.

дали се изчерпва с 2ри и Венера - вероятно да, като бих добавила и Луна - Венера във Водолей не си пада по нещо, което да се повтаря при другите, съвпада с Юпитер не позволява да е "евтино", анаретният ретрограден Сатурн все води до нещо счупено, белязано, одраскано или със скрит дефект; заключеният водолей във 2ри не търпи всеки път дрънкулки, пък били те и изчистени; Луната в Рак не търпи кич, харесват и максимално близки до естественото състояние придатъци 

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аксесоарите -начин да "заявиш" себе си
« Отговор #19 -: Февруари 03, 2014, 08:51:05 pm »
И моят любим аксесоар са обувките, като добавим и парфюма. Без парфюм не излизам навън и не отивам никъде - дори когато съм сама вкъщи, обичам да ухая на хубав френски парфюм. Бижута обичам, но напоследък рядко нося, нямам настроение. Чанти нося по задължение, очила - никога.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Аксесоарите -начин да "заявиш" себе си
« Отговор #20 -: Февруари 03, 2014, 09:28:03 pm »
Нямам любим аксесоар, имам бижута със сантиментална стойност
Не обичам големи и демонстративни неща, които отвличат вниманието
Според мен аксесоарът винаги трябва да допълва внушението по един незабележим начин

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Аксесоарите -начин да "заявиш" себе си
« Отговор #21 -: Февруари 05, 2014, 11:16:04 pm »

иначе - пръстени с камъни; колиета и гривни по-рядко, нищо че ги ценя повече
миналата седмица изпуснах един пръстен, камъкът му се счупи на две - с най-ниска стойност е сред останалите, но за сметка на това ми е най-ценен и красив. Занесох да го оправят - там също го изтървали, камъкът станал на прах - имайки предвид транзитният Марс, който ми квадратира двете светила в момента, излишно е да казвам колко се ядосах и как ми пролича. Пръстенът беше своеобразен талисман
Не се ядосвай!!! взело ти е лошото талисмана!! майната муна пръстена именно, защото е бил токова блъзк до теб е обрал негативната енергия и сее пръснал- често сес лучва с кристалите да поемат зловредие и дас еразрушат!

Happy58

  • Гост
Re: Аксесоарите -начин да "заявиш" себе си
« Отговор #22 -: Май 20, 2014, 07:09:37 pm »
Да ти кажа, много разпространено е. Даже и Лъвици познавам, които предпочитат златото пред среброто, което много ме озадачи.  :017: :017: То по-скоро ако ще изследваме това, специално трябва да разгледаме картите на хора, които харесват реално златото.  :012:


моя милост :) - по червеното :)

К2 в Лъв, с Марс там, Венера в Дева, съвпад с Плутон. Само злато и то достатъчно масивно - не е необходимо да се набива на очи, по-добре семпъл модел, но задължително стилен. И предпочитам цял комплект - обици, пръстен, колие, гривна. С гривната в момента не съм се справила (май забравих да купя нещо), но за да се появяв някъде, трябва да има - и всичкото да е злато. Преди 3 години опитах някакви декоративни бижута, перли някакви скъпи накупих, но не се чувствам комфортно с тях. И или слагам всичко в комплект, или въобще не го слагам.

Снаха ми е слънчева лъвица - не понася златото - някакво сребро и други някакви дрънкулки ползва.

Лиз Грийн пише, че аксесоарите са по Венера, но при мен явно и 2 дом се намесва. Но пък и Слънцето ми е във везни.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Аксесоарите -начин да "заявиш" себе си
« Отговор #23 -: Май 20, 2014, 09:02:25 pm »
Witch,от това ,което си споделила като информация за Риби ,при мен важи само и то понякога -"прилепнали " дрехи ,нищо друго от изброеното , не  импонира на темперамента ми и не го ползвам. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Аксесоарите -начин да "заявиш" себе си
« Отговор #24 -: Май 20, 2014, 09:08:49 pm »
Happy ,Венера и 2-ри дом са като ключето и бравата ,така че грешката е вярна. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Аксесоарите -начин да "заявиш" себе си
« Отговор #25 -: Май 20, 2014, 09:26:17 pm »
Относно аксесоари, до преди няколко години използвах много. Бижутата ми са само сребро и то по-големшки  :012:. Обожавах гривните - дебели, филигранни, всякакви и по много - поне по 3-4 гривни на ръка и поне по 1 на всеки крак - като вървя и трябва да дрънка  :57:. Пръстените трябваше да са големи и странни с камъни и ако може с повечко камъни  :D :D :D. Носех поне по 3-4 пръстена на ръка. На пръстите на краката също  ;). Индийките като ги видя и пощурявам от кеф с техните гривни навсякъде. Чантичките трябва да са минималистични, но за сметка на това са претъпкани - ако прасна някой по тиквата може и да изпадне в безсъзнание  :D. Обожавах вместо колани на панталоните да слагам копринени шалове или да си връзвам косата с такива. Брошки никога не съм харесвала.

Обаче преди няколко години зарязах всичките бижута, защото взеха да ме дразнят. Колиетата по врата направо имам чувството, че ме душат. Откак нашишкавях и пръстените не ми стават. Като спя пък се будя от дрънкането на гривните... Абе луда работа... Па сега на тая талия кусур ми е и копринено шалче  :D :D :D :D :D :D...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Аксесоарите -начин да "заявиш" себе си
« Отговор #26 -: Май 20, 2014, 09:58:42 pm »
най-големият ми аксесоар е дебелото дупи де го разнасям вече половин век,то достатъчно тежи,та да се кича допълнително с камъняци,,метали и прочие амулети ,а и  си нося кръста смирено вързан на шията  :)
« Последна редакция: Май 20, 2014, 10:05:55 pm от strelicka »

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Аксесоарите -начин да "заявиш" себе си
« Отговор #27 -: Май 20, 2014, 10:07:28 pm »
Ако трябва да съм тон с темата: явно съм се кичила като панаирджийска сергия когато не съм била уверена в себе си. Сега вече и на тези години ми е все тая - кой не ме харесва да ми цуня дебелог*зието, а пък може и да се прекръсти - така ще се почувствам и като богиня  :85: :85: :85:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Аксесоарите -начин да "заявиш" себе си
« Отговор #28 -: Май 20, 2014, 10:08:56 pm »
стрелешки оптимизъм може да съм наедряла,но  си тежа на мястото  :72:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аксесоарите -начин да "заявиш" себе си
« Отговор #29 -: Май 20, 2014, 10:13:05 pm »
Не съм много по аксесоарите, макар че всяка дама знае, че един стилен аксесоар може да преобрази всяка дреха, дори съвсем семпла и непретенциозна. Навремето много обичах да си купувам бижута, обикновено сребро с камъни. Големи бижута не нося, макар че ги харесвам като цяло, има много хубави - ръчна изработка, но някак не го усещам като свой стил, не ми отиват, харесва ми да ги гледам само.

Напоследък вече и бужутата си не нося. Все с едни и същи обеци съм, като дърта лелка... Вече ме е яд на себе си, така съм се занемарила откъм модни аксесоари. Изгубих вътрешна мотивация да изглеждам секси, сега е по-важно да изглеждам безупречно - кога успявам, кога не...
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui